Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

DUCE - OMIS polecam !!! i trochę się rozpisuje :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bartja
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 24.03.2006
DUCE - OMIS polecam !!! i trochę się rozpisuje :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartja » 04.07.2006 20:52

właśnie wróciłem .

pojechaliśmy w dwie rodziny .

pierwsze wrażenie - złe - blisko drogi,150m od plaży, pod górę :)

ale wracam tam za rok bo : piaszczyste dno, piaszczysta choć mała ale nie zatłoczona plaża, płytko z 50 metrów do pasa w głąb morza, całkowity brak jeżowców !! . dzieci bezpiecznie pływały, woda nie zupa ale chłodząca . czysto a i bardzo ważne - prysznice na plaży .

czytałem dużo o duce na forum - opinie były raczej na nie, zjechałem pół chorwacji i powiem że lepiej było jedynie na braci bol - złoty róg ale ja pojechałem 50% zwiedzać a 50% leżeć a promy nie są najlepszym rozwiązaniem do przemieszczania się .

omiś ma piękną starówkę - gdzie polecam spędzać wieczory, najlepiej jadłem w restauracji "pod ordonem" nie spotkałem lepszej kuchni podczas całego pobytu - a i spróbowałem całą kartę ;) polecam .

dużo się pisze o duce i omisiu - że droga split - dubrownik - tak jest ruch ale nie przeszkadza - samochody jeżdzą maks 60 km/h. z przejściem przez drogę nie ma większego problemu .

dla porównania : byłem u znajomych którzy wynajeli kwaterę za omisiem w stronę dubrownika . byłem przerażony : 1. zjeżdzałem samochodem pod takim pochyleniem że w górach takiego nie spotkałem :) . 2 dom z 50 m od morza ale żeby dojść do plaży trzeba było być akrobatą a plaża - pasek kamieni, dno kamieniste, jeżowce, głębia dwa metry od plaży . miałem buty gumowe i miałem problemy się poruszać bezboleśnie :) .3 jak wyjeżdzałem od nich to żeby podjechać pod górę musiałem przegazowywać bo nie chciał jechać na 1 :) a i włączałem się do ruchu z 15% z ręcznego hehehe .

zwiedziłem : split - warto, trogir - trzeba !!!, dubrownik - trzeba poświęcić minum dwa dni pełne a ja miałem kilka godzin :( . brać - plaża złoty róg - super ! . spływałem kajakiem cetiną - warto . pltvickie jeziora - warto i trzeba .

jakieś rady ?
1. uważać na chorwatów za kółkiem a szczególnie na skuterach - pobili wszystkie szczyty chamstwa i głupoty jakie do tej pory widziałem .
2. targować się
3. chorwacja to nie taki znowu tani kraj - ceny są trochę większe jak u nas nad morzem ale piep...ć nasze morze !!!
4. dużo jest marketów - ceny takie jak u nas
5. kupcie wodę na miejscu w markecie - wychodzi tyle co u nas - mają dobrą wodę np jama . ( zaczynają się śmiać z polaków którzy przyjeżdzają ze swoją wodą ;) )
6. kupcie euro w polsce i wymieńcie na miejscu - ja wymianiałem 1 eur = 7,2 kun ( sprawdzać kursy - wymieniać najlepiej w banku )
7. jedzenie mają bardzo dobre a szczególnie warzywa - zajadałęm się pomidorami naszę są takie plastikowe :)
8. pytać się gospodarzy co mają na sprzedaż - rakija,wino,warzywa,owoce
9. uważać na chorwacką policję - ja dostałęm 300 kun za 15 km/h więcej - i nie było żadnej dyskusji . podobno jak przekroczysz o 30 km/h to zabierają prawo jazdy ! a z radarami stoi ich dużo i łowią tylko turystów
10. bardzo bezpieczny kraj - kilka razy jak brałem sktuter wodny,albo pływałem kajakiem zostawiałem obsłudze portfel z pieniędzmi - nigdy nic nie zgineło, na plaży to samo, czy z pokoju .
11. najlepiej gadają po angielsku ale po polsku się dogadasz :)
12. najlepiej jechać w czerwcu albo we wrześniu - nie ma tłoku korków i jest do wytrzymania jeżeli chodzi o temperaturę .
13. nie jechać na jeden raz całą trasę - zaplanować nocleg w plitwicach i zacząć szukać kwatery od jezerska - my znaleźliśmy po pół godzinie za 10 eur/os warunki super .
15. nie oszczędzać na autostradzie ! autostrada ze słoweni do splitu kosztuje 22 eur ale jedziesz 3 godziny a nie 6 lub 8 :)
16. jak jedziecie na wycieczkę do dubrownika : zabrać paszporty ! nam się udało przejechać i wrócić przez BiH bez paszportów ale nerwów było dużo :) ( a i na drogę z omisia do dubrwonika zaplanować minimum 3 h i w dubrowniku parkować w pierwszym wolnym miejscu :) )


polecam duce dla rodzin z dziećmi a sczególnie dom państwa Pupačić bardzo mili ludzie, mają tam pokoje z aneksami kuchennymi + łązienka za bardzo przystępne pieniądze http://www.ante-pupacic-adria.com/ parking dla samochodu w cieniu - ważne :) . częśc towarzyską :) gdzie poznaliśmy bardzo fajnych czechów którzy przyjeżdzają tam już 10 lat i z którymi wypiliśmy konkretne ilości różnych rakiji i śliwowic :) . jak macie jakieś pytania walcie na maila : adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

polecam chorwację !!!
ania77
Croentuzjasta
Posty: 329
Dołączył(a): 17.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania77 » 04.07.2006 21:37

My byliśmy w zeszłym roku w Duce i tez byliśmy bardzo zadowoleni. Wiem, że na forum Duce jest mocno krytykowane, w dużej mierze dzięki Jadrance przez środek i fabryce w Dugi Rat. Co do Jadranki zgadzam się, że może przskadzać, gdy tir śmignie o 6 rano, aczkolwiek mnie to nie budziło, mieszkaliśmy w pierwszym rzędzie domów tyle, że ja kiedyś mieszkałam we Wrocławiu przy Grabiszynskiej w rejonie skrzyżowania z Pereca, gdzie jeszcze kilka lat temu była kostka i pełno dziur, jeszcze więcej tirów i mnie tir nie ruszy. Natomiast co do osławionej fabryki to już pisałam, że przynajmniej z domu, w ktorym byliśmy i z plaży przed nim tego widać nie było, do tego woda czyściutka i bez jeżowców, nie potrzeba żadnych butów. Starówka Omiszu jest super, a przede wszystki Omisz i Duce są świetnie położone, jeżeli chce się dużo zobaczyć, bo można spokojnie pojechać do Splitu, Trogiru, Szybenika i w drugą stronę, Biokovo, Sveti Jure, można i do Dubrownika, chociaż my się przemieściliśmy bliżej Dubrownika.
maroma6
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 11.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) maroma6 » 04.07.2006 21:58

Witam

Bardzo dziękuję za cenne uwagi. Też byłam zainteresowana w tym roku Duce jednak opinie na forum (nie tylko na cro.pl) trochę mnie zniechęciły. Ale co się odwlecze to nie uciecze. Proszę jedynie, jeżeli jest to możliwe o namiary na nocleg tranzytowy w okolicach Plitvickich Jezer.
Mój mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Pozdrawiam
bartja
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 24.03.2006
tak jak pisałem -

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartja » 04.07.2006 22:14

zaczynać szukać w jezersku - to jest 9 km od plitvic, ja szukałem koło 1 w nocy i znalazłem . było kiolka zabawnych sytuacji - jak jakaś Pani chciała od nas 25 eur/os z 40 km od plitvic,czy jak wjeżdzaliśmy w jakieś leśne drogi a po bokach stały opuszczone domy . dopiero lektura przewodnika kazała nam jechac do samych plitvic i szukać :) . pamietajcie że z otociac zjazd z autostrady do plitwic jest ponad 60 km lokalnymi drogami .
maroma6
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 11.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) maroma6 » 04.07.2006 23:09

Dziękuję i pozdrawiam.
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005
Re: tak jak pisałem -

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 04.07.2006 23:13

bartja napisał(a):zaczynać szukać w jezersku - to jest 9 km od plitvic, ja szukałem koło 1 w nocy i znalazłem . było kiolka zabawnych sytuacji - jak jakaś Pani chciała od nas 25 eur/os z 40 km od plitvic,czy jak wjeżdzaliśmy w jakieś leśne drogi a po bokach stały opuszczone domy . dopiero lektura przewodnika kazała nam jechac do samych plitvic i szukać :) . pamietajcie że z otociac zjazd z autostrady do plitwic jest ponad 60 km lokalnymi drogami .

Polski Ci się trochę pogorszył :wink:
ale oki :wink: Duce jak ktoś lubi niech jedzie!!!
bartja
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 24.03.2006
:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartja » 04.07.2006 23:30

jak ja nie lubię tych polonistów, siedzi ze słownikiem w ręku i pisze i szuka ;)
stick
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 25.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) stick » 06.07.2006 00:13

Właśnie tam się wybieram (albo do Dugi Rat). Czy sąsiedztwo fabryki nie przeszkadza? Czy to prawda, że woda w tej okolicy jest chłodnejsza? Skóra mi cierpnie na wspomnienie zeszłorocznego Bałtyku (choć na pogodę trafiłem rewelacyjną) :D
WASP
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 30.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) WASP » 06.07.2006 13:53

Ta chłodniejsza to w porównaniu do bałtyku zupa wiec spokojnie a co do fabryki byłem w Duce i teraz też zresztą się wybieram ze względu na dużą ilość małych "człowieków" :D ale żadnej fabryki tam nie widziałem wiec co do Duce nie ma obaw. Fabryka prawdopodobnie jest w Długi Rat ale nie jestem pewien na 100% tego
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 06.07.2006 15:31

stick napisał(a):Właśnie tam się wybieram (albo do Dugi Rat). Czy sąsiedztwo fabryki nie przeszkadza? Czy to prawda, że woda w tej okolicy jest chłodnejsza? Skóra mi cierpnie na wspomnienie zeszłorocznego Bałtyku (choć na pogodę trafiłem rewelacyjną) :D



Obrazek
bartja
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 24.03.2006
dugi rat sobie odpuść

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartja » 06.07.2006 16:00

dugi rat sobie odpuść - fabryka jest straszna ! , a co do wody : woda jest nieznacznie chłodniejsza od innych plaż ale według mnie to wielki pozytyw - bo jak masz 40 stopni na dworze to fajnie jest się schłodzić w 24 stopniowym morzu .
bartja
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 24.03.2006
jeszcze jedna rada :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartja » 06.07.2006 16:31

jeszcze jedna rada :)

podstawowy sprzęt plażowy dla wszystkich : maska i rurka - płetwy są niekonieczne . super zabawa wisieć sobie na wodzie i oglądać te wszystkie żyjątka .

maskę i rurkę można kupić wszędzie na miejscu za około 30-50 pln ale jakość jest taka że jak dotrwa do końca wakacji to super :)

i jeszcze jedna :)

parkowanie - parkować w omisiu pod marketem lub za tunelem koło rzeki cetiny . nie parkować w miejscu płatnym i oszczędzać na kwitku bo to kosztuje minimum 300 kun - nawet miejscowi płacą
wolf
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) wolf » 01.08.2006 21:06

Polecam Nemirę ! Bardzo fajne miejsce :D
wolf
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 01.08.2006
Re: jeszcze jedna rada :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) wolf » 01.08.2006 21:48

parkowanie - parkować w omisiu pod marketem lub za tunelem koło rzeki cetiny . nie parkować w miejscu płatnym i oszczędzać na kwitku bo to kosztuje minimum 300 kun - nawet miejscowi płacą[/quote]

pod marketem też się płaci i to chyba wychodzi drożej niż parkowanie z parkometrem -4 kuny/h. nie majatek , ale trzeba placic . sprawdzaja i wlepiaja mandaty. uwaga ! nie parkować na miejscach dla inwakidów ! jekiez oni majA pancerne blokady na koła :lol:
rentier
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 13.06.2007
Re: jeszcze jedna rada :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) rentier » 24.09.2007 21:18

wolf napisał(a):parkowanie - parkować w omisiu pod marketem lub za tunelem koło rzeki cetiny . nie parkować w miejscu płatnym i oszczędzać na kwitku bo to kosztuje minimum 300 kun - nawet miejscowi płacą


pod marketem też się płaci i to chyba wychodzi drożej niż parkowanie z parkometrem -4 kuny/h. nie majatek , ale trzeba placic . sprawdzaja i wlepiaja mandaty. uwaga ! nie parkować na miejscach dla inwakidów ! jekiez oni majA pancerne blokady na koła :lol:[/quote]
8)
Wolf no co ty :?: Byłem tam kilkakrotnie pod tym marketem i nigdy nie pobieranao opłat za parkowanie. Zawsze tam parkowałem jak byłem przejazdem przez omiś o różnych porach. Konieć sierpnia 2007.
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
DUCE - OMIS polecam !!! i trochę się rozpisuje :)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone