Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Peljesac - pytania, plany, wątpliwości, porady.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009
Peljesac - pytania, plany, wątpliwości, porady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 12.12.2010 01:00

Chciałbym poprosić Was, tych, którzy byli na tym skrawku Cro o podpowiedzi:

Dużo tam turystów w tym roku było ?
Gdzie jest kameralnie i w miaro tanio ?
Chodzi mi o niewielką miejscowość z w miarę wyludnioną plażą,
tak bez komercji - zostały takie jeszcze ?
Znacie jakieś fajne apartamenty zupełnie niedaleko plaży ?
Jak z cenami ? Odbiegają od reszty Chorwacji - w którą stronę ?
smer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) smer » 12.12.2010 06:41

W jakim miesiącu zamierzasz jechać?
Np pod koniec września to i Orebicz jest kameralny, cichy i tani.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13051
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 12.12.2010 10:08

Loviste i wszystko jasne :wink:
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 12.12.2010 10:19

Duba Peljeśka
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 12.12.2010 10:30

Borak też jest całkiem, całkiem :wink:
Aguha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 875
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aguha » 12.12.2010 12:41

No cóż ja polecam Borak, ale tylko jak ktoś lubi miejsce, w którym jest zaledwie kilkadziesiąt domów, budka telefoniczna, dwie knajpki i żadnego sklepu. We wrześniu często byliśmy sami na plaży :). W sezonie ponoć jest nieco więcej ludzi i nawet jakiś sklepik.
Troszkę można pooglądać w mojej relacji :) TU
Trzeba pamiętać, że poza wyciem szakali nie ma tam innych atrakcji :wink:
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 12.12.2010 12:42

Crayfish chyba mało studiowałeś liczne wątki o Peljesacu na tym forum :evil: bo na wszystkie pytania masz tu odpowiedzi .

No ale dobra :

1.Dużo tam turystów w tym roku było ?

Ilość turystów determinowana jest ilością miejsc noclegowych , tych przybywa głownie w Orebicu i Trpaju oraz Żuljanie , ale z roku na rok to nie sa niewielkie ilości , w "pipidówach" zdarzają sie tylko pojedyńcze nowe domy albo wcale , więc ilość turystów się nie zmienia .

2.Gdzie jest kameralnie i w miaro tanio ?

Kameralnie jest wszędzie poza Orebicem i może jeszcze Trpajem , mniejsza kameralność to Żuljana i Trstenik większa pozostałe miejscowośći

Ceny raczej wszędzie podobne choć w każdej miejscowości można znaleźć coś z wyższej i niższej półki

3. Chodzi mi o niewielką miejscowość z w miarę wyludnioną plażą,
tak bez komercji - zostały takie jeszcze ?

Na Peljesacu jest jeszcze sporo takich miejscowości gdyż warunki ich położenia powodują brak miejsca do rozbudowy - koledzy już co nieco podpowiedzieli poczytaj sobie relacje z podróży Dodałbym jeszcze troszkę większą Żuljanę i Trstenik , oraz mniejsze - Sreser , Podobuce , Broce , Prapratno , czy trudno dostępne Crkvice .

4.Znacie jakieś fajne apartamenty zupełnie niedaleko plaży ?

W tych małych miejscowościach praktycznie wszystkie miejscówki sa blisko plaży .

5.Jak z cenami ? Odbiegają od reszty Chorwacji - w którą stronę ?

Ceny nie odbiegają raczej od cen w innych częściach nadmorskiej Chorwacji


Uwaga od siebie : pytasz o apartamenty , a nie podajesz terminu wyjazdu , jeśli szczyt sezonu turystycznego to już mogą być w niektórych małych miejscowościach porezerwowane . :roll: [/u]
jaceek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 08.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaceek1 » 12.12.2010 13:40

To miało miejsce niedaleko Żuljany w Trsteniku http://www.24sata.hr/nepogode/oprez-u-m ... nja-199336 , przypuszczam więc że w samej Żuljanie nie było lepiej. Strach się bać brrr
Miru
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 11.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miru » 12.12.2010 14:34

No dosc brutalne te foty....... :?
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 12.12.2010 14:41

jaceek1 napisał(a):To miało miejsce niedaleko Żuljany w Trsteniku http://www.24sata.hr/nepogode/oprez-u-m ... nja-199336 , przypuszczam więc że w samej Żuljanie nie było lepiej. Strach się bać brrr


W lecie się mi to nigdy nie zdarzyło na Peljesacu :wink:

Na szczęście
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 12.12.2010 16:01

Crayfish napisał(a):

Gdzie jest kameralnie i w miaro tanio ?
Chodzi mi o niewielką miejscowość z w miarę wyludnioną plażą,
tak bez komercji - zostały takie jeszcze ?


W sezonie takie rzeczy tylko w Erze...
Albo nie w tej części Europy.

Jeśli chodzi kameralność i brak komercji to oczywiście Crkvice. Zero sklepów, zero konob, dyskotek etc. Dziesięć domów na krzyż. I krzyż.:)
Niestety za plażę robi tam nabrzeże portowe (bardzo ładne jak na nabrzeże portowe)+ skrawki plaż wokół. Ogólnie dla pasjonatów ciszy i wieczornego przesiadywania na tarasie.
Tylko 7 kilometrów dobrego asfaltu od głównej drogi :wink: (po trzecim razie około 15 minut jazdy).
Ze względu na mit o "trudnej" drodze mało kto tam dociera.

Ale warto szukać, zwłaszcza poza miejscowościami. Jadąc w kierunku latarni za Loviśte widziałem samotną zatoczkę z plażą i kilkoma domami.
Obawiam się jednak, że jeżeli ktoś namierzył taką "chatę" to nie opowie o tym na forum.

Ze znanych to chyba jednak Duba najbardziej odpowiada zgłoszonym potrzebom.
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 12.12.2010 18:14

Bardzo wam wszystkim dziękuję.
Jak się jeszcze coś przypomni to pozwolę sobie odświeżyć.
Jednak co gust to inne zdanie.
Tak myślałem.
Ale typy jakieś już są :lol:
A terminu wyjazdu jeszcze nie mam, bo i celu na 100% też nie ma.
To pierwsze sondowania.


Jeśli chodzi o lipiec/sierpień - w ciemno da się jeszcze coś upolować, czy raczej tylko rezerwacje ?
Bo pewnie poza tymi miesiącami to spokojnie w ciemno - dobrze mi się wydaje ?
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 12.12.2010 20:20

Crayfish napisał(a):... Jeśli chodzi o lipiec/sierpień - w ciemno da się jeszcze coś upolować, czy raczej tylko rezerwacje ?...

My jeździmy od lat tylko i wyłącznie w ciemno i zawsze w sierpniu (pierwsza połowa) lub przełom lipiec-sierpień i jeszcze nam się nie zdarzyło szukać dłużej niż godzinkę lub dwie... z wyjątkiem tego roku... ale to w Grecji, gdzie okazało się, że poza Polakami nikt się jakoś kryzysem nie przejął i było all is full and no place.. :)
Wolimy w ciemno... no, chyba że ktoś coś zdecydowanie poleci, pokaże zdjęcia i zapewni, że jest tam tak i tak...
ale jednak w ciemno gwarantuje to, że odpoczniemy dobrze, bez żadnych przykrych "niespodzianek", bez okien na śmietnik lub knajpę.. itp itd
Śmiało w ciemno!

A na Peljesacu mogę polecić wedle twoich oczekiwań z czystym sumieniem Żulianę, którą swego czasu wybraliśmy na cel naszej podróży, bo wiele osób pisało, że "nudne zadupie, nic się nie dzieje, 2 uliczki na krzyż, jeden sklep, jeden camping duży i kilka campidżków maluśkich itp", więc od razu wiedzieliśmy, że to miejsce dla nas i do dziś je wspominamy bardzo uroczo - pięknie, cicho, spokojnie, zadupnie i "nudnie"..
:P
Aha.. i plaża, choć nie jakoś szczególnie urzekająca, ale za to z piaszczystym dnem..
:wink:
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 12.12.2010 20:54

janniko napisał(a):My jeździmy od lat tylko i wyłącznie w ciemno i zawsze w sierpniu (pierwsza połowa) lub przełom lipiec-sierpień i jeszcze nam się nie zdarzyło szukać dłużej niż godzinkę lub dwie

Super. Tak mi najbardziej pasuje.

Z innej beczki:
Ciekawi mnie czy ktoś próbował wejść na Sv. Iliję od strony Duby ?
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 14.12.2010 18:47

Z innej beczki:
Ciekawi mnie czy ktoś próbował wejść na Sv. Iliję od strony Duby ?


Ja próbowałem w tym roku, w sierpniu.
Idąc od strony morza, przez Dubę Peljeską, kierując się lewą stroną miejscowości {zasięgałem języka tubylców} przedzierałem się przez krzaki i przez trzy godziny dotarłem do 2/3 Sv. Iliji.

Obrazek

Próba była z dzieciakami: 13 letni chłopak i 17 letnia córa.
A takie było nachylenie góry.

Obrazek

O dziewiątej musieliśmy skapitulować.
Wydaje mi się, że idąc prawą stroną Duby można dojść na szczyt.[/img]

Chyba coś na ten temat wie Gajus.ems , ale ostatnio rzadko tu zagląda (chyba, że cichaczem)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Peljesac - pytania, plany, wątpliwości, porady.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone