Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czarnogóra w ciemno

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
akkon
Croentuzjasta
Posty: 337
Dołączył(a): 23.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) akkon » 30.06.2010 14:37

wajzy napisał(a):Może ktoś jeszcze dołączy swoje spostrzeżenia z Czarnogóry , może jakieś namiary na kwatery i rady .
Szukając kwatery pytaj o to, czy cały czas jest bieżąca woda - bo bywa bardzo różnie. Prawdy pewnie się nie dowiesz, ale zobaczysz reakcję na pytanie. Z uwagi na nieoczekiwane przerwy w dostawach wody warto nałapać jej na zapas, choćby po to by mieć czym przez pół dnia spłukać ubikację. Właściciele kwater zawsze mają nałapane na zapas, ale dla siebie.
Okolic Ulcinja nie polecam - może i taniej, ale wszędzie bardzo brudno. Poza tym na Wielkiej Plaży piach jest bardzo drobny, dość ciemny, bardzo się czepia i wszędzie go pełno. Po południu przeważnie wieje ostra bryza i piachu jest wszędzie pełno. jest tam natomiast taniej niż nie tylko w okolicach Budvy, ale i w okolicach Petrovaca.
Oczywiście to tylko moje zdanie, zależy co kto lubi.
Znaleźć kwaterę raczej łatwo, Albańczycy (lub Albanki, ale tylko stare) siedzą na stołkach na chodnikach z kartkami z napisem "dhoma".
Przy wjeździe do Ulcinja jest po lewej stronie domek z mnóstwem flag i napisami (również po polsku), jest to coś a'la biuro turystyczne. Odradzam korzystanie, z różnych zgodnych informacji wynika, że właściciel jest niezgorszym kombinatorem i płaci się u niego za byle co jak za mokre zboże. Lepiej poszukać samemu.
wajzy
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 03.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajzy » 15.07.2010 19:53

Będę jechał w sobotę z Orebić i jak patrzyłem to ten Ulcnij jest na końcu Czarnogóry. Może wczesniej coś ciekawego z ładnymi widokami plaża i nie za daleko kwatery od niej, mile widziane stare miasto.
peligrosa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) peligrosa » 18.07.2010 10:46

Jakich cen m.w. można spodziewać się w sierpniu? W kwaterach prywatnych oczywiście.
Nives
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 495
Dołączył(a): 13.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nives » 20.07.2010 07:35

peligrosa napisał(a):Jakich cen m.w. można spodziewać się w sierpniu? W kwaterach prywatnych oczywiście.


30-60 EUR / apartament za noc

ale zalezy dokladnie ile od tego: jaka miejscowoc, ktora czesc sierpnia, jaki standard, itp.
Nives
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 495
Dołączył(a): 13.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nives » 20.07.2010 07:38

wajzy napisał(a):Będę jechał w sobotę z Orebić i jak patrzyłem to ten Ulcnij jest na końcu Czarnogóry. Może wczesniej coś ciekawego z ładnymi widokami plaża i nie za daleko kwatery od niej, mile widziane stare miasto.


moze w takim razie - Herceg Novi lub Budva, ale uwazaj, bo beda tloki...
krzyswerm
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 03.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyswerm » 08.08.2010 21:56

Witam,
w drugiej połowie sierpnia również wybieram się do Czarnogóry, konkretnie do miejscowości Kumbor w okolicy Herceg Novi.
Czy ktoś z szanownych forumowiczów był w tej okolicy, jakie są tam plaże, co ciekawego a nietypowego (nie opisywanego w przewodnikach można tam zobaczyć) i czy możecie polecić jakąś knajpkę z dobrym ( i tanim) jedzonkiem.
Pozdrawiam Krzyś
peligrosa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) peligrosa » 19.08.2010 21:07

Nives napisał(a):
peligrosa napisał(a):Jakich cen m.w. można spodziewać się w sierpniu? W kwaterach prywatnych oczywiście.


30-60 EUR / apartament za noc

ale zalezy dokladnie ile od tego: jaka miejscowoc, ktora czesc sierpnia, jaki standard, itp.


Dzięki za inf. Nie ukrywam, że nieco mnie zawiodło java:emoticon(':?') mam nadzieję na jednak tańszy nocleg niż 30 euro. Nie wymagam wiele, żeby było czysto, schludnie, nie musi być przy samej plaży. Byłam dwukrotnie w Chorwacji w sezonie (sierpień), raz płaciliśmy 20 euro za apartament, za drugim razem 25 (2 osoby). Spodziewałam się, że w Czarnogórze ceny będą zbliżone lub niższe. Obym była mile zaskoczona :)
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 19.08.2010 21:30

Do Czarnogóry jeżdzi się na otwarte morze . Proszę szukać od Petrovca do Ulcinja , no może nie do samego ... z powodu Albanców oczywiście :wink:
A nad Bokę ,to najlepiej na wycieczkę :D
krzyswerm
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 03.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyswerm » 30.08.2010 16:24

Po moim pobycie w Czarnogórze ( wróciłem wczoraj) w pełni się zgadzam, że noclegów mależy szukać nad pełnym morzem, woda w boce pozostawia wiele do życzenia ( szczególnie po pobycie w Chorwacji). Mieszkaliśmy w Kumborze nieopodal Hegrceg Novi, a kąpać się jeździliśmy do Chorwacji na półwysep Prewlaka.
Poprzednia strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Czarnogóra w ciemno - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone