Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dojazd do Dubrovnika po za sezonem

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
TomZet
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 03.01.2019
Dojazd do Dubrovnika po za sezonem

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomZet » 06.02.2019 05:04

Witam.
W lutym wybieram się wypożyczonym w Polsce samochodem na Chorwacje. Chcę również dojechać do Dubrovnika. Moja wypożyczalnia nie zezwala na wjazd do BIH ale w tej sytuacji przymkną oko jeśli dopisze w umowie, że biorę odpowiedzialność za samochód na terenie tego kraju. Moje pytanie brzmi jak wygląda przejazd graniczny Chorwacja - BIH po za sezonem (sprawdzają?). Nie będę miał zielonej karty więc gdzie mogę wykupić ubezpieczenie graniczne? Nie będę miał również żadnej zgody notarialnej na samochód (wypożyczalnia traktuje umowę najmu jako zgodę). Czy nie będzie problemu z przejazdem?
zabekrafal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zabekrafal » 06.02.2019 09:20

Witaj
Co do sytuacji na granicy to najbardziej pomoże Ci użytkownik "humpty". Jest aktualnie w Dubrovniku. Napisz do niego na priv.
Co do ubezpieczenia granicznego to dokładnie nie wiem (miałem zawsze ZK) , ale na forum gdzieś jest opisane, że można takowe kupić na granicy. Ja tylko znalazłem coś takiego w sieci https://www.mfind.pl/akademia/abc-zakup ... raniczne/#.
Jest jeszcze najbezpieczniejsza opcja eliminująca wszystkie twoje problemy. Przepłynięcie promem z Ploce na płw.Peljesac i dalej w kierunku Dubrownika. Prom pływa przez cały rok https://www.croatiaferries.com/ploce-trpanj-ferry.htm. Nie jest to może najszybszy i najtańszy sposób, ale za to bezproblemowy.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3426
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 06.02.2019 10:41

TomZet napisał(a):Witam.
W lutym wybieram się wypożyczonym w Polsce samochodem na Chorwacje. Chcę również dojechać do Dubrovnika. Moja wypożyczalnia nie zezwala na wjazd do BIH ale w tej sytuacji przymkną oko jeśli dopisze w umowie, że biorę odpowiedzialność za samochód na terenie tego kraju. Moje pytanie brzmi jak wygląda przejazd graniczny Chorwacja - BIH po za sezonem (sprawdzają?). Nie będę miał zielonej karty więc gdzie mogę wykupić ubezpieczenie graniczne? Nie będę miał również żadnej zgody notarialnej na samochód (wypożyczalnia traktuje umowę najmu jako zgodę). Czy nie będzie problemu z przejazdem?

Pewnie zaraz admin zwróci uwagę - DO CHORWACJI.
Dopytaj w wypożyczalni, jak wygląda ruch pojazdu na odcinku tranzytowym w drodze do Dubrownika przez BiH. Trasa oczywiście dotyczy dróg na wybrzeżu Adriatyku, nie mam na myśli z głębi kraju np. trasą Sarajevo/Mostar/Metkovic.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Dojazd do Dubrovnika po za sezonem
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone