Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Drozeja autostrady

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maciej1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 11.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciej1976 » 28.05.2012 11:32

Iggy napisał(a):Bo ja wiem... Wziąłem pierwszą lepszą w Hurgadzie i wychodzi mi około 6 000zł za 2 tygodnie dla 2 osób. W czerwcu...

Patrząc na to nadal Chorwacja wychodzi mi korzystniej :-)

No ale - przyznam - nie trudziłem się przesadnie w przeglądaniu ofert TUI (w tym wypadku) :-)


Też tak myślę, że w Chorwacji wyjdzie zdecydowanie taniej. Zwłaszcza jak się jedzie z dwoma dzieciakami. Nie ma możliwości, aby biuro turystyczne zaproponowało mi 2 tygoniowe wakacje w lipcu dla 4 osób poniżej 12 tysięcy złotych. Organizując sobie samemu można zaoszczędzić prawie połowę tej kwoty.
maciej1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 11.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciej1976 » 28.05.2012 11:34

Co do cen autostrad. Kiedy ostatnio była podwyżka za ich korzystanie w Chorwacji? Jeśli to jest 15% to wydamy ok. 40 złotych więcej. Nie ma tragedii.
Kichol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 331
Dołączył(a): 13.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kichol » 28.05.2012 11:51

maciej1976 napisał(a):
Iggy napisał(a):Bo ja wiem... Wziąłem pierwszą lepszą w Hurgadzie i wychodzi mi około 6 000zł za 2 tygodnie dla 2 osób. W czerwcu...
Patrząc na to nadal Chorwacja wychodzi mi korzystniej :-)
No ale - przyznam - nie trudziłem się przesadnie w przeglądaniu ofert TUI (w tym wypadku) :-)

Też tak myślę, że w Chorwacji wyjdzie zdecydowanie taniej. Zwłaszcza jak się jedzie z dwoma dzieciakami. Nie ma możliwości, aby biuro turystyczne zaproponowało mi 2 tygoniowe wakacje w lipcu dla 4 osób poniżej 12 tysięcy złotych. .


Ja byłem w piątek w biurze podróży się zorientować jak cenowo wyglądają 2 tygodnie, samolotem, bez wyżywienia, po 18 czerwca, 2+1.
Sensowne wydają się Wyspy Kanaryjskie, Lanzarote - nocleg w Bungalowach, do plaży 300m - na zdjęciach standard taki jak w CRO, tyle że codziennie sprzątane. Opinie w necie dobre. Sporo knajp w niedalekiej okolicy.
Cena za 3 osoby: 5 100 pln (jesli All-Inclusive to dopłata ok. 4 000 pln !)

CRO mi wychodzi w tym roku ok. 550 pln taniej przy 14 dniach (po 45 EUR nocleg), bez wyżywienia, z jazdą non-stop bez noclegu.
:roll:
Guzior
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 424
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guzior » 28.05.2012 11:51

Fatamorgana napisał(a):
Guzior napisał(a):Z tego co ja zasłyszałem oprócz wspomnianej podwyżki za autostrady jest jeszcze jedna nowość, a mianowicie "policja finansowa". Ktoś kto jeździ do Włoch wie o czym mówię. Należy przy zakupie czegokolwiek w sklepie żądać paragonu bo po wyjściu możemy zostać poproszeni o jego pokazanie, a w przypadku braku grozi nam kara pieniężna.


Słyszałeś czy wiesz na pewno?
Jeździłem kiedyś wiele razy do Włoch i nic nie wiem o takim czymś jak piszesz...
Jest co najmniej dziwne, ze obcokrajowiec musiałby policji fiskalnej w danym kraju cokolwiek udowadniać jako turysta kupujący pojedyńcze towary (za lody też mamy mieć kwitek? :shock: :lol:) a nie handlowiec kupujący duże ilości na sprzedaż...

Ja rozumiem kontrolę fiskalną sprzedawców...ale co ma przyjezdny do ich systemu fiskalnego?
Sprzedawca ma obowiązek wydać paragon, ale czy mamy obowiązek go nosić i mieć???
Po nabiciu w kasę przychód jest przecież jak zaksięgowany, więc nie ma znaczenia czy ktoś nosi ze sobą paragony- to sprzedawca ma mieć dokumentację...


Kilka dni temu znajoma dostała maila od zaprzyjaźnionej Chorwatki w którym było napisane o tym że drożeją autostrady i o "policji finansowej". Z racji tego że razem wybieramy się w tym roku do Chorwacji przesłała tego maila do mnie żeby mnie uświadomić, a ja podzieliłem się wiadomościami na cro forum. Myślę że Leon powinien coś więcej wiedzieć w tym temacie i potwierdzić lub zaprzeczyć. A z :policją finansową" we Włoszech miałem pierwszy raz do czynienia w 1999 roku kiedy po wyjściu ze sklepu żona została poproszona o pokazanie rachunku za zakupioną torebkę tak że nic nowego.
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 28.05.2012 14:06

Teraz czekamy na powstanie nowego wątku:
"Jak ominąć chorwackie autostrady ?" :lol:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 28.05.2012 14:11

Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 28.05.2012 14:11

bzyq74 napisał(a):Teraz czekamy na powstanie nowego wątku:
"Jak ominąć chorwackie autostrady ?" :lol:

To chyba jednak nie byłoby zbyt opłacalne, bo np do Południowej Dalmacji bez noclegu (a więc i ekstra kosztów) nie dałoby się dojechać na jeden raz :-)
Jednak autostradą jedzie się ze 2 razy szybciej, jakby na to nie patrzeć.
Kichol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 331
Dołączył(a): 13.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kichol » 28.05.2012 15:05

Iggy napisał(a):
bzyq74 napisał(a):Teraz czekamy na powstanie nowego wątku:
"Jak ominąć chorwackie autostrady ?" :lol:

To chyba jednak nie byłoby zbyt opłacalne, bo np do Południowej Dalmacji bez noclegu (a więc i ekstra kosztów) nie dałoby się dojechać na jeden raz :-)
Jednak autostradą jedzie się ze 2 razy szybciej, jakby na to nie patrzeć.


Jak pierwszy raz jechałem do Cro to autostrady jeszcze nie było (chyba 2003 rok). Czas: 15 godzin, w ubiegłym roku w to samo miejsce 10 godzin autostradami (przepisowe prędkości)
Róznica jest kolosalna.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7957
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 28.05.2012 15:27

Wszystkich nie omijam, ale co roku wracam z CRO "starą drogą". Do domu jakoś mi się nie spieszy ;). Ruchu tam zbyt wielkiego niema więc jedzie się naprawdę dobrze.
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 28.05.2012 18:59

No dobra, kto jest chętny do przetestowania nowej wersji Kalkulatora Kosztów Podróży do Chorwacji :?: :-)

Niestety nie dało się wszystkiego zabezpieczyć (pochować). Arkusz jest w Google Docs dostępny dla wszystkich, czyli wszyscy oglądający korzystają z tego samego arkusza, a więc poniższe prośby są nadal aktualne:

1. NIE ZMIENIAMY komórek w odcieniach czerwieni, bo arkusz stanie się nie do użytku.
2. Zmiany robimy tylko w komórkach w odcieniach zieleni


INSTRUKCJA OBSŁUGI:

1. Punkty wjazdu / wyjazdu na chorwackie autostrady wybieramy z listy rozwijanej. Tzn. po kliknięciu w komórkę z nazwą punktu po prawej stronie komórki u góry pojawi się strzałka. Klikamy w nią i z listy wybieramy miejsce wjazdu / wyjazdu.

2. Podobnie postępujemy przy wyborze liczby winietek lub liczby podróży chorwacką autostradą - także z listy. Tu możemy podać też liczbę z klawiatury pod warunkiem, że mieści się w zakresie listy (winietki: 0-2, autostrady: 0-6)

3. Możemy zmienić kursy walut w arkuszu "Kursy Walut" u dołu ekranu - także tylko zielone komórki

4. Możemy zmienić ceny paliw w arkuszu "Ceny Paliw" - tylko zielone komórki.

5. Kto chce może sobie pobrać arkusz na lokalny komputer przy użyciu menu: Plik -> Pobierz jako -> Excel (lub inny format np. OpenOffice). Tak pobrany arkusz można sobie pod własnym Excelem zmieniać już dowolnie.

:idea: :idea: Kalkulator Kosztów Podróży do Chorwacji :idea: :idea:
Ostatnio edytowano 29.05.2012 00:26 przez Iggy, łącznie edytowano 1 raz
tees
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 17.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tees » 28.05.2012 20:01

Iggy napisał(a):No dobra, kto jest chętny do przetestowania nowej wersji Kalkulatora Kosztów Podróży do Chorwacji :?: :-)


Dokąd nie będzie A3 / A5 - ogłaszam bojkot testów ;)

pozdrawiam
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 28.05.2012 20:13

Jak to dobrze że ja w tym roku na wakację jadę przez Słowenię, więc zapłacę 86,50 zł (PZM)+ 16E + 30E a po cro za darmo!!!!!
Słoweńcy górą!!!
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 28.05.2012 20:52

tees napisał(a):Dokąd nie będzie A3 / A5 - ogłaszam bojkot testów ;)

pozdrawiam

Hehe :-)
Szczerze mówiąc, to nie sądziłem, że ktoś nimi jeździ.
Ale klient - nasz pan, więc biorę się do pracy :-)

PS. Zauważyłem, że ktoś jednak MUSIAŁ coś przetestować i usunął kalkulację winietek w Czechach... :-(
Już ponownie przywróciłem...
tees
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 17.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tees » 28.05.2012 21:24

Iggy napisał(a):Hehe :-)
Szczerze mówiąc, to nie sądziłem, że ktoś nimi jeździ.
Ale klient - nasz pan, więc biorę się do pracy :-)


Oczywiście że jeździ. Będę nią jechał z Budapesztu do Sarajeva już wkrótce (10 dni do wakacji - he he), a i jakaś koleżanka w wątku o winietach słoweńskich pytała bodajże. Tak że zapotrzebowanie jest ;)

Iggy napisał(a):PS. Zauważyłem, że ktoś jednak MUSIAŁ coś przetestować i usunął kalkulację winietek w Czechach... :-(
Już ponownie przywróciłem...


Nie ma się co dziwić. To tak jak w kawale o Polaku, który zamknięty w pustym pokoju bez drzwi i okien dostał od diabła dwie metalowe kulki, żeby nauczyć się jakiejś cyrkowej sztuczki. Niestety po jednym dniu nasz rodak jedną kulkę zgubił, a drugą zepsuł ;)

pozdrawiam
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 28.05.2012 21:24

To nie ja ;)

Kalkulacja w chmurce działa super ale tak jak poprzednie na OO i Ms Office 2003 wywala makra.
Może jak będę miał chwilkę posiedzę nad tym.

Iggy pozwoliłem sobie również ściągnąć twoje POI ze strony ze skórkami.

Dziękuję i pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone