Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dubrownik czy Split

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
czarna orchidea
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 09.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) czarna orchidea » 17.06.2014 20:58

Wiecie, już niemal się napaliłam na Trogir, ale kwestia wody też ma dla mnie znaczenie...gdyż zamierzam długo pływać w morzu i najlepiej nieopodal miejsca noclegowego:) Ale jeśli dobrze rozumiem, to na Ciovo woda już jest krystaliczna? Widoki po kilku zdjęciach z internetu na plażę całkiem fajne...ale czy adekwatne?Bo z trafieniem to różnie bywa...
Nin ładne miejscem ale nie chcę się kąpać w glinie z wodą.No właśnie bardziej żwirek z krystaliczną wodą...
A powiedzcie mi proszę które z tych pięknych miasteczek chorwackich najbardziej przypomina raj??Mam właśnie takie marzenie aby w tym roku zobaczyć właśnie takie klimaty :)) choć pewnie strasznie głupio to brzmi ... :oops:
Czy Wy też tak czasem macie, że im więcej czytać, oglądacie tym trudniej się zdecydować??
A w Makarskiej dałabym radę znaleźć coś w ciemno dla 2 osób??
I jak możecie to podajcie mi proszę w jakim mieście byliście po raz 1 w Chorwacji, w którym Wam się podobało? Moze to mnie naprowadzi :D
Pozdrawiam serdecznie :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.06.2014 22:44

Nocleg w Makarskiej znajdziesz. Kwestia położenia i ceny. W zeszłym roku w lipcu pełno naganiaczy stało przy drodze. Tylko tu trochę daleko od lotnisk - chyba,że z samolotu całkiem zrezygnowałaś, bo wtedy inna rozmowa.

Raj jest tam gdzie nie ma ludzi, czyli ustronne plażyczki na wyspach czy półwyspie Pelj. Jedni odcięci całkowicie od innych ludzi będą w raju, inni chcą mieć choć trochę z nimi kontakt, a inni wola gwarną Makarską - trudno Ci coś doradzić. Dużo zależy czy zamierzasz coś zwiedzać, czy prawie 100% czasu poświęcić na plazowanie
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 18.06.2014 08:39

Hej, zdecydowanie polecam Primosten. Do Trogiru będzie niedaleko. A w Primosten zakochasz się jak większość z nas, którzy tam byli.
czarna orchidea
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 09.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) czarna orchidea » 18.06.2014 11:20

W zasadzie tak, zrezygnowałam z samolotu.Prawdopodobnie będzie samochód, a jeśli się nie uda to autokar.
Dzięki za analizę RAJu :) Czyli w Makarskiej nie byłoby problemu z noclegiem. A gdzie oni stoją, w widocznym miejscu przy głównej??Żebym ich nie przeoczyła...
Beagm a czy w Primosten znajdę nocleg jadąc w ciemno??A w jaki dzień powinno być najwięcej wolnych miejsc??I czy stoją w jakimś znaczącym miejscu??
Wszystkim Wam dziękuję, że tu jesteście na forum... bez Was pewnie już dawno bym zrezygnowała...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.06.2014 11:51

czarna orchidea napisał(a):Czyli w Makarskiej nie byłoby problemu z noclegiem. A gdzie oni stoją, w widocznym miejscu przy głównej??Żebym ich nie przeoczyła...

Stoją z kartkami w ręku przy głównej drodze, nie da się ich przeoczyć


czarna orchidea napisał(a):Beagm a czy w Primosten znajdę nocleg jadąc w ciemno??A w jaki dzień powinno być najwięcej wolnych miejsc??I czy stoją w jakimś znaczącym miejscu??

Nie wzywana do tablicy, ale się wypowiem. Mi się Priomosten nie bardzo podobał, a raczej nie podobał. I w tej kwestii jestem mniejszością na forum :D W sierpniu 2011 szukaliśmy noclegu w ciemno m.in. w Primosten. Mało wolnych kwater, a te co wolne, to bardzo daleko od plaży, albo bardzo drogie (szczyt sezonu). Informacja turystyczna w centrum przy rondzie zaproponowała nam nocleg w Primosten w ..... Grebasticy. Primosten dla tych co lubią gwar i hałas. Tu masz trochę opinii, także moja. Na plażach miejskich tłok - potwierdzone w lipcu 2012 w czasie jednodniowego plazowania.
kasiaa2604
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 05.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiaa2604 » 18.06.2014 12:32

Ja niezmiennie będę proponować Trogir i Ciovo :) Moim zdaniem jak na pierwszy pobyt jest to najlepsze miejsce, taka perełka Środkowej Dalmacji. Dwa lata temu zabrałam tam moich znajomych, nigdy nie byli w Chorwacji, to był ich pierwszy pobyt. I dziękowali mi, że wybrałam takie a nie inne miasto :) Teraz każde miejsce porównują do Trogiru i póki co, żadne nie podoba im się tak jak on :) Jeżeli chodzi o kwatery, wywieszone są tabliczki z informacją o pokojach, a dla wygodnych jest bardzo dużo biur, punktów informacyjnych, w których podaje się swoje wymagania odnośnie kwatery a oni szukają po całej wyspie ;) My skorzystaliśmy z takiej pomocy i mięliśmy ok. 1 km do centrum, a 200 m do plazy :)
czarna orchidea
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 09.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) czarna orchidea » 18.06.2014 13:00

A ja myślałam, że Makarska jest duża i tam będzie dużo turystów no i mało wolnych kwater... ale jak stoją to super.Tylko pytanie czy ceny sa korzystne...I Primosten jest tak drogi pomimo, że małe miasteczko...?Może ludzie myślą, ze tam spokój będzie...:)
Ciovo, wezmę pod uwagę...
A czy w Makarskiej gdybym chciała troszkę ruszyć wzdłuż plaży w celu znalezienia spokoju, to prawdą jest, że mogę znaleźć fajne spokojne miejsce, czy to tylko puszczona bajka??No a ceny jak wyglądają w Ciovo i Makarskiej?W okolicach jakiej stawki można już dostać nocleg?
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 18.06.2014 13:37

Wszystko co przy wodzie jest dawno zajęte, może trafi się coś b. drogiego. Są perełki, do których nie przyjechali Ci co zarezerwowali, ale takie starzy wyjadacze już o 7 rano wyłapują. Realne jest jakieś 200 m od wody w ciemno.
kasiaa2604
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 05.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiaa2604 » 18.06.2014 13:38

My na Ciovo, tylko jeszcze w części Trogiru płaciliśmy w jednym apartamencie 25 euro za osobę za dobę (nocowaliśmy jedną dobę), a w docelowym apartamencie płaciliśmy 20 euro.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.06.2014 13:39

Cen nie znam, bo te miejscowości nigdy na urlop mnie nie interesowały, ale wątków o cenach jest sporo. Poszukaj i będziesz mieć orientację w cenach
czarna orchidea
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 09.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) czarna orchidea » 29.06.2014 21:16

Dziękuję Wam :)
Decyzja padła.Mamy samochód, wyjazd planowany od połowy lipca.Chcemy pojechać jeden dzień nad Jeziora Pl. a tak prawdopodobnie zatrzymamy sie gdzie będą wolne miejsca i będzie ładnie.Troszkę sie boję, ale może nie będzie aż tak źle...Mam nadzieję, ze będzie coś niedrogiego właśnie tak do 200 m...
Pozdrawiam Was serdecznie.Napewno jak wrócę opowiem jak było (pamiętajcie jak wrócę:) , bo jak sie zakocham w Chorwacji to koniec ;p )
ana588
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 10.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ana588 » 02.07.2014 07:43

Forumowicze a co powiecie o Cavtacie? Tam jeszcze nie bylismy. Warto? Jak jest z plażami???
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 02.07.2014 07:47

czarna orchidea napisał(a):Dziękuję Wam :)
Decyzja padła.Mamy samochód, wyjazd planowany od połowy lipca.Chcemy pojechać jeden dzień nad Jeziora Pl. a tak prawdopodobnie zatrzymamy sie gdzie będą wolne miejsca i będzie ładnie.Troszkę sie boję, ale może nie będzie aż tak źle...Mam nadzieję, ze będzie coś niedrogiego właśnie tak do 200 m...
Pozdrawiam Was serdecznie.Napewno jak wrócę opowiem jak było (pamiętajcie jak wrócę:) , bo jak sie zakocham w Chorwacji to koniec ;p )

Oj zakochasz się ,zakochasz .
czarna orchidea
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 09.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) czarna orchidea » 23.07.2014 20:03

Ooooooooooooooohhhhhhhh... i zakochalam się :)
Kodens79- zakochanie nie tylko w Chorwacji, ale i w Chorwacie :P
Może nie do końca zakochanie, bardziej zauroczenie, ale miłość do Chorwacji jest nie do opisania...
W tamtą stronę wieźliśmy całą drogę nad głowami deszcz, przez co jechaliśmy kilka godzin dłużej.
Dojechaliśmy na wieczór do Zadaru, podjechaliśmy w kierunku dworca, a tam czekał na nas pewien pan ze zdjeciami i propozycją noclegu.Cena 20 euro za osobę w centrum miasta- jeden pokój, kuchnia i łazienka.Tam się przespaliśmy i następnego dnia rano pojechaliśmy szukać czegoś na uboczu i znaleźliśmy.Plaża bliziutko, warunki ciut ciasnawe, ale nic nam nie było do szczęścia więcej potrzeba... Pogoda się zrobiła po południu i każdy kolejny dzień był cudowny...W drodze powrotnej zaczepiliśmy o Plitwice i powrót do domu.
Dodam jeszcze, że poza rodzinną atmosferą jaką tworzą Chorwaci (czego brakuje mi często w Polsce), nasi Rodacy- pozwolę sobie z duzej litery, również są bardzo mili i pomocni.W związku z tym, że padła nam nawigacja mieliśmy chwilami problemy z drogą, a na stacjach przy autostradach bardzo mili i życzliwi Polacy udzielali nam wskazówek.Jeśli ktoś tutaj na Forum jest z tych, którzy nam pomagali - serdecznie dziękuję!!Jeśli jest ktoś komu Wy pomagaliście też dziękuję, bo wiem jak pomocna jest każda życzliwa wskazówka czy uśmiech:)
Jednym słowem byłam w Raju i szkoda, że tak szybko trzeba było wracać...
Dziękuję Wam za każdą wskazówkę i pozdrawiam cieplutko!!
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Dubrownik czy Split - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone