Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Droga z Opola do Sibenika

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 06.06.2009 23:44

Właśnie siedzę nad mapami i kombinuję, więc Wasze uwagi cenne :)

My spod samej czeskiej granicy (Chałupki) chcemy wyruszyć rano w niedzielę (14.06), żeby na poniedziałkowy ranek zawitać na Ciovo :)
Jak myślicie - z 2 dzieci (4 i 6 lat) jest realny dojazd w tym czasie bez konkretnego noclegu? W 2 kierowców? Bo się waham cały czas, czy nie szukać jakiegoś noclegu a współspacz mówi, że damy radę ;) najwyżej coś się w trasie wyklaruje...
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7959
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 07.06.2009 08:48

Natko_ napisał(a):Właśnie siedzę nad mapami i kombinuję, więc Wasze uwagi cenne :)

My spod samej czeskiej granicy (Chałupki) chcemy wyruszyć rano w niedzielę (14.06), żeby na poniedziałkowy ranek zawitać na Ciovo :)
Jak myślicie - z 2 dzieci (4 i 6 lat) jest realny dojazd w tym czasie bez konkretnego noclegu? W 2 kierowców? Bo się waham cały czas, czy nie szukać jakiegoś noclegu a współspacz mówi, że damy radę ;) najwyżej coś się w trasie wyklaruje...


Ja też jadę spod Chałupek w okolice Ciovo, liczę wyrobić się w ok 12 - 14 godzin. W ubiegłym roku jechałem 200km bliżej (Senij) i podróż zajęła mi 9 godz.(wyjazd 3 na miejscu 12) z postojami i objazdem słoweńskiej autostrady.
sebrub
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 04.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebrub » 07.06.2009 11:40

petr napisał(a):Witam, my do Sibenika (camp. Solaris) jezdzimy zawsze Cieszyn -Olomuniec-Brono - Mikulov- Widen-Graz- Maribor(objazd autostrady) chyba ze w tym roku sa winiety np. tygodniowe Zagreb-Sibenik. Tyle ze my jedziemy z W-wy

Witam petr. Jadę z Kozienic(koło Wawy) trasą Chyżne-Bartysława-Wiedeń......Mam pytanie, jeśli właśnie z Wiednia podaje na Graz-Maribor i dalej CRO to ominę płacenia winiety na Słowenii. Pozdrawiam
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 07.06.2009 18:52

Dids76 - możesz zdradzić jak ominąć ten kawałek w Słowenii? Wiem, było na forum, są wskazówki, ale ja ich nie umiem rozszyfrować, mnie to trzeba prosto z mostu: skręć tu, zjedź tam, wróć na drogę tu i tu ;) Możesz? :) :) :)

Sebrub - zazwyczaj wszelkie nawigacje i google prowadzą autostradą - czyli płatnym odcinkiem. Na forum są wskazówki, ale jak pisałam wyżej - ja ich nie panimaju ;) A na marginesie pozdrawiam Kozienice, miasteczko, w którym się urodziłam :D
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7959
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 07.06.2009 19:12

Natko_ napisał(a):Dids76 - możesz zdradzić jak ominąć ten kawałek w Słowenii? Wiem, było na forum, są wskazówki, ale ja ich nie umiem rozszyfrować, mnie to trzeba prosto z mostu: skręć tu, zjedź tam, wróć na drogę tu i tu ;) Możesz? :) :) :)

Sebrub - zazwyczaj wszelkie nawigacje i google prowadzą autostradą - czyli płatnym odcinkiem. Na forum są wskazówki, ale jak pisałam wyżej - ja ich nie panimaju ;) A na marginesie pozdrawiam Kozienice, miasteczko, w którym się urodziłam :D


Bardzo prosto ominąć Słoweńską płatną autostradę.
- Z autostrady A9 ( Gratz - Maribor) zjeżdżasz zjazdem nr 226 na drogę B69 kierunek MURECK
- W miejscowości MURECK przekraczasz granicę Słoweńską i wjeżdżasz na drogę 433 kierunek LENART
- W miejscowości LENART wjeżdżasz na drogę 229 kierunek PTUJ
- Przejeżdżasz przez PTUJ wyjeżdżasz na drodze nr2, jedziesz w kierunku Chorwacji.
sebrub
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 04.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebrub » 07.06.2009 20:35

Natko_ napisał(a):Dids76 - możesz zdradzić jak ominąć ten kawałek w Słowenii? Wiem, było na forum, są wskazówki, ale ja ich nie umiem rozszyfrować, mnie to trzeba prosto z mostu: skręć tu, zjedź tam, wróć na drogę tu i tu ;) Możesz? :) :) :)

Sebrub - zazwyczaj wszelkie nawigacje i google prowadzą autostradą - czyli płatnym odcinkiem. Na forum są wskazówki, ale jak pisałam wyżej - ja ich nie panimaju ;) A na marginesie pozdrawiam Kozienice, miasteczko, w którym się urodziłam :D

Dzięki za pozdrowienia. miło na forum spotkać krajankę. Kiedy CRO jeśli można wiedzieć, może w tym samym terminie.
Już znalazłem kiedy wyjeżdżacie. Może razem jakoś, bo my z rodzinką sami na jeden samochód. Mój namiar adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl. Pozdrawiam i szerokości.
Ostatnio edytowano 07.06.2009 20:42 przez sebrub, łącznie edytowano 1 raz
sebrub
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 04.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebrub » 07.06.2009 20:37

dids76 napisał(a):
Natko_ napisał(a):Dids76 - możesz zdradzić jak ominąć ten kawałek w Słowenii? Wiem, było na forum, są wskazówki, ale ja ich nie umiem rozszyfrować, mnie to trzeba prosto z mostu: skręć tu, zjedź tam, wróć na drogę tu i tu ;) Możesz? :) :) :)

Sebrub - zazwyczaj wszelkie nawigacje i google prowadzą autostradą - czyli płatnym odcinkiem. Na forum są wskazówki, ale jak pisałam wyżej - ja ich nie panimaju ;) A na marginesie pozdrawiam Kozienice, miasteczko, w którym się urodziłam :D


Bardzo prosto ominąć Słoweńską płatną autostradę.
- Z autostrady A9 ( Gratz - Maribor) zjeżdżasz zjazdem nr 226 na drogę B69 kierunek MURECK
- W miejscowości MURECK przekraczasz granicę Słoweńską i wjeżdżasz na drogę 433 kierunek LENART
- W miejscowości LENART wjeżdżasz na drogę 229 kierunek PTUJ
- Przejeżdżasz przez PTUJ wyjeżdżasz na drodze nr2, jedziesz w kierunku Chorwacji.

Dziękuję za podpowiedź. Pozdrawiam i życzę wspaniałych wakacji.
petr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) petr » 08.06.2009 09:06

Witaj sebrub, nie zagladalem tu wczesniej wiec nie odpisalem ale widze ze juz inni udzielili Ci rady jak jechac jest to bardzo dobry wariant objazdu, my rok temu zjedzalismy zjazdem nr 228 i granice slowenska przekraczalismy bocznym przejsciem w Spielfild i dalej na Lenart, Ptuj ale wiazalo sie to z przejazdem przez "słynne " rondo na ktorym obowiazuje winieta. W tym roku jechac bedziemy wariantem polecanym tobie ze zjazdem 226. Uwaga taka , ten zjazd 226 czy kazdy inny to nie jest numer a oznaczenie na ktorym kilometrze on jest, wiec nie nalezy wypatrywac kolejnych bo takich nie ma.
Zycze przyjemnej podrozy.
SoftRM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 239
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SoftRM » 08.06.2009 10:38

dids76 napisał(a):Odcinek zaraz za granicą jest bezpłatny. W okolicach Ostravy jest stacja benzynowa gdzie można kupić winiety. Można też kupić po Polskiej stronie ( przy starej drodze do przejścia stoją całodobowe budki gdzie jest kantor, ubezpieczenie i winiety).

dzięki
a jeszcze pytanko
te budki po Polskiej stronie to ceny normalne czy nasi krajanie nas kroją ?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7959
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 08.06.2009 11:36

SoftRM napisał(a):
dids76 napisał(a):Odcinek zaraz za granicą jest bezpłatny. W okolicach Ostravy jest stacja benzynowa gdzie można kupić winiety. Można też kupić po Polskiej stronie ( przy starej drodze do przejścia stoją całodobowe budki gdzie jest kantor, ubezpieczenie i winiety).

dzięki
a jeszcze pytanko
te budki po Polskiej stronie to ceny normalne czy nasi krajanie nas kroją ?

Lepiej zapłacić w Czechach :)
sebrub
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 04.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebrub » 08.06.2009 14:41

petr napisał(a):Witaj sebrub, nie zagladalem tu wczesniej wiec nie odpisalem ale widze ze juz inni udzielili Ci rady jak jechac jest to bardzo dobry wariant objazdu, my rok temu zjedzalismy zjazdem nr 228 i granice slowenska przekraczalismy bocznym przejsciem w Spielfild i dalej na Lenart, Ptuj ale wiazalo sie to z przejazdem przez "słynne " rondo na ktorym obowiazuje winieta. W tym roku jechac bedziemy wariantem polecanym tobie ze zjazdem 226. Uwaga taka , ten zjazd 226 czy kazdy inny to nie jest numer a oznaczenie na ktorym kilometrze on jest, wiec nie nalezy wypatrywac kolejnych bo takich nie ma.
Zycze przyjemnej podrozy.

Witaj petr, jeszcze jedno pytanko. To jest 226 km autostrady A9, dobrze rozumiem, i gdzie to oznaczenie się znajduje.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 08.06.2009 20:28

McGregot napisał(a):Głubczyce, Krnov, Olomuniec, Brno, Mikulov, Wiedeń, Gratz itd.

My jedziemy Kalisz - Ostrów Wlkp. ...

Pytanie. Pchać się przez Opole i dalej jak w cytacie czy wybrać Boboszów?

Różnica nie wielka w km, a może nie będziemy stać w korkach w Opolu. Jak szybko się przejeżdża przez Opole?
Od Krnov dróżka lepsza niż od Boboszowa? Stacje paliw (szczególnie LPG) i winietki ? ? ?
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 08.06.2009 21:32

Popiel napisał(a):My jedziemy Kalisz - Ostrów Wlkp. ...Pytanie. Pchać się przez Opole i dalej jak w cytacie czy wybrać Boboszów? Różnica nie wielka w km, a może nie będziemy stać w korkach w Opolu. Jak szybko się przejeżdża przez Opole? Od Krnov dróżka lepsza niż od Boboszowa? Stacje paliw (szczególnie LPG) i winietki ? ? ?


Witaj Popiel :-) Jak już jedziesz przez Kalisz to jesli nie musisz omiń Ostrów tylko wal na Grabów n. Prosną i Kluczbork a nade wszystko olej Boboszów i jedź trasą Fuxa (przynajmniej do Brna) potem kombinuj: Breclav - Wien - Graz lub Bratislava - Węgry 86. Dzięki temu omijasz wiecznie zakorkowane Kępno i wydaje mi się że w Opolu w ogóle nie będziesz stał bo z tego co widzę maja taką obwodnicę wzdłuż drogi DK94 a potem zupełnymi przedmieściami do drogi 423 na Krapkowice.
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1621
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 08.06.2009 21:57

Rzeczywiście lepiej w Ostrowie skręcić na Grabów, droga pusta, mało uczęszczana i omijamy Kępno. W Opolu proponuję kierunek Prudnik, drogą nr 414, można na nią wjechać także z obwodnicy. Droga do Prudnika jest częściowo wyremontowana, wybudowano obwodnice miasta Biała. Jedzie się łatwo, szybko i przyjemnie. W Prudniku w kierunku miejscowości Trzebina i za chwilę jesteśmy w Czechach, a tam już nowe, wyremontowane drogi i prosta droga do Krnova. Droga do Krapkowic także nie jest zła, jest jednak małe ale: z Krapkowic do Głubczyc, a następnie do Pietrowic stan nawierzchni drogi pozostawia bardzo dużo do życzenia. Drogą tą w ubiegłym roku poprowadzony był objazd. Została "rozjechana".
Zdecydowanie polecam wariant "prudnicki".
Pozdrawiam
Rafał
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 08.06.2009 23:12

Mosqito napisał(a):Witaj Popiel :-) Jak już jedziesz przez Kalisz to jesli nie musisz omiń Ostrów tylko wal na Grabów n. Prosną i Kluczbork a nade wszystko olej Boboszów i jedź trasą Fuxa (przynajmniej do Brna) potem kombinuj: Breclav - Wien - Graz lub Bratislava - Węgry 86. Dzięki temu omijasz wiecznie zakorkowane Kępno i wydaje mi się że w Opolu w ogóle nie będziesz stał bo z tego co widzę maja taką obwodnicę wzdłuż drogi DK94 a potem zupełnymi przedmieściami do drogi 423 na Krapkowice.

Zdravo Mosqito :oczko_usmiech:
Jak ścieżka przez Grabów n. Prosną równa i gładka to ją wybiorę. Ogólnie wolę główniejszymi, gdzie porządne stacje i LPG. Jak jechałeś te 70km z Kalisza do Opatowa i mało zakrętów, a przy tym dobra nawierzchnia to ok.
klopot podaje, iż Opole ma obwodnicę dobrą to tylko trafić w zjazd i do wyboru przez Prudnik lub Głogówek? ?
Dalej lecimy po staremu przez Wiedeń. Przez Beclav w pierwszą stronę jeszcze się zastanawiam. W drodze powrotnej na pewno przez Mikulov. Mam już w nim zarezerwowany nocleg i chcę trochę zwiedzić to miasteczko.

Jak z winietami od Krnov?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Droga z Opola do Sibenika - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone