Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy da sie dojechac TESLA do Splitu?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 11.08.2016 14:27

Z tego co pamiętam normalnym autem jest "paramera" :mrgreen:
ile-godzin-na-przejazd-fantazje-t48267.html
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 11.08.2016 14:28

...te to są miejskie/ sic /.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.08.2016 14:35

lew napisał(a):...te to są miejskie/ sic /.

Czy to znaczy, że nie mają prawa jechać do Chorwacji :?:
Na dodatek Felicja i Thalia z 4 osobami i sprzętem kempingowym w bagażnikach.
Felicja dwa razy miała z tyłu przyczepkę bagażową.

Żaden kierowca, nawet LEW nie dojedzie w 10,5 godziny do Chorwacji nad morze.
Może do granic Chorwacji tak :wink:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 11.08.2016 14:43

Janusz Bajcer napisał(a):Żaden kierowca, nawet LEW nie dojedzie w 10,5 godziny do Chorwacji nad morze.
Może do granic Chorwacji tak :wink:

Janusz da się chyba ..........z Cieszyna do Poreca , chociaż nie testowałem .... :mrgreen: ........a to że ponadto niektórzy mają fantazję , to inna bajka.
Współczuję rodzinie temu idiocie co jedzie 260 km/h nawet Porsche , chcesz się zabić , giń sam.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.08.2016 14:52

maniust napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Żaden kierowca, nawet LEW nie dojedzie w 10,5 godziny do Chorwacji nad morze.
Może do granic Chorwacji tak :wink:

Janusz da się chyba ..........z Cieszyna do Poreca , chociaż nie testowałem .... :mrgreen: ........a to że ponadto niektórzy mają fantazję , to inna bajka.
Współczuję rodzinie temu idiocie co jedzie 260 km/h nawet Porsche , chcesz się zabić , giń sam.

Mariuszu - żaden kierowca samochodami, które wymieniłem :idea: i z tym co w środku lub z tyłu :wink:
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 11.08.2016 15:20

Chciałbym zauważyć , że używanie inwektyw typu idiota nie jest zgodne z regulaminem i oczekuję na reakcję moderatora . Notabene tematem wyjściowym postu była dostępność superchargerów w drodze do Chorwacji , a nie omawianie czym i w jakim czasie ktoś podróżuje /ale przyjmuję ze rozumieniem , że nie wszyscy są w stanie to pojąć/.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 11.08.2016 15:30

lew napisał(a):Chciałbym zauważyć , że używanie inwektyw typu idiota nie jest zgodne z regulaminem i oczekuję na reakcję moderatora .

Chciałbym zauważyć , że moje określenie idiota , nie dotyczyło konkretnie danej osoby , było tylko wyrazem współczucia dla rodziny tegoż idioty.
lew napisał(a): Notabene tematem wyjściowym postu była dostępność superchargerów w drodze do Chorwacji , a nie omawianie czym i w jakim czasie ktoś podróżuje /ale przyjmuję ze rozumieniem , że nie wszyscy są w stanie to pojąć/.

Notabene , przykro mi że nie pojmuję , definicji "narażanie ludzkiego życia " , nie pojmuję czasu , po co , na co i dlaczego , w końcu jadę na wakacje i przyjmuję ze zrozumieniem , że co niektórzy muszą swoje "ego" wyolbrzymić w sieci , bo są w rzeczywistości chyba ....... nie doceniani.

P.S. Jeśli nagiąłem regulamin forum , to bez problemu przyjmę na klatę "słoneczko". :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.08.2016 17:14

lew napisał(a):Chciałbym zauważyć , że używanie inwektyw typu idiota nie jest zgodne z regulaminem i oczekuję na reakcję moderatora.

Nie widzę powodu, bo nie nie dotyczyło to konkretnej osoby.
Też uważam, że jak ktoś jedzie 260 km na godzinę, tam gdzie jest ograniczenie do 130/140 km, to ma delikatnie mówiąc "coś" źle w głowie.
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 11.08.2016 21:43

Jak widzę nadal totalne niezrozumienie tematu- z rynsztokowym językiem nie zamierzam polemizować.
majchrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 06.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) majchrzy » 12.08.2016 07:42

Samochody elektryczne to jak dla mnie koniec motoryzacji, mimo wszystko uwielbiam samochody niekonwencjonalne inne niż wszystkie inne :)
Samochód nazwany nazwiskiem człowieka, który wyprzedził swoje czasy a tak wiele o nim jeszcze nie wiemy.
Wracając do tematu, życzę powodzenia z szukaniem gniazdek, będzie na pewno problem (Chorwacja to nie Skandynawia).
Pozdrawiam właściciela.
Kobal66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 384
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobal66 » 12.08.2016 08:02

Janusz Bajcer napisał(a):
lew napisał(a):...te to są miejskie/ sic /.

Czy to znaczy, że nie mają prawa jechać do Chorwacji :?:
Na dodatek Felicja i Thalia z 4 osobami i sprzętem kempingowym w bagażnikach.
Felicja dwa razy miała z tyłu przyczepkę bagażową.

Żaden kierowca, nawet LEW nie dojedzie w 10,5 godziny do Chorwacji nad morze.
Może do granic Chorwacji tak :wink:


No Felicją z bagażnikiem na dachu średnia prędkość 100 Km/h to faktycznie "łosiągnięcie"
Ale już dla porsche "quantanamera" :) to raczej nic poważnego więc 10,5 godziny z Katowic do Splitu to zdecydowanie normalna jazda. Ja mam taką średnią prędkość jadąc np zwykły focusem 1.6 TDCi - (tankowanie co ok 900-1000 km zbiornik 52l).
Taka "qantanamera" lepiej przyspiesza i hamuje jest bardziej stabilna więc jazda takim samochodem autostradą 160-180 km/h jest bezpieczniejsza niż jazda ta samą drogą zapakowana felicją 140 km/h.
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 06.05.2017 10:29

.......w ciagu roku w Chorwacji pojawilo sie wiele nowych miejsc ,w ktorych mozna naladowac elektryki hybrydy i to za free
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 06.05.2017 10:48

lew napisał(a):.......w ciagu roku w Chorwacji pojawilo sie wiele nowych miejsc ,w ktorych mozna naladowac elektryki hybrydy i to za free

Ok, jednak takie auto ma głównie zastosowanie miejskie a nie wyjazd na wakacje ponad 1000km gdzie człowiek zabiera dodatkowo jeszcze kupę bagażu. Tesla jest fajna do polansowania się i na szybkie przeloty w gęsto zurbanizowanej okolicy i z licznymi stacjami ładowania. Jeżeli chce się być ekologicznym i wyróżniac pod tym względem i ma się na to kasę to zdecydowanie polecam Hybrydę typu plug-in. Jest już całkiem duży wybór samochodów z takimi rozwiązaniami a zawsze to nie ma kłopotu z ładowaniem (silnik spalinowy służy jako generator prądu, nie napędza bezpośrednio samochodu).
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 06.05.2017 13:18

yzedef napisał(a):
lew napisał(a):.......w ciagu roku w Chorwacji pojawilo sie wiele nowych miejsc ,w ktorych mozna naladowac elektryki hybrydy i to za free

Ok, jednak takie auto ma głównie zastosowanie miejskie a nie wyjazd na wakacje ponad 1000km gdzie człowiek zabiera dodatkowo jeszcze kupę bagażu. Tesla jest fajna do polansowania się i na szybkie przeloty w gęsto zurbanizowanej okolicy i z licznymi stacjami ładowania. Jeżeli chce się być ekologicznym i wyróżniac pod tym względem i ma się na to kasę to zdecydowanie polecam Hybrydę typu plug-in. Jest już całkiem duży wybór samochodów z takimi rozwiązaniami a zawsze to nie ma kłopotu z ładowaniem (silnik spalinowy służy jako generator prądu, nie napędza bezpośrednio samochodu).

Jeździłem ostatnio Rav 5 z takim silnikiem,jak dla mnie na minus.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 23.04.2019 22:53

Cze!
...widzę że znasz kolego lew przynajmniej jednego właściciela Tesli osobiście, i nawet nie musisz pożyczać od niego auta :D
No cóż nie ukrywam iż ciekaw jestem jak się autko sprawuje i jak ewentualne plany podboju Chorwacji elektrykiem wyglądają na dzień dzisiejszy?
pozdro
fly
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Czy da sie dojechac TESLA do Splitu? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone