Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

COVID - szczepionka

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 09.06.2021 12:59

anakin napisał(a):Każdy ma prawo do własnego zdania i niekoniecznie wszyscy się muszą z nim zgadzać, ale szacunek jest wymagany od każdego i dla każdego.

:sm:
54321
zbanowany
Posty: 27
Dołączył(a): 09.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) 54321 » 09.06.2021 13:00

Kiepura napisał(a):Drodzy moderatorzy,

a. zamknijcie temat i banujcie każdego kto wychyli się ze szczepionką w innych tematach,

lub

b. wprowadźcie zasadę, że w tym temacie mogą wypowiadać się osoby, które w chwili ustanowienia wątku miały przynajmniej 500 postów na forum (tak jest na wielu forach w przypadku drażliwych tematów).

Inaczej będziemy zalewani przedrukami z FB jednej pani która nie lubi szczepionek.

Rozumiem, że interes leży w klikalności, ale są pewne granice :roll:

A może wypowiadać się powinni tylko ci, którzy się zaszczepili?
Napisałem swój komentarz na podstawie półtorarocznej obserwacji i chciałem aby osoby, które chcą podyskutować po prostu się wypowiedziały. Zamiast tego, kilka osób się obraziło, kilka próbuje mnie porównać do innych użytkowników i tak napisano 2 strony i żadnej choć jednej merytorycznej odpowiedzi.
black_lord
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 25.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) black_lord » 09.06.2021 13:08

54321 napisał(a):(...)A może wypowiadać się powinni tylko ci, którzy się zaszczepili?(...)

Szczepienia są dobrowolne.
Ale kto się nie zaszczepi to odebrać mu prawa obywatelskie i zesłać do obozu? :papa:
I gdzie ta dobrowolność szczepień ?

Skoro tak jest, to niech ogłoszą, że szczepienie jest przymusowe.
Sytuacja byłaby jasna i klarowna.
54321
zbanowany
Posty: 27
Dołączył(a): 09.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) 54321 » 09.06.2021 13:15

O to się wszystko rozchodzi. Teoriami spiskowymi rok temu było mówienie, że nie będzie można zrobić wielu rzeczy jak się ktoś nie zaszczepi. Dziś pomału to wchodzi na świecie. A najgorsze, że osoby co się zaszczepiły dają temu pełne przyzwolenie.
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 09.06.2021 13:22

boboo napisał(a):
Habanero napisał(a):(...) Nie pękaj Yanush, trza być twardym, nie mientkim i walczyć z tym dziadostwem, a nie stać z boku i się przyglądać.
Innej broni nie mamy. Nie bój się i nie wierz ruchom antyszczepionkowym, które robią ludziom wodę z mózgu i karmią się ich strachem. Nawet gdy minie pandemia, to będą bredzić, że to ich zasługa, a nie zaszczepionych, którzy uratowali im d.... To są zwykli tchórze , chcesz być jednym z nich?(...)
Drogi Konradzie, naprawdę wysoko cenię Twoją pracę (zawodową) i umiejętności.
Problem w tym, że w pracy masz do czynienia z "orłami" w porównaniu do "klienteli" tutaj.
Obawiam się, że na to nie byłeś przygotowany :?
:wink:
Trochę obciach teraz polecać komuś to forum :papa:
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 09.06.2021 13:35

Yanush napisał(a):
Kiepura napisał(a):

Jak się nie ma argumentów to szuka się pomocy u władz?
Jak mnie jakiś temat nie interesuje to po prostu do niego nie zaglądam, Ty musisz?


Brak argumentów :lool:
Temat mnie interesuje. Przedruki z FB guru antyszczepionkowców nie.

anakin napisał(a): Kiepura
Nie w żadnej klikalności tu rzecz, tylko w tzw. wolności słowa.
Na tym polega forum.

Cóż, wolność wypowiedzi rzecz święta.
Ale jakość forum na tym jednak cierpi. Tak jak cierpiało jakiś czas temu, gdy w temacie o humorze masowo wklejano kawałki z soku z buraka.
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 09.06.2021 13:40

54321 napisał(a):O to się wszystko rozchodzi. Teoriami spiskowymi rok temu było mówienie, że nie będzie można zrobić wielu rzeczy jak się ktoś nie zaszczepi. Dziś pomału to wchodzi na świecie. A najgorsze, że osoby co się zaszczepiły dają temu pełne przyzwolenie.


Ja mam tylko jedno pytanie: jakie jest twoje wykształcenie kierunkowe i w jakiej branży pracujesz?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 09.06.2021 13:45

Yanush napisał(a):
karin74 napisał(a):Jak się ktoś nie chce szczepić to niech się nie szczepi...ale widzę, że Ci którzy nie chcą działają na zasadzie....pies siana nie żre i drugiemu nie da.

Co ma piernik do wiatraka? czy ja komuś bronię się szczepić? Wyjeżdżać?

Jeśli nie zrozumiałeś na czy polegała Twoja manipulacja wypowiedzią karin74 (poza tym, że źle zacytowałeś ją w swoim drugim poście) to nic już na to nie poradzę. Zrzucę winę na zbyt odmienne style komunikacji interpersonalnej.
michał1234
Croentuzjasta
Posty: 340
Dołączył(a): 07.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 09.06.2021 13:52

Habanero napisał(a):
„Trochę obciach teraz polecać komuś to forum :papa:


Masz rację, trochę obciach. Ty i Twój kolega kilka stron wcześniej poniżyliście człowieka na tym forum. Mieliście straszny ubaw, bo okazało się, że po odjęciu jednej litery z nazwiska swojego rozmówcy (o odmiennych niż Wasze poglądy) powstanie wulgarne słowo. Podstawówka się przypomina.

I jeszcze te Twoje teorie spiskowe, na podstawie których ja piszący te słowa na tym forum jestem opłacany przez jakieś ciemne siły, którym zależy, aby ludzie się nie szczepili.
Ostatnio edytowano 09.06.2021 14:05 przez michał1234, łącznie edytowano 4 razy
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 09.06.2021 14:02

walp napisał(a):
Yanush napisał(a):
karin74 napisał(a):Jak się ktoś nie chce szczepić to niech się nie szczepi...ale widzę, że Ci którzy nie chcą działają na zasadzie....pies siana nie żre i drugiemu nie da.

Co ma piernik do wiatraka? czy ja komuś bronię się szczepić? Wyjeżdżać?

Jeśli nie zrozumiałeś na czy polegała Twoja manipulacja wypowiedzią karin74 (poza tym, że źle zacytowałeś ją w swoim drugim poście) to nic już na to nie poradzę. Zrzucę winę na zbyt odmienne style komunikacji interpersonalnej.


Yanush to chyba taki nadworny podjudzacz?
Tu niby narracja „niech każdy robi co chce” żeby za chwile dowalić komuś „jak się nie ma argumentów to szuka się pomocy u władzy” :lool: No ewidentne podsyca tą dramę „samodzielnie myślących” :D :D oczywiście mogę się mylić, aczkolwiek takie wrażenie odniosłem.

Pogódźcie wszystkich, załóżcie dwa tematy jeden dla zaszczepionych, drugi dla niezaczepionych i jeżeli jedni drugim wejdą w temat ze swoimi mądrościami to banować. Będzie spokój 8)
Ja się zaszczepiłem bo ufam nauce i ludziom mądrzejszym ode mnie (tak, tak nie jesteśmy alfą i omegą ;) ) polecam każdemu! A co kto zrobi to już jego sprawa :papa:
54321
zbanowany
Posty: 27
Dołączył(a): 09.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) 54321 » 09.06.2021 14:59

naszastruga napisał(a):
54321 napisał(a):O to się wszystko rozchodzi. Teoriami spiskowymi rok temu było mówienie, że nie będzie można zrobić wielu rzeczy jak się ktoś nie zaszczepi. Dziś pomału to wchodzi na świecie. A najgorsze, że osoby co się zaszczepiły dają temu pełne przyzwolenie.


Ja mam tylko jedno pytanie: jakie jest twoje wykształcenie kierunkowe i w jakiej branży pracujesz?

IT.

ApropoDefacto napisał(a):Ja się zaszczepiłem bo ufam nauce i ludziom mądrzejszym ode mnie (tak, tak nie jesteśmy alfą i omegą ;) ) polecam każdemu! A co kto zrobi to już jego sprawa :papa:

A ci ludzie mądrzejsi to kto? Mógłbyś napisać kto dokładnie Cię do tego przekonał?
Chociaż jak nie potrafiłeś mi odpisać co w mojej wypowiedzi było ściekiem, to pewnie tego też nie będziesz potrafił.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15690
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.06.2021 15:06

black_lord napisał(a):Szczepienia są dobrowolne.
Ale kto się nie zaszczepi to odebrać mu prawa obywatelskie i zesłać do obozu? :papa: .
Można inaczej na to spojrzeć. Obostrzenia są dla wszystkich, ale zaszczepieni są z ich zwolnieni. Dla mnie to lepiej wygląda. Szklanka może być do połowy pełna lub pusta.....
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 09.06.2021 16:15

michał1234 napisał(a):
Habanero napisał(a):
„Trochę obciach teraz polecać komuś to forum :papa:


Masz rację, trochę obciach. Ty i Twój kolega kilka stron wcześniej poniżyliście człowieka na tym forum. Mieliście straszny ubaw, bo okazało się, że po odjęciu jednej litery z nazwiska swojego rozmówcy (o odmiennych niż Wasze poglądy) powstanie wulgarne słowo. Podstawówka się przypomina.

I jeszcze te Twoje teorie spiskowe, na podstawie których ja piszący te słowa na tym forum jestem opłacany przez jakieś ciemne siły, którym zależy, aby ludzie się nie szczepili.

Piękną ripostę otrzymał od Bravika za seryjnego mordercę :D
Warto się uczyć, a nie tylko kopiuj wklej.
Polecam więcej samodzielności.
A do nowego 54321 na wszystkie swoje :lool: :lool: :lool: pytania znajdziesz odpowiedź w tym wątku. Coś od siebie zapodaj, bo ten przekaz już znamy.
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 09.06.2021 16:29

54321 napisał(a):Zadałem 10 prostych pytań, na żadne nie otrzymałem odpowiedzi. Jeśli tak wyglądały poprzednie 150 stron, to dobrze że ich nie czytałem wszystkich.


Na wszystkie te pytania masz odpowiedzi na tych 150 stronach których nie chciało Ci się przeczytać. Widzę że mało kto ma ochotę na kopanie się z koniem. Ja też.

Na samym początku wątek rozwijał się w kierunku pomocowym czyli: jak się zaszczepić, czym, gdzie, jak najlepiej się zarejestrować itp. itd.
Aż pewnego dnia topic został odkryty przez grupę userów która nie chce się szczepić, neguje zasadność szczepień, ba wręcz odstręcza niezorientowanych od szczepienia. To nie jest ani śmieszne ani fajne ani bezpieczne.
Wątek według mnie wciąż jest potrzebny. Jeżeli nie będziemy reagować na zaczepki sytuacja sama sie unormuje.

A wszystkim bez wyjątku życzę dużo zdrowia.

Pozdrowienia.;)
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3843
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 09.06.2021 17:06

Gonzales napisał(a):No i w końcu dzisiaj 2 dawka Astry przyjęta "na ciało" :lol: Długo trzeba było czekać od przyjęcia 1 dawki czyli od 22.03.

Jestem po szczepieniu 4 godziny i wciąż żyję, czując się nie najgorzej :lol: :lol: Żaden z moich znajomych po Astrze (a tak nią straszą) nie miał prawie żadnych sensacji w przeciwieństwie do tych którzy po Modernie i Pfizerze mieli różne (czasem nieprzyjemne) sensacje.

Pozdrowienia.;)


...z przyczyn niezależnych przyjęłam ll dawkę Astry Zeneca z lekkim opóźnieniem, również nie miałam żadnych sensacji i niepokojących objawów.

Podobnie moi znajomi w szkołach.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
COVID - szczepionka - strona 165
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone