Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Marusici 2006... było cudnie :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
enda17
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 10.07.2006
Marusici 2006... było cudnie :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) enda17 » 07.08.2006 20:43

No tak jak w temacie byłam w tym roku w chorwacji w marusici ... około 40 km przed Makarską.. pogoda była okropna... chodzi oczywiscie o gorąc... tylko przez ostatnie dwa dni cos sie zaczelo dziac... po poludniu chmurki sie pokazywały i bylo mniej słońca... ale poopalać i tak sie zdąrzyliśmy :)...
Marusici to ogólnie bardzo malutkie miasteczko żadnych wiekszych zklepów tylko taka jedna malutka reustauracja i sklepik.. ale coz wiecej trzeba :)... a jka co trzeba to do omisa :)....
Wyjechaliśmy do chorwacji i 17.30 i byliśmy na miejscu około 7 rano.. jechaliśmy bezprzerwy.. jedynie przerwa na zatankowanie w maribborze i juz ruszalismy dalej. Oczywiscie całą droge przespałam a wiec relacji z podrozy nie powiem... ale juz jak zjechalismy z autostrady zagrzeb-split to otworzylly mi sie oczy na te widoki.. :) bylo cudnie.. co prawda temperatura jeszcze wtedy nie byla zbyt wysoka ale później nie umieliśmy wytrzywać...
jak dojechalismy na miejsce a bylo to naprawde po wielkich trudach bo marusici to naparawde male miasteczko i truno jest tam cokolwiek znaleźć .... pytalismy chorwatów o droge ale tam nikt nic nie wiedzial i chodzilismy tak 1.5 godziny pop plazach i pytaliśmy ale przynajmniej troche zwiedziliśmy.
Po odnalezieniu naszego domku rozpakowalismy sie poslzismy na palze i poslzismy spac... :) znaczy ja nie bo przespalam całą podróż. siedzialam na balkonie i sie oplałam... i właśnie tu zrobilam bląd że nie nasmarowalam sie wtedy myślałam ze takie poranne słonce nie opala a na drugi dzien musialam sie opalac w bluzce bo dosłownie spaliłam sobie skóre... były bąble z wodą strup na dekoldzie no okropne ... ale dzisiaj na szczescie juz nie ma śladu.. jest tylko piekna brązowiutka opalenizna. :)
No jak macie jakieś pytania to piszcie bo niewiem co by tu jeszcze napisac... później jeszcze napisze jka wracaliśmy z budapesztu... ale to później bo teraz juz niechce mi sie pisac <szczerosc> ;d;d
i sory za błędy .. :)
slawekk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 311
Dołączył(a): 22.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekk » 07.08.2006 21:14

Witam
Też byłem w Marusici i potwierdzam, że jest tam cudnie.
Co prawda było to w 2003 roku ale od tamtej pory chyba jeszcze bardziej "wycudniało".
Marusici to w zasadzie sioło, którego nie ma na większości map. Dzięki temu jest z dala od turystycznego zgiełku a dwie małe, kameralne plażyczki powodują, że wypoczynek i wodne uciechy mają niepowtarzalny charakter.
Ja na szczęście trafiłem tam bez pudła, za pierwszym razem - ale byłem dokładnie poinformowany przez panią, u której zamawialiśmy "swój" apartman.
Jestem gorącym orędownikiem tej miejscowości i polecam ją każdemu ceniącemu ciszę i spokój. Idealna dla rodzin z małymi dziećmi.
Byłem w domu NENA (dawniej PARO).
Mam nadzieję, że przyszli turyści nie zadepczą tej mieściny bo szkoda takiej perełki.
:papa:
chris
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 30.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) chris » 11.01.2007 15:53

Witam
W tym roku mam własnie zamiar pojechać z rodzinka na urlop do Marusici. W zwiazku z tym ze ma trojke dzieci, ktore zajadają sie lodami, chciałbym sie dowiedziec czy jest w tej miescowosci jakis punkt w ktorym mozna pozywic sie lodami w kulkach? Przegladalem forum i znalazlem troche informacji o sklepiku czy restauracji, ale o lodach w kulkach nikt nie wspomina.
Pozdr
Krzysiek
zibek
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 05.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibek » 16.01.2007 22:49

nie licz na lody w kulkach -tam jest sklep gdzie możesz kupić pycha chlebek ...a po reszte to do KONZUm w Breli lub Omis.(ceny napojów w konzum np. 6 a w tym sklepie 9 ) ceny w sklepie pisane na kartkach .. i nigdy nie pasowały :)
Ja nie kupowałem tam lodów (na patyku) gdyż po burzy w Marusici bywało że kilka godzin nie ma prądu ..więc wiadomo lody , brak prądu w sklepie i trzydychy w powietrzu.
i co do tej perełki .. to jest tam pare dziurek -generalnie zalecam mniej forumooptymizmu coby sie nie rozczarować na miejscu
chris
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 30.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) chris » 17.01.2007 08:49

dzieki bardzo za odpowiedz. ten fakt jest duzym minusem do naszych planow. nie sztuka jechac i patrzec na kwasne miny dzieciakow przez caly urlop bo nie mge sobie ot tak skoczyc na lody. musze to jeszcze przemyslec i ewentualnie rozejrzec sie ze wieksza miejscowoscia.
pozdrawiam i dzieki jeszcze raz
Krzysiek
lui
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 23.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lui » 17.01.2007 10:29

Byłam w Marusici w zeszłym roku, w app. KATE. Byłam zachwycona. Plaże są urocze, kameralne, można odpocząć, nie trzeba cały czas mieć oczu wokół głowy pilnując dzieci. Jedyny minus to ilość schodów na plaże (265 - liczyliśmy). Powrót z plaży przez pierwsze dwa dni stanowił nie lada wyzwanie - materac, parasol, maski, picie, ręczniki i dwoje dzieci, choć one najlepiej sobie radziły. Za to widoki z tarasu niezastapione.
Lodów w kulkach faktycznie nie ma, ale te na patyku nigdy nie były popsute (może mielismy szczęście).
Marusici to bardzo dobry punkt wypadowy do innych większych i dużych miejscowości.
zibek
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 05.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibek » 17.01.2007 22:20

Ale to że miejscowośc mała ma też w sobie wiele plusów.
Wracając z zatłumionych Breli ,Baśki Vody czy Makarskiej czułem ulge że to już nareszcie nasze Marusice. .Do tego i budżet trudno nadszarpnąć skoro na plaży masz kamienie wode ... i to by było na tyle.
Co do Marusici to niestety minus ża ..nazwijmy to nieład dalmatyńsi -generalnie sporo porzuconych zbędnych rzęczy typu boiler, kraty , cegły.Do tego sterta worów ze śmieciami przed apartamentem ...i to była pierwsza myśl aby pominąć zaliczke i jechać gdzie indziej ..ale wygrało zmęczenie i zapach -to nie jest zapach pini -to jakby wszystko co rośnie wraz z ziemią pachniało -fenomen.
I dla tych co jadą do Marusic -na spacer warto wybrać sie na drugą strone Jadranki w kierunku kościoła potem koło kościoła drogą w lewo i mamy 2 km przez las z widokami na morze i Brac -droga schodzi do następnej miejscowości koło dużego sklepu.I koniecznie apartament z widokiem na morze !
Obrazek
[/img]
beata bomastik
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) beata bomastik » 24.01.2009 21:31

zibek napisał(a):Ale to że miejscowośc mała ma też w sobie wiele plusów.
Wracając z zatłumionych Breli ,Baśki Vody czy Makarskiej czułem ulge że to już nareszcie nasze Marusice. .Do tego i budżet trudno nadszarpnąć skoro na plaży masz kamienie wode ... i to by było na tyle.
Co do Marusici to niestety minus ża ..nazwijmy to nieład dalmatyńsi -generalnie sporo porzuconych zbędnych rzęczy typu boiler, kraty , cegły.Do tego sterta worów ze śmieciami przed apartamentem ...i to była pierwsza myśl aby pominąć zaliczke i jechać gdzie indziej ..ale wygrało zmęczenie i zapach -to nie jest zapach pini -to jakby wszystko co rośnie wraz z ziemią pachniało -fenomen.
I dla tych co jadą do Marusic -na spacer warto wybrać sie na drugą strone Jadranki w kierunku kościoła potem koło kościoła drogą w lewo i mamy 2 km przez las z widokami na morze i Brac -droga schodzi do następnej miejscowości koło dużego sklepu.I koniecznie apartament z widokiem na morze !
Obrazek
[/img]


Witaj, a masz namiary na apartament z widokiem na morze dla 3 osób? :D
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 27.01.2009 18:22

zibek napisał(a):Ale to że miejscowośc mała ma też w sobie wiele plusów.
Wracając z zatłumionych Breli ,Baśki Vody czy Makarskiej czułem ulge że to już nareszcie nasze Marusice. . . jakby wszystko co rośnie wraz z ziemią pachniało -fenomen

Z tym oczywiście pełna zgoda.

zibek napisał(a):Co do Marusici to niestety minus ża ..nazwijmy to nieład dalmatyńsi -generalnie sporo porzuconych zbędnych rzęczy typu boiler, kraty , cegły.Do tego sterta worów ze śmieciami przed apartamentem ...i to była pierwsza myśl aby pominąć zaliczke i jechać gdzie indziej ..ale wygrało zmęczenie i zapach -to nie jest zapach pini -to .

W jakiej części Marusici byliście??? A może to już nie ta mieścina, bo wybieram się tam kolejny raz i czegoś podobnego nie widziałem nigdy. W tej części, najlepiej przygotowanej dla turystów, widziałem jak gospodarze sprzątali wieczorami po rozgarniętych gościach. W pobliżu domów i na plaży jest zawsze czysto i pięknie.
Ostatnio edytowano 27.01.2009 19:54 przez pasażer, łącznie edytowano 1 raz
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 27.01.2009 18:27

beata bomastik napisał(a):Witaj, a masz namiary na apartament z widokiem na morze dla 3 osób? :D


Odpowiem Tobie TU, by nie zaśmiecać innym wspomnień :wink:


Pozdrav :papa:

Ps. Cytując post nie powtarzaj zdjęć. :wink:

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Marusici 2006... było cudnie :)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone