Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Droga z Opola do Sibenika

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
edziu
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 03.06.2009
Droga z Opola do Sibenika

Nieprzeczytany postnapisał(a) edziu » 03.06.2009 19:27

Witam. Czy ktoś poradzi jak dojechać w miarę szybko z Opola do Sibenika. Z góry dziękuję za podpowiedzi. :)
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 03.06.2009 20:45

a moze troche się wysilić? Wszystko to jest na forum.
dara
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 26.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dara » 04.06.2009 17:43

Witaj edziu.
W okolicy Sibenika (dokladnie w Vodicach) bylem juz dwa razy. Zawsze jechalem przez: Cieszyn, Slowacje, zachodnie Wegry a w Chorwacji autostradą do zjadu na Vodice.
Wyruszalismy w sobotni wieczor i na miejscu bylismy w niedzielne popoludnie. Za kazdym razem podroz odbyla sie bez stania w korkach przed tunelami. Tegoroczny wyjazd planujemy na 19.06 (piatek) kierunek wyspa Ciovo. Trasa ta sama.
edziu
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 03.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) edziu » 04.06.2009 18:45

Dara dzięki za podpowiedż. Pewnie wybierzemy te samą trasę.
dara
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 26.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dara » 04.06.2009 19:09

edziu - jesli masz jakies watpliwosci lub pytania to pisz na adres: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Chetnie odpowiem i podziele sie swoim doswiadczeniem.
Kiedy wyruszacie do Sibenika?
McGregot
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 15.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) McGregot » 04.06.2009 22:38

Witam
Ja zawsze jadę przez: Głubczyce, Krnov, Olomuniec, Brno, Mikulov, Wiedeń, Gratz itd. Po co się wracać do Cieszyna? Zanim dojedziesz z Opola do Cieszyna ja jestem już pod Brnem!
Pozdrawiam
petr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) petr » 05.06.2009 08:25

Witam, my do Sibenika (camp. Solaris) jezdzimy zawsze Cieszyn -Olomuniec-Brono - Mikulov- Widen-Graz- Maribor(objazd autostrady) chyba ze w tym roku sa winiety np. tygodniowe Zagreb-Sibenik. Tyle ze my jedziemy z W-wy
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 05.06.2009 08:34

Też podpinam się do trasy podanej przez McGregot.Wg.mnie to optymalna trasa z Opola.
SoftRM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 239
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SoftRM » 05.06.2009 10:18

McGregot napisał(a):Witam
Ja zawsze jadę przez: Głubczyce, Krnov, Olomuniec, Brno, Mikulov, Wiedeń, Gratz itd. Po co się wracać do Cieszyna? Zanim dojedziesz z Opola do Cieszyna ja jestem już pod Brnem!
Pozdrawiam

i ja dokładnie taką trasę obieram z tą różnicą że Czechy będę przekraczał w Chałupkach a to tylko dlatego że spotykamy się tam z znajomymi z Śląska z którymi jedziemy
kasikmar
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasikmar » 05.06.2009 10:24

zgadzam sie co do trasy z McGregot jechalismy dwa razy do Chorwacji a w tym roku będzie nasz trzeci wyjazd i zawsze ta sama trasa,polecam :D
edziu
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 03.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) edziu » 05.06.2009 16:16

Dara wyjeżdżam 10 lipca koło godziny 20. Mamy zamiar byc na miejscu kolo 12 następnego dnia. Trasa przez Słowację,Węgry. Granicę bedziemy przekraczac w okolicach Wisły.
KevinTworog
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 16.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) KevinTworog » 05.06.2009 16:47

My jedziemy z okolic opola do Trigoru i jedziemy na Cieszyn Słowacje zach węgry słowenie i w końcu CRO. W tamtym roku też tak jechałem i mogę polecić tą trase. A co do trasy przez Austrie to troche drogie są winetki
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7959
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.06.2009 18:18

SoftRM napisał(a):
McGregot napisał(a):Witam
Ja zawsze jadę przez: Głubczyce, Krnov, Olomuniec, Brno, Mikulov, Wiedeń, Gratz itd. Po co się wracać do Cieszyna? Zanim dojedziesz z Opola do Cieszyna ja jestem już pod Brnem!
Pozdrawiam

i ja dokładnie taką trasę obieram z tą różnicą że Czechy będę przekraczał w Chałupkach a to tylko dlatego że spotykamy się tam z znajomymi z Śląska z którymi jedziemy

Witam,
Polecam Chałupki, zaraz za granicą (byłą granicą :) ) zaczyna się autostrada, omijasz Ostravę i wylatujesz w Priborze. Potem już normalnie na Olomouc,Brno.
SoftRM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 239
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SoftRM » 06.06.2009 09:43

dids76 napisał(a):Witam,
Polecam Chałupki, zaraz za granicą (byłą granicą :) ) zaczyna się autostrada, omijasz Ostravę i wylatujesz w Priborze. Potem już normalnie na Olomouc,Brno.

Skoro znasz Chałupki to napisz gdzie tam najwygodniej zaopatrzyć się w winiety ?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7959
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.06.2009 10:44

Odcinek zaraz za granicą jest bezpłatny. W okolicach Ostravy jest stacja benzynowa gdzie można kupić winiety. Można też kupić po Polskiej stronie ( przy starej drodze do przejścia stoją całodobowe budki gdzie jest kantor, ubezpieczenie i winiety).
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone