Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dubrownik, Korcula, Hvar-pierwszy raz w Chorwacji

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kasia z Anglii
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 01.07.2007
Dubrownik, Korcula, Hvar-pierwszy raz w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia z Anglii » 04.07.2007 12:11

Siedze wlasnie w Anglii i pracujac w fabryce ciulam, na moj pierwszy wyjazd do wymarzonej Chorwacji. Wyjezdzam z chlopakiem, ktory tez oddal sie niewolniczej pracy-aczkolwiek w Holandii:) Czy jako znawcy tematu, mozecie mi powiedziec, czy te trzy miejsca, sa dosc dobre, na ok 2 tygodniowy wypad do chorwacji? Jedziemy w ciemno, z namiotem:)
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 04.07.2007 12:22

To są jedne z piękniejszych miejsc w Hr tyle że na Korczuoi i Hvarze są kiepskie kempy, może lepiej poszukac apartamentów
verus
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 185
Dołączył(a): 29.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) verus » 04.07.2007 14:39

Jeśli pojedziecie we wrzesniu to namiot nie ma sensu ( chyba, że lubicie ) Kwatery poza sezonem są od 8 euro za noc
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 04.07.2007 19:21

Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.07.2007 20:49

Hej!

Jeśli jedziecie samochodem to wypadną Wam trzy przeprawy promem co nie jest tanie w przypadku auta.
A jeżeli bez auta to troszkę tu opisałem na świeżo...

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=16224

Pozdro Igor
victor1111
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 17.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) victor1111 » 05.07.2007 10:14

Hej! Hvar nie jest najtanszy, poza tym fakt we wrzesniu kwatery sa juz b.tanie i nie ma problemu z ich znalezieniem, a opcja namiotu nie jest w CRO tak tania jakby sie to mialo wydawac. Dubrovnik b.daleko, ale mozecie uderzyć w okolice Riviery Makarskiej a z tamtąd robić wypady jednodniowe do Dubrovnika, do Splitu, na Hvar. Mysle ze ta opcja byłaby warta przemyślenia. Zobaczcie sobie takie miejsca jak Baska Voda, Omis, Makarska.
Kasia z Anglii
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 01.07.2007
Ufac ludziom zapraszajacym do swoich kwater?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia z Anglii » 07.07.2007 11:49

Dzieki za wskazowki, przeanalizuje i wprowadze w zycie :)Nie wiedzialam, ze we wrzesniu ceny spadaja tak znacznie, ale jestem bardzo mile zaskoczona. Bedziemy jechali chyba 14 wrzesnia. Jesli chodzi o namiot, to jest on na wszelki wypadek, wolelibysmy kwatery... A czy warto zaufac ludziom, ktorzy ponoc stoja na dworcach i zachecaja do pojscia do ich kwater? Czy chodzic i szukac samemu?
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 08.07.2007 12:00

Jasne, że można zaufać ale jeśli jedziecie we wrześniu, to łatwiej coś zarezerwować przez internet. Ofert mnóstwo bo wrzesień to już koniec sezonu. Ja osobiście uważam, że na dwa tygodnie warto poprostu wybrać dwa rejony HR i tu plecałabym: wyspę Hvar i rejon Dubrovnika. Tym sposobem zwiedzicie na spokojnie te rejony HR, nie forsując się a zwiedzając sporo fajnych miejsc. Poza tym jak rozumiem, nie jedziecie autem więc dodatkowo przemieszczanie się może być utridnione. A skoro już gdzieś jedziecie to po co uciekać zanim zobaczycie wszystko co warte zobaczenia :D
Hvar jest na tyle ciekawy, że tydzień to napewno nie za dlugo by tam być, w rejonie Dubrovnika prócz samego starego miast jest mnóstwo miejsc do odwiedzenia. I tak: Cavtat, klify w rejonie Cavtat, Trsteno, wyspa Lokrum, Wyspy Elafitii. Na tydzień jak znalazł :D
Miłego wypoczynku.
victor1111
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 17.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) victor1111 » 10.07.2007 08:36

Powiem tak. Mozesz ufac, ale duzo czasu stracisz na dojazd z tymi ludzmi i ogladanie ich domu, pozniej jesli sie wam nie spodoba kolejne minuty uciekaja bo trzeba odmowic. 14 wrzesnia to juz taki termin ze warto samemu pochodzic po miasteczku i pukac do tych kwater, ktore sie wam naprawde podobaja (przynajmniej z zewnatrz)
Kasia z Anglii
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 01.07.2007
Dzieki!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia z Anglii » 10.07.2007 12:51

Na razie nie mam wiecej pytan, pozostaje mi zapamietanie Waszych wskazowek i powrot do pracy; w tej cholernej, deszczowej Anglii:) No ale jak wroce, to sobie odbije w Chorwacji :) I w Polsce :)
proximate
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) proximate » 18.07.2007 08:40



Witam serdecznie,
Mam pytanko co do Hvaru. Jakie ceny pól namiotowych i jaki jest ich klimat. Byliśmy już na Istrii i w Orasacu na polu pod maslinom czy na Hvarze znajdziemy pole o podobnym klimacie, bez tłoku turystów coś spokojnego i kameralnego? Dodam że jedziemy w ostatnim tygodniu sierpnia i pierwszym września.
roksana_l
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 04.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) roksana_l » 18.07.2007 11:40

W tym roku z 3 miejsc w Chorwacji, które odwiedziliśmy jednym był właśnie Hvar.
Oj i campingi nie są wcale kiepskie :twisted:
Ten na którym spaliśmy w Hvarze był naprawdę super-okolice Jelsy
Płaciliśmy około 100zł za dobę za dwe osoby+namiot+samochód+prąd.
Co do cen to hmmm trudno powiedzieć, według mnie nie różniły się zbytnio od tych np w okolicach Makarskiej.
Przeprawa promem wychodzi ok 100zł.

A co do klimatu na campingu to.... niczego więcej nam nie było trzeba. Miła Pani w recepcji mówiąca biegle po angielsku, bardzo czyste łazienki, do dyspozycji np boisko do siatkówki, cisza, spokój, namioty w cieniu, tak że można było dłużej pospać :)

Ogólnie polecam, szczególnie sam Hvar oraz Jelse.
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 20.07.2007 12:19

Proximate,

na Hvarze to oczywiscie Lili w Jagodnej. Hvar za tunelem Pitve-Zavala to jest to :D :D :D

Ja tez lubie camp Pod Maslinom w Orasacu, Lili jest ciut wiekszy, ale ten widok z namiotu rozbitego nad urwiskiem...niezapomniany :D

Ceny musisz sprawdzic na ich stronie, a moze napisze ktos, kto byl wtym roku...My dwa lata temu placilismy 6 euro od osoby, za dziecko 3 euro, nie wiem, czy nic sie nie zmienilo...

Udanych wakacji :papa:
proximate
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) proximate » 22.07.2007 17:20

AniaJ. napisał(a):Proximate,

na Hvarze to oczywiscie Lili w Jagodnej. Hvar za tunelem Pitve-Zavala to jest to :D :D :D

Ja tez lubie camp Pod Maslinom w Orasacu, Lili jest ciut wiekszy, ale ten widok z namiotu rozbitego nad urwiskiem...niezapomniany :D

Ceny musisz sprawdzic na ich stronie, a moze napisze ktos, kto byl wtym roku...My dwa lata temu placilismy 6 euro od osoby, za dziecko 3 euro, nie wiem, czy nic sie nie zmienilo...

Udanych wakacji :papa:


Dziękuję za informacje. Już zdecydowaliśmy, że jedziemy na Hvar kamp Lili. Co do cen to myślę, że co najwyżej mogły skoczyć do 8 euro od osoby?.. Poczekam może napisze ktoś kto był w tym roku. Pozdrawiam serdecznie.
proximate
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) proximate » 22.07.2007 17:41

AniaJ. napisał(a):Proximate,

na Hvarze to oczywiscie Lili w Jagodnej. Hvar za tunelem Pitve-Zavala to jest to :D :D :D

Ja tez lubie camp Pod Maslinom w Orasacu, Lili jest ciut wiekszy, ale ten widok z namiotu rozbitego nad urwiskiem...niezapomniany :D

Ceny musisz sprawdzic na ich stronie, a moze napisze ktos, kto byl wtym roku...My dwa lata temu placilismy 6 euro od osoby, za dziecko 3 euro, nie wiem, czy nic sie nie zmienilo...

Udanych wakacji :papa:


Witam ponownie. Jeszcze jedno pytanko: czy sanitariaty są podobnego poziomu jak na kampie pod maslinom i w podobnej ilości?
Pozdrawiam.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Dubrownik, Korcula, Hvar-pierwszy raz w Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone