Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Chorwacja pierwszy raz :) Prośba o ocenę planu zwiedzania..

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wiolek_lp
Cromaniak
Re: Chorwacja pierwszy raz :) Prośba o ocenę planu zwiedzani

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 09.01.2018 08:00

Mikromir napisał(a):... Swoje potrzeby i pragnienia odkładałam na półkę, do czasu gdy "dzieci dorosną". :roll: ...

Weźcie wyłącznie komplikatory. NataliaSze zna swoje dzieci.

O to to !
Dlatego ja jako "zła matka" ( nauczona doświadczeniem innych :mrgreen: ) realizuję swoje plany, a dzieci muszą się dostosować :mrgreen: I jakoś z tego powodu nie wydają się nieszczęśliwe :oczko_usmiech:

Także plan NataliaSze pewnie spokojnie do zrealizowania, chociaż chyba ja też nie pokusiłabym się na zwiedzanie Trogiru i Splitu w 1 dzień, ale to z powodu tego, że u mnie koniecznie w Splicie ważne było wejście na wzgórze Marjan co jednak pochłania parę godzinek :mrgreen:

Ale z 2 strony my potrafimy wsiąść w auto i jechać w jedną stronę 2 godziny po to by przez pół godziny podziwiać zachód słońca, po czym wracać kolejne 2 godziny... Niektórzy puknęli by się w głowę :papa: Ale my lubimy jeździć :wink:
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.01.2018 08:18

Mikromir napisał(a):Weźcie wyłącznie komplikatory. NataliaSze zna swoje dzieci.

Natalia prosiła o ocenę planu zwiedzania.
Więc ma oceny różne.

Czy plan zrealizuje, to już zależy od Niej.
Trajgul
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 09.01.2018 08:34

O dzieciach nie będę się wypowiadał, bo jedne marudzą mniej a inne więcej, a też i matki różne, bo ojcowie zazwyczaj bardziej wyluzowani ;), natomiast:
malinero napisał(a):Dzień 1 - zgon po dojeździe nocnym. Dzieci w wodzie, wy przysypiacie. Lepiej eozłozyć trasę na 2 dni i dojechać wypoczętym/wyspanym na miejsce.

Ja akurat po przyjeździe, gdzie byłem w trasie dzień-noc-dzień, po zakwaterowaniu poszedłem z rodziną od razu na plażę, później na obiad i się zrelaksowałem i zregenerowałem, a poszedłem spać normalnie wieczorem (nie spałem w tym czasie około 44 godzin).
NataliaSze
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaSze » 09.01.2018 09:07

wiolek_lp napisał(a):
Mikromir napisał(a):... Swoje potrzeby i pragnienia odkładałam na półkę, do czasu gdy "dzieci dorosną". :roll: ...

O to to !
Dlatego ja jako "zła matka" ( nauczona doświadczeniem innych :mrgreen: ) realizuję swoje plany, a dzieci muszą się dostosować :mrgreen: I jakoś z tego powodu nie wydają się nieszczęśliwe :oczko_usmiech:

Także plan NataliaSze pewnie spokojnie do zrealizowania, chociaż chyba ja też nie pokusiłabym się na zwiedzanie Trogiru i Splitu w 1 dzień, ale to z powodu tego, że u mnie koniecznie w Splicie ważne było wejście na wzgórze Marjan co jednak pochłania parę godzinek :mrgreen:

Ale z 2 strony my potrafimy wsiąść w auto i jechać w jedną stronę 2 godziny po to by przez pół godziny podziwiać zachód słońca, po czym wracać kolejne 2 godziny... Niektórzy puknęli by się w głowę :papa: Ale my lubimy jeździć :wink:

Zgadzam się :)
NataliaSze
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaSze » 09.01.2018 09:12

gusia-s napisał(a):
NataliaSze napisał(a): ... Dzień 1 - Zakwaterowanie mamy od godz 14:00, więc postanowiłam, że wybierzemy się najpierw do miejscowości Nin a właściwie na plażę, ze względu na dzieci gdyż uwielbiają zabawy w wodzie itp.
...
Dzień 4 - Plażowanie i zwiedzanie miasteczka Nin.

I po co 2x do Ninu, starówka ma 500m szerokości i jeszcze mniej długości, 5 uliczek na krzyż. Jak już chcesz tam plażować 1 dnia, to się po prostu po niej przejdźcie przed lub po plażowaniu. W 40 minut przeszliśmy Nin ze 2x bardzooo wolnym krokiem. Dzień 4 zadysponujesz sobie wtedy inaczej.

Co do dzieci ... ludzie, każdy rodzic zna najlepiej swoje dziecko i wie czy da radę czy nie. Skoro koleżanka pisze, że już mają doświadczenia w podróży z dziećmi i zwiedzaniem miast w upalny dzień to nie ma sensu udowadniać, że zarżnie swoje dzieci. Moja znajoma twierdzi, że poza Polskę się nie rusza bo "mała" jest jeszcze za mała - 8 lat.

Nin dwa razy ze względu na piaszczystą plażę :) W pierwszy dzień nie będzie nam się chciało nigdzie chodzić:)
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.01.2018 09:17

NataliaSze napisał(a):Nin dwa razy ze względu na piaszczystą plażę :) W pierwszy dzień nie będzie nam się chciało nigdzie chodzić:)
Ale wiesz, że ten piasek to nie taki jak nad Bałtykiem, we Włoszech czy Bułgarii? Piach budowlany jest bardziej przyjazny niż ten w Ninie...
NataliaSze
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaSze » 09.01.2018 09:19

piekara114 napisał(a):
NataliaSze napisał(a):Nin dwa razy ze względu na piaszczystą plażę :) W pierwszy dzień nie będzie nam się chciało nigdzie chodzić:)
Ale wiesz, że ten piasek to nie taki jak nad Bałtykiem, we Włoszech czy Bułgarii? Piach budowlany jest bardziej przyjazny niż ten w Ninie...

Wiem :)
NataliaSze
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaSze » 09.01.2018 09:24

Oto czy dzieci dadzą sobie radę, to się nie obawiam. Wiem że dadzą i to bez marudzenia :) Jak napisałam wyżej to jest plan roboczy i wszystko okaże się na miejscu. Tam będziemy planować z dnia na dzień co dokładnie chcemy zobaczyć i wszystko będzie uzależnione od pogody. Jak odwiedzimy Split i spędzimy w nim tak dużo czasu, że nie zdążymy do Trogiru, czy odwrotnie to jedno z tych miast odpuścimy. Za wszystkie sugestie i rady bardzo dziękuję :)
NataliaSze
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaSze » 09.01.2018 09:26

wiolek_lp napisał(a):

O to to !

My mamy tak samo :) Potrafiliśmy nad Bałtyk jechać nad ranem w upalny dzień i wieczorem późnym wrócić :)
NataliaSze
Croentuzjasta
Petrcane czy Vodice jako baza wypadowa???

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaSze » 22.01.2018 09:32

Witam Wszystkich.
Wcześniej już pisałam, że mamy zarezerwowany apartament w miejscowości Petrcane. Mamy mniej więcej plan i założenia co chcemy zobaczyć. Najbardziej nam zależy na plażach na wyspie Pag oraz Trogir, Split, Murter i okolice. Jedziemy na 8 nocy. I stąd moje pytanie którą miejscowość ostatecznie wybrać. Myślałam też aby wyjazd podzielić na 4 noce Vodice i 4 noce w okolicach Pagu. Ale sama nie wiem czy jest w tym sens. Proszę o rady w wyborze :)
piekara114
Cromaniak
Re: Petrcane czy Vodice jako baza wypadowa???

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.01.2018 10:37

Z Vodice masz bliżej do Trogiru, Splitu i Murter. Ale dalej na Pag, który ja bym sobie przy tej lokalizacji odpuściła na rzecz Sibenika czy Kamenjaka - zobacz u mnie w relacji

Petracane - daleko Trogir, Split i Murter - z tej miejscowości ja bym sobie odpuściła wyjazdy w te miejsca na rzecz PN Krka , PN Paklenica, Nin czy dłuższego pobytu w Zadarze
NataliaSze
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaSze » 22.01.2018 10:42

piekara114 napisał(a):Z Vodice masz bliżej do Trogiru, Splitu i Murter. Ale dalej na Pag, który ja bym sobie przy tej lokalizacji odpuściła na rzecz Sibenika czy Kamenjaka - zobacz u mnie w relacji

Petracane - daleko Trogir, Split i Murter - z tej miejscowości ja bym sobie odpuściła wyjazdy w te miejsca na rzecz PN Krka , PN Paklenica, Nin czy dłuższego pobytu w Zadarze

Z Vodice do Pagu 145 km jest niecałe 2 godz jazdy i sama właśnie nie wiem czy np. 5 nocy w Vodice a np 3 na Pagu jakoś tak to podzielić...
Z
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 22.01.2018 10:44

Plaże w Splicie i Trogirze sobie odpuść-straszna lipa a Vodice to dziki tłum na plażach i w mieście.Split warto zwiedzić,będąc w Petrcane masz fajną opcję na zabawę(tylko 150km.)Ja chyba się w tym roku skuszę na to https://www.google.pl/search?q=bihac+ra ... 17&bih=707
NataliaSze
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaSze » 22.01.2018 10:57

Z napisał(a):Plaże w Splicie i Trogirze sobie odpuść-straszna lipa a Vodice to dziki tłum na plażach i w mieście.Split warto zwiedzić,będąc w Petrcane masz fajną opcję na zabawę(tylko 150km.)Ja chyba się w tym roku skuszę na to https://www.google.pl/search?q=bihac+ra ... 17&bih=707

Czytałam właśnie o plażach. Głównie mi chodzi o klimatyczne miasteczka do pospacerowania. Niestety oprócz Zadaru w okolicy Petrcane nie ma... I dlatego się nad tym zastanawiam.
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.01.2018 11:12

Sam dojazd do Splitu czy Trogiru to nie problem. Większy to korki już w mieście i problem z zaparkowaniem i na to można sporo czasu stracić.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Chorwacja pierwszy raz :) Prośba o ocenę planu zwiedzania.. - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019