Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marcin82
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 28.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin82 » 05.06.2018 21:48

Na Youtube widziałem kiedyś filmik przedstawiający przejazd nowym ocinkiem,i wydaje mi się że była tam biała budka po prawej stronie,w której można nabyć winiety.
Czy na OMV w Czadcy dostanę też winietę na Węgry??
mario mario
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 14.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario mario » 05.06.2018 21:57

Czy słowacka winiete można kupic tylko na stronie eznamka.sk? Jak dokonjecie tam płatności, bo sa dwie opcje: TatraPay i iTerminal(visa, mastercard, itp)? Próbowałem tam zapłacic kartą mastercard i fiasko w 3 próbach. Wiecie może o co może chodzić?
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 05.06.2018 22:07

mario mario napisał(a):Czy słowacka winiete można kupic tylko na stronie eznamka.sk? Jak dokonjecie tam płatności, bo sa dwie opcje: TatraPay i iTerminal(visa, mastercard, itp)? Próbowałem tam zapłacic kartą mastercard i fiasko w 3 próbach. Wiecie może o co może chodzić?

Może posługujesz się zwykłą kartą płatniczą ,a system wymaga karty kredytowej , dość częsty przypadek :wink:
mario mario
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 14.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario mario » 05.06.2018 22:12

No tak, to zwykła karta płatnicza. Czy w takiej sytuacji wybrać tatrapay? nie chciałbym by doliczyło mi jakąs prowizje
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 05.06.2018 22:23

Rafi70 napisał(a):
mario mario napisał(a):Czy słowacka winiete można kupic tylko na stronie eznamka.sk? Jak dokonjecie tam płatności, bo sa dwie opcje: TatraPay i iTerminal(visa, mastercard, itp)? Próbowałem tam zapłacic kartą mastercard i fiasko w 3 próbach. Wiecie może o co może chodzić?

Może posługujesz się zwykłą kartą płatniczą ,a system wymaga karty kredytowej , dość częsty przypadek :wink:

a może wymaga "wypukłej" po prostu, nie koniecznie kredytowej...
może nie ma opcji płatności internetowych dla tej karty...
mario mario
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 14.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario mario » 05.06.2018 22:24

No tak to juz ustalone. Nie mając karty kredytowej można wykipić ewiniete czy muszę tradycyjnie na stacji beznyznowej?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 05.06.2018 22:40

mario mario napisał(a):No tak to juz ustalone. Nie mając karty kredytowej można wykipić ewiniete czy muszę tradycyjnie na stacji beznyznowej?

Nie potrzebujesz karty kredytowej do zakupu winiet, ani na eznamka.sk, ani na tolltickets.com. Wystarczy karta płatnicza.
mario mario
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 14.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario mario » 05.06.2018 22:48

A zdradzisz jaką opcje płatności wybrać przy płatności na eznamka.sk?
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1781
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 05.06.2018 22:53

walp napisał(a):Nie potrzebujesz karty kredytowej do zakupu winiet, ani na eznamka.sk, ani na tolltickets.com. Wystarczy karta płatnicza.

Po moich ubiegłorocznych przygodach z tolltickets zaczynam się stresować czy eznamka i ta druga egeszegedre nie da mi powodów do frustracji ;).
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 05.06.2018 23:09

mario mario napisał(a):A zdradzisz jaką opcje płatności wybrać przy płatności na eznamka.sk?

Ja kupowałem przez iTerminal

iTerminal.jpg
mario mario
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 14.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario mario » 05.06.2018 23:16

I płaciłeś zwykłą karta płatniczą czy wypukłą kredytową? Mi nie chciało przepuścić. Nie wiem czemu ale nie udało się.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 05.06.2018 23:26

mario mario napisał(a):I płaciłeś zwykłą karta płatniczą czy wypukłą kredytową? Mi nie chciało przepuścić. Nie wiem czemu ale nie udało się.

Używam zwykłej karty płatniczej. Poza tym na stronie eznamka.sk nie ma mowy, że wymagana jest karta kredytowa. Sprawdzałeś, czy nie masz zablokowanych płatności w internecie?
dawidbryk
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 25.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) dawidbryk » 05.06.2018 23:48

Może posiadasz jakąś blokadę na transakcje zagraniczne bezgotówkowe, ja tak miałem przy płatności kartą za paliwo na Chorwacji- nie przeszło, dobrze że kolega dał swoją w pogotowiu.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 06.06.2018 07:50

mario mario napisał(a):I płaciłeś zwykłą karta płatniczą czy wypukłą kredytową? Mi nie chciało przepuścić. Nie wiem czemu ale nie udało się.

zwykła karta płatnicza też może być "wypukła";
jesteś pewny, że w "płaskiej" masz opcje płatności internetowych? spotykałem się z takowymi...
ROBROY1
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 22.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ROBROY1 » 06.06.2018 17:53

Bratwojciech napisał(a):
ROBROY1 napisał(a):Czy jest możliwość zakupu winiety słowackiej po przekroczeniu granicy w Zwardoniu na D3, jechał ktoś ostatnio? No mapach google niestety nie można "chłopka postawić aby obejrzeć czy jest jakaś stacja paliw :-). Jeśli nie to nie pozostaje nic innego niż zakup online :-)

OMV w Czadcy :papa:


Wydaje mi sie, ze platna jest od samej granicy, a do Czadcy troche km jest :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 145
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone