Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dluuuugi majowy weekend Dalmacja...cieplo?

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maciogg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 372
Dołączył(a): 26.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciogg » 06.03.2008 21:52

A ja byłem teraz w lutym i było pięknie :)
oz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 22.03.2006
cd..

Nieprzeczytany postnapisał(a) oz » 06.03.2008 22:06

rewelacja - brak "taśmowych letnich korków" :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 07.03.2008 17:01

Marcin29 napisał(a):
Sławomir Wocial napisał(a):Lepiej sie wybierz do Niedzicy... A potem sobie jedź do Cro.


pozwolisz, że ja zadecyduje gdzie pojade :wink:

Oczywiście!!! Chciałem tylko powiedziec , że jest Zlot i nic więcej. Każdy robi co chce :):) Pozdrav!
noras
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 02.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) noras » 08.04.2008 14:13

Parę razy zdarzyło nam się być w HR w czasie majowego weekendu. Podobno Plitvice wtedy są najpiękniejsze. Woda - dla mnie zimna, dla mojej żony idealna (ale ona chyba jest pingwinem, 15 st to dla niej OK). Tłumów nie ma, jest fajnie.
Jędrzej
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 18.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jędrzej » 17.04.2008 12:56

Potwierdzam porównanie wody w jardanie na poczatku maja do bałtyku w środku sezonu. W zaszłym roku byliśmy od 28-04 w Tucepi i dało się plażować i kąpać. Oczywiście dla miejscowych kąpiel w lodowatej wodzie (ok19oC) była cokolwiek dziwna, dzięki temu bardzo łatwo dało się rozpoznać naszych rodaków idąc wzdłuż plaży - ci w wodzie - Polacy, ci na brzegu w spodniach i swetrach - miejscowi.

Osobiście w tym roku stwierdziłem, że wykorzystam Boże Ciało za pretekst wyjazdu (22-05) - zawsze to woda jeszcze troche się dogrzeje - a jednak to wciąż nie sezon, którego unikam jak ognia.

Pozdrawiam
darko
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 31.10.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) darko » 18.04.2008 11:44

Wyjazd tuż tuż , obserwuję pogodę na web camerach w cro , na razie jest nieciekawie , a ja już zamroziłem mięcho na grilla , i wpłaciłem zaliczkę , na tą chwilę woda w adriatyku ma 14 stopni ( w okolicach splitu) a temperatura na zewnątrz wynosi 15 stopni , mam nadzieje że się wypogodzi bo nad całą chorwacją wiszą ciężkie chmury i co chwila pada.
Ale nie poddawajmy się , zapraszam na grilla do mimic do apartamentów "niki i petra" gril jest organizowany codziennie w godzinach wieczornych co do ceny za wjazd to do negocjacji, menu może owoce morza ( jak się uda złapać ) i oczywiście polska świnia .Pozdrav. :hut: :D :D
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 19.04.2008 20:01

Jędrzej napisał(a):Potwierdzam porównanie wody w jardanie na poczatku maja do bałtyku w środku sezonu. W zaszłym roku byliśmy od 28-04 w Tucepi i dało się plażować i kąpać. Oczywiście dla miejscowych kąpiel w lodowatej wodzie (ok19oC) była cokolwiek dziwna, dzięki temu bardzo łatwo dało się rozpoznać naszych rodaków idąc wzdłuż plaży - ci w wodzie - Polacy, ci na brzegu w spodniach i swetrach - miejscowi.

Osobiście w tym roku stwierdziłem, że wykorzystam Boże Ciało za pretekst wyjazdu (22-05) - zawsze to woda jeszcze troche się dogrzeje - a jednak to wciąż nie sezon, którego unikam jak ognia.

Pozdrawiam



Nie wierzcie Jędrzejowi, mówi nieprawdę. Zresztą wiele na forum osób wprowadza w błąd. Chorwaci kapią sie i w zimnej wodzie, to zachartowani ludzie.
Jędrzej
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 18.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jędrzej » 20.04.2008 12:53

Widze że kolege darek1 ubodło moje podsumowanie jego działalności

forum/viewtopic.php?t=18640&postdays=0&postorder=asc&start=45


Wiem, że to pewnie będziej jak grochem o ściane, ale jeszcze raz ładnie poroszę - zamieszczaj kolego darek1 wszekie swoje żale, frustracje, marzenia itp. w osobnym wątku pod tym właśnie tytułem.
Znaczanie ułatwi to korzystanie z forum wielu osobom.

A co do oskarżenia o kłamstwo - mogę jedynie potwierdzić raz jeszcze, że tak było w Tucepi 2007 - przełom kwietnia i maja. Szczególnie 1 dnia w sobote, gdy sporo Polaków zajechała do Tucepi - pierwsze co przychodziło do głowy, to wejść do wody. Temp. wody - 19 oC dla nas była ok. Według mnie jest rzeczą raczej natutalną, że ktoś, kto żyje w cieplejszym klimacie i jest przyzwyczajony do wyższych temp. powietrza i wody może w takiej sytacji lekko się uśmiechnąć. Dlatego miejscowi w tym przypadku raczej darowali sobie kąpiel, raczej siedzieli przy stolikach kawiarnianych na promenadzie. [/url]
witki
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1231
Dołączył(a): 27.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) witki » 20.04.2008 13:04

Też byłam w weekend majowy w 2007 na riwierze makarskiej i jakoś nie widziałam kąpiących sie chorwatów. a z naszej 4-ro osobowej grupy tylko dwie sie kąpały, bo woda była naprawdę zimna.
Nawet w październiku, kiedy woda była cieplejsza chorwaci sie nie kąpali, bo juz chodzili w długim rekawie, a my siedzielismy do zachodu w wodzie...
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 20.04.2008 21:34

Dlaczego wszyscy nie chcecie powiedzieć prawdy o kapieli polaków. Wiecie dlaczego chorwaci się dziwili, ano dlatego bo polacy byli mocno wstawieni i dlatego się kapali. No i co Panie Jedrzej, jak się ma skłonności do nadużywania alkoholu to tak bywa, że woda wydaje się ciepła. Pozdrawiam kolegę Jedrzeja serdecznie. Uważaj na siebie, szkoda zdrowia i jeszcze martwicy wątroby się nabawisz. :twisted:

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
pietro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietro » 20.04.2008 22:03

darek1 napisał(a):Dlaczego wszyscy nie chcecie powiedzieć prawdy o kapieli polaków. Wiecie dlaczego chorwaci się dziwili, ano dlatego bo polacy byli mocno wstawieni i dlatego się kapali. No i co Panie Jedrzej, jak się ma skłonności do nadużywania alkoholu to tak bywa, że woda wydaje się ciepła. Pozdrawiam kolegę Jedrzeja serdecznie. Uważaj na siebie, szkoda zdrowia i jeszcze martwicy wątroby się nabawisz. :twisted:

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D



Darek-kup sobie psa -podobno to pomaga
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 20.04.2008 22:32

Ja bym się tam w swetrze i spodniach nie kąpał. :wink:
Jędrzej
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 18.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jędrzej » 22.04.2008 22:32

darek1 - bez komentarza - sam się pogrążasz...
atolek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 360
Dołączył(a): 12.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) atolek » 23.04.2008 07:39

Jędrzej napisał(a):darek1 - bez komentarza - sam się pogrążasz...


jak zwykle...(:
tomekr
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 31.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomekr » 23.04.2008 08:54

Witaj tygodniową prognoze znajdziesz na stronie www.chorwacja.hr jest to strona oficjalna chorwackiej izby turystyki , jest tez tam wykres natęzenia ruchu samochodowego ...... pozdrav
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Dluuuugi majowy weekend Dalmacja...cieplo? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone