Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czego nie brać do Chorwacji??

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
keruj7
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 430
Dołączył(a): 23.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) keruj7 » 13.05.2007 14:26

kuczi74 napisał(a):Witam :D To moj pierwszy post ale mysle ze moge cos juz powiedziec na ten temat po 3 pobytach w Chorwacji.Podzielam zdanie Plumka ze dobra kawe pije sie w milej kafejce.ale jesli ktos lubi nasza tradycyjna zalewajke ktora tez nie pogardze to radze zabrac cos z Polski.Tamtejsza smakuje jak ziemia i tylko taka tam widzialem,no chyba ze przez ost 2 lata sie cos zmienilo hehe.Mozna tez zabrac pare konserw na sniadanie potem i tak sie idzie na plaze je sie z doskoku jakiegos gofra czy owoce.A po plazy pod wieczor ide cos zjesc do restauracji,jakies makarony itp. chyba najtaniej wychodzi.o kolacji nie ma juz mowy jak dla mnie.Zabieram jeszcze wode mineralna ta ich jest jest ok dopoki zimna,potem smakuje jak morze.A tamtejsze piwko dla mnie jest OK wiec z Polski nie biore


Rzeczywiście chorwacka woda "mineralna" nie jest najlepsza i dość droga. Niestety nie można zapakować większej ilości. Niedogodność? Chyba nie. Wodę z butelki rekompensuje woda w Adriatyku :wink:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 13.05.2007 21:20

mkuba79 napisał(a):
radiol napisał(a):z racji ,ze jestem piwoszem


Mi smakowało piwo PAN, ale nie wiem, czy wynikało to z wielkiego pragnienia, czy jego walorów smakowych. Piwko jest mało gazowane i w tamtych warunkach w sam raz gasi pragnienie.
A Karlovacko nie smakowało?

Pozdrawiam


Z racji tego, że mój mąż był degustastorem chorwackiego piwa, często sączyliśmy je ostatnim razem w Ivan Dolac - restauracja tuż przy promenadzie. I o ile dobrze pamiętam był to Złoty Róg, lub Złoty Bażant; być może mylę ze słowackim. Schłodzony przy ich upale, po całodziennym pobycie na plaży smakował wyśmienicie. :papa:
Tomek72
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 21.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek72 » 22.05.2007 08:32

Witam.
Zabrać trzeba "peklowane mięsko" w słoikach - porcjowanych na jeden - dwa obiadki, dużo naszej wody mineralnej, wędliny hermetycznie zamykane. Polecam nasze piwko - (smakuje wyśmienicie - szczegolnie jak się go pije po paru dniach pobytu). Ważne - akcesoria do pływania - rurka i maska, można też zabrać płetwy i ponton. Karty pamięci do aparatu fotograficznego o pojemności minimum 1G. Dużo letnich ubrań, mało ciepłych. Buciki na plażę. Kremy z UV do opalania i na sensacje po przedawkowaniu słoneczka. Podstawowe lekarstawa - też na przeziębienie i na problemy żołądkowe. Zabieram też zapasowe kluczyki do auta i trochę narzędzi na wszelki wypadek. Przydają się dobre mapy i przewodniki kupione w Polsce. No i dobry nastroj.
My jedziemy koniec sierpnia - początek września na Ciovo .
Pozdrawiam.
kuczi74
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 09.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuczi74 » 22.05.2007 23:15

TOMEK72 to jak bedzie tam plywal moj CASIO :D to daj znac :) To milego pobytu od ziomala i malych korkow przy wyjezdzie z Ciovo przez Trogir ja mialem koszmar ale moze dla tego ze to byl srodek lipca.W dniu wyjazdu do domu w godzine zrobilem 1km haha.Dopiero kolo 18 robi sie luzniej.To tak poza tematem
2salamandra22
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) 2salamandra22 » 29.05.2007 10:17

WEŹ NAPOJE BO DROGIE. JA MIESZKAM ZWKLE NA KEMPINGACH ALE TAM TEŻ SĄ LODÓWKI. BIORĘ KLOPSIKI W SLOIKACH, GOŁĄBKI ITP. SYSTEM MAMY TAKI KUPUJĘ W SKLEPIE TYLE BY WYSTARCZYŁO NA KOLACJĘ I ŚNIADANIE (SER W PLASTRACH, TWAROŻKI, DŻEMY , WEDLINY, PIECZYWO, JAJKA. PRZEZ CAŁY DZIEŃ W NAMIOCIE DALSZE PRZECHOWYWANIE NIE MA SENSU. A I TAK W CHORWACJI MA SIE ZE WZGLEDU NA KLIMAT MNIEJSZY APETYT.
NIE PRZESADZAJ Z ZAPASAMI, SZKODA MIEJSCA W SAMOCHODZIE JAK PIERWSZY RAZ JECHAŁAM TO NABRAŁAM SERY W HERMETYCZNYCH OPAKOWANIACH, WEDLINY ITP. SZLAG WSZYSTKO TRAFIŁ.
jacirg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 29.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacirg » 01.08.2007 09:36

Bahama napisał(a): ... Ja tam nic nie biorę, jadam raz dziennie około 17.00 w restauracji suty obiad za około 220 kun ( na 3 osoby), ...


... no nieźle ... ok. 430 e (1,6 tys. PLN) za same obiady dla 3 osób ... jak kogo stać to i dobrze ... myślę, że przeciętniak pomyśli inaczej i zabierze to i owo ...
pozdr.
dendrome
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 12.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dendrome » 01.08.2007 10:08

piwo PAN jest dosyc smaczne, ciut drozsze niz Karlovacko.
Bylem w okolicach Splitu - rezydent biura podróży powiedzial ze nie ma sensu kupowac wody mineralnej gdyz woda plynaca z kranu byla zdatna do spozycia bez gotowania i smakowala tez ok
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 09.07.2017 16:10

radiol napisał(a):z racji ,ze jestem piwoszem ,nie alkocholikiem piwoszem to zabieram naszego browarka, gdyz chorwackie piwo zaczyna smakowac dopiero po 4tym kuflu ,a dobre piwo jest tam w cenie. 8 :wink:

Pozdrawiam


Każdy ma swoje gusta i upodobania, ale piwo wozić? jeszcze mi napisz jakie w Polsce pijesz Żywca czy Tyskie ? Ja uważam ze nie ma to jak zimne Karlovacko lane w kuflu w kafejce przy plaży :lol: :lol: :lol: Ale to jest tylko moje zdanie :papa: :papa:
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Czego nie brać do Chorwacji?? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone