Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja dziś.

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
grga
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 13.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) grga » 16.04.2011 00:02

Dla zainteresowanych tendencyjny, ale ukazujący trochę faktów artykuł Jasenovacu;
http://republika.pl/ofiaromwojny/teksty/0591.htm
http://www.eioba.pl/a/1tin/ustasze-chor ... ie-i-mordy
Ostatnio edytowano 16.04.2011 06:21 przez grga, łącznie edytowano 1 raz
novatio
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 15.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) novatio » 16.04.2011 00:26

FortArt napisał(a):Chorwacja jest niepodległa, bogatsza, bardziej europejska. Ta lepsza. To do niej jeździmy na wakacje.


No właśnie. BINGO!!! Trafiłeś w sedno. Mam nieodparte wrażenie, że dla wiekszości Cromaniaków to absolutnie decydujący argument za bezrefleksyjnym stawaniem po stronie Chrwatów w tych sporach. Moim zdaniem, jest to stanowisko pozbawione obiektywizmu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.04.2011 06:38

FortArt napisał(a):[Ale ta wojna już się skończyła i Chorwacja jest niepodległa, bogatsza, bardziej europejska. Ta lepsza. To do niej jeździmy na wakacje.


Tworząc alternatywna historię i zakładając ,że wojny na Bałkanach nie było ,patrząc na inne panstwa(Czechy,Słowację,Bułgarię,Rumunię czy Polskę,które też sa bogatsze niż 20 lat temu) można przyjąc,ze Jugosławia tez byłaby bogatsza i bardziej europejska.
Morze byłoby tak samo ciepłe,słońce tak samo by grzało,góry by sie nie zmniejszyły ;)
Jedyna różnica,że to forum nazywałoby sie "Yugoforum",byliby yugomaniacy,Gotovina bawił wnuki a Tompson nie zrobiłby kariery jako piosenkarz ;)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 16.04.2011 09:22

grga napisał(a):Dla zainteresowanych tendencyjny, ale ukazujący trochę faktów artykuł Jasenovacu;
http://republika.pl/ofiaromwojny/teksty/0591.htm
http://www.eioba.pl/a/1tin/ustasze-chor ... ie-i-mordy


Teraz ja mogłabym podrzucić tematy: Bleiburg, Omarska czy Trnopolje.. Ovčara, że o Srebrenicy nie wspomnę.. Chorwaci mieli Pavelića, jasne, nikt nie zaprzeczy.. ale Milošević też św. Mikołajem nie był (podobnie pewnie Piłsudski odbierany jest na Ukrainie...)
Podobnych tematów na forum jest wiele.. nie ma sensu się licytować... poza tym nie o tym temat. Na wojnie nie ma świętych. Nie idzie się na nią, by machać białą flagą. Tu można tylko przerzucać się komunałami...
Problem w tym, że w 1991 r. to z Belgradu na Zagrzeb ruszyły czołgi, a nie odwrotnie...
Pozdrawiam
Josko Bulic
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 25.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Josko Bulic » 16.04.2011 09:53

Pszeklenti jugonostalgiczari żijom i do dnia dziszaszego .Czekawa żecz jest da nikt od was nie pszipomina ofjare welikosrpske agresije na Horwacije i burde kture som doprowadzile do akcije Oluja .Widacz da srbsko-jugoslaweński loby jest mocna strona na Croforumu. :( Latwo jest pisacz pierdole i obwińat Gotovinu dla zbrodnie nad nibi newinim serbami gżejonc fotel w czeplutenkom domu .Smutno mi czitat nekture wasze ochibne monologe bo Wy nibi jesteszcie milosznikami Horwacije.W samemu szpitalu Vukovarskom jest zabito wience osub nisz w caloj akciji buża ale o temu nikt nie spomińa,czy fakt da som ti bjedni srbi okupowali jednom treczom calego teritorijuma horwacije i prowadzili etniczko czyszczenie a wsziszisko co jest bilo horwacko deptali na proch.Horwacki narud nie potszebuje wroguw jak ma takwich pszijaczeluw :( :( :(
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 16.04.2011 09:59

Dokładnie, nikt nie twierdzi że Chorwaci na Balkanach nieśli jedynie pomoc humanitarną. To była wojna ze wszytskimi tego konsekwencjami, broniąc się też strzelasz. Ciągłe wracanie do ustaszów /jako serbskiego alibi/ gdy później był choćby wspomniany Bleiburg i zapominanie kto w ostatniej wojnie był agresorem to zakłamywanie rzeczywistości. powtarzam żadne Serb w tej wojnie nie zginął w Serbii, Chorwacja nikogo nie napadła, ogłosila niepodległość i potem broniła swojej ziemi.
Co z tego że w Krajinie żyli Serbowie ? Gdyby w wcześniej nie wypędzili Chorwatów to Oluja mogłaby inaczej wyglądać, jeśli w ogóle byłaby potrzebna. W Wielkopolsce przed 1918 rokiem żyło kilkaset tysięcy Niemców, czy to oznacza że kolebka polskiej państwowości miała pozostać w 1918 roku w ich rękach ?
Jeśli by Serbów najpierw rozliczono z tej wojny myślę, że wszelkie wyroki Hagi byłyby teraz przyjmowane w Chorwacji spokojniej. Widać za dużo mogą Mladic i spółka powiedzieć co by się zwłaszcza Holendrom (Srebrenica) nie podobało więc nie ma ciśnienia by ich łapać.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 16.04.2011 10:16

Dodatkowo należałoby się zastanowić dlaczego do dziś nikt "nie wie" gdzie bawi Mladić, a Miloševicovi przez 5 lat eunuchy z Hagi nie potrafiły wyroku ogłosić. Szkoda jeszcze że nie wypuścili go do Moskwy na leczenie bo niewiele brakowało. Do dupy z całym tym trymbanałem haskim.

Ja pomimo wyroku wydanego przez europizdy zostaję przy swojej wersji. Josko :!: we wrześniu zaśpiewamy 8)
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 16.04.2011 10:40

Josko Bulic napisał(a): Widacz da srbsko-jugoslaweński loby jest mocna strona na Croforumu. :( Latwo jest pisacz pierdole i obwińat Gotovinu dla zbrodnie nad nibi newinim serbami gżejonc fotel w czeplutenkom domu .Smutno mi czitat nekture wasze ochibne monologe bo Wy nibi jesteszcie milosznikami Horwacije.(

Żeby wszystko było jasne.Ja nie należę do żadnego lobby serbo-jugosłowiańskiego i jestem pewny, że na tym forum takiego lobby nie ma!Nie ja osądziłem Ante Gotowina tylko sąd, a twoji rodacy, chorwaci najzwyczajniej w świecie wydali, czy też przehandlowali swojego "bohatera"narodowego za wejście do UE.Lubie chorwatów, lubie wypoczywać w Chorwacji, ale strzelania do bezbronnych ludzi nie zamierzam popierać bez wyjątków.Serbów nie popieram! Ile procent chorwatów jest dumnych z Ante Gotowiny?Dlaczego przehandlowali Gotowine za wejście do UE?
Phantom
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 31.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Phantom » 16.04.2011 11:04

Josko Bulic napisał(a):Pszeklenti jugonostalgiczari żijom i do dnia dziszaszego .Czekawa żecz jest da nikt od was nie pszipomina ofjare welikosrpske agresije na Horwacije i burde kture som doprowadzile do akcije Oluja .Widacz da srbsko-jugoslaweński loby jest mocna strona na Croforumu. :( Latwo jest pisacz pierdole i obwińat Gotovinu dla zbrodnie nad nibi newinim serbami gżejonc fotel w czeplutenkom domu .Smutno mi czitat nekture wasze ochibne monologe bo Wy nibi jesteszcie milosznikami Horwacije.W samemu szpitalu Vukovarskom jest zabito wience osub nisz w caloj akciji buża ale o temu nikt nie spomińa,czy fakt da som ti bjedni srbi okupowali jednom treczom calego teritorijuma horwacije i prowadzili etniczko czyszczenie a wsziszisko co jest bilo horwacko deptali na proch.Horwacki narud nie potszebuje wroguw jak ma takwich pszijaczeluw :( :( :(


Hej, hej, hej, Josko, a o czym ja cały czas mówię?! :evil: Przecież staram się wytłumaczyć, że to Serbowie od zawsze chorwatów tłukli i chorwaci mogli być na tyle wnerwieni, że w końcu nie wytrzymali i wytłukli Serbów. Sam bym zapewne lepiej od nich nie wybrał w takiej chwili.

Nie mówiący "pierdolę", trzymający się swoich poglądów i popierający Generała Phantom :)
Phantom
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 31.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Phantom » 16.04.2011 11:08

Lubuszanin napisał(a):le procent chorwatów jest dumnych z Ante Gotowiny?Dlaczego przehandlowali Gotowine za wejście do UE?


Cytat (Nazwa) z jednej z akcji pro-Gotowinowych na facebooku:
"Ante, prodala te je država, nije narod".

Z relacji mojego kumpla (Chorwata) wynika, że nie spotkał przez cały dzień nikogo zadowolonego, wszyscy byli raczej wnerwieni. A te zamieszki to powietrze też robiło?
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 16.04.2011 11:18

Phantom napisał(a):
Lubuszanin napisał(a):le procent chorwatów jest dumnych z Ante Gotowiny?Dlaczego przehandlowali Gotowine za wejście do UE?


Cytat (Nazwa) z jednej z akcji pro-Gotowinowych na facebooku:
"Ante, prodala te je država, nije narod".

Z relacji mojego kumpla (Chorwata) wynika, że nie spotkał przez cały dzień nikogo zadowolonego, wszyscy byli raczej wnerwieni. A te zamieszki to powietrze też robiło?

W takim razie kto oddał Gotowine w ręce trybunału haskiego?
Phantom
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 31.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Phantom » 16.04.2011 11:21

Lubuszanin napisał(a):W takim razie kto oddał Gotowine w ręce trybunału haskiego?


Nikt. Gotowina przestraszył się myślę nowej "nastawionej europejsko" władzy i uciekł. A tam na w. Kanaryjskich dorwała go unia.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.04.2011 11:34

Tak ogólnie -jedna wielka turystyczna hipokryzja.
Gdyby Serbia lezała nad ciepłym morzem,z palmami na plaży to bylibysmy za Serbią czy za Chorwacją?
Jedni czy drudzy -bracia Słowianie.
HAncur
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 695
Dołączył(a): 29.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) HAncur » 16.04.2011 11:44

hepik napisał(a):Tak ogólnie -jedna wielka turystyczna hipokryzja.
Gdyby Serbia lezała nad ciepłym morzem,z palmami na plaży to bylibysmy za Serbią czy za Chorwacją?
Jedni czy drudzy -bracia Słowianie.


Rosjanie, Ukraińcy też Słowianie, a miłością raczej Polacy do nich nie pałają. I nie ma to nic wspólnego z ciepłym morzem i palmami. Kulturowo nam bliżej do nich.
Josko Bulic
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 25.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Josko Bulic » 16.04.2011 11:48

Phantom napisał(a):
Josko Bulic napisał(a):Pszeklenti jugonostalgiczari żijom i do dnia dziszaszego .Czekawa żecz jest da nikt od was nie pszipomina ofjare welikosrpske agresije na Horwacije i burde kture som doprowadzile do akcije Oluja .Widacz da srbsko-jugoslaweński loby jest mocna strona na Croforumu. :( Latwo jest pisacz pierdole i obwińat Gotovinu dla zbrodnie nad nibi newinim serbami gżejonc fotel w czeplutenkom domu .Smutno mi czitat nekture wasze ochibne monologe bo Wy nibi jesteszcie milosznikami Horwacije.W samemu szpitalu Vukovarskom jest zabito wience osub nisz w caloj akciji buża ale o temu nikt nie spomińa,czy fakt da som ti bjedni srbi okupowali jednom treczom calego teritorijuma horwacije i prowadzili etniczko czyszczenie a wsziszisko co jest bilo horwacko deptali na proch.Horwacki narud nie potszebuje wroguw jak ma takwich pszijaczeluw :( :( :(


Hej, hej, hej, Josko, a o czym ja cały czas mówię?! :evil: Przecież staram się wytłumaczyć, że to Serbowie od zawsze chorwatów tłukli i chorwaci mogli być na tyle wnerwieni, że w końcu nie wytrzymali i wytłukli Serbów. Sam bym zapewne lepiej od nich nie wybrał w takiej chwili.

Nie mówiący "pierdolę", trzymający się swoich poglądów i popierający Generała Phantom :)
Phantom to nie bilo pod twuj adres tyko do tich co cali czas opowjadajom da som srbi z krajine newini.Tilko mi żal da wczesznie niż w 95 r nie mieliszme wistarczajonco brońi i szile do prawdżiwe walke z okupantami i rużnorodnim srbskim bojuwkami kture som pszichodżile z Belgradu.Zabijanie ciwiluw nie popieram ale wojna nije granie w pjaskownici i zabawa.Buża je bila popjerana pszez amerikanuw i niekturich państ evrope bo som sie bali da srbi nie użonzom jeszcie kilka podobnich akcija jak Srebrenica.Na końcu buże som tak uczekali da som doslownie czogami razjeżdalich swojich ciwiluw na drogach.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura chorwacka



cron
Chorwacja dziś. - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone