Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

hvar na odludziu

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
LESNY LUDEK
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 15.07.2009
hvar na odludziu

Nieprzeczytany postnapisał(a) LESNY LUDEK » 19.07.2009 11:04

Witam wszystkich Hvaromaniaków.W zwiazku z planowanym pierwszym wyjazdem do Chorwacji, oczywiscie tylko i wylącznie na Hvar :lol:.Prosze o pare rad co do miejsca i zakwaterowania.Jedziemy we dwoje mazda 6 kombi z pontonem, rowerami,interesuje nas ustronne miejsce z daleka od ludzi .Bede wdzięczny za wszelkie rady.Pozdrawiam
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 19.07.2009 12:21

Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 19.07.2009 12:37

klub miłośników wyspy Hvar

O tym, co wybrać na Hvarze (czym się kierować przy wyborze) - tu

Jeśli myślicie o wyjeździe w szczycie sezonu.. to z ciszę i spokój będzie raczej trudno (oczywiście w zależności o tego, jak pojmujecie ciszę i spokój).
Zatoki (apartamenty w zatokach typu Stiniva, Zaraće na północnym brzegu, Svrhov dolac, Tvrdi dolac itp, itd, to miejsca, gdzie właściwie niezbędna jest wcześniejsza rezerwacja).
Pozdrawiam
LESNY LUDEK
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) LESNY LUDEK » 19.07.2009 16:26

Planowany termin wyjazdu to poczatek wrzesnia.a z Waszych relacji sadze ze najlepszym miejscem prawdopodobnie moze byc Ivan Dolac i oscienne miejscowosci,dysponujac pontonem w gre wchozi nawet robinsonada,,poprostu mazymy o wypoczynku z daleka od ludzi,lampka wina,grilowana ryba(pichcenie nam nie przeszkadza)i totalnym luzie.Jako zielony Lesny Ludek w temacie Hvar niewiem tylko czy jechac w ciemno, jak szukac kwater?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 19.07.2009 22:02

Jak poludniowa strona to polecan Bojanić(a) Bad i Jagodną. Moim zdaniem Ivan Dolac jest najmniej fajny z tamtejszych osad. We wrześniu jedź w ciemno.
Pozdrawiam
bobemce
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bobemce » 19.07.2009 22:29

W zeszłym roku dokładnie na początku września byłem przez tydzień w Sveta Nedjelja na południowym brzegu Hvaru, na samym końcu drogi i chyba świata.

Jako, że we wcześniejszych latach przesiadywałem raczej w większych (w stosunku do tej wioski) miejscowościach, to SN wydała mi się prawdziwym odludziem. W tej części sezonu było tam naprawdę pusto, a gdy nie chciało się pichcić, mieliśmy pod nosem dwie całkiem przyjemne knajpki (no dobra, jedną:)) W mieścinie w sumie jest może z 30-50 domów, o tej porze bez problemu znajdą się wolne kwatery.

W moim odczuciu jedyny większy problem to plażowanie. Jest tylko jedna plaża nadająca się do "rozłożenia" i w miarę wygodnego wylegiwania się, która ma łagodne wejście do wody. Reszta to skałki, z których najprzyjemniej zrobić "chlup!" :)

Sveta Nedjelja wszystko rekompensuje za to widokiem na klif. Czegokolwiek bym nie napisał o plaży - ten widok w drodze powrotnej do kwatery wszystko rekompensuje.

Aha :) Jest jeszcze jeden "cukiereczek". W SN są tylko dwa sklepy. Jeden to piekarnia, która jest na samym dole. Drugi jest kilkaset metrów drogi pod górkę. Ja mieszkałem dokładnie pomiędzy nimi, więc jeśli akurat wybrałem się głupi po zakupy, kiedy południowcy mają siestę, to wracałem spocony i wściekły... ale klif poprawiał humor :)

Piszesz też, że jedziecie z rowerami - sam za jazdą rowerową nie przepadam, ale niejednego rowerzystę widziałem. A dla lubiących aktywne spędzanie czasu w okolicy można polecić wspinaczkę na Sv. Nikola (626 m n.p.m.).

W trakcie pobytu pojeździliśmy też po Hvarze i zrobiliśmy wycieczkę do Dubrovnika. Ale Hvar rox, będziesz zadowolony gdziekolwiek pojedziesz :)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 19.07.2009 22:44

Sv.Nedjelja to już nie taki "koniec świata". Od wiosny jest droga (póki co szutrowa, ale jest!) do Dubovicy!!!
Pozdrawiam
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 19.07.2009 22:45

A ja dodam do zatunelowego Hvaru jeszcze Gromin Dolac :D
http://www.villamarin-zavala.com/index.htm
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3843
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 19.07.2009 23:17

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Jak poludniowa strona to polecan Bojanić(a) Bad i Jagodną. Moim zdaniem Ivan Dolac jest najmniej fajny z tamtejszych osad. We wrześniu jedź w ciemno.
Pozdrawiam

Koniecznie Bojanic Bad... Wierz mi to jest to o co Ci chodzi... :papa:
bobemce
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bobemce » 20.07.2009 11:04

A tak z obserwacji własnych - na Hvar to chyba najlepiej jechać na przełomie czerwca i lipca. Wtedy jeszcze kwitnie lawenda, a w drugiej połowie lata pozostają "tylko" widoki i starówka Stari Grada :)

bajdełej - co oznaczaja słowo "Dolac"? Pojawia się tak często, że na bank jest przetłumaczalne ;)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 20.07.2009 12:45

bobemce napisał(a):A tak z obserwacji własnych - na Hvar to chyba najlepiej jechać na przełomie czerwca i lipca. Wtedy jeszcze kwitnie lawenda, a w drugiej połowie lata pozostają "tylko" widoki i starówka Stari Grada :)

bajdełej - co oznaczaja słowo "Dolac"? Pojawia się tak często, że na bank jest przetłumaczalne ;)


dolina, dół, osiedle w dolinie
hassanbey
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 27.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) hassanbey » 20.07.2009 13:09

Ja osobiście w środę startuje w to miejsce.
12V w gniazdkach z solarów z dachu, woda deszczówka, lodówka na gaz. Zero tłoku, sklep w Gdinj jakieś 7km
Relacja po powrocie. Więcej na priv adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 20.07.2009 13:32

hassanbey napisał(a):Ja osobiście w środę startuje w to miejsce.
12V w gniazdkach z solarów z dachu, woda deszczówka, lodówka na gaz. Zero tłoku, sklep w Gdinj jakieś 7km
Relacja po powrocie. Więcej na priv adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


Ale "takie rzeczy", to należy rezerwować.. tu nie ma "w ciemno".
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 20.07.2009 15:43

hassanbey na pewno wcześniej zarezerwowł villę w pięknej Uvali Torac :D Także może spokojnie się pakować i wyruszać w teren ...
LESNY LUDEK
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) LESNY LUDEK » 20.07.2009 19:37

Uknulem plan.Rano o 4-tej ruszam w droge jade okolo 1000 km i spie whttp://www.mreznica.hr/motel/ehome.htm,rano pozostanie mi tylko 400 km na miejsce i przeprawa promem,mam zamiar zalogowac sie na prom o 11:30,tak wiec na wyspie bede okolo 14-nastej .I wedlug sugestii Majeczki zaczne szukac czegos w Bojanic Bad,godzina bedzie stosunkowo wczesna ,sadze wiec ze cos powinienem znalesc.Zaczynam kompletowac sprzet,pozostalo kupno pontonu i silnika. I odliczamy dni do wyjazdu :lol: Tradycyjnie prosze i wdzieczny bede za wszystkie rady.Pozdrowionka dla wszystkich
Następna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone