Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

2015 WAKACYJNY TORT- ROVINJ I MURTER+2 WISIENKI

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 25.02.2016 14:40

Vjetar napisał(a): Dziękuję za Murter, którego nie znam.

Pzdr


Murter warto poznać - to piękna , mała wyspa i nie trzeba na nią płynąć promem.
Ma kilka pięknych plaż , oprócz miejskiej plaży w miasteczku Murter.
A najładniejsze plaże są od strony otwartego morza z widokiem na Kornaty.

Jest to wyspa niedoceniana przez forumowiczów , choć odpoczywających Polaków jest tam sporo :papa:
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 04.03.2016 12:15

travel napisał(a):
Vjetar napisał(a): Dziękuję za Murter, którego nie znam.

Pzdr


Murter warto poznać - to piękna , mała wyspa i nie trzeba na nią płynąć promem.
Ma kilka pięknych plaż , oprócz miejskiej plaży w miasteczku Murter.
A najładniejsze plaże są od strony otwartego morza z widokiem na Kornaty.

Jest to wyspa niedoceniana przez forumowiczów , choć odpoczywających Polaków jest tam sporo :papa:

Piękne zdjęcia lazurów :)
Zastanawiam się nad tą wyspą, ale obawiam się tłumów, bo jechałbym w okolicach przełomu lipca i sierpnia.
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 04.03.2016 23:18

kojacek napisał(a):
travel napisał(a):
Vjetar napisał(a): Dziękuję za Murter, którego nie znam.

Pzdr


Murter warto poznać - to piękna , mała wyspa i nie trzeba na nią płynąć promem.
Ma kilka pięknych plaż , oprócz miejskiej plaży w miasteczku Murter.
A najładniejsze plaże są od strony otwartego morza z widokiem na Kornaty.

Jest to wyspa niedoceniana przez forumowiczów , choć odpoczywających Polaków jest tam sporo :papa:

Piękne zdjęcia lazurów :)
Zastanawiam się nad tą wyspą, ale obawiam się tłumów, bo jechałbym w okolicach przełomu lipca i sierpnia.


W tym czasie tłumy niestety murowane.
emarylka
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 12.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) emarylka » 06.04.2016 13:59

Piękne zdjęcia,
zawsze pędzimy na południe a tu na Istrii tak pięknie,
ale chyba rzeczywiście tylko we wrześniu a to u mnie termin niemożliwy
może kiedyś na starość....

pozdrawiam
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 07.04.2016 18:31

emarylka napisał(a):Piękne zdjęcia,
zawsze pędzimy na południe a tu na Istrii tak pięknie,
ale chyba rzeczywiście tylko we wrześniu a to u mnie termin niemożliwy
może kiedyś na starość....

pozdrawiam


Jak się ma dzieci na studiach to jeszcze nie starość :lol:
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 02.06.2016 18:39

Witam.

Fajna relacja :D przeczytałem i oglądałem przepiękne zdjęcia :D jednym tchem.
Murter bardzo mnie zainteresował , za rok chcemy jechać do Cro. właśnie rozważamy wrzesień. Martwią mnie te krótkie już dni.
3 razy w Chorwacji byliśmy w czerwcu i raz w sierpniu. Czerwiec lepszy mniej ludzi, taniej ( dla mnie duży plus) , zieleni mnóstwo , minusem chłodniejsza woda w Jadranie.

Byliśmy już 4 razy w Chorwacji :hut: sporo już zwiedziliśmy ale po tych wszystkich przeczytanych tutaj relacji jeszcze widzę że dużo dużo jeszcze przed nami. :)

Możesz mi odpisać jaką mieliście pogodę ( temp . słońce , czy chmury). I czy z rocznym dzieckiem i wózkiem dało by się pospacerować po okolicy Murter i jak z dojściem do plaży. ?? :?: :?: Coś chciałem jeszcze ....ale wypadło mi teraz z głowy. :oczko_usmiech:
Pozdrawiam serdecznie. :papa:
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 03.06.2016 10:14

travel napisał(a):
kojacek napisał(a):
travel napisał(a):
Vjetar napisał(a): Dziękuję za Murter, którego nie znam.

Pzdr


Murter warto poznać - to piękna , mała wyspa i nie trzeba na nią płynąć promem.
Ma kilka pięknych plaż , oprócz miejskiej plaży w miasteczku Murter.
A najładniejsze plaże są od strony otwartego morza z widokiem na Kornaty.

Jest to wyspa niedoceniana przez forumowiczów , choć odpoczywających Polaków jest tam sporo :papa:

Piękne zdjęcia lazurów :)
Zastanawiam się nad tą wyspą, ale obawiam się tłumów, bo jechałbym w okolicach przełomu lipca i sierpnia.


W tym czasie tłumy niestety murowane.


Jeśli chodzi o tłumy - to może się zgadzać w przypadku miejscowości Murter i plaży Slanica (i inne blisko centrum). Natomiast dla lubiących spokój polecam plaże z widokiem na Kornaty w rejonie Jezery np. w zatoce Koromančna. Zawsze tam można znaleźć spokojne miejsce, trzeba tylko trochę się ruszyć. Można też spróbować dotrzeć na plaże w rejonie południowo wschodnim wyspy tam na 100% znajdzie się wolne miejsce. Prawie do samych plaż można dojechać samochodem, ale drogi szutrowe.
Murter ma wiele cudownych miejsc i super warunki do snoorkowania i nurkowania (w Jezerze jest polska baza).
Polecam Murter i może jeszcze kiedyś tam zawitam, w tym roku jednak Istria (za 4 tygodnie) z widokiem na Cres. :papa:
paw_el
Croentuzjasta
Posty: 449
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) paw_el » 03.06.2016 17:49

Piękne zdjęcia Rovinij. Już niedługo tam będę. Tylko 74 dni :lol:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 12.06.2016 17:59

mirasowski napisał(a):Witam.

Fajna relacja :D przeczytałem i oglądałem przepiękne zdjęcia :D jednym tchem.
Murter bardzo mnie zainteresował , za rok chcemy jechać do Cro. właśnie rozważamy wrzesień. Martwią mnie te krótkie już dni.
3 razy w Chorwacji byliśmy w czerwcu i raz w sierpniu. Czerwiec lepszy mniej ludzi, taniej ( dla mnie duży plus) , zieleni mnóstwo , minusem chłodniejsza woda w Jadranie.

Byliśmy już 4 razy w Chorwacji :hut: sporo już zwiedziliśmy ale po tych wszystkich przeczytanych tutaj relacji jeszcze widzę że dużo dużo jeszcze przed nami. :)

Możesz mi odpisać jaką mieliście pogodę ( temp . słońce , czy chmury). I czy z rocznym dzieckiem i wózkiem dało by się pospacerować po okolicy Murter i jak z dojściem do plaży. ?? :?: :?: Coś chciałem jeszcze ....ale wypadło mi teraz z głowy. :oczko_usmiech:
Pozdrawiam serdecznie. :papa:


Przez cały okres naszego pobytu była piękna pogoda . W Rovinju tylko raz wieczorem była burza - taka typowa chorwacka nawałnica. W ostatni dzień pobytu na Murterze popołudniu trochę się zachmurzyło.

Temperatura oscylowała w okolicach 24-26 stopni w cieniu i było bardzo przyjemnie. Za to w słońcu można było się nieźle spocić.
Woda w morzu była ciepła- można siedzieć cały dzień.
Wieczory we wrześniu są chłodne, ale bez przesady. Cienki sweterek narzucony na krótki rękaw wystarczy.

Dzień jest zdecydowanie krótszy niż w czerwcu. Słońce zachodzi po 19 i o 20 jest już ciemno. Jednak wieczorne spacery są bardzo klimatyczne. We wrześniu jest dużo owoców sprzedawanych przez miejscowych : fig, arbuzów, brzoskwiń, winogron.

W samej miejscowości Murter są 3 plaże :
-plaża Luke koło centrum koło konzumu -woda........ jak to w zatoce przy porcie
-plaża Slanica ok.1 km od centrum - piaszczysta ,z płytką wodą i całą "plażową" infrastrukturą typu zjeżdżalnia, bary
-plaża Lucica i obok plaża Podvrske ok.1,6km od centrum - dla mnie ideał:mało ludzi, na plaży żwir, w wodzie delikatny biały piasek, płytko, przebieralnia, toytoy, pinie dające cień, 2 straganiki z langoszami i naleśnikami przygotowywanymi na bieżąco .

Do każdej z plaż można dojść z wózkiem bo prowadzą do nich asfaltówki. Generalnie miasteczko jest przystępne dla wózków- nie ma tu schodów i wysokich górek .

Z Murteru można się wybrać na rejs po Kornatach. :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.06.2016 22:50

Bardzo fajna relacja - widzę że zaglądaliśmy w te same zaułki. Rovinj piękne miasto gdyby, tylko...odnowili te domy od strony morza.
A zdjęcia cudne...
Pozdrawiam
Krzysiek
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 13.06.2016 10:36

Travel, dzięki Twojej relacji zachęciłam moich przyszłych teściów do odwiedzenia Murter :oczko_usmiech:

Czekam na tegoroczny!!

Pozdrav :papa:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 13.06.2016 12:51

Murter to lipa.
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 13.06.2016 18:33

tyniolek napisał(a):Travel, dzięki Twojej relacji zachęciłam moich przyszłych teściów do odwiedzenia Murter :oczko_usmiech:

Czekam na tegoroczny!!

Pozdrav :papa:


Dzięki za zachętę :D

Ale tegoroczny Murter będzie nudny ........bo znowu to samo.

A potem będzie jeszcze nudniejszy Hvar - bo wszyscy tam już byli :mrgreen: oprócz nas.

Chyba,że zdarzą się jakieś nieprzewidziane okoliczności 8O :papa:
Ostatnio edytowano 13.06.2016 18:41 przez travel, łącznie edytowano 1 raz
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 13.06.2016 18:35

FUX napisał(a):Murter to lipa.


Oj węszę tu zaczepkę :D

Sprecyzuj co rozumiesz przez lipę :?:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 13.06.2016 19:50

travel napisał(a):
tyniolek napisał(a):Travel, dzięki Twojej relacji zachęciłam moich przyszłych teściów do odwiedzenia Murter :oczko_usmiech:

Czekam na tegoroczny!!

Pozdrav :papa:


Dzięki za zachętę :D

Ale tegoroczny Murter będzie nudny ........bo znowu to samo.

A potem będzie jeszcze nudniejszy Hvar - bo wszyscy tam już byli :mrgreen: oprócz nas.

Chyba,że zdarzą się jakieś nieprzewidziane okoliczności 8O :papa:



Co ja mam powiedzieć, jak u mnie w 2016 Korcula i Hvar? :roll:

Cro nigdy nudna!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
2015 WAKACYJNY TORT- ROVINJ I MURTER+2 WISIENKI - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone