Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Apartament w Rovinj dla 4 osób

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.12.2007 12:28

FUX napisał(a): zawsze możesz jechać bez szwagrostwa :wink: , ale skoro to one ma głos decydujący.... :roll: :wink: Pozdrawiam


zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link :wink:
Jak Krzyżak lubi towarzystwo szwagra, to dlaczego ma Go zostawić w kraju i jechać samemu na wakacje :?:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 19.12.2007 13:23

Pisałem o 14 dniach, ponieważ Chorwaci bardzo niechetnie wynajmują inaczej, niż wielokrotność 7 dni :roll: .
Istria z takim natłokiem chętnych Włochów i Niemców, może Wam na 10 dni nie wynająć, chyba, że doliczy sobie te 4 dni do 10 :twisted: , co jest prawdopodobne. Miłego dnia i odrobinę poluzuj sobie warkocze...

EOT.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.12.2007 13:32

FUX napisał(a):Istria z takim natłokiem chętnych Włochów i Niemców, może Wam na 10 dni nie wynająć, chyba, że doliczy sobie te 4 dni do 10 :twisted:


FUX - nie strasz człowieka :wink:, na pewno znajdzie kwaterę na 10 dni.
Oprócz tych w internecie jest wiele innych, a Krzyżak to rozumna osoba i nie zapłaci za nieprzespane noce :lol: :papa:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 19.12.2007 13:50

Janusz Bajcer napisał(a): Krzyżak to rozumna osoba i nie zapłaci za nieprzespane noce :lol: :papa:

Co do tego, to nie mam najmniejszych wątpliwości... :twisted:
chorwatek77
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 18.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) chorwatek77 » 19.12.2007 16:52

Janusz Bajcer napisał(a):
chorwatek77 napisał(a):raz pojedzie do Puli zobaczy Koloseum i tyle!


Bo do Puli wystarczy pojechać raz - zobaczyć Koloseum i tyle !. :wink:
Ciekawe ile razy Ty byłeś na wypadach z Krk na Istrię i gdzie?

Jak Krzyżak dobrze poszuka i się potarguje, to znajdzie apartament za 70 euro - napisał, że wcale nie musi to być kwatera nad samym morzem (na Istrii trudno o takie) i nie koniecznie w Rovinj.
A jedzie w terminie takim jakim Mu/Im pasuje i nam nic do tego.

Ja byłem na Istrii trzy razy, wprawdzie dość dawno bo w latach 1997, 1998 oraz 2000 i bardzo mile wspominam spędzone tam wakacje, wtedy też tam było jak na tamte czasy dość drogo, ale nie zostałem "wydrenowany" z kasy, choć mieszkałem na dobrym i drogim kempingu, bo umiem sobie odmówić "wakacyjne szaleństwa" w restauracjach i dyskotekach, a tam właśnie można się najwięcej "wydrenować".W 1997 roku popłynąłem wraz z żoną z Porec do Wenecji na jeden dzień, a nie była to tania wycieczka.

Moimi towarzyszami na wakacjach też są nauczyciele i po całym roku spędzonym w szkolnym gwarze nie w głowie im dyskoteki.

Ps.A jak się daje rady w sprawie Plitvic (i inne) to trzeba być szczegółowym. :!: :!:

Na KRku byłem w 2005 i z tej wyspy wybrałem się do Puli i Rovinij. Wyjazd o 6 rano powrót ok 23. Z przewodnika Pascala te miejsca uznałem za interesujące, działałem na zasadzie wycieczek fakultatywnych. To co mnie interesowało zobaczyłem, nawet chorwacki fiord. Do Plitvic także bez problemu mniej więcej w tym samym czasie.
W Rovinij byliśmy na bardzo przecietnym obiedzie za dwie osoby zapłaciłem 300 kun.(jakieś owoce morza).
Na Krku mieszkałem w Baszce (sierpień)za 14 dni zapłaciłem (nocleg-2 osoby) 350 euro.
ps. kiedyś też nie byłem zwolennikiem Chorwacji, aktualnie chętnie tam wracam.
chorwatek77
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 18.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) chorwatek77 » 19.12.2007 16:54

Krzyżak napisał(a):
FUX napisał(a):Pobytu za 4 kpln/4 os./14 dni to w basenie Morza Śródziemnego nad morzem, to raczej oprócz Chorwacji nie znajdziesz.... :wink:


Wyjątkowo odpowiem - pisałem o 10 dniach, a nie 14. A to różnica i to zasadnicza. Jak zwykle czytasz i interpretujesz po swojemu.

FUX napisał(a):P.S. Zawsze pozostaje Bałtyk. Dla otrzeźwienia.


Sam chyba tego potrzebujesz, bo z prostymi rachunkami i czytaniem masz spore problemy.

EOT

Niesamowite, ludzie chcą pomóc, a kolega Krzyżak jeszcze ubliża Fuxikowi!!!!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.12.2007 17:01

chorwatek77 napisał(a):...Niesamowite, ludzie chcą pomóc, a kolega Krzyżak jeszcze ubliża Fuxikowi!!!!

Chyba jednak nie do końca zaskoczyłeś o co chodzi :wink: :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.12.2007 18:54

chorwatek77 napisał(a):Na KRku byłem w 2005 i z tej wyspy wybrałem się do Puli i Rovinij. Wyjazd o 6 rano powrót ok 23. Z przewodnika Pascala te miejsca uznałem za interesujące, działałem na zasadzie wycieczek fakultatywnych. To co mnie interesowało zobaczyłem, nawet chorwacki fiord. Do Plitvic także bez problemu mniej więcej w tym samym czasie.

Nie przeczę, że tak można zwiedzać Istrię , ale jak dla mnie w lecie jest to meczące ze względu na upały i tak jak pisałem beż sensu.
Istrię lepiej zwiedzać będąc na Istrii a nie z wysp.
Ty tylko Limski fiord widziałeś - ja po nim płynąłem statkiem. Przyjemny widokowo rejs.

Obrazek
chorwatek77
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 18.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) chorwatek77 » 20.12.2007 11:16

"Nie przeczę, że tak można zwiedzać Istrię , ale jak dla mnie w lecie jest to meczące ze względu na upały i tak jak pisałem beż sensu.
Istrię lepiej zwiedzać będąc na Istrii a nie z wysp.
Ty tylko Limski fiord widziałeś - ja po nim płynąłem statkiem. Przyjemny widokowo rejs".



1. Jak masz klimatronik w aucie to nie jest męczące i nie jest bez sensu, ile osób w ten sposób zwiedza Chorwację? Mnóstwo!
2. Oczywistym jest, że lepiej być na miejscu i zwiedzać, ale jak jest mocno ograniczony budżet można poradzić sobie w inny sposób.
3. Owszem nie płynąłem w tym miejscu, za to w wielu innych i było równie przepięknie!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.12.2007 11:38

ad1.
Mam klimatronik, ale chyba 26 lat więcej w kalendarzu :wink: - no i żona nie lubi chodzenia po mieście w południe. Na murach Dubrovnika mało nie zemdlała z gorąca i duchoty.
ad2.
Jazda samochodem na z Krk na Istrię (tam i z powrotem to ok. 300 km, podobnie Plitvice - już razem ok. 600 km) chyba raczej drenuje budżet :?:
ad.3
W tym punkcie pełna zgoda :lol:

:papa:
chorwatek77
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 18.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) chorwatek77 » 20.12.2007 15:40

Janusz Bajcer napisał(a):ad1.
Mam klimatronik, ale chyba 26 lat więcej w kalendarzu :wink: - no i żona nie lubi chodzenia po mieście w południe. Na murach Dubrovnika mało nie zemdlała z gorąca i duchoty.
ad2.
Jazda samochodem na z Krk na Istrię (tam i z powrotem to ok. 300 km, podobnie Plitvice - już razem ok. 600 km) chyba raczej drenuje budżet :?:
ad.3
W tym punkcie pełna zgoda :lol:

:papa:

1. 16; 77 to nie jest mój rocznik
2. Mój TDCI ok 6 l na 100 km czyli ok 36 l paliwa.
Krzyżak
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 17.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzyżak » 21.12.2007 02:45

Janusz Bajcer napisał(a):
Krzyżak napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Jak Krzyżak dobrze poszuka i się potarguje, to znajdzie apartament za 70 euro - napisał, że wcale nie musi to być kwatera nad samym morzem (na Istrii trudno o takie) i nie koniecznie w Rovinj.
A jedzie w terminie takim jakim Mu/Im pasuje i nam nic do tego.


Całe szczęście, że na tym forum przebywają również takie osoby jak Ty. :)

Pozdrawiam


Dziękuję :lol:

Nie trzeba być "cromaniakiem" , żeby jeździć do Chorwacji na wakacje, a to że warto, musisz przekonać się sam na miejscu, ja byłem 9 razy i mogę tam jeździć dalej co roku (w tym roku była Grecja, bo też zostałem przegłosowany -relacja)
Vrsar lub Funtana to dobre miejsca na Istrii, nie duże miasteczka i w środku wybrzeża, więc wszędzie blisko :wink: :lol:

Odsyłam Cię do stronki użytkownika tego forum "toudee"
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link i tu dowiesz się dużo o Vrsar i nie tylko.

:papa: :papa:


Poprzeglądałem sobie rozmaite stronki o Vrsarze, również tą Forumowicza "toudee". No szału nie ma :wink:
Z żoną wolimy właśnie Grecję, wyspy w szczególności (Ty byłeś chyba w najmniej ciekawej części wybrzeża greckiego). Chorwacja - to taki impuls, pomysł na spędzenie przyszłorocznego urlopu. Podobała nam się bardzo Dalmacja, w której byliśmy w 2003 r. (Trogir!!!, Split, Dubrovnik). Dlatego też podrzuciłem pomysł Chorwacji. Ze względu na odległość - pierwszy wybór padł na Istrię. Parę osób znajomych było na Istrii, jednym podobało się mniej, innym bardziej. Ale zawsze polecali jako miejsce spędzenia urlopu, z zaznaczeniem, że taka "śródziemnomorska" to ona nie jest.
Problemem jest długa jazda z Bydgoszczy gdzieś np. na Makarską. Musielibyśmy mieć w zasadzie 2 noclegi po drodze (koniecznie chcemy zahaczyć o Plitvice) - a to zmniejsza długość pobytu na miejscu z 14 do 12 dni (więcej urlopu wziąć nie możemy). Z drugiej strony ceny. Istria - dla mnie - nie jest warta 80 czy 100 euro za noc, plus dojazd, nie jadł, nie pił to już na wstępie ponad 1000 euro na 4 osoby, do tego paliwo, wyżywienie (skoro ponoć takie drogie), zwiedzanie, etc. Robią się z tego spore pieniądze. Po prostu - szkoda mi topić kasę w wątpliwej jakości kwatery czy też stołować się w knajpach z obiadem dla 1 osoby za 20-30 euro.
Ja postawię szwagrostwu w święta sprawę jasno. Albo południe Cro - z pieknymi zatoczkami, wyspami i klimatem prawdziwie śródziemnomorskim (mam sporo namiarów na noclegi za 50-65 euro, z klimą, tarasem, widokiem na morze) albo razem nie jedziemy.
A dlaczego decydujemy się na towarzystwo szwagrostwa - bo bardzo lubimy ze sobą spędzać czas, a w ciągu roku trochę za rzadko się widujemy. I tyle.

Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.12.2007 08:25

Chorwacja podobnie jak Grecja, każdy region inny.
Kto nie był na Istrii - powinien ją odwiedzić, aby mieć naoczne porównanie z inna częścią Chorwacji.
Nigdy nie spałem w Chorwacji na kwaterach, (zawsze w namiocie) ale kwatera od 80 do 100 euro za noc dla 4 osób (czyli 40-50 na 2 osoby-za szwagrostwo przecież nie płacisz) nie powinna być wątpliwej jakości.
Co do cen wyżywienia w chorwackich restauracjach - nie wypowiadam się, bo podobnie jak w Grecji w apartamencie, tak i w Chorwacji pod namiotem obiadki miałem własne - smaczne i tanie (za ok. 10-12 zł. na dwie osoby :lol: )

:papa:
noemi_s
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 330
Dołączył(a): 19.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) noemi_s » 21.12.2007 11:50

Krzyżak napisał(a):Poprzeglądałem sobie rozmaite stronki o Vrsarze, również tą Forumowicza "toudee". No szału nie ma :wink:
Parę osób znajomych było na Istrii, jednym podobało się mniej, innym bardziej. Ale zawsze polecali jako miejsce spędzenia urlopu, z zaznaczeniem, że taka "śródziemnomorska" to ona nie jest.

O tym w jakim stopniu Istria jest śródziemnomorska nie dyskutuję, dla mnie na pewno warta jest zobaczenia. Ostatnie dwa lata jeździmy na kemping koło Rovinj. To miaseczko jest prawdziwą perełką, zwłaszcza kiedy ma się czas po nim pochodzić, a nie wpaść na chwilę, zaliczyć obowiązkowo najbardziej zadeptane miejsca i odkreślić jako zaliczone.
Zwiedzanie Istrii z odległości kilkuset kilometrów nie ma najmniejszego sensu.
Oprócz Rovinja trzeba zobaczyć Porec z przepiękną bazyliką Eufrazjusza, amfiteatr w Puli oraz miejsca rzadko występujące w przewodnikach - położony w głębi lądu Motovun czy maleńkie Bale, kamienne miasteczko z kościołem z VIII w. Warto też pójść w góry, w będący parkiem narodowym masyw Ucka i popodziwiać widoki z Vojaka - najwyższego szczytu Istrii. Widać stamtąd nie tylko półwysep, ale kawał chorwackiego wybrzeża od Rijeki na południe.
Sam Rovinj jest mocno klimatyczny - warto wybrać się do niego rano, przejść pustymi uliczkami, zobaczyć rybaków wracających z połowów, pospacerować po ogrodzie botanicznym Zlatni RT, wstąpić do muzeum morskiego. W pobliżu miasteczka są świetne trasu rowerowe. O atrakcjach typu Kanał Limski czy wyspy Briońskie nie piszę - to można znaleźć w każdym przewodniku.
O cenach wolę się nie wypowiadać - jeździmy z przyczepą kempingową, żywimy się sami, w Rovinju są trzy duże sklepy spożywcze - ceny porównywalne do polskich.
Poniżej kilka zdjęć z Istrii.
Rovinj
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Porec
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Bazylika Eufrazjusza w Porecu
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Nocne zakupy - Porec
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Limskij Fjord
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Pula - amfiteatr
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Wieczorny Motovun
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Motovun - widok z murów obronnych
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Droga na Vojak
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Vojak - widok ze szczytu (niestety, widoczność tego dnia była słaba)
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Bale
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Istria jest super miejscem dla turystów chcących wypocząć, a przy okazji pozwiedzać.
Pozdrawiam :papa: !
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.12.2007 12:52

Witaj kolejny krakusie na forum - pierwszy post z mocnym wejściem :lol:

I co Krzyżak na to :?: :wink: chyba jedna do Rovinj (i na Istrię) warto ?

Do miejsc podanych przez noemi_s wartych zwiedzenia dodałbym

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

Obrazek

oraz wodospad SOPOT blisko miejscowości Gračišće/Floričići, środkowa Istria

Obrazek

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

Ps. Z Krku tego wszystkiego chorwatek77 (i inni) nie zwiedzi, chyba że codziennie będzie rano opuszczał wyspę a wieczorem na nią wracał
:wink: :lol: :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Apartament w Rovinj dla 4 osób - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone