Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

COVID - szczepionka

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.06.2021 19:23

michał1234 napisał(a)::))))))) serial kojarzę, ale o zbiórce nie słyszałem :))))))) ubawiłeś mnie, dzięki.

https://www.haloursynow.pl/artykuly/uwo ... ,17297.htm
:oczko_usmiech:
Freddie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 121
Dołączył(a): 14.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Freddie » 11.06.2021 20:46

Wracając do tematu szczepionek mam ważną informację dla chcących szczepić dzieci w wieku 12-15 lat.

W telewizji oraz na infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 twierdzą, że dzieci w wieku 12-15 lat drugą dawkę Pfizera mają podawaną po 3 tygodniach od pierwszej.
Nie jest to do końca prawda. Drugi termin ustala punkt szczepień i nikt inny.
Przed zaplanowaniem szczepień dziecka upewnijcie się, po jakim okresie Wasz wybrany punkt szczepień podaje drugą dawkę. Może się okazać, że druga dawka wypada po 5 czy nawet 7 tygodniach od pierwszej i jest to np. termin urlopowy.

Jako przykład podam dzisiejszy przypadek.
Zapisywałem we wtorek dwunastolatka na szczepienie poprzez Infolinię. Miły Pan potwierdził, że druga dawka po 3 tygodniach. Dziś (przed podaniem pierwszej dawki, po ankiecie) w Powszechnym Punkcie Szczepień lekarz informuje mnie, że druga dawka za 5 tygodni. Nie zmieni terminu, bo takie jest zalecenie Ministerstwa Zdrowia i koniec.
Mieliśmy wybór podawać pierwszą dawkę, czy nie. Szczepimy.
Po wyjściu telefon na Infolinię o przyśpieszenie terminu a tam Pani twierdzi, że druga dawka jest w okienkach 3 do 7 tygodni i nie może jej zmienić. Może to zrobić tylko punkt szczepień.

Inna sprawa to bajzel z ankietami. Wydrukowałem i wypełniłem we wtorek a dziś się okazuje, że dwa dni temu zmienili druk (jakieś duperele) i muszę wypisywać nowy.

Teraz mamy problem, bo druga dawka wypada praktycznie w dniu wyjazdu.
Oczywiście będę próbował przyśpieszyć, ale na razie jest niezły wk...w
marco156
Cromaniak
Posty: 4164
Dołączył(a): 04.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marco156 » 11.06.2021 21:05

Freddie napisał(a):Wracając do tematu szczepionek mam ważną informację dla chcących szczepić dzieci w wieku 12-15 lat.

W telewizji oraz na infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 twierdzą, że dzieci w wieku 12-15 lat drugą dawkę Pfizera mają podawaną po 3 tygodniach od pierwszej.
Nie jest to do końca prawda. Drugi termin ustala punkt szczepień i nikt inny.
Przed zaplanowaniem szczepień dziecka upewnijcie się, po jakim okresie Wasz wybrany punkt szczepień podaje drugą dawkę. Może się okazać, że druga dawka wypada po 5 czy nawet 7 tygodniach od pierwszej i jest to np. termin urlopowy.

Jako przykład podam dzisiejszy przypadek.
Zapisywałem we wtorek dwunastolatka na szczepienie poprzez Infolinię. Miły Pan potwierdził, że druga dawka po 3 tygodniach. Dziś (przed podaniem pierwszej dawki, po ankiecie) w Powszechnym Punkcie Szczepień lekarz informuje mnie, że druga dawka za 5 tygodni. Nie zmieni terminu, bo takie jest zalecenie Ministerstwa Zdrowia i koniec.
Mieliśmy wybór podawać pierwszą dawkę, czy nie. Szczepimy.
Po wyjściu telefon na Infolinię o przyśpieszenie terminu a tam Pani twierdzi, że druga dawka jest w okienkach 3 do 7 tygodni i nie może jej zmienić. Może to zrobić tylko punkt szczepień.

Inna sprawa to bajzel z ankietami. Wydrukowałem i wypełniłem we wtorek a dziś się okazuje, że dwa dni temu zmienili druk (jakieś duperele) i muszę wypisywać nowy.

Teraz mamy problem, bo druga dawka wypada praktycznie w dniu wyjazdu.
Oczywiście będę próbował przyśpieszyć, ale na razie jest niezły wk...w


Może uda się zmienić, bo twierdzą, że od 1 lipca druga dawka będzie mogła być podana w obojętnie jakim punkcie szczepień.
Freddie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 121
Dołączył(a): 14.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Freddie » 11.06.2021 21:52

marco156 napisał(a):Może uda się zmienić, bo twierdzą, że od 1 lipca druga dawka będzie mogła być podana w obojętnie jakim punkcie szczepień.


Nie wierzę im w ani jedno słowo.
Pewnie tyle samo w tym prawdy jak to o tych 3 tygodniach do drugiej dawki. Nawet na Infolinii tak twierdzili.
Mam wrażenie, że szukają chętnych na pierwszą dawkę a później "jakoś to będzie".
Niech dalej narzekają, że mało chętnych a dawki się marnują.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 11.06.2021 22:07

Freddie napisał(a):Wracając do tematu szczepionek mam ważną informację dla chcących szczepić dzieci w wieku 12-15 lat.


Człowieku wyluzuj, nie wiem gdzie wszytko to poniżej wyczytałeś ale ja szczepiłem w tym tygodniu córkę, zanim to zrobiłem to zrobiliśmy symulację kiedy będzie 2 dawka, oczywiście przeglądając w necie wszelkie ku temu informacje oficjalne + rozmawiałem ze znajomymi którzy się teraz szczepili Pfizer-em. Druga dawka równo po 35 dniach, zresztą jest to w wielu miejscach napisane że 35 dni! i nie ma znaczenia czy dziecko czy dorosły!
Jedziemy zaraz na wakacje + córka ma obóz zaraz po powrocie i jakoś nie miałem problemu to wszystko skalkulować aby dawkę dostała będą w domu w przerwie między wyjazdami.

Nie dorabiaj sobie jakiś własnych ideologii i teorii spiskowych, druga dawka jest po 35 dniach od pierwszej i tyle w temacie.
-Katka-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 26.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Katka- » 11.06.2021 22:10

My dzisiaj szczepiliśmy 14 latka. Lekarka i pielęgniarka czytały rozporządzenie według którego 2 dawka może być już po 21 dniach. Może być też później. My chcieliśmy jak najszybciej, po 3 tyg, bo Młody na obóz jedzie w lipcu. Zapisaliśmy na 2 dawkę na 2.07.2021.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 11.06.2021 22:22

Nie wiem czy było - w kwestii szczepienia dzieci to dodam, że mogą być one szczepione tylko w punktach gdzie jest lekarz na miejscu, a nie wszędzie jest (jest np. ratownik). Umówiłem córkę przez neta, a po 3 dniach telefon, że nie da rady bo u nich nie ma lekarza i trzeba do innego punktu przerejestrować. Kabaret... termin przepadł inne nie pasują w kontekście wyjazdu do Cro.
Freddie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 121
Dołączył(a): 14.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Freddie » 11.06.2021 22:48

yzedef napisał(a):Człowieku wyluzuj, nie wiem gdzie wszytko to poniżej wyczytałeś ale ja szczepiłem w tym tygodniu córkę, zanim to zrobiłem to zrobiliśmy symulację kiedy będzie 2 dawka, oczywiście przeglądając w necie wszelkie ku temu informacje oficjalne + rozmawiałem ze znajomymi którzy się teraz szczepili Pfizer-em. Druga dawka równo po 35 dniach, zresztą jest to w wielu miejscach napisane że 35 dni! i nie ma znaczenia czy dziecko czy dorosły!
Jedziemy zaraz na wakacje + córka ma obóz zaraz po powrocie i jakoś nie miałem problemu to wszystko skalkulować aby dawkę dostała będą w domu w przerwie między wyjazdami.


Sam sobie wyluzuj.
Przeczytałem informacje o terminie drugiej dawki dla 12-latków (tu masz Komunikat Ministra Zdrowia: https://www.gov.pl/attachment/aa96f2ff-c0b2-422d-bc39-462f69fc8f28), upewniłem się na Infolinii i wyliczyłem kiedy ona wypadnie z bezpiecznym zapasem 2 tygodni do wyjazdu.
Więc daruj sobie swoje dywagacje o wyliczeniach.
Napisałem informację dla innych by upewnili się w wybranym przez siebie punkcie jaką wybrali "strategię" terminu drugiej dawki, bo właśnie takie wyliczenia mogą wziąść w łeb.

yzedef napisał(a):Nie dorabiaj sobie jakiś własnych ideologii i teorii spiskowych, druga dawka jest po 35 dniach od pierwszej i tyle w temacie.


Nie dorabiam żadnych ideologii. Wszędzie od kilku dni trąbili o drugiej dawce dla 12-15 latków po 3 tygodniach a nie 35 dniach jak Ty twierdzisz. Dałem Ci linka do PDF Ministerstwa Zdrowia.
Jak widać w innych komentarzach da się po 3 tygodniach bo zależy to od punktu szczepień
Ostatnio edytowano 11.06.2021 22:57 przez Freddie, łącznie edytowano 3 razy
-Katka-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 26.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Katka- » 11.06.2021 22:49

Lechoo napisał(a):Nie wiem czy było - w kwestii szczepienia dzieci to dodam, że mogą być one szczepione tylko w punktach gdzie jest lekarz na miejscu

Tak, dokładnie, kwalifikacja do szczepienia przez lekarza obowiązkowa. Młody przed szczepieniem zbadany : osłuchany, temp zmierzona, gardło, uszy, sprawdzone :)
Freddie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 121
Dołączył(a): 14.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Freddie » 11.06.2021 23:03

-Katka- napisał(a):
Lechoo napisał(a):Nie wiem czy było - w kwestii szczepienia dzieci to dodam, że mogą być one szczepione tylko w punktach gdzie jest lekarz na miejscu

Tak, dokładnie, kwalifikacja do szczepienia przez lekarza obowiązkowa. Młody przed szczepieniem zbadany : osłuchany, temp zmierzona, gardło, uszy, sprawdzone :)


To zależy chyba od punktu i lekarza.
Mojego syna lekarz nie badał, tylko pytał się go jak się czuje a nas (rodziców) czy na coś nie choruje :-).
Tożsamości też nikt niczyjej nie sprawdzał a temperaturę synowi mierzył ochroniarz przy wejściu i wpisał ją długopisem na ankietę :-) (a dokładniej na dwie ankiety - tę wypełnioną i nową in blanco do przepisania bo się druk zmienił w międzyczasie...)
szewc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 01.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) szewc » 12.06.2021 02:33

Freddie napisał(a):. Mojego syna lekarz nie badał, tylko pytał się go jak się czuje a nas (rodziców) czy na coś nie choruje :-)


Zdumiewająca ignorancja. Zadałeś sobie trud, by choć przez moment zdziwić się, dlaczego lekarz kompletnie zignorował jakiekolwiek rzetelne badanie stanu zdrowia poddanego nieznanej szprycy dziecka? I to Twojego?

PS: Ostatnio znajoma, młoda dziołcha lekko po 30 - tce, po szprycy z trudem zbiera myśli. Poszło prawdopodobnie w uraz neurologiczny, prawdopodobnie stan zapalny mózgu. Nie pamięta kodu do klatki bloku, nie ogarnia pamięci krótkotrwałej, gorączka i ogólna rozjebka. Ale ona bardzo chciała dostąpić tej para-religijnej łaski. Mało tego, to gorąca propagatorka, wręcz egzaltowana neofitka! To się nazywa ślepy pęd ku krawędzi klifu.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 12.06.2021 06:23

szewc napisał(a):(...) PS: Ostatnio znajoma, młoda dziołcha lekko po 30 - tce, po szprycy z trudem zbiera myśli. Poszło prawdopodobnie w uraz neurologiczny, prawdopodobnie stan zapalny mózgu. Nie pamięta kodu do klatki bloku, nie ogarnia pamięci krótkotrwałej, gorączka i ogólna rozjebka. Ale ona bardzo chciała dostąpić tej para-religijnej łaski. Mało tego, to gorąca propagatorka, wręcz egzaltowana neofitka! To się nazywa ślepy pęd ku krawędzi klifu.
Tylko wczoraj (piszę o tylko jednym dniu) w dużej (przeważającej) mierze dzięki szprycy w Niemczech nie zaraziło się 22.000 oraz nie zmarło 1.000 osób.
W Polsce przypuszczam podobnie, adekwatnie do liczby ludności.

PS: jakieś tam badania zdają się potwierdzać, że znajomości mogą również mieć wpływ na samopoczucie i kondycję psychiczną.
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 12.06.2021 07:55

Bardzo fajny reportaż. Wiem że zadeklarowanych przeciwników nie przekona ale niezdecydowanych może skłoni do myślenia.

https://wiadomosci.wp.pl/wiecie-ze-zmarla-cala-rodzina-poszedlem-tropem-najstraszliwszej-historii-antyszczepionkowcow-6649501275655072a

Pozdrowienia.;)
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 12.06.2021 09:26

szewc napisał(a):
Freddie napisał(a):. Mojego syna lekarz nie badał, tylko pytał się go jak się czuje a nas (rodziców) czy na coś nie choruje :-)


Zdumiewająca ignorancja. Zadałeś sobie trud, by choć przez moment zdziwić się, dlaczego lekarz kompletnie zignorował jakiekolwiek rzetelne badanie stanu zdrowia poddanego nieznanej szprycy dziecka? I to Twojego?

PS: Ostatnio znajoma, młoda dziołcha lekko po 30 - tce, po szprycy z trudem zbiera myśli. Poszło prawdopodobnie w uraz neurologiczny, prawdopodobnie stan zapalny mózgu. Nie pamięta kodu do klatki bloku, nie ogarnia pamięci krótkotrwałej, gorączka i ogólna rozjebka. Ale ona bardzo chciała dostąpić tej para-religijnej łaski. Mało tego, to gorąca propagatorka, wręcz egzaltowana neofitka! To się nazywa ślepy pęd ku krawędzi klifu.


Zastanawiające, to forum o Chorwacji i turystyce, a twoje kilkadziesiąt wpisów dotyczy jedynie covida i szczepień.

Głosy w twojej głowie nakazały ci misję? Może warto ochłonąć i pozbyć się tego strachu?
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 12.06.2021 09:37

szewc napisał(a):ogólna rozjebka. Ale ona bardzo chciała dostąpić tej para-religijnej łaski.

naszastruga napisał(a):Głosy w twojej głowie nakazały ci misję?

Mówiłem, że w ten sposób nie będziemy rozmawiać.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
COVID - szczepionka - strona 167
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone