Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy da sie dojechac TESLA do Splitu?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 23.04.2019 23:33

......dziękuję, dziękuję dobrze się "lawetuje" , a aktualnie stoi i się ładuje.
PS Teraz dojazd do Splitu jest dużo prostszy,niż na Mazury ,czy nad Bałtyk.
moody78
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) moody78 » 26.04.2019 10:22

W zeszłym roku tankowałem na tej stacji: https://goo.gl/maps/8i4kz7wWFgDMcJyV7 i były tam te szybkie ładowarki. Może to ci pomoże w planowaniu.
A konkretnie to: https://goo.gl/maps/q6EdT14D7yvkDZEs5
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.04.2019 13:18

fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 26.04.2019 14:15


...jes ta i jest wiele innych, do tego aplikacje etc.
a po przyjechaniu na miejsce gdzie są/powinny być np 2 ładowarki 8O
...bo jedna stacja/ładowarka jest 8O out of order/virker ikke/nie działa, a do drugiej właćnie parę minut temu podpięto samochód i na wyświetlaczu jest info np. czas do końca ładowania np. 1h 15min.
...czyli jednym słowem trochę to o kant... itd.
pozdro
fly
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.04.2019 15:44

fly, ale musisz przyznać, że przez te 3 lata kiedy rozpoczęto ten wątek ilość stacji ładowania zwiększyła się potężnie. Wtedy sprawdzałem i nie było możliwości dotarcia do HR Teslą szybciej niż w tydzień.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 26.04.2019 17:33

Oczywiście że infrastruktura rozwinęła się niesamowicie i będzie się dalej rozwijać, ja tylko mówię z pozycji użytkownika iż cały system informacji o dostępności/możliwości ładowania w danym miejscu jest jeszcze nie rzetelny/dokładny.
Powiadasz tydzień ...no może nie tydzień ale na pewno ...zresztą nieważne ...co było , a co teraz jest to i tak ogromna różnica.
pozdro
fly
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 26.04.2019 19:33

W 2018 wyprzedzała nas Tesla na warszawskich tablicach za Zadarem ze 100 km od Splitu. Minimum 1500km. Nie wiem ile postojów na ładowanie, ale jechali 140 cały czas na Autocjescie.
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 26.04.2019 20:03

bigredone napisał(a):fly, ale musisz przyznać, że przez te 3 lata kiedy rozpoczęto ten wątek ilość stacji ładowania zwiększyła się potężnie. Wtedy sprawdzałem i nie było możliwości dotarcia do HR Teslą szybciej niż w tydzień.

......mnie udalo sie wtedy w ciagu 48 h; ale było to przeżycie z gatunku ekstremalnych
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 26.04.2019 21:40

lew napisał(a):
bigredone napisał(a):fly, ale musisz przyznać, że przez te 3 lata kiedy rozpoczęto ten wątek ilość stacji ładowania zwiększyła się potężnie. Wtedy sprawdzałem i nie było możliwości dotarcia do HR Teslą szybciej niż w tydzień.

......mnie udalo sie wtedy w ciagu 48 h; ale było to przeżycie z gatunku ekstremalnych


Czyli dobrze jest zabukować sobie po drodze 2 noclegi, najlepiej w hotelu z możliwością ładowania :oczko_usmiech:

A ja myślałem ze tankowanie LPG co 300km to problem.... :sm:

Jak dla mnie jedyne auto które mógłbym kupić z więcej niż 1 akumulatorem to Hybryda, na chwilę obecną rzecz jasna :wink:
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 26.04.2019 21:44

lew napisał(a):
bigredone napisał(a):fly, ale musisz przyznać, że przez te 3 lata kiedy rozpoczęto ten wątek ilość stacji ładowania zwiększyła się potężnie. Wtedy sprawdzałem i nie było możliwości dotarcia do HR Teslą szybciej niż w tydzień.

......mnie udalo sie wtedy w ciagu 48 h; ale było to przeżycie z gatunku ekstremalnych

...ciekaw jestem ile bym jechał kia-nką żony? :D
zasięg realny 190 przy v max do 100km/h i czas ładowania do 100% na"czademo" 125a/400v około godziny lub "ciut" ponad...
nie, chyba się nie odważe :lol: ,poczekam do przyszłych wakacji.
pozdro
fly
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.04.2019 22:28

lew napisał(a):
bigredone napisał(a):fly, ale musisz przyznać, że przez te 3 lata kiedy rozpoczęto ten wątek ilość stacji ładowania zwiększyła się potężnie. Wtedy sprawdzałem i nie było możliwości dotarcia do HR Teslą szybciej niż w tydzień.

......mnie udalo sie wtedy w ciagu 48 h; ale było to przeżycie z gatunku ekstremalnych


Coś więcej napiszesz ?
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 03.05.2019 16:30

a jakbyście powerbanki ze sobą wozili ??:D Kolega w zeszłym roku jechał elektrykiem do Chorwacji. Dojechał ale mówił, że wrażenia były :) Tyle, że na większości stacji już mógł dotankować? (tfu naładować) swoją bestię
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 03.05.2019 23:12

.....można też zamontować wiatraki lub solary :D Dzisiaj naliczyłem 7 "S" , a stanowisko jest 1 na calą marinę. Wiekszość podłączyła do normalnych gniazdek.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 05.05.2019 13:07

lew napisał(a):.....można też zamontować wiatraki lub solary :D Dzisiaj naliczyłem 7 "S" , a stanowisko jest 1 na calą marinę. Wiekszość podłączyła do normalnych gniazdek.

w waszym przypadku zwykłe gniazdko to takie biodiesel zwykłych... Niby to samo a jednak robi różnicę :D
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Czy da sie dojechac TESLA do Splitu? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone