Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czarnogóra Top10?

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Maciej Loret
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 12.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej Loret » 13.03.2011 00:30

aaa
Ostatnio edytowano 22.03.2011 23:34 przez Maciej Loret, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 13.03.2011 10:35

Maciej Loret napisał(a):Będę w Ulcinju, więc mogę zajrzeć, najwyżej stwierdzę, że te 30minut będą stracone.

Ja też nie mam jakichś miłych czy pozytywnie estetycznych wrażeń z Wielkiej Plaży. Ale skoro pisałeś, że jedziesz z dziećmi, uznałem że piasek może być priorytetem..... Zaglądnij, przekonasz się sam.

Maciej Loret napisał(a):Być może nic ciekawego. Chciałbym jednak postawić choć nogę w Albanii... Nawet jeśli to ten gorszy jej fragment...
Czy aby wjechać do Albanii potrzebuję gdzieś coś kupić, załatwić, zrobić (jakiś glejt, ubezpieczenie, opłaty) na granicy lub przed wjazdem?

Na pewno warto wjechać do Albanii, jednak na podstawie faktycznie niezbyt ciekawej Szkodry nie powinno się wyrabiać ogólnego zdania. Twierdza Rozafa wg mnie jest całkiem fajna. Co do drewnianego mostu, być może będzie już czynny nowy most, w zeszłym roku konstrukcja była już gotowa. A żeby do AL wjechać, potrzebujesz tylko paszport i ZK, żadnych dodatkowych opłat za dzień pobytu, żadnych dziwnych papierów, rowów dezynfekcyjnych itp. Co do plaż w AL to najbliżej masz Velipoje, skręt z głównej drogi zaraz za Szkodrą. Nie byłem ale sądze że wygląda podobnie jak Wielka Plaża w MNE, więc nie warto się tam specjalnie wybierać.....
Maciej Loret napisał(a):Czym się różni od przełomu Pivy czy Tary, które pokonam kilka godzin wcześniej?

Jak dla mnie "the best of" czarnogórskich tras i kanionów jest kanion Pivy. Połączenie z podjazdem do Trsy i potem przez Sedlo do Żabljaka to coś, czego będąc tam opuścić nie wolno :!: . Pojedziesz, sam zobaczysz dlaczego..... Kanion Moracy, inaczej Platije, jest również rewelacyjny, z tym że leży w ciągu głównej, zatłoczonej drogi. Natomiast Tara, no jest :roll: .
Lubisz wąskie drogi i zakręty, przejedź się trasą Bioce-Verusa-Matesevo-Andrijevica :wink: . Średnia prędkość przejazdu ok. 40km/h :wink: . Ładna i prawie zupełnie pusta jest też trasa Savnik-Mioska. Ale serio, to tylko wtedy jakbyś miał baaaaardzo dużo czasu :D
Maciej Loret
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 12.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej Loret » 13.03.2011 11:55

aaa
Ostatnio edytowano 22.03.2011 23:35 przez Maciej Loret, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 13.03.2011 12:38

No tak, o opiece medycznej w AL się nie wypowiem :roll: . Ale rozumiem teraz, że musisz odpowiednio wszystko planować.

Albania bardzo się zmienia, taka jest obiegowa opinia. Może i coś w tym jest, remontuje się niektóre drogi, sporo się buduje. Ale, ja nie zauważyłem większych, ogólnych zmian które nastąpiłyby pomiędzy 2006 i 2010 kiedy miałem okazję tam się znaleźć. Myślę, że jeszcze wiele, bardzo wiele lat upłynie, zanim te tereny przestaną być dla nas pewnego rodzaju "egzotyką" :roll: . Poziom bezpieczeństwa, chyba jak wszędzie, czego dowodem jest to że spaliśmy na dziko na plażach i nie tylko. Hotele, z pewnością są i z pewnością nie z kartonu :lol: . Albańskie hity (z tych, miejsc które udało się nam zobaczyć) to jak dla mnie Butrint, Berat i nadmorska trasa przez Llogarę :idea: . Jezioro Ochrydzkie też widziałem i też jest zdecydowanie na "plus", ale akurat od macedońskiej strony.

W Czarnogórze także wiele się zmienia. Podgorica widziana w 2005 i 2010 to jak 2 różne miejsca. To samo być może dotyczy niektórych dróg. Gdy jechałem kanionem Tary i odcinkiem Savnik-Mioska, stan nawierzchni był mniej więcej porównywalny, ani zły, ani świetny tak naprawdę, z tym że ta druga trasa była naprawdę prawie pusta, mimo że to był sierpień. Co do widowiskowości, również porównałbym te 2 trasy, z tym że ominiesz ten słynny most. Raz na pewno warto go zobaczyć.
Jeżeli wolisz widzieć to co "hitowe", jedź pierwszą trasą, jeżeli to, co mniej znane a też ładne, drugą :roll: . Jadąc pierwszy raz wybrałbym rzecz jasna Tarę :D
Maciej Loret
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 12.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej Loret » 13.03.2011 12:49

aaa
Ostatnio edytowano 22.03.2011 23:36 przez Maciej Loret, łącznie edytowano 1 raz
agniecha0103
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 555
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agniecha0103 » 13.03.2011 20:47

My w zeszłym roku byliśmy w Budvie ,w hotelu.
Do starej Budvy mieliśmy spacerkiem ok. 20 min.
Budva , Św. Stefan... Kotor naprawdę warto zobaczyć.
My byliśmy z pobytu zadowoleni.
Jak masz ochotę to zobacz moją relację : Budva 2010, to może
wyrobisz sobie opinię , co do miejsc , które planujesz zobaczyć.
Pozdrawiam.
Maciej Loret
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 12.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej Loret » 14.03.2011 00:27

aaa
Ostatnio edytowano 22.03.2011 23:36 przez Maciej Loret, łącznie edytowano 1 raz
Maciej Loret
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 12.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej Loret » 15.03.2011 17:03

aaa
Ostatnio edytowano 22.03.2011 23:37 przez Maciej Loret, łącznie edytowano 1 raz
marek suwa
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 15.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek suwa » 16.03.2011 13:52

witam
kilka slów a propos pociagu
w ubiegle wakacje podrozowalismy rodzinnie na trasie Novi Sad - Bar oraz Bar - Novi Sad. zgadzam sie z opinia przedmowcow - standard nie jest za wysoki, zona moja byla w lekkim szoku, mnie natomiast po doswiadczeniach kolei ukrainskich i rosyjskich nic juz chyba nie potrafi zaskoczyc-)
- bez watpienia czysciej i schludniej jest w wagonach z przedzialami trzyosobowymi, nie probuj oszczedzac paru euro i nie skus sie na kuszetki 6-osobowe.
- co do ceny - wykupilismy dwa przedzialy trzyosobowe - w tym dwoje dzieci ze znizka (najmlodszy siedmiomiesieczny szkrab podrozowal gratis) oraz dwa samochody - cena 240 euro w jedna strone (niestety, nie potrafie dodac nic wiecej - taka kwota widnieje na blankietach). bilety z Nowego Sadu kupilismy z pomoca jednego z forumowiczow, powrotne na miejscu w Barze - nie bylo najmniejszych problemow, takze komunikacyjnych.
- pociag z Baru wyrusza przed 19 i rzeczywiscie jest w nim bardzo goraco, przynajmniej przez pierwsza godzine - nie zapomnijcie wody do picia i do umycia sie rano
- sklad do Nowego Sadu dotarl z dwugodzinnym opoznieniem (to niestety standard), wyladunek natomiast byl bardzo szybki - autka mielismy doslownie po 15 minutach
- widoki rekompensuja wszystko!

podsumowujac - porownujac klase tego polaczenia chocby z autozugiem relacji Triest - Berlin, ktorym jechaliśmy w 2009 roku, widac przepasc
podroz autokuszetka potraktowalismy jednak jako element wakacyjnej przygody, dzieki czemu mamy dobre wspomnienia,
Maciej Loret
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 12.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej Loret » 16.03.2011 19:54

aaa
Ostatnio edytowano 22.03.2011 23:38 przez Maciej Loret, łącznie edytowano 1 raz
marek suwa
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 15.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek suwa » 20.03.2011 10:22

Przepraszam,ze dopiero po kilku dniach,ale odpowiadam
- co do standardu - szyby poprzyklejane na tasme klejaca, dziurawe,aczkolwiek czyste przescieradla, wyglad toalety oraz niebudzace zaufania paski podtrzymujace lozka (to akurat obawa mojej zony, wg mnie pasy byly wysluzone, ale dosc solidne)
-w opisie na stronie kolei serbskich jest informacja o 4-osobowych kuszetkach, w praktyce mozna bylo kupic 3-osobowy sypialny lub miejsce w przedziale 6-osobowym
- biletu niestety nie zeskanuje, bo nie mam technicznych mozliwosci
- co do pomocy jednego z forumowiczow - kupil nam bilety z Nowego Sadu, bo tam mieszka, natomiast powrotne musielismy kupic sami w Barze w dworcowej kasie - nie ma innej mozliwosci zakupu, jak tylko na miejscu. w Czarnogorze bylismy w polowie lipca i nie bylo zadnych problemow z biletami na autovoz (po prostu zadbajcie o droge powrotna zaraz po przyjezdzie do miejsca docelowego).
- wody w umywalce nie bylo, przygotowalismy sie jednak na taka ewentualnosc
- pociag jechal tylko do Nowego Sadu, mimo ze w rozkladzie byl kurs do Suboticy

mimo wszystkich niegododnosci i tak uwazam podroz autokuszetka za dobre rozwiazanie
pozdrawiam
Maciej Loret
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 12.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej Loret » 20.03.2011 11:44

aaa
Witek1965
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 01.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Witek1965 » 02.07.2011 16:55

Jeżeli ktoś korzystał w tym roku z pociągu relacji Nowy Sad - Bar, to prosiłbym o informacje : jak zarezerwować bilety. Ile kosztuje auto plus 4 osoby i wszelkie inne informacje. Dzięki z góry.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 02.07.2011 17:20

Jeśli ktoś potrzebowałby by kwatery w Petrovacu to mam namiary na lokalizację z kilkunastoma pokojami i apartamentami,z kuchniami i bez,obiecałem że przekażę to tak robię.Spędziłem tam dziesięć fajnych dni,polecam,nie wklejam bo nie wolno.
Wiki2001
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 21.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiki2001 » 02.07.2011 17:52

Poproszę o namiary na meila adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone