Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie kupić winietę na przejściu w Chałupkach?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
klapek95
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 23.01.2012
Gdzie kupić winietę na przejściu w Chałupkach?

Nieprzeczytany postnapisał(a) klapek95 » 10.07.2012 22:06

Witam drogich Forumowiczów.
Wiem ,że może temat wałkowany 100 razy ale w tym roku wybieram trasę Chałupki-> Breclav-> Wiedeń-> Graz-> i Razanac . W związku z tym mam obawy gdzie kupię winiety o 5 nad ranem (czytałem o stacji Shell jest ona już na autostradzie i mam pewne obawy w związku z tym). Czy na samym przejściu (tak jak w Cieszynie) można kupić winietę ?
Andrzej62
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 25.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej62 » 10.07.2012 22:31

anoramafirm.pl/chałupki/daniel_kantor_wymiany_walut_daniel_towalski-azjpzb_ajw.html#tab

Dzwoniłem-czeska miesięczna 86zł.Ja zaryzykuję i będę chciał kupić taniej płacąc kartą w Czechach .
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 10.07.2012 22:35

Pisali koledzy wcześniej, ja tylko potwierdzę. Odcinek od Chałupek do Ostravy jest "bez poplatku" czyli darmowy (przy wjeżdzie na autostradę jest znak potwierdzający brak konieczności posiadania winiety). Winiety kupisz bez problemu na wspomnianym Shellu ok. 2 km od granicy (kupowałem w nocy ok. 2 nad ranem w ostatnią sobotę) w cenie nominalnej. Podobnie Austryjackie. Płatność kartą mile widziana. Jeżeli koniecznie chcesz kupić po stronie polskiej, to szczerze mówiąc jadąc od Katowic nie widziałem budek z winietami. Tylko po co ich szukać i przepłacać???
Andrzej62
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 25.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej62 » 10.07.2012 22:43

arek_sosnowiec napisał(a):Pisali koledzy wcześniej, ja tylko potwierdzę. Odcinek od Chałupek do Ostravy jest "bez poplatku" czyli darmowy (przy wjeżdzie na autostradę jest znak potwierdzający brak konieczności posiadania winiety). Winiety kupisz bez problemu na wspomnianym Shellu ok. 2 km od granicy (kupowałem w nocy ok. 2 nad ranem w ostatnią sobotę) w cenie nominalnej. Podobnie Austryjackie. Płatność kartą mile widziana. Jeżeli koniecznie chcesz kupić po stronie polskiej, to szczerze mówiąc jadąc od Katowic nie widziałem budek z winietami. Tylko po co ich szukać i przepłacać???

Czyli na pierwszej stacji na autostradzie jeszcze nie wymagającej winiety , kupowałeś miesięczną tak ?
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 10.07.2012 22:58

Tak. Około 2-2,5 km po przekroczeniu granicy na stacji Shell. Czeska winieta kosztowała dokładnie 440 koron (cena nominalna). Na stacji poza nami było również kilka innych samochodów z polskimi rejestracjami. Kolejka którą utworzyli (skandal, stałem całe 5 minut w kolejce :wink: ) były jedynym problemem przy zakupie.
Andrzej62
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 25.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej62 » 10.07.2012 23:09

Ok, dzięki . Mam zamiar kupić na tej stacji w piątek ok. 3 - 4 godzi.
pumis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pumis » 10.07.2012 23:12

arek_sosnowiec napisał(a):Pisali koledzy wcześniej, ja tylko potwierdzę. Odcinek od Chałupek do Ostravy jest "bez poplatku" czyli darmowy (przy wjeżdzie na autostradę jest znak potwierdzający brak konieczności posiadania winiety). Winiety kupisz bez problemu na wspomnianym Shellu ok. 2 km od granicy (kupowałem w nocy ok. 2 nad ranem w ostatnią sobotę) w cenie nominalnej. Podobnie Austryjackie. Płatność kartą mile widziana. Jeżeli koniecznie chcesz kupić po stronie polskiej, to szczerze mówiąc jadąc od Katowic nie widziałem budek z winietami. Tylko po co ich szukać i przepłacać???


Możesz mi potwierdzić, że zapłaciłeś kartą za czeskie winiety?
Austryjacką kupowałeś na tym samym Shellu ?
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 10.07.2012 23:16

Tak. Kupowałem miesięczną na Czechy i dwie 10 dniowe na Austrię (poprosiłem Panią o odpowiednie przedziurkowanie na drogę do i z Chorwacji). Za wszystko bez problemów zapłaciłem kartą (zwykłym bankomatowym electronem).
pumis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pumis » 10.07.2012 23:48

arek_sosnowiec napisał(a):Tak. Kupowałem miesięczną na Czechy i dwie 10 dniowe na Austrię (poprosiłem Panią o odpowiednie przedziurkowanie na drogę do i z Chorwacji). Za wszystko bez problemów zapłaciłem kartą (zwykłym bankomatowym electronem).


Dzięki za info ;)
klapek95
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 23.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) klapek95 » 11.07.2012 08:38

Wielkie dzięki Arku !
Dla wszystkich niepewnych rozwiewam wszystkie wątpliwości http://www.motorway.cz/stickers (strona jest odpowiednikiem polskiego GDDKIA)
vqsoft
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 16.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) vqsoft » 11.07.2012 10:04

arek_sosnowiec napisał(a):Tak. Kupowałem miesięczną na Czechy i dwie 10 dniowe na Austrię (poprosiłem Panią o odpowiednie przedziurkowanie na drogę do i z Chorwacji). Za wszystko bez problemów zapłaciłem kartą (zwykłym bankomatowym electronem).

jak wyglada cena viniety na austrie ?
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 11.07.2012 22:39

klapek95 napisał(a):Wielkie dzięki Arku !
Dla wszystkich niepewnych rozwiewam wszystkie wątpliwości http://www.motorway.cz/stickers (strona jest odpowiednikiem polskiego GDDKIA)


Nie ma za co! Miłego urlopu!

vqsoft napisał(a):
arek_sosnowiec napisał(a):Tak. Kupowałem miesięczną na Czechy i dwie 10 dniowe na Austrię (poprosiłem Panią o odpowiednie przedziurkowanie na drogę do i z Chorwacji). Za wszystko bez problemów zapłaciłem kartą (zwykłym bankomatowym electronem).

jak wyglada cena viniety na austrie ?


10 dniowa winieta na Austrię kosztuje 212 koron czeskich.
AndrzejW.
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 31.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejW. » 31.07.2013 16:48

Witam, winietki na przejściu granicznym w Chałupkach, kupowałem dwa tygodnie temu w tamtejszym kantorze (niedawno otwarty). Jak się okazało sprzedają w najniższych cenach w regionie. Za 10-dniową Czeską zapłaciłem 60 zł, a za Austriacką 46,50 zł. Pół drogi do Chorwacji miałem spokój z winietami.
Polecam, miła obsługa. Poniżej namiar na kantor:

http://panoramafirm.pl/%C5%9Bl%C4%85ski ... html#o-nas

Pozdrawiam
Jarek27
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 21.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek27 » 30.05.2015 05:57

Witam,
czy jadąc z Polski do ostravy przez chałupki nadal autostrada po przekroczeniu granicy jest z
Chechami jest darmowa i winiety najlepiej kupować na wspomnianym shelu?
Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.05.2015 08:30

Jarek27 napisał(a):Witam,
czy jadąc z Polski do ostravy przez chałupki nadal autostrada po przekroczeniu granicy jest z
Chechami jest darmowa i winiety najlepiej kupować na wspomnianym shelu?
Pozdrawiam



Czechy, Ostrawa, Chałupki, Shell :roll: :!:

W Chałupkach nie ma autostrady :wink:

Autostrada jest bezpłatna aż do zjazdu Ostrawa-Rudna :!:

https://www.google.pl/maps/search/Bohum ... a=!3m1!4b1
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Gdzie kupić winietę na przejściu w Chałupkach?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone