Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mar00ha_
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mar00ha_ » 03.07.2017 10:51

doniar napisał(a):czy za wszystkie winiety na trasie- Czechy, Austria, Słowenia można płacić kartą???


Zależy gdzie kupujesz.
Zdarzyło mi się w Austrii (ale akurat nie podczas podróży do HR) spotkać z sytuacją, że stacja paliw przyjmowała płatność kartą za paliwo, a za winietę żądano gotówki.


mar00ha
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 03.07.2017 23:22

doniar napisał(a):czy za wszystkie winiety na trasie- Czechy, Austria, Słowenia można płacić kartą???


TAK

Winietę kupujesz zazwyczaj na stacji benzynowej.
Od kilku lat nie spotkałem stacji, na której nie można płacić kartą.

Ostatni raz taka sytuacja w moim przypadku miała miejsce na Słowacji (jakoś mnie to nie dziwi) 10 lat temu.
Ale od tego czasu sporo się zmieniło.
Między innymi to, że mamy XXI wiek.

Może ktoś ma inne doświadczenia, ja nie.
will
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 09.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) will » 04.07.2017 18:54

Witam.
Mam pytanie czy na Węgrzech kupując winietę na stacji benzynowej dopuszczalna jest płatność kartą czy w grę wchodzi tylko gotówka?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.07.2017 20:02

will napisał(a):Witam.
Mam pytanie czy na Węgrzech kupując winietę na stacji benzynowej dopuszczalna jest płatność kartą czy w grę wchodzi tylko gotówka?

Można zapłacić za elektroniczną winietę kartą płatniczą.
Tak samo jak za zakup paliwa lub produktów spożywczych i innych dostępnych na stacji benzynowej.
stotch
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 04.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) stotch » 04.07.2017 20:42

Witam,

Sprzedam za 50% ceny winietę 7 dniową do Słowenii na pojazd kategorii 2B - Vany i samochody dostawcze - posiadam 2 winiety na sprzedaż - jedna ważna od 15/07, druga ważna od 22/07 - niestety nieoczekiwanie zmieniły się plany i musiałem kupić winiety na samochód osobowy.

Sprzedawana winieta jest kategorii 2B - na Vany i samochody dostawcze - poniżej szczegóły:
Dwuśladowe pojazdy silnikowe o wysokości nad pierwszą osią powyżej 1,30 m lub więcej, których maksymalny dozwolony ciężar nie przekracza 3.500 kg, z przyczepą lub bez niej.

Lista pojazdów, które muszą mieć winietę kategorii 2B w Słowenii jest dostepna na stronie DARS.

Jeśli jest ktoś zainteresowany, proszę o kontakt na priv - możliwa wysyłka lub odbiór osobisty w Warszawie.
will
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 09.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) will » 08.07.2017 16:38

Witam.
Poprawcie mnie jeżeli źle zrozumiałem.
Jadąc z Bratysławy na Gyor przekraczając granice Słowacja-Węgry ( początek drogi płatnej M15 ) można dojechać do miejsca zakupu winiet na parkingu po prawej stronie. Czy należy kierować się na starą drogę do Rajki ?
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 12.07.2017 17:35

Wracam w piątek z cro objazdem Ptuj - Mureck i zastanawiam się nad winieta na Austrię tzn gdzie kupujecie, widzę że jest stacja w Mureck Pein. Energetyka Mureck ale czynna jest tylko do 22 według Google. Czy jeśli się spóźnię to mam szanse gdzieś zakupić winietę?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 12.07.2017 17:58

amatus1 napisał(a):Wracam w piątek z cro objazdem Ptuj - Mureck i zastanawiam się nad winieta na Austrię tzn gdzie kupujecie, widzę że jest stacja w Mureck Pein. Energetyka Mureck ale czynna jest tylko do 22 według Google. Czy jeśli się spóźnię to mam szanse gdzieś zakupić winietę?
W Ptuju na całodobowym Petrolu http://www.petrol.si/bencinski-servisi/podrobno/1720
Ktoś pisał, że obecnie stacja benzynowa Temmel i Pein http://pl.tankbillig.in/index.php?lat=4 ... ng=15.7747 są całodobowe w wakacje. Handlowali winietami w ubiegłych latach.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 12.07.2017 18:26

amatus1 napisał(a):Wracam w piątek z cro objazdem Ptuj - Mureck i zastanawiam się nad winieta na Austrię tzn gdzie kupujecie, widzę że jest stacja w Mureck Pein. Energetyka Mureck ale czynna jest tylko do 22 według Google. Czy jeśli się spóźnię to mam szanse gdzieś zakupić winietę?

Powinny być na każdej stacji benzynowej w Austrii.
Ja kupowałem w Ilz, bo tam wjeżdżałem na autostradę.
TUTAJ masz stacje i godziny otwarcia.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 12.07.2017 18:44

No tak na każdej ake akurat od Ptuj do wjazdu na autostradę w Austrii są dwie stacje w Mureck i google pokazuje że jedna jest nieczynna dziś a druga do 22. Jednak licze że ta stacja co napisał endru będzie czynna bądź zdaze do 22 tam zawitac...dziś na forum gazety wyczytałem że niby zdarzało się że Słoweńcy znak informujący o autostradzie przestawiali i ludzi lupali...w szczególności w nocy. Słyszeliście coś o takich bajkach? Kurde prawie jak w,,Misiu,, :).
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 479
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 12.07.2017 18:52

will napisał(a):Witam.
Poprawcie mnie jeżeli źle zrozumiałem.
Jadąc z Bratysławy na Gyor przekraczając granice Słowacja-Węgry ( początek drogi płatnej M15 ) można dojechać do miejsca zakupu winiet na parkingu po prawej stronie. Czy należy kierować się na starą drogę do Rajki ?

Witam.
Jadąc od Bratysławy możesz kupić winietę na Słowackiej granicy,ale opłacalność takiego zakupu jest mizerna.Kilkaset metrów dalej na granicy Węgierskiej masz zjazd na parking i tam spokojnie kupisz winietę, oszczędzając kilka złotych. :D
kamzio
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamzio » 12.07.2017 20:27

amatus1 napisał(a):Wracam w piątek z cro objazdem Ptuj - Mureck i zastanawiam się nad winieta na Austrię tzn gdzie kupujecie, widzę że jest stacja w Mureck Pein. Energetyka Mureck ale czynna jest tylko do 22 według Google. Czy jeśli się spóźnię to mam szanse gdzieś zakupić winietę?

Ciekawi mnie dlaczego jadąc w kierunku docelowym nie kupiłeś od razu dwóch winiet 10-dniowych. Przecież aż się prosi aby tak zrobić.
kamzio
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamzio » 12.07.2017 20:41

Ostatnio gdy jechałem do Cro, chciałem kupić winietę na Czechy na Shellu zaraz za granicą jeszcze przed Ostrawą. Nie dość, że stacja już nie jest pod marką Shell i można ją bezwiednie minąć to jeszcze nie mieli winiet miesięcznych. Ale szybko znalazłem dość dobrą alternatywę.
To stacja benzynowa na ulicy Marionskohorskiej w Ostrawie. To ulica równoległa do autostrady, więc wystarczy zjechać zjazdem 361, na rondzie kierunek centrum, na kolejnym, które jest tuż tuż, w prawo i po 600 metrach po prawej jest stacja benzynowa.
https://www.google.pl/maps/@49.8372931,18.2473089,18.55z
Potem wyjazd ze stacji i po kolejnych 200 m mamy kolejne rondo i znaki kierujące na autostradę na wjazd/zjazd 357.
Strata czasowa naprawdę niewielka.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 12.07.2017 21:23

kamzio napisał(a):
amatus1 napisał(a):Wracam w piątek z cro objazdem Ptuj - Mureck i zastanawiam się nad winieta na Austrię tzn gdzie kupujecie, widzę że jest stacja w Mureck Pein. Energetyka Mureck ale czynna jest tylko do 22 według Google. Czy jeśli się spóźnię to mam szanse gdzieś zakupić winietę?

Ciekawi mnie dlaczego jadąc w kierunku docelowym nie kupiłeś od razu dwóch winiet 10-dniowych. Przecież aż się prosi aby tak zrobić.

Jeśli ktoś ma w planach tą samą drogę to czemu nie...planowaliśmy powrót inna drogą-2-3 dni w Budapeszcie jednak kosztem dłuższego pobytu w cro zrezygnowaliśmy z tych planów i wracamy ponownie przez Austrię.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 12.07.2017 23:07

amatus1 napisał(a):No tak na każdej ake akurat od Ptuj do wjazdu na autostradę w Austrii są dwie stacje w Mureck i google pokazuje że jedna jest nieczynna dziś a druga do 22.

Jak do 22:00, sprawdź
Wyraźnie po polsku masz napisane.
Zaglądnąłeś na tą stornę. Jak myślisz, po co ludzie czas poświęcają aby odpowiedzieć?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 111
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone