Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja dziś.

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Phantom
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 31.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Phantom » 16.04.2011 12:01

hepik napisał(a):Tak ogólnie -jedna wielka turystyczna hipokryzja.
Gdyby Serbia lezała nad ciepłym morzem,z palmami na plaży to bylibysmy za Serbią czy za Chorwacją?
Jedni czy drudzy -bracia Słowianie.


Nie. Ja jestem za Chorwacją z powodu tego, iż Chorwaci mieli całkowitą rację w tej wojnie, gdyż to nie oni zaatakowali Serbię, lecz Serbia ich po rozłamie. Jak już ktoś powiedział, żaden z serbów nie zginął w swoim kraju. Tak więc jak, ci sk****y Chorwaci zaatakowali biednych, niewinnych Serbinków? Raczej nie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.04.2011 12:01

HAncur napisał(a):[

Rosjanie, Ukraińcy też Słowianie, a miłością raczej Polacy do nich nie pałają. I nie ma to nic wspólnego z ciepłym morzem i palmami. Kulturowo nam bliżej do nich.


Z kulturą to nie ma nic wspólnego.Z nimi rżęlismy się nawzajem po sąsiędzku ;)
Ani z Chorwatami ,ani z Sebami nie było to nam dane.
Dlatego decyduje dostęp do morza.
I do palm ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.04.2011 12:08

Phantom napisał(a):
hepik napisał(a):Tak ogólnie -jedna wielka turystyczna hipokryzja.
Gdyby Serbia lezała nad ciepłym morzem,z palmami na plaży to bylibysmy za Serbią czy za Chorwacją?
Jedni czy drudzy -bracia Słowianie.




Nie. Ja jestem za Chorwacją z powodu tego, iż Chorwaci mieli całkowitą rację w tej wojnie, gdyż to nie oni zaatakowali Serbię, lecz Serbia ich po rozłamie. Jak już ktoś powiedział, żaden z serbów nie zginął w swoim kraju. Tak więc jak, ci sk****y Chorwaci zaatakowali biednych, niewinnych Serbinków? Raczej nie.

Rozumiem,że twoja noga w życiu by tam nie postała,gdyby wybrzeże było serbskie?
A Słowency?
Też się odłączyli.Nikt ich nie rżnąl,ani oni nikogo nie rżneli.W kilka dni było po sprawie.
Czyli problem lezy gdzie indziej.Wychodzi na to,że tylko dzięki temu,że Słowenia do morza ,plaż i palm ma znikomy dostęp ;)
Phantom
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 31.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Phantom » 16.04.2011 12:20

Dokładnie :).

Serbia mogła uznać, że Słowenia jest zbyt małym terytorium i nie może im zagrozić. Możliwe, że zostawili ją sobie na później.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.04.2011 12:29

Phantom napisał(a):Dokładnie :).

Serbia mogła uznać, że Słowenia jest zbyt małym terytorium i nie może im zagrozić. Możliwe, że zostawili ją sobie na później.


Abstrahując od zaszłości historycznych i wczęśniejszych wzajemnych rżnięć.
Zawsze prościej mordować sąsiada niz jechać daleko i szukać usprawiedliwienia dla swych poczynań.Prosciej za miedzą choćby tylko dlatego,że krowa sąsiada weszla w szkodę.Widocznie słoweńskie krowy w szkode nie wchodziły aż tak daleko ;)
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 16.04.2011 12:37

Phantom napisał(a):Nie. Ja jestem za Chorwacją z powodu tego, iż Chorwaci mieli całkowitą rację w tej wojnie, gdyż to nie oni zaatakowali Serbię, lecz Serbia ich po rozłamie. Jak już ktoś powiedział, żaden z serbów nie zginął w swoim kraju. Tak więc jak, ci sk****y Chorwaci zaatakowali biednych, niewinnych Serbinków? Raczej nie.

Rozumiem Phantom, że w sytuacji np niemcy powtórnie dokonują napaści na RP i po drodze dokonują czystek etnicznych czyli strzelają do dzieci, kobiet i starców.Ty akceptujesz ten fakt, bo cóż "wojna, to nie zabawa w piaskownicy"?Po czym oczywiście jak tylko nadarzy się okazja. to zrehabilitujesz się niemcom w ten sam sposób?
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 16.04.2011 12:38

Dwa słowa ode mnie: pamiętajcie, że w momencie gdy tworzyła się separatystyczna Republika Serbskiej Krajiny podobny los spotykał mieszkających tam Chorwatów - z tego co pamiętam wysiedlonych zostało ok. 80000 Chorwatów. Poza tym, pamiętajmy też że ucieczka Serbów była w dużym stopniu zasługą Milosevica, który wywierał bardzo dużą presję aby ci ludzie uciekli na tereny "serbskie". Ja lubię i Serbów i Chorwatów, jednak pamiętać trzeba, że całą "wielkoserbską" ideę w byłej Jugosławii zaczął Milosevic w Kosowie w '89 i to doprowadziło później do krwawych wojen. II W.Ś. to inny temat, ale o tym też trzeba pamiętać, jednak nie może być to usprawiedliwieniem dla tego co działo się w latach 90'tych.
Pozdrawiam
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 16.04.2011 12:47

Josko Bulic napisał(a): Na końcu buże som tak uczekali da som doslownie czogami razjeżdalich swojich ciwiluw na drogach.


Żeby nie było że Josko sobie sam wymyśla:



Ciekawe ile z tych ofiar sprawiedliwi inaczej z Hagi zaliczyli Gotovinie...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.04.2011 12:51

Maciej napisał(a):.... To była wojna ze wszytskimi tego konsekwencjami, broniąc się też strzelasz. Ciągłe wracanie do ustaszów /jako serbskiego alibi/ gdy później był choćby wspomniany Bleiburg i zapominanie kto w ostatniej wojnie był agresorem to zakłamywanie rzeczywistości. powtarzam żadne Serb w tej wojnie nie zginął w Serbii, Chorwacja nikogo nie napadła, ogłosila niepodległość i potem broniła swojej ziemi.....


Nie mogę wyjść z podziwu jak można nie kumać powyższej argumentacji :roll: :!: :!: :!: Chyba trzeba po prostu nie chcieć :evil:
Tak wysoki wyrok to po prostu SKANDAL i OBCIACH dla nibytrybunału (nibyniezależnego).

P.S.
XXI wiek...KILKA DNI akcji NATO w Libii. Samoloty za ciężką forsę napakowane elektroniką i....kilkadziesiąt cywilnych ofiar :!:
Zatem...MOŻE POSADZIĆ JAKIEGOŚ AMERYKAŃSKIEGO CZY BRYTYJSKIEGO GENERAŁA NA ĆWIERĆ WIEKU DO PAKI :?:
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 16.04.2011 12:54

Każdy ma prawo walczyć o swoje, suwerenne państwo, ale niech walczą z żołnierzami, dowódcami, a nie z cywilami! Choćby dziadek, czy babcia rękąma wymachiwali i pokrzykiwali demonstrując w ten sposób swoje niezadowolonie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.04.2011 13:02

Lubuszanin napisał(a):Każdy ma prawo walczyć o swoje, suwerenne państwo, ale niech walczą z żołnierzami, dowódcami, a nie z cywilami! Choćby dziadek, czy babcia rękąma wymachiwali i pokrzykiwali demonstrując w ten sposób swoje niezadowolonie.


A Ty dalej swoje o świstaku i zawijaniu sreberek.
Przecież nie chwalę zabijania cywilów :!:
Chcesz zobaczyć jak jest naprawdę na wojnie czy w militarnej akcji to wsadź dupę w mundur jakiejś legii najemnej i sprawdź.
Kilka konfliktów na naszej planecie toczy się cały czas. Kiedyś, (nie z fotela przed kompem) może napiszesz, czy udało się w 100 % uniknąć niepotrzebnych ofiar.
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 16.04.2011 13:18

Slapol napisał(a):A Ty dalej swoje o świstaku i zawijaniu sreberek.
Przecież nie chwalę zabijania cywilów icon_exclaim.gif


Ale właśnie o zabójstwa cywili a właściwie o podżeganie i brak przeciwdziałanie był sądzony generał Gotovina .

Chodzi o udokumentowane zabójstwa w paru wsiach ( w większości w okolicach Knina ) w większości starych ludzi ( ofiary w wieku często 80 lat) którzy postanowili zostać w swoich domach , na swoich śmieciach , bezbronni .

Dodatkowo był zarzut masowego palenia i wysadzania domów , ocenia się że ponad 20 000 budynków mieszkalnych zostało zniszczonych tak by ich właściciele nie mieli gdzie wracać ......


Trudnio oceniać wyrok jak się nie śledziło procesu i nie zna dowodów , pewnie wysokość wyroku może być szokująca bo 24 lat daje się raczej bezpośrednim sprawcom zbrodni .....
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 16.04.2011 13:31

slapol napisał(a):
Lubuszanin napisał(a):Każdy ma prawo walczyć o swoje, suwerenne państwo, ale niech walczą z żołnierzami, dowódcami, a nie z cywilami! Choćby dziadek, czy babcia rękąma wymachiwali i pokrzykiwali demonstrując w ten sposób swoje niezadowolonie.


A Ty dalej swoje o świstaku i zawijaniu sreberek.
Przecież nie chwalę zabijania cywilów :!:
Chcesz zobaczyć jak jest naprawdę na wojnie czy w militarnej akcji to wsadź dupę w mundur jakiejś legii najemnej i sprawdź.
Kilka konfliktów na naszej planecie toczy się cały czas. Kiedyś, (nie z fotela przed kompem) może napiszesz, czy udało się w 100 % uniknąć niepotrzebnych ofiar.

Slapol wiem, że kiedy w powietrzu latają pociski, to nie da się wszystkich precyzyjnie wycelować i często giną cywile...rozumiem to.Pomyłki są i będą, a ja protestuję tylko przeciw umyślnym mordowaniem cywili przez "żołnierzy" którzy z premedytacją i uśmiechem na twarzy gwałca i zabijają. A takie sytuacje towarzyszyły podczac czystek etnicznych na bałkanach m.in. Nie mam zamiaru uczestniczyć w militarnych akcjach, bo są inne sposoby zarabiania pieniędzy.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.04.2011 13:32

Rysio napisał(a):Ja pomimo wyroku wydanego przez europizdy zostaję przy swojej wersji. Josko :!: we wrześniu zaśpiewamy 8)


Moja wersja jest taka jak Twoja Rysiu i taka jak śpiewa Niko Bete :idea:

Niestety z Tobą i Josko we wrześniu nie zaśpiewam :cry: :cry: :cry:
Phantom
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 31.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Phantom » 16.04.2011 13:39

Raany. A niemieckich biednych małych dzieciaczków z Hitlerjugend to już nie żal? Tych biednych (starych!) niemców mordowanych przez (nie)Polską Armię Ludową i Radzieckich braci też nie?

Oglądałem jakiś film, już nie pamiętam tytułu, w którym pokazano Berlin w ostatnich dniach wojny, starych ludzi którzy ginęli na ulicy. Czy ktoś za nimi na jakowymś forum o Niemczech czy II Wojnie płacze?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura chorwacka



cron
Chorwacja dziś. - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone