Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czechy, Austria - Ceny winiet od 2013 do 2024

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bartekk588
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 09.07.2013
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartekk588 » 10.07.2013 11:10

dzięki dids :)...
rozumiem że w trakcie kontroli po drodze też nie robili Ci problemu :) np. Węgry, Słowenia ?.

Mam jeszcze jedno dziwne pytanko- - chcę wyciągnąć jedno siedzenie na stałe z renault scenic na czas podróży bo jedziemy w 4kę - czy smerfy dowalą się do tego po drodze?

P.S
O AC czytałem na innym forum nie tutaj, ale było to forum jakiegoś biura turystycznego - dlatego im nie wierzyłem :P
Jędrula
Croentuzjasta
Posty: 235
Dołączył(a): 12.04.2011
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jędrula » 10.07.2013 11:11

dids76 napisał(a):
bartekk588 napisał(a):Kochani podróżnicy :)....
Niech mi ktoś powie czy był teraz w Chorwacji i miał tylko samo OC ??? i czy był kontrolowany po drodze do Chorwacji przez smerfów i nie było problemu, czy wymagali coś jeszcze np. NW czy AC?....
Dzwoniłem do 2ch biur i niby nie musisz mieć, ale straszą że lepiej mieć a na forum znalazłem z 2012 że potrzebne AC.:(...
Z góry dzięki :)

Zawsze jeżdżę tylko z OC ( mam wykupiony assisatnce na Europę). W Cro byłem 6 razy w tym roku wróciłem 6.07. Gdzie na forum znalazłeś że musisz mieć AC?




No oczywiście , że nie ma obowiązku opłacania AC , to moja sprawa czy chcę być dodatkowo ubezpieczony czy nie . Faktem jest , że warto mieć taką opcję w ubezpieczeniu bo jak przywalimy do kogoś i wina będzie po naszej stronie to dostaniemy zwrot kosztów ale to tylko moja sprawa i nikogo więcej .
Sick
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 03.05.2010
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sick » 10.07.2013 11:18

bartekk588 napisał(a):Dzwoniłem do 2ch biur i niby nie musisz mieć, ale straszą że lepiej mieć a na forum znalazłem z 2012 że potrzebne AC.:(...
Z góry dzięki :)


Większość ubezpieczycieli nie chce ubezpieczać AC samochodów starszych niż 10 lat chyba że to kontynuacja od początku zakupu auta.
AC to ochrona własnego samochodu i nie jest to obowiązkowe ubezpieczenie.
Jak coś nabroisz to musisz się tylko liczyć że koszty naprawy Twojego samochodu są po Twojej stronie. Jeżeli komuś Ty nabroisz to naprawa jego samochodu będzie pokrywana z Twojego OC które jest obowiązkowe. Tyle w tym temacie.
bartekk588
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 09.07.2013
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartekk588 » 10.07.2013 11:24

Dzięki Panie i Panowie :)... kwestia OC jest jasna na podróż :)
Znalazłem jeszcze z tego roku na ipolisa.pl takie info:

Podróż samochodem – jak wygląda kwestia ubezpieczenia samochodu za granicą?

Podstawą ochrony pojazdu jest oczywiście polisa OC. Z chwilą przyjęcia Polski do Unii Europejskiej, 1 maja 2004 roku, krajowe ubezpieczenie OC obejmuje zdarzenia powstałe na terenie:
- krajów członkowskich Unii Europejskiej,
- Chorwacji,
- Norwegii,
- Szwajcarii,
- Islandii,
- Serbii
- księstwa Lichteinsteinu.

Jeśli jednak znajdziesz się na terytorium takich krajów jak Białoruś, Ukraina, Rosja, Albania, Bośnia i Hercegowina, Turcja, Tunezja, Mołdawia, Macedonia, Iran, Izrael czy Maroko, będziesz potrzebować Zielonej Karty. Zielona Karta to dokument potwierdzający zawarcie ubezpieczenia OC ważnego w krajach, które należą do systemu Zielonej Karty. Jeżeli posiadasz takie ubezpieczenie samochodu jak np. Autocasco, Assistance czy NNW kierowcy, upewnij się czy dana polisa będzie cię chronić na terenie krajów przez które planujesz przejeżdżać.


Została kwestia tego siedzenia :P - czy mogę go zdemontować czy nie :)
Jędrula
Croentuzjasta
Posty: 235
Dołączył(a): 12.04.2011
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jędrula » 10.07.2013 11:28

Siedzenie/fotel , hmmmm ? No ciekawa sprawa ? Wydaje mi się , że nikt za to głowy Ci nie urwie ale trzeba to jednak potwierdzić .
mamax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 06.04.2012
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mamax » 10.07.2013 11:33

Pewnie że możesz, a czemu by nie :?:
Brak siedzenia nie wpływa na bezpieczeństwo :hut:
bartekk588
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 09.07.2013
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartekk588 » 10.07.2013 11:43

No niestety mam informację od kolegi, który był świadkiem rozmowy 2-ch panów w Chorwacji rok temu. Jeden z nich wyciągnął siedzenie, bo jechał tylko z żoną i chciał więcej miejsca na bagaże. I w Austrii lub Słowenii smerfy dowaliły mu karę za to, że pojazd jest niezgodnie wyposażony z dowodem rejestracyjnym - bo 5 to ma być 5 tak motywowali.
Osobiście uważam, że zmiany nie wpływające na stan techniczny pojazdu nie powinny być problemem. Bardziej wydaje mi się, że po prostu miał pecha i trafił na upierdliwego smerfa - ale może ktoś miał podobny problem, albo się z tym spotkał z tym problemem prawnie - dlatego pytam :)
mamax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 06.04.2012
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mamax » 10.07.2013 11:47

Bzdury...
A jak masz rozłożone fotele to sa tylko dwa miejsca i co też się doczepią.
Sa auta z dostawianymi fotelami np. 7os, a większość osób nie wozi dodatkowego siedzenia to też powinni sie przyczepić bo w dowodzie jest 7 a masz 5.
nie popadajmy w paranoje :lol:
bartekk588
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 09.07.2013
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartekk588 » 10.07.2013 11:54

OOo i tu się zgadzam - nie popadajmy w paranoję.
Myślę, że miał pecha, bo trafił na upierdliwego smerfa, który musiał wykonać limit dzienny na mandaty hahahah i do tego bariera językowa zrobiła swoje.
Wyciągam siedzenie - za 2 dni ruszam w trasę - wrócę to dam info.

Panie Panowie - jadę w okolice wyspy KRK - był tam ktoś teraz... może jakieś faje tanie lokum poleca :):):) :hut:
Każde info mile widziane pozdrawiam



Pozdrawiam
skylogg
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 15.02.2010
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) skylogg » 10.07.2013 12:07

W PL motywują to zapewne przepisami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia.

§ 8. ust. 4 pkt 2 [Kabina kierowcy]
(...) siedzenia powinny być przymocowane do nadwozia, również gdy są przesuwane, w sposób uniemożliwiający niezamierzone zmiany ich położenia (...)
Nie jest to takie oczywiste, ale można się domyślać, że dedukują w ten sposób:
skoro pojazd został homologowany na 2 siedzenia z przodu i nie wolno samodzielnie dokonywać zmian konstrukcyjnych, a należy również zapewnić bezpieczeństwo w ruchu drogowym to wymontowanie fotela żeby włożyć kilka kartonów więcej fotela przepis ten narusza.
Kartony mogą zabić. Tak zginęła Hanka Mostowiak.
:)
mamax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 06.04.2012
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mamax » 10.07.2013 13:08

To taki raczej martwy przepis
§ 8. ust. 4 pkt 2 [Kabina kierowcy]
(...) siedzenia powinny być przymocowane do nadwozia, również gdy są przesuwane, w sposób uniemożliwiający niezamierzone zmiany ich położenia (...)
Jak złożysz siedzenie przykładowo w jakimś tam berlingo to się opiera o siedzenie kierowcy ale nie jest zablokowane więc może w "niezamierzony" sposób zmienić położenie podczas hamowania.
Andrzej40
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 16.01.2005
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej40 » 10.07.2013 14:40

Wczoraj w aucie osobowym wymontowałem tylne siedzenia z przekonaniem że jadąc na campingi będę mógł pomieścić więcej rzeczy . Dziś po upewnieniu się co do zasadności dyskusji w tym temacie .... będę zakładał te siedzenia ponownie :evil: Zadzwoniłem do policjantów z RD ...którzy mnie poinformowali że skoro auto jest zarejestrowane na daną liczbę osób ma być tyle foteli.Lepiej przełknąć ślinę i się trochę ,, narobić " .....niż zapłacić mandat w euro gdzieś w Austrii i uniemożliwić dalszą podróż :D .Dobrze że taki temat przewinął się przez to forum :)
Hadler
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 356
Dołączył(a): 17.08.2009
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hadler » 10.07.2013 15:17

Andrzej40 napisał(a):Wczoraj w aucie osobowym wymontowałem tylne siedzenia z przekonaniem że jadąc na campingi będę mógł pomieścić więcej rzeczy . Dziś po upewnieniu się co do zasadności dyskusji w tym temacie .... będę zakładał te siedzenia ponownie :evil: Zadzwoniłem do policjantów z RD ...którzy mnie poinformowali że skoro auto jest zarejestrowane na daną liczbę osób ma być tyle foteli.Lepiej przełknąć ślinę i się trochę ,, narobić " .....niż zapłacić mandat w euro gdzieś w Austrii i uniemożliwić dalszą podróż :D .Dobrze że taki temat przewinął się przez to forum :)



Jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Rok temu kupiłem Seata Alhambrę, auto przeszło przegląd techniczny i zostało zarejestrowane jako 7osobowe mimo, że posiadało tylko 5 foteli, ostatni rząd jak to trafnie zauważono był jak to często bywa wymontowany. Skoro producent zakłada możliwość wymontowania foteli w autach typu van, minibus itp to w jakim celu skoro byłoby to niezgodne z przepisami? Dla mnie to absurd. A może jeszcze środkowego fotela nie można składać na pół (oparcie) aby utworzyć ministolik jak przewidział to proucent auta?????
mamax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 06.04.2012
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mamax » 10.07.2013 23:20

Jeśli tak powiedzieli to pewnie tak jest ale pewnie tylko w naszym kraju są takie dziwaczne przepisy.
Nadal twierdzę że to bzdura i nikt na to nie zwraca uwagi bo paragraf przytoczony ni jak ma się do rzeczywistości i samochodów jakie teraz większość używa. Kto zwróci uwagę na to czy fotel jest odkręcony czy rozłożony.
Skoro wymontowujesz 'rozkładasz' fotel aby to miejsce załadować dodatkowym bagażem żaden policjant nie będzie prześwietlał Ci auta aby tego dowieść. Myślę że nawet tego nie zauważy, chociaż jak będzie chciał wystawić mandat to pewnie znajdzie i tak powód skoro cię zatrzyma.
Ja nie brał bym tego tak na poważnie bo to jakieś jaja. Rozumiem jak nie ma lusterka, apteczki czy trójkąta ale fotel i to z tyłu to chyba nie problem a tym bardziej zagrożenie.
Zresztą w/g mnie kolega Hadler rozwiał wszelkie wątpliwości z własnej autopsji...
:papa:
Andrzej40
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 16.01.2005
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej40 » 11.07.2013 09:34

nie wiem jak ma się to do aut 7 osobowych ...pewnie na ten ostatni rząd siedzeń można przymknąć oko.Bezpieczeństwo kierowcy i pasażera jest zachowane przez rząd siedzeń za nimi.Oraz charakter auta osobowego jest zachowany również.Nie zamierzam polemizować z Wami koledzy.Tłumaczę sobie to tak..skoro w aucie 5 osobowym wymontowane są tylne siedzenia ze względu na przewóz towaru to powinna być kratka a auto zarejestrowane jako van na 2 osoby.Jeśli siedzeń nie ma to policjant może mi wlepić mandat :
1. za brak kratki
2.za brak homologacji na vana i wpisu w dowodzie
3. albo wychodząc z założenia że jest to auto osobowe 5 miejscowe ..za zmianę charakteru auta na vana bez odpowiedniego wpisu :) / brak tylnych siedzeń/
Jakby nie patrzeć jak się uprze to i tak skasuje :).A co jeśli będzie to w Austrii lub Słowenii .. i mandat wystawi w euro.A jeśli powie że dalsza podróż jest nie możliwa chyba że usuniemy usterkę ...gdzie ja kupię fotele do alfy :).Doszedłem do wniosku że nie warto...i każdy może być mądry u siebie w domu.Ale jeśli dojdzie bariera językowa i upierdliwy policjant który chce nam udowodnić że nie mamy racji..jesteśmy na przegranej pozycji.Jadę w niedzielę do Czarnogóry....z fotelami :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Czechy, Austria - Ceny winiet od 2013 do 2024 - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone