Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Żonka w ciąży, czy jechac??

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Daniellos76
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.09.2006
Żonka w ciąży, czy jechac??

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniellos76 » 14.04.2009 22:14

W ubiegłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że przysżły potomek ma 7 tygodni :D . Oczywiscie bardzo to nas ucieszyło aczkolwiek zastanawiamy sie czy w takiej sytuacji nie jest ryzykowna podróż do dalekiej Chorwacji. Dodam ze jechalibysmy na przełomie czerwiec/lipiec czyli byłby to koniec 4 poczatek 5 miesiąca. Czy ktos z Was ma takie doświadczenia?? Czy nie ma przeciwskazań?
KumoterSzyszkownik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 29.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) KumoterSzyszkownik » 14.04.2009 23:54

My bylismy w Chorwacji dwa lata temu,gdy zona byla w 6 miesiacu ciazy.Lekarz prowadzacy odradzal jej tak dluga podroz.Jednak pojechalismy i wszystko skonczylo sie dobrze.Jedyne co- to unikala przebywania na sloncu.Wiec zawsze plazowalismy sie w cieniu drzew,a tych nie brakuje w okolicach Orebica.Musicie to dokladnie przemyslec i porozmawiac z lekarzem.Jest jeszcze dojazd.My mamy do Orebica troche blizej- ok.800 kilometrow.Jesli juz sie zdecydujecie to niech zona wezmie tak na wszelki wypadek wszystkie dotychczasowe wyniki badan,zdjecia plodu itp.Jak mowie-w razie czego.Udanego wypoczynku zycze!Pozdrawiam! :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 15.04.2009 07:29

My też byliśmy w zeszłym roku już w powiększonym składzie - niektóre atrakcje obchodziła po prostu bokiem.
Gratulacje i miłego wypoczynku.
atolek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 360
Dołączył(a): 12.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) atolek » 15.04.2009 07:44

o przeciwwskazaniach to chyba raczej z Panem Doktorem Szanownej Małżonki trzeba rozmawiać.
-jechać wcześniej będą mniejsze upały, smarowidła z filtrami, okulary i dbać o siebie !

życzę wszystkiego dobrego !
Betsy
Croentuzjasta
Posty: 151
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Betsy » 20.04.2009 21:58

Planowanie jedna sprawą a samopoczucie żony drugą..
nigdy nie wiadomo jak się bedzie czula za pare miesiecy...

ale trzymam kciuki, żeby wszystko było OK i podróż wypaliła :)
Tomasz.M
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 27.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz.M » 20.04.2009 22:30

W tamtym roku żona była w 8 tygodniu ciąży i pojechaliśmy do Grecji. Wszytko OK. Należy nie przegrzewać organizmu przyszłej mamy i raczej nie pływać w morzu. I oczywiście dbać. Gratulacje!
carpic
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 20.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) carpic » 20.04.2009 22:40

Ja byłam w 5 miesiącu ciąży, jechaliśmy 24h, trochę bałam się podróży bo w ciąży to różnie bywa a siedzenie tyle godzin w samochodzie wcale nie pomaga. Okazało się, że niepotrzebnie się bałam bo chyba z tego szczęścia, że jadę na Chorwację byłam naładowana taką energią, że szok. Kierowałam sporo godzin chociaż bałam się, że mogę zasnąc za kierownicą (z kobietami w ciąży to różnie bywa). Dojechaliśmy szczęśliwie i cieszyaliśmy się słońcem i widokami. Dzisiaj córeczka ma 1,5 roku i wybieramy się już z nią na wakacje, właśnie na CRO. Ale wracając do tematu, na miejscu uważałam co jem, zwiedzaliśmy okilicę bez wyjazdów gdzieś dalej. Opalałam się ale bez przesady, pływałam, relaksowałam się i czułam się cudownie. My byliśmy na początku czerwca więc nie było takich upałów, wieczorami ciepło ale nie gorąco, nie wiem jak by było w upale.
Poza tym mąż zachorował i okazało się, że lekarza w przychodni (chociaż wyglądało to jak mały szpital) nie ma. Wyjechał do pacjenta, nie wiadomo kiedy wróci...To zdarzenie uzmysłowiło mi, że tak naprawdę to ja bezpiecznie nie moglam się tam czuc. W razie jakiś problemów trzeba było jechac do dużego miasta (sporo km). Z drugiej strony jeżeli ma się coś zdarzyc to również w domu może i też nie wiadomo czy lekarz będzie w stanie pomóc. Trudno coś radzic w przypadku ciąży, kobieta sama musi zdecydowac. Ja akurat czułam się fantastycznie. Pozdrawiam i życzę udanych wakacji.
Ostatnio edytowano 20.04.2009 22:46 przez carpic, łącznie edytowano 1 raz
Betsy
Croentuzjasta
Posty: 151
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Betsy » 20.04.2009 22:44

o kurcze carpic :)
podziwiam :)
gratuluje odwagi :D
ja jesli zdecydowalabym się jechac to na pewno nie kierowałabym..

mam nadzieje, ze malenstwu spodoba sie w Cro :)
carpic
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 20.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) carpic » 20.04.2009 22:52

Wcześniej też zastanawiałam się: pojechac czy nie. Lekarz rozkładał ręce i zostawiał decyzję w naszych rękach. Ja pełna strachu bo pierwsze dziecko i dłuuuugooo oczekiwane. Zdecydowaliśmy się jechac i nie żałuję bo to był cudowny czas, oderwałam się od rzeczywistości. Co ciekawe pierwsze kopniaki poczułam właśnie jak jechałam autostradą i widac już było morze...wtedy już byłam spokojna, kopniaki będą mnie informowały, że jest ok. Ach wspomnienia. Teraz mamy trochę obaw jak nasze dziecię zniesie podróż, mamy różne scenariusze ale życie pisze swoje więc zobaczymy.
Betsy
Croentuzjasta
Posty: 151
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Betsy » 20.04.2009 22:57

jak Maluch kopal w czasie jak widzialas morze to chyba nie ma obaw ;)
bedzie sie cieszyc jak zobaczy wode :D

powodzenia :)
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 21.04.2009 02:31

Daniellos76
Oczywiście że jechać.Przecież ciąża to nie choroba.
Gratulacje, życzę miłego wypoczynku.
Corcula
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 12.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Corcula » 21.04.2009 17:23

Tomasz.M napisał(a):W tamtym roku żona była w 8 tygodniu ciąży i pojechaliśmy do Grecji. Wszytko OK. Należy nie przegrzewać organizmu przyszłej mamy i raczej nie pływać w morzu. I oczywiście dbać. Gratulacje!


he heh a to dlaczego nie plywać? 8O Wrecz przeciwnie bym radzila :wink: Ja bylam w 6miesiacu na Krecie i w sumie jadlam wszystko, opalalam sie w granicach rozsadku) zakrywając brzuszek i plywalam-swietnie pomaga na pierwsze skórcze. W morzu jest mniejsze zagrożenie zlapania jakiegoś świnstwa niż basenie czy xródlach termalnych.
Drogę pokonaliśmy samolotem wiec jeśli o to chodzi nie poradzę, no chyba żebyście wlasnie do splitu dolecieli (koszt ok 200-300pln od os czyli tyle ile za paliwo + winiety w obydwie strony) a na miejscu wynajęli samochód?
I dodam jeszcze coś dla osób podróżujących z niemowleciem-Bylismy w Egipcie już z naszą malenką pieciomiesieczną pociecha i wszystkim polecam takie podróże. dzieciatko tylko spi i je, w ogole nie jest upierdliwe (jak teraz gdy ma 9mies i rwie się do chodzenia). Gdy miała 1mies pojechalismy na Mazury i Bałtyk też zaliczylismy-jestem z Krakowa, gdy miała 1,5miesiaca poszlam z nia na turbacz. wykorzystujcie ciażę i pierwsze miesiace gdy dziecko jest maleńkie na podróże bo poźniej coraz ciężej.
I oczywiście OGROMNE GRATULACJE DLA WAS!!!!!!!!! :P :D
ziomek
Croentuzjasta
Posty: 428
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziomek » 21.04.2009 18:10

Podziwiam wszystkich wędrujących w ciąży ja przechodziłam 3 ciąże i każda inna 8O
Tylko każdy osobiście jest w stanie stwierdzić jak się czuje :wink:
Nie sugeruj się zdaniem innych taka moja rada masz swój rozum i pomyśl co jest ważniejsze :lol:
Aki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 21.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aki » 07.05.2009 13:49

Wszystko zależy od samopoczucia i przebiegu ciąży. Moja żona będąc w pierwszej ciąży w 6 miesiącu jezdziła na nartach w Białce Tatrzańskiej a podczas drugiej ciąży w 5 miesiącu lecielismy do Grecji na Kretę. Niektórzy, zwłaszcza rodzinka w postaci ciotek troche się w głowę pukali ale wszystko skończyło się dobrze 8)
Tak nawiasem mówiąc to w pierwszej ciąży, jeszcze nie widząc o tym lecielismy do NY :roll:
Miłosz_S
Cromaniak
Posty: 919
Dołączył(a): 01.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miłosz_S » 07.05.2009 14:00

Moim zdaniem kilkanaście godzin jazdy to już jest jakieś ryzyko.
Może pomyślcie o wakacjach w mniejszej odległości, nasze góry, morze, jeziora, słowackie termy.
Gratuluję i życzę powodzenia.
Następna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Żonka w ciąży, czy jechac??
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone