Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Chorwacja pierwszy raz :) Prośba o ocenę planu zwiedzania..

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
NataliaSze
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaSze » 08.01.2018 12:07

Witam Wszystkich. :)
W pierwszej połowie lipca wybieramy się do Chorwacji do miejscowości Petrcane. 2+2 (dzieci 5l i 7.5l). Chcemy i pozwiedzać i poleżeć na plaży. Przygotowałam sobie na razie plan roboczy. Spędzimy w Chorwacji 9 dni. Dojazd do i z Chorwacji w nocy tak aby jeszcze korzystać z dnia na miejscu.
Plan jest następujący.
Wyjazd z polski w nocy, dojazd nad ranem.
Dzień 1 - Zakwaterowanie mamy od godz 14:00, więc postanowiłam, że wybierzemy się najpierw do miejscowości Nin a właściwie na plażę, ze względu na dzieci gdyż uwielbiają zabawy w wodzie itp.
Dzień 2 - Wyspa Pag - plażowanie ( Beternica i Rucica)
Dzień 3 - Plażowanie do południa. Po południu zwiedzanie Zadaru aż do zachodu słońca.
Dzień 4 - Plażowanie i zwiedzanie miasteczka Nin.
Dzień 5 - Wycieczka do Splitu i Trogiru
Dzień 6 - plażowanie ( i tu prosiłabym o pomoc w znalezieniu ciekawej plaży okolice Ptrcane)
Dzień 7 - Zwiedzanie miasteczka Pag i plażowanie Sv. Marko
Dzień 8 - chcielibyśmy jakiś rejsik między wyspami
Dzień 9 - plażowanie i wyjazd.

Bardzo proszę o ocenę planu i ewentualne wskazówki :)
SoftRM
Croentuzjasta
Re: Chorwacja pierwszy raz :) Prośba o ocenę planu zwiedzani

Nieprzeczytany postnapisał(a) SoftRM » 08.01.2018 12:17

Dzień 5
po drodze jest jeszcze Szybenik i Primosten
również miejscowości warte odwiedzenia
ale fakt wszystko zaliczyć w jeden dzień - było by ambitnie
NataliaSze
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaSze » 08.01.2018 12:19

SoftRM napisał(a):Dzień 5
po drodze jest jeszcze Szybenik i Primosten
również miejscowości warte odwiedzenia
ale fakt wszystko zaliczyć w jeden dzień - było by ambitnie

Myślałam nad tym, ale wolę spokojnie dwa miasta zwiedzić, pospacerować wąskimi uliczkami niż gnać z jednego do drugiego :)
woojtekg
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 08.01.2018 12:34

A nie myśleliście o jeziorach Plitwickich ?
Nie jest to tania atrakcja, ale na pewno warta zobaczenia.

Z waszej miejscówki nie jest daleko.
NataliaSze
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaSze » 08.01.2018 12:38

woojtekg napisał(a):A nie myśleliście o jeziorach Plitwickich ?
Nie jest to tania atrakcja, ale na pewno warta zobaczenia.

Z waszej miejscówki nie jest daleko.

Myśleliśmy nad tym, ale na razie się wahamy :)
ApropoDefacto
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 08.01.2018 12:41

Ogólnie wygląda w porządku :wink: ale to Ty musisz ustalić plan wyjazdu pod siebie, tak żeby wam pasowało najbardziej. Skąd wyruszacie ? jeżeli z południa Polski to drogę licz ok 12-14 godzin, więc z tego dojazdu nad ranem może się okazać, że dojedziecie w południe :wink: druga sprawa to plażowanie w dniu wyjazdu. Weź pod uwagę, że po całym dniu na słońcu może być ciężko z późniejszą jazdą w nocy (wiem z doświadczenia) a co do pobytu na miejscu to tak jak pisałem na początku 8) musicie wziąć również pod uwagę pogodę gdyż nie zawsze jest ona sprzyjająca do zwiedzania 8)

W moim przypadku takie rzeczy jak wycieczki, zwiedzania itp. planowaliśmy dopiero na miejscu, kiedy mieliśmy ochotę na jakąś odskocznie od plażowania np. ale to już według własnym upodobań. Pozdrawiam :papa:
woojtekg
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 08.01.2018 12:45

Sugeruje porzucić wątpliwości i się wybrać. Dzieciom na pewno bardzo się spodoba.
Jedyne minusy to ceny i tłumy. Warto wyjechać wcześnie rano.
Na wszelki wypadek zapakujcie bluzy, może być znacznie chłodniej niż na wybrzeżu.

Można jeszcze wjechać na piękny punkt widokowy
https://www.google.pl/maps/place/Vidiko ... 15.6104672
NataliaSze
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaSze » 08.01.2018 12:49

woojtekg napisał(a):Sugeruje porzucić wątpliwości i się wybrać. Dzieciom na pewno bardzo się spodoba.
Jedyne minusy to ceny i tłumy. Warto wyjechać wcześnie rano.
Na wszelki wypadek zapakujcie bluzy, może być znacznie chłodniej niż na wybrzeżu.

Można jeszcze wjechać na piękny punkt widokowy
https://www.google.pl/maps/place/Vidiko ... 15.6104672

Właśnie te tłumy mnie przerażają. Będąc w Chorwacji myślę, że i tak to nieuniknione :)
NataliaSze
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaSze » 08.01.2018 12:52

ApropoDefacto napisał(a):Ogólnie wygląda w porządku :wink: ale to Ty musisz ustalić plan wyjazdu pod siebie, tak żeby wam pasowało najbardziej. Skąd wyruszacie ? jeżeli z południa Polski to drogę licz ok 12-14 godzin, więc z tego dojazdu nad ranem może się okazać, że dojedziecie w południe :wink: druga sprawa to plażowanie w dniu wyjazdu. Weź pod uwagę, że po całym dniu na słońcu może być ciężko z późniejszą jazdą w nocy (wiem z doświadczenia) a co do pobytu na miejscu to tak jak pisałem na początku 8) musicie wziąć również pod uwagę pogodę gdyż nie zawsze jest ona sprzyjająca do zwiedzania 8)

W moim przypadku takie rzeczy jak wycieczki, zwiedzania itp. planowaliśmy dopiero na miejscu, kiedy mieliśmy ochotę na jakąś odskocznie od plażowania np. ale to już według własnym upodobań. Pozdrawiam :papa:

Wszystko to wzięłam pod uwagę. Jak napisałam wcześniej to plan roboczy. :) Znając życie to na pewno w jakimś stopniu się zmieni na miejscu :) Głównie chodzi i o zwiedzanie danej miejscowości i ciekawszych plaż :) Dziękuję bardzo za rady. Na pewno się przydadzą :) Pozdrawiam
nenek
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 08.01.2018 13:00

Ja cos dodam odpusc sobie zwiedzanie Splitu czy Trogiru za daleko zwiedzisz innym razem. Jestes na pagu zwiedzaj pag gdzies tez w poblizu jest slawny kanion.
NataliaSze
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaSze » 08.01.2018 13:04

nenek napisał(a):Ja cos dodam odpusc sobie zwiedzanie Splitu czy Trogiru za daleko zwiedzisz innym razem. Jestes na pagu zwiedzaj pag gdzies tez w poblizu jest slawny kanion.

Tego akurat nie chce odpuścić :) Nie wracam drugi raz w te same okolice :)
nenek
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 08.01.2018 13:07

Moze za rok pojedziesz np do Primosten czy gdzies na Riwiere Makarska bedziesz miała rzut beretem ponad 2 godziny w jedna strone to kawał drogi jedziesz na 9 dni za mało masz plazowania ale to twoja decyzja ja staram sie tylko cos doradzic
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 08.01.2018 13:09

Zamiast plażowania w ostatni dzień proponuję wyjechać wcześniej i odwiedzić po drodze Jeziora Plitwickie. Szczególnie, jeśli nie będzie to weekend. Warto. Niech dzieci wezmą chlebek dla rybek.

Dzień 7 - nie wiem, którą plażę lokalizujesz jako Sv. Marko, bo beachrex bardzo pomylił nazwy w tej okolicy. Myślę, że najprzyjemniejsze plaże z najlepszymi kamykami i ciekawymi skałami są w Sv. Mariji, dokładnie kilka plaż w rezerwacie Dubrava Hanzine, tam gdzie zielono od dębów - sprawdź na zdjęciach sat. Choć Sv. Marko też ujdzie, tylko klif tam jest wyższy i kamienie już nie tak idealne, ale też ok. Na południk oczywiście zerkniecie. :wink:

Dzień 8 - no to będąc wcześniej w Zadarze się rozejrzycie co tam pływa, dokąd i za ile, a zwłaszcza w które dni, bo może trzeba będzie zmienić kolejność atrakcji.

Plan jest całkiem ok, w sam raz, nie przeładowany i nie nudny. Jakby było więcej czasu, to bym tam Szybenik wcisnęła, ale nic na siłę, bo uważam że Trogir i Split są ładniejsze. Tak samo jak Plitvickie ładniejsze od Krka. :oczko_usmiech: No i ja to bym do PN Paklenica pojechała, ale po prostu to lubię. :wink:

Ze Śląska do Pagu dojechałam kiedyś nocą bardzo spokojnie w 13 godzin z objazdem autostrady w Słowenii.
NataliaSze
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaSze » 08.01.2018 13:15

nenek napisał(a):Moze za rok pojedziesz np do Primosten czy gdzies na Riwiere Makarska bedziesz miała rzut beretem ponad 2 godziny w jedna strone to kawał drogi jedziesz na 9 dni za mało masz plazowania ale to twoja decyzja ja staram sie tylko cos doradzic

Bardzo dziękuję za rady :) My jesteśmy z tych bardziej zwiedzających niż leżących :) Robimy to tylko dla dzieci :)Trogir i Split chcemy odwiedzić, gdyż nie wiem kiedy będzie nam dane wrócić do Chorwacji :)
NataliaSze
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaSze » 08.01.2018 13:18

Mikromir napisał(a):Zamiast plażowania w ostatni dzień proponuję wyjechać wcześniej i odwiedzić po drodze Jeziora Plitwickie. Szczególnie, jeśli nie będzie to weekend. Warto. Niech dzieci wezmą chlebek dla rybek.

Dzień 7 - nie wiem, którą plażę lokalizujesz jako Sv. Marko, bo beachrex bardzo pomylił nazwy w tej okolicy. Myślę, że najprzyjemniejsze plaże z najlepszymi kamykami i ciekawymi skałami są w Sv. Mariji, dokładnie kilka plaż w rezerwacie Dubrava Hanzine, tam gdzie zielono od dębów - sprawdź na zdjęciach sat. Choć Sv. Marko też ujdzie, tylko klif tam jest wyższy i kamienie już nie tak idealne, ale też ok. Na południk oczywiście zerkniecie. :wink:

Dzień 8 - no to będąc wcześniej w Zadarze się rozejrzycie co tam pływa, dokąd i za ile, a zwłaszcza w które dni, bo może trzeba będzie zmienić kolejność atrakcji.

Plan jest całkiem ok, w sam raz, nie przeładowany i nie nudny. Jakby było więcej czasu, to bym tam Szybenik wcisnęła, ale nic na siłę, bo uważam że Trogir i Split są ładniejsze. Tak samo jak Plitvickie ładniejsze od Krka. :oczko_usmiech: No i ja to bym do PN Paklenica pojechała, ale po prostu to lubię. :wink:

Ze Śląska do Pagu dojechałam kiedyś nocą bardzo spokojnie w 13 godzin z objazdem autostrady w Słowenii.

woojtekg właśnie wspomniał o Jeziorach Plitwickich :) I Twój pomysł aby zrobić to w ostatni dzień jest bardzo dobry. Muszę jeszcze przedyskutować z kierowcą :) Zobaczymy jak nam zejdzie wycieczka w Trogirze i Splicie to być może Szybenik lub Primosten zachaczymy :) Jedziemy z okolic Wrocławia :)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2021