Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Horringen i droga Trolla - zdjęcia

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Użytkownik usunięty
Horringen i droga Trolla - zdjęcia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.10.2009 22:56

Witajcie , dzięki uprzejmości kolegi ( i za jego pozwoleniem) który wrócił niedawno z Norwegii chciałem Wam pokazać parę zdjęć z tego kraju..miłego oglądania lubelski

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

[IMG]http://images8.fotosik.pl
/113/6da741d50368ac1e.jpg[/img]


Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 20.10.2009 23:33 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 20.10.2009 23:05

Skandynawskie kraje piękne są i kuszące bardzo :)
Żeby jeszcze troszkę cieplej tam było . . . :wink:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 20.10.2009 23:09

Klasyka- Geirangerfjord i Siedem Sióstr... Eeeeech!!!
(zawsze to samo pytanie: KIEDY?)
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 20.10.2009 23:14

Poznaje zdjęcia z Fiordu Geiranger (piękny wodospad Siedmiu Sióstr - jeśli nazwy nie pomyliłem) i z drogi Troli - męczący podjazd.
To był wyjazd rowerowy, 11 lat temu, ponad 2 tys km z bagażami po Norwegii i Szwecji. Miło wspominam ten piękny kraj i tamten wyjazd za kilka złotych....

EDIT: widzę że nazwy wodospadu nie pomyliłem, skoro Fatamorgana też tak go nazwał :-)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 21.10.2009 01:08

piotrf napisał(a):Skandynawskie kraje piękne są i kuszące bardzo :)
Żeby jeszcze troszkę cieplej tam było . . . :wink:

W lecie nie jest tak źle z temperaturą. Najczęściej mieliśmy krótki rękaw i na górę lekką kurtkę przeciwdeszczową. Oczywiście, powyżej 800 - 1000m, to już i długi rękaw bywał potrzebny.
To, co mnie tam najbardziej przeszkadzało, to nadmiar wilgoci w powietrzu, która często i chętnie się skraplała. ;) A począwszy od środkowej Norwegii po Laponię, to jeszcze bzykający tubylcy...

Ale kraj piękny. Mnie się kojarzył ze Szwajcarią, którą ktoś rozciągnął, powodując, że góry się zmniejszyły, ale jednocześnie pokryły znacznie większy kraj.

Pozdrawiam,
Wojtek Franz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.10.2009 07:40

Przepiękne dzikie krajobrazy. :lol:
Pozdrawiam.
smoki3
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 21.10.2009 09:05

No cóż, Norwegia jest oczywiście na mojej dłuuuugiej liście miejsc do zobaczenia....... bo o ile z niską temperaturą można sobie jakoś poradzić, o tyle właśnie głównie to, co napisał Franz:
nadmiar wilgoci w powietrzu, która często i chętnie się skraplała.

sprawiło, że jeszcze nas tam nie było :roll:

Fotki piękne, tylko zachęcają do nabycia porządnych kurtek przeciwdeszczowych :wink: :lol:

Franz napisał(a):Mnie się kojarzył ze Szwajcarią, którą ktoś rozciągnął, powodując, że góry się zmniejszyły, ale jednocześnie pokryły znacznie większy kraj.

Ponieważ w Szwajcarii praktycznie nie byłem (tylko w jednym, północnym mieście), to mnie po oglądnięciu tych zdjęć Norwegia kojarzy się z "rozciągniętymi" na większą przestrzeń Tatrami :lol:

Dzięki Andrzeju "lubelski" :D
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 21.10.2009 09:09

piotrf napisał(a):Skandynawskie kraje piękne są i kuszące bardzo :)
Żeby jeszcze troszkę cieplej tam było . . . :wink:

Prawie dokładnie to samo chciałem napisać.
Ale zdjęcia super, widoki niesamowite i warto chyba choć raz w życiu tam zajrzeć.

Moi znajomi jeżdżą tam często i mówią, że przełom czerwca i lipca jest tam zupełnie letnia aura, ciepłe noce a woda w morzu (oceanie) dochodzi do dwudziestu kilku stopni (jakieś prądy). Taka aura utrzymuje się tam niestety tylko dwa do trzech (w porywach czterech) tygodni.
:?
pozdro
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 21.10.2009 09:13

Dla "równowagi" - mnie tam nigdy nie zobaczycie.
Tam diabeł mówi dobranoc. :wink:
W latach 90-tych, jedna ze znanych mi osób pojechała "dorobić".
Wykopywali ziemniaki w śniegu ..... Jak opowiadał .... koniec świata.

Historia z sprzed dwóch lat. Bizesmen pojechał z własnym towarem, coby biznesowo rozeznać rynek norweski. Przejechał kawał kraju ... wrócił z podobnym wrażeniem.
Kraj turystycznie - dla osób mających osobliwe upodobania.
Ostatnio edytowano 21.10.2009 09:21 przez woka, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 21.10.2009 09:21

I na ten koniec świata, Woka, kiedyś mnie też poniesie. Mieliśmy tam być ze znajomymi w tym roku :D, ale jakoś się rozwiało... Oni wybrali Chorwację :lol: my budowę domu... ;)

Pozdrav :papa:

P.S. Pięknie tam i ... Andrzej, utwierdziłeś mnie w tym, że warto tam pojechać... a i jeszcze Islandię bym zobaczył - kraj wulkanów ;)
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 21.10.2009 09:26

Leszek ..... ależ ja Cię nie odwodzę od marzeń.

Róznica miedzy nami jest taka, że Ty marzysz a ja tam mogę być zaraz, o każdej porze roku - jak tylko będę chciał. Nie chcę - jest to poza moim "marzeniem".
pzdr.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 21.10.2009 09:30

Woka to co piszesz jest smutne, smutne musi być Twoje życie: "mogę, ale nie potrzebuję, nie chcę" bez marzeń. Gdzie ktoś nie pojedzie i czegoś nie zobaczy - piszesz: "to poza moim "marzeniem"". Czy Ty o czymś marzysz :?:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.10.2009 09:51

woka napisał(a):..... ależ ja Cię nie odwodzę od marzeń.....
pzdr.

dla mnie jest to jakiś sens życia..mieć marzenia i je realizować. Tak było w przypadku pierwszego wyjazdu do Cro, tak będzie i w następnym roku. Cała przyjemność wyjazdu...planowanie, ustalanie... W tym roku udało mi się spełnić kolejne..pojechaliśmy z żoną do Budapesztu na pokaz ogni w dniu węgierskiego święta narodowego. O godz. 21 wyłączają światła po jednej i drugiej stronie miasta i zaczyna się pokaz...w tym roku z 3 mostów na Dunaju i dwóch barek na nim....podkład muzyczny....ot taka durnota powiesz..ale wrażenia ..bezcenne. pozdrav
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 21.10.2009 10:31

Leszek Skupin napisał(a):Woka to co piszesz jest smutne, smutne musi być Twoje życie: "mogę, ale nie potrzebuję, nie chcę" bez marzeń. Gdzie ktoś nie pojedzie i czegoś nie zobaczy - piszesz: "to poza moim "marzeniem"". Czy Ty o czymś marzysz :?:


Nie bądź zgryźliwy.
Turystyka w mojej rodzinie jest od zawsze ( już pisałem).
Rozróżniam zachłystnięcie się.
Jak piszę, że mnie tam nie ciągnie to nie po to aby komuś dogryźć tylko takie jest moje, oparte na długoletnich doświadczeniach rodzinnych, zdanie.
Mało jest miejsc gdzie ktoś z rodziny ( szczególnie siostra ale syn też lubi się włóczyć, syn upodobał sobie szeroko rozumiany "orient") by nie był - siostra "musiała", syn chce (rzadko musi).

Odpowiadając na twoje zapytanie - ja nie marzę.
Proszę mnie znowu źle nie zrozumieć. Będę chciał - to będę. To chyba proste i do osiągnięcia dla każdego z nas. Po co używać wyniosłych słów. Chęci i tylko chęci są ważne.

Nie mam "pociągu" obierzyświata. Lubię jedno-dwa- trzy miejsca i tam chcę przebywać. Reszta, jak piszę, jest poza moim zainteresowaniem.
Oczywiście, jak wiesz, poruszam się samochodem i przejazd "tam-nazad-z powrotem-w lewo-w prawo" jest dla mnie wystarczającym aby zobaczyć. Patrzę natomiast "krótko", bez duszy "artysty", bez achów i ochów.
( zazdrościłem Piotrkowi-B, tej Turcji. Tyle km przejechanych .... samej Turcji już może mniej).

Proszę przyjąć do wiadomości że jest to tylko moje zdanie i w żadnym stopniu nie jest "złośliwe".
To Ty tak to odebrałeś ....... dlaczego ????
Pzdr.

ps.
Gwoli lepszego wyjaśnienia ( bo mnie już nie cieszy taki odbiór). Może to pomoże w zrozumieniu że już od małego (chłopięcy umysł) był w mojej głowie "szeroki świat". Być może to jest powodem, że do ciekawostek świata mam takie a nie inne podejście.

W latach 60-tych ubieglego wieku,.. kto jeżdził np. do Egiptu ???
Odpowiadam - nikt ze zwykłych śmiertelników. Brat ojca jeżdził, antropolog, wykopaliska w Egipcie. Paszport konsularny. Zdjęcia, zdjęcia i opowiadania.
W tych samych latach ...... przyjechał do mojego rodzinnego domu, spał-wypoczywał ........... murzyn. Syn jakiejś tam "dobrej rodziny" ( już nie pamiętam szczegołów). Zapoznany oczywiście przez brata ojca.
Z tego co pamiętam, był tak wysoki, że ojciec musiał tył łózka zdemontować ponieważ nogi mu się nie mieściły. Cała okolica się zbiegła ...... zobaczyć murzyna. Pierwszy murzyn.
Kilka historyjek mogę jeszcze przytoczyć.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 21.10.2009 10:40

W żadnym wypadku nie chciałem być zgryźliwy jeśli tak wyszło i/lub tak to odebrałeś - przepraszam :(. Po prostu mnie dziwiło to co pisałeś i tyle.

Pozdrav :papa:

P.S. I tak kiedyś pojadę do Norwegii, a fiordy będą mi z ręki jadły :devil:
Następna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Horringen i droga Trolla - zdjęcia
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone