Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja pierwszy raz :) Prośba o ocenę planu zwiedzania..

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
NataliaSze
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 150
Dołączył(a): 30.12.2017
Chorwacja pierwszy raz :) Prośba o ocenę planu zwiedzania..

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaSze » 08.01.2018 12:07

Witam Wszystkich. :)
W pierwszej połowie lipca wybieramy się do Chorwacji do miejscowości Petrcane. 2+2 (dzieci 5l i 7.5l). Chcemy i pozwiedzać i poleżeć na plaży. Przygotowałam sobie na razie plan roboczy. Spędzimy w Chorwacji 9 dni. Dojazd do i z Chorwacji w nocy tak aby jeszcze korzystać z dnia na miejscu.
Plan jest następujący.
Wyjazd z polski w nocy, dojazd nad ranem.
Dzień 1 - Zakwaterowanie mamy od godz 14:00, więc postanowiłam, że wybierzemy się najpierw do miejscowości Nin a właściwie na plażę, ze względu na dzieci gdyż uwielbiają zabawy w wodzie itp.
Dzień 2 - Wyspa Pag - plażowanie ( Beternica i Rucica)
Dzień 3 - Plażowanie do południa. Po południu zwiedzanie Zadaru aż do zachodu słońca.
Dzień 4 - Plażowanie i zwiedzanie miasteczka Nin.
Dzień 5 - Wycieczka do Splitu i Trogiru
Dzień 6 - plażowanie ( i tu prosiłabym o pomoc w znalezieniu ciekawej plaży okolice Ptrcane)
Dzień 7 - Zwiedzanie miasteczka Pag i plażowanie Sv. Marko
Dzień 8 - chcielibyśmy jakiś rejsik między wyspami
Dzień 9 - plażowanie i wyjazd.

Bardzo proszę o ocenę planu i ewentualne wskazówki :)
SoftRM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 239
Dołączył(a): 08.03.2008
Re: Chorwacja pierwszy raz :) Prośba o ocenę planu zwiedzani

Nieprzeczytany postnapisał(a) SoftRM » 08.01.2018 12:17

Dzień 5
po drodze jest jeszcze Szybenik i Primosten
również miejscowości warte odwiedzenia
ale fakt wszystko zaliczyć w jeden dzień - było by ambitnie
NataliaSze
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 150
Dołączył(a): 30.12.2017
Re: Chorwacja pierwszy raz :) Prośba o ocenę planu zwiedzani

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaSze » 08.01.2018 12:19

SoftRM napisał(a):Dzień 5
po drodze jest jeszcze Szybenik i Primosten
również miejscowości warte odwiedzenia
ale fakt wszystko zaliczyć w jeden dzień - było by ambitnie


Myślałam nad tym, ale wolę spokojnie dwa miasta zwiedzić, pospacerować wąskimi uliczkami niż gnać z jednego do drugiego :)
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006
Re: Chorwacja pierwszy raz :) Prośba o ocenę planu zwiedzani

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 08.01.2018 12:34

A nie myśleliście o jeziorach Plitwickich ?
Nie jest to tania atrakcja, ale na pewno warta zobaczenia.

Z waszej miejscówki nie jest daleko.
NataliaSze
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 150
Dołączył(a): 30.12.2017
Re: Chorwacja pierwszy raz :) Prośba o ocenę planu zwiedzani

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaSze » 08.01.2018 12:38

woojtekg napisał(a):A nie myśleliście o jeziorach Plitwickich ?
Nie jest to tania atrakcja, ale na pewno warta zobaczenia.

Z waszej miejscówki nie jest daleko.


Myśleliśmy nad tym, ale na razie się wahamy :)
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017
Re: Chorwacja pierwszy raz :) Prośba o ocenę planu zwiedzani

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 08.01.2018 12:41

Ogólnie wygląda w porządku :wink: ale to Ty musisz ustalić plan wyjazdu pod siebie, tak żeby wam pasowało najbardziej. Skąd wyruszacie ? jeżeli z południa Polski to drogę licz ok 12-14 godzin, więc z tego dojazdu nad ranem może się okazać, że dojedziecie w południe :wink: druga sprawa to plażowanie w dniu wyjazdu. Weź pod uwagę, że po całym dniu na słońcu może być ciężko z późniejszą jazdą w nocy (wiem z doświadczenia) a co do pobytu na miejscu to tak jak pisałem na początku 8) musicie wziąć również pod uwagę pogodę gdyż nie zawsze jest ona sprzyjająca do zwiedzania 8)

W moim przypadku takie rzeczy jak wycieczki, zwiedzania itp. planowaliśmy dopiero na miejscu, kiedy mieliśmy ochotę na jakąś odskocznie od plażowania np. ale to już według własnym upodobań. Pozdrawiam :papa:
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006
Re: Chorwacja pierwszy raz :) Prośba o ocenę planu zwiedzani

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 08.01.2018 12:45

Sugeruje porzucić wątpliwości i się wybrać. Dzieciom na pewno bardzo się spodoba.
Jedyne minusy to ceny i tłumy. Warto wyjechać wcześnie rano.
Na wszelki wypadek zapakujcie bluzy, może być znacznie chłodniej niż na wybrzeżu.


Można jeszcze wjechać na piękny punkt widokowy
https://www.google.pl/maps/place/Vidiko ... 15.6104672
NataliaSze
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 150
Dołączył(a): 30.12.2017
Re: Chorwacja pierwszy raz :) Prośba o ocenę planu zwiedzani

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaSze » 08.01.2018 12:49

woojtekg napisał(a):Sugeruje porzucić wątpliwości i się wybrać. Dzieciom na pewno bardzo się spodoba.
Jedyne minusy to ceny i tłumy. Warto wyjechać wcześnie rano.
Na wszelki wypadek zapakujcie bluzy, może być znacznie chłodniej niż na wybrzeżu.


Można jeszcze wjechać na piękny punkt widokowy
https://www.google.pl/maps/place/Vidiko ... 15.6104672


Właśnie te tłumy mnie przerażają. Będąc w Chorwacji myślę, że i tak to nieuniknione :)
NataliaSze
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 150
Dołączył(a): 30.12.2017
Re: Chorwacja pierwszy raz :) Prośba o ocenę planu zwiedzani

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaSze » 08.01.2018 12:52

ApropoDefacto napisał(a):Ogólnie wygląda w porządku :wink: ale to Ty musisz ustalić plan wyjazdu pod siebie, tak żeby wam pasowało najbardziej. Skąd wyruszacie ? jeżeli z południa Polski to drogę licz ok 12-14 godzin, więc z tego dojazdu nad ranem może się okazać, że dojedziecie w południe :wink: druga sprawa to plażowanie w dniu wyjazdu. Weź pod uwagę, że po całym dniu na słońcu może być ciężko z późniejszą jazdą w nocy (wiem z doświadczenia) a co do pobytu na miejscu to tak jak pisałem na początku 8) musicie wziąć również pod uwagę pogodę gdyż nie zawsze jest ona sprzyjająca do zwiedzania 8)

W moim przypadku takie rzeczy jak wycieczki, zwiedzania itp. planowaliśmy dopiero na miejscu, kiedy mieliśmy ochotę na jakąś odskocznie od plażowania np. ale to już według własnym upodobań. Pozdrawiam :papa:



Wszystko to wzięłam pod uwagę. Jak napisałam wcześniej to plan roboczy. :) Znając życie to na pewno w jakimś stopniu się zmieni na miejscu :) Głównie chodzi i o zwiedzanie danej miejscowości i ciekawszych plaż :) Dziękuję bardzo za rady. Na pewno się przydadzą :) Pozdrawiam
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015
Re: Chorwacja pierwszy raz :) Prośba o ocenę planu zwiedzani

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 08.01.2018 13:00

Ja cos dodam odpusc sobie zwiedzanie Splitu czy Trogiru za daleko zwiedzisz innym razem. Jestes na pagu zwiedzaj pag gdzies tez w poblizu jest slawny kanion.
NataliaSze
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 150
Dołączył(a): 30.12.2017
Re: Chorwacja pierwszy raz :) Prośba o ocenę planu zwiedzani

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaSze » 08.01.2018 13:04

nenek napisał(a):Ja cos dodam odpusc sobie zwiedzanie Splitu czy Trogiru za daleko zwiedzisz innym razem. Jestes na pagu zwiedzaj pag gdzies tez w poblizu jest slawny kanion.


Tego akurat nie chce odpuścić :) Nie wracam drugi raz w te same okolice :)
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015
Re: Chorwacja pierwszy raz :) Prośba o ocenę planu zwiedzani

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 08.01.2018 13:07

Moze za rok pojedziesz np do Primosten czy gdzies na Riwiere Makarska bedziesz miała rzut beretem ponad 2 godziny w jedna strone to kawał drogi jedziesz na 9 dni za mało masz plazowania ale to twoja decyzja ja staram sie tylko cos doradzic
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Chorwacja pierwszy raz :) Prośba o ocenę planu zwiedzani

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 08.01.2018 13:09

Zamiast plażowania w ostatni dzień proponuję wyjechać wcześniej i odwiedzić po drodze Jeziora Plitwickie. Szczególnie, jeśli nie będzie to weekend. Warto. Niech dzieci wezmą chlebek dla rybek.

Dzień 7 - nie wiem, którą plażę lokalizujesz jako Sv. Marko, bo beachrex bardzo pomylił nazwy w tej okolicy. Myślę, że najprzyjemniejsze plaże z najlepszymi kamykami i ciekawymi skałami są w Sv. Mariji, dokładnie kilka plaż w rezerwacie Dubrava Hanzine, tam gdzie zielono od dębów - sprawdź na zdjęciach sat. Choć Sv. Marko też ujdzie, tylko klif tam jest wyższy i kamienie już nie tak idealne, ale też ok. Na południk oczywiście zerkniecie. :wink:

Dzień 8 - no to będąc wcześniej w Zadarze się rozejrzycie co tam pływa, dokąd i za ile, a zwłaszcza w które dni, bo może trzeba będzie zmienić kolejność atrakcji.

Plan jest całkiem ok, w sam raz, nie przeładowany i nie nudny. Jakby było więcej czasu, to bym tam Szybenik wcisnęła, ale nic na siłę, bo uważam że Trogir i Split są ładniejsze. Tak samo jak Plitvickie ładniejsze od Krka. :oczko_usmiech: No i ja to bym do PN Paklenica pojechała, ale po prostu to lubię. :wink:

Ze Śląska do Pagu dojechałam kiedyś nocą bardzo spokojnie w 13 godzin z objazdem autostrady w Słowenii.
NataliaSze
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 150
Dołączył(a): 30.12.2017
Re: Chorwacja pierwszy raz :) Prośba o ocenę planu zwiedzani

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaSze » 08.01.2018 13:15

nenek napisał(a):Moze za rok pojedziesz np do Primosten czy gdzies na Riwiere Makarska bedziesz miała rzut beretem ponad 2 godziny w jedna strone to kawał drogi jedziesz na 9 dni za mało masz plazowania ale to twoja decyzja ja staram sie tylko cos doradzic


Bardzo dziękuję za rady :) My jesteśmy z tych bardziej zwiedzających niż leżących :) Robimy to tylko dla dzieci :)Trogir i Split chcemy odwiedzić, gdyż nie wiem kiedy będzie nam dane wrócić do Chorwacji :)
NataliaSze
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 150
Dołączył(a): 30.12.2017
Re: Chorwacja pierwszy raz :) Prośba o ocenę planu zwiedzani

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaSze » 08.01.2018 13:18

Mikromir napisał(a):Zamiast plażowania w ostatni dzień proponuję wyjechać wcześniej i odwiedzić po drodze Jeziora Plitwickie. Szczególnie, jeśli nie będzie to weekend. Warto. Niech dzieci wezmą chlebek dla rybek.

Dzień 7 - nie wiem, którą plażę lokalizujesz jako Sv. Marko, bo beachrex bardzo pomylił nazwy w tej okolicy. Myślę, że najprzyjemniejsze plaże z najlepszymi kamykami i ciekawymi skałami są w Sv. Mariji, dokładnie kilka plaż w rezerwacie Dubrava Hanzine, tam gdzie zielono od dębów - sprawdź na zdjęciach sat. Choć Sv. Marko też ujdzie, tylko klif tam jest wyższy i kamienie już nie tak idealne, ale też ok. Na południk oczywiście zerkniecie. :wink:

Dzień 8 - no to będąc wcześniej w Zadarze się rozejrzycie co tam pływa, dokąd i za ile, a zwłaszcza w które dni, bo może trzeba będzie zmienić kolejność atrakcji.

Plan jest całkiem ok, w sam raz, nie przeładowany i nie nudny. Jakby było więcej czasu, to bym tam Szybenik wcisnęła, ale nic na siłę, bo uważam że Trogir i Split są ładniejsze. Tak samo jak Plitvickie ładniejsze od Krka. :oczko_usmiech: No i ja to bym do PN Paklenica pojechała, ale po prostu to lubię. :wink:

Ze Śląska do Pagu dojechałam kiedyś nocą bardzo spokojnie w 13 godzin z objazdem autostrady w Słowenii.



woojtekg właśnie wspomniał o Jeziorach Plitwickich :) I Twój pomysł aby zrobić to w ostatni dzień jest bardzo dobry. Muszę jeszcze przedyskutować z kierowcą :) Zobaczymy jak nam zejdzie wycieczka w Trogirze i Splicie to być może Szybenik lub Primosten zachaczymy :) Jedziemy z okolic Wrocławia :)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Chorwacja pierwszy raz :) Prośba o ocenę planu zwiedzania..
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone