Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja dziś.

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 16.04.2011 18:15

Phantom napisał(a):
Lubuszanin napisał(a):"Bašić, była członkini brygady chorwackiego wojska, która oskarżona została o torturowanie i zabijanie Serbów w obozach w Dervencie w 1992 roku, mieszkała przez 5 ostatnich lat w amerykańskim mieście Stenton, w stanie Kentucky".
Pod tym linkiem poczytać można więcej o animozjach na bałkanach.
http://www.balkanistyka.org/bosnia-i-hercegowina/newsy/


Stalin, przywódca Związku Radzieckiego, oskarżany przez wielu o wymordowanie miliardów ludzi narodów Rosyjskiego, Ukraińskiego, Białoruskiego, Polskiego i Niemieckiego mieszkał przez pół życia nienękany przez nikogo w rosyjskim mieście Moskwa.

I co, ciebie jakoś ta druga informacja już nie bulwersuje?

Phantom, ile ty masz lat?Mam wskrzesić Stalina powiedzieć mu co o nim myśle, czy co?Czy ty nie rozumiesz, że brzydzę się ludźmi, którzy z premedytacją mordują bezbronnych? Nawet polakami, którzy postępowali lub postępują i usprawiedliwiają się obroną kraju.Wracasz do jakiś wydarzeń z przed 2000 tyś. lat których nikt nie może potwierdzić lub Stalina, którego już nie ma....wyluzuj chłopie.
Phantom
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 31.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Phantom » 16.04.2011 18:42

Tamtym porównaniem chciałem zobrazować możliwość pojawienia się fałszywych świadków w sprawie Gotoviny, tak jak fałszywi świadkowie świadczyli przeciw Jezusowi.

Ja i Josko chcemy ci uświadomić, że to nie były tylko niewinni staruszkowie. Ci staruszkowie jakiś czas temu mordowali Chorwatów w Krajinie również ich wypędzili. Nikt nie wyciągnął im konsekwencji, tak jak Serbskim mordercom. Skazywanie Gotoviny jest dla mnie z tego powodu nonsensem, gdyż nie jest wcale pewne, że on zrobił to naprawdę, niedopilnował, albo że nikt nie został za to w Chorwackim wojsku ukarany.
mab
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 443
Dołączył(a): 27.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mab » 16.04.2011 18:46

czytając te komentarze ... ich ton, zajadłość i język wraz z osobistymi "wycieczkami" to coraz bardziej jestem przekonany że właściwym posunięciem był wprowadzony zakaz wszelkich dyskusji o POLITYCE :!:
Phantom
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 31.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Phantom » 16.04.2011 18:54

Jeszcze na szczęście nikt mięchem nie rzuca :).

Ja tam nie widzę problemu, dobrze jest się czasem posprzeczać...
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 16.04.2011 19:02

Phantom napisał(a):Tamtym porównaniem chciałem zobrazować możliwość pojawienia się fałszywych świadków w sprawie Gotoviny, tak jak fałszywi świadkowie świadczyli przeciw Jezusowi.

Ja i Josko chcemy ci uświadomić, że to nie były tylko niewinni staruszkowie. Ci staruszkowie jakiś czas temu mordowali Chorwatów w Krajinie również ich wypędzili. Nikt nie wyciągnął im konsekwencji, tak jak Serbskim mordercom. Skazywanie Gotoviny jest dla mnie z tego powodu nonsensem, gdyż nie jest wcale pewne, że on zrobił to naprawdę, niedopilnował, albo że nikt nie został za to w Chorwackim wojsku ukarany.

Ja popieram się tylko na mediach, które jednogłośnie informują, że Gotowina został oskarżony o zamordowanie ludności cywilnej. Dlaczego mam wierzyć tobie, bo lubisz wypoczywać w Chorwacji? Przyjdzie czas, to oskarżą i Serbów.Wierze w to!
Phantom
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 31.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Phantom » 16.04.2011 19:04

Radzieckim mediom też wierzysz, że papa Stalin to wyzwoliciel Polski był i, że to Niemcy mordowali w Katyniu?

Ale w sumie rzeczywiście, czas wygaszać trochę tą dyskusję. Miło było, ale się po kibicowsku może skończyć. Zgoda? :D
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 16.04.2011 19:36

Phantom napisał(a):Radzieckim mediom też wierzysz, że papa Stalin to wyzwoliciel Polski był i, że to Niemcy mordowali w Katyniu?

Ale w sumie rzeczywiście, czas wygaszać trochę tą dyskusję. Miło było, ale się po kibicowsku może skończyć. Zgoda? :D

Phantom ja się nie zamierzam z tobą kłócić, Gotovina, to sprawa i sumienie chorwatów.To tyle na ten temat :) Pozdrawiam ZGODA :)
Ostatnio edytowano 16.04.2011 20:58 przez Lubuszanin, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.04.2011 20:45

Phantom napisał(a):..... Miło było, ale się po kibicowsku może skończyć...

Że tak się skończy jestem niemal w 100% pewien :wink:

Lubuszanin,
sorki, że pytam ale pamiętasz może (a jeśli nie, to spytaj Babci), czy we wrześniu'39 to my ich najechaliśmy, czy to oni wpieprzyli się na nasze ziemie :?:
Szkoda, że nie podzielasz racji Babci co do agresorów :wink: :lol: Gdybyśmy zdołali ich wtedy kopnąć w dupę, pewnie zapłakałbyś nad jakimś sowieckim staruszkiem...
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 16.04.2011 20:55

Zakończyłem już dyskuje tutaj.Miłego wypoczynku w Cro wszystkim życzę.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.04.2011 23:00

Lubuszanin napisał(a):....Wracasz do jakiś wydarzeń z przed 2000 tyś. lat których nikt nie może potwierdzić lub Stalina, którego już nie ma.....


Skończyłeś dyskusję :?: Jest ok. Pewnie argumentów zabrakło. Kwestionujesz wydarzenia bardzo odległe :?: Masz prawo.

Mniej odległe, stalinowskie :?: Nie ma gościa, nie ma sprawy :?: Tu już lekko chyba nie przystoi...odpowiada pośrednio lub bezpośrednio za śmierć kilkunastu milionów ludzi :roll:

Wydarzenia sprzed kilkunastu lat w centrum Europy pamiętamy chyba nieźle. Rozróżnijmy jednak agresorów i obrońców (swojej ziemi, rodziny, wartości itp.). Ja nie mam z tym problemu.

Podam przykład nieco drastyczny (sorry :oops: ), jakiś debil i jego wojsko zaatakowało Polskę, Twój syn został powołany do wojska i zginął (oczywiście hipotetycznie - w życiu nie życzyłbym nikomu). Rozumiem, że zgodnie z Twoim rozumowaniem walczył żołnierz przeciwko żolnierzowi i wszystko jest ok :?:
A jeśli byłby wyższym dowódcą i przeżył, a jakiś jego oddział "przegiął na trasie" to po wojnie należy mu się 24 lata paki :?:
Jak klepniesz moje rozumowanie, daj znać. Jak pozostajesz przy swoim - nie mam wyjścia, chociaż niechętnie, ale szanuję.
Życzę Ci również miłego wypoczynku w Cro.
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 16.04.2011 23:09

Slapol, czy ja gdzieś napisałem, że popieram Stalina i związane z nim zbrodnie?Proszę cię nie ubliżaj mi.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.04.2011 23:16

Lubuszanin napisał(a):Slapol, czy ja gdzieś napisałem, że popieram Stalina i związane z nim zbrodnie?Proszę cię nie ubliżaj mi.

Nie napisałem, że popierasz :!: ...napisałeś o wracaniu do tematu Stalina, którego juz nie ma....(i wielokropek). Ja zrozumialem z tej Twojej wypowiedzi: "nie ma Gościa - nie ma tematu". Jeśli zrozumialem nieprecyzyjnie...sorry, ale tak naprawdę nie o Stalinie gadaliśmy.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 16.04.2011 23:31

jan_s1 napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Novatio, a masz porównanie, jak to się żyje poza wspólnotą? Ja mam... (mam też porównanie, jak wygląda życie pl - hr rodziny w Pl i takowej w RH.. i miażdząca jest przewaga RP choćby w kwestii socjalu)
Z całym szacunkiem - przynależnośc do Unii, lub brak takowej chyba nie ma tu nic do rzeczy. Można być w strefie Schengen i w Europejskim Obszarze Gospodarczym nie będąc członkiem Unii i zachowując przy okazji suwerenność. Wszystko zależy od tego, jak się tą suwerenność wykorzystuje. Co do socjalu, to myślę, że im bogatsze państwo, tym na więcej (w ramach rozsądku) może sobie pozwolić. Czy Chorwacja jest krajem bogatym? Dużym zagrożeniem dla rozwoju gospodarczego jest nadmierne szastanie pieniędzmi (co widać w wielu krajach), których się nie ma.
Pozdrowienia dla Ciebie i całego Hvaru. :)
Mówiłam o standardach czy raczej standaryzacji przepisów (imigracyjnych, w kwestii ubezpieczeń społecznych itp.) dyktowanej przez wspólnotę... Co do szastania.. Chorwacja jest mistrzem.....
Gwarantuję, że każdy Polak, który narzeka na korupcję , beznadzieją służbę zdrowia, biurokrację itp. w Pl po przeprowadźce do RH już po kilku miesiącach ze złami w oczach wracałby do całkiem przyjaznej polskiej rzeczywistości.
Ale nie zagłębiajmy się w ten OT...
Pozdrawiam
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 16.04.2011 23:53

Jetem smutni, sciekly i rozczarowani. Emocje nie ustepuja. Niestety coraz bardziej jestem przekonany o tym ze tu chodzilo o prostitucije polityczna, w ktorej prostitutka nie dostala zaplaty ale w pisk. Przepraszam za taka wulgarna metafore ale nasze "elity" politiczne Mesić (ktory widal naszich generalow a broni Gadfiego), Josipović (obecnie prezident a w 1995 zbieral dokumenti przeciw Cro dla Hagii) oraz Sanader bily premier teras siedzi za wielka kradzierz oraz obecni rzand. Spewniamy karzde zyczenie EU tylko ze bi wejsc, nie przigotowani, bez sensu....i wszistko zostalo odane razem z generalamy w jakim celu ???? Ze by wejsc w towarzistwo, klub, rodzine EU. EU klub pedofilow (czy to nie w Holandi maja swoja legalna partije politiczna, czy premier Wloch nie udaje Greka ze spal z nieletnia prostitutka-i robi show na oczach calego swiata), do EU ktora jest skorumpowana bardziej niz Liberija i Madagaskar, oraz Mexiko razem wzienty (przecierz wiem z wlasnego "doswiadczenia" ze granti FP 7 badawcze dostaja tylko ci co maja "lobistow" i konsultantow co sie kreca kolo swientyni EU, Czy mamy sie pchac do klubu krajow gdzie jest lepiej prziznac sie ze jest sie gejem niz katolikem. Do rodzini gdzie sa lepsi i gorsi. Gdzie lepiej jest czimac z Ruskimy niz Polakamy naprziklad. Chiba nas w szkole ucza chistory ze by nie popewniac ciagle tych samich blendow. Ale jak ktosz jest tepi to nie dociera.
Jak by nie bilo wyrok jest szokujanci dla mnie. Jusz nie wierze w sprawedliwosc miendzinarodowich sadow. Cala sie Chorwacja ciesila jak powstal ten sad a teras mamy zimni przisznic. Jest to sad polityczni. Naprziklad Gotovina nie zabil zadnego Serba (ciwila czy wojskowego w czasie Buzy), nie dal roskazu popewnianjia zbrodni czy mordow, 3 dni po operacji pojechal do Bosni (bez wojska) pomagac Bosniakom z oblezenia uwolnic Bihać ze by sie tam nie stala nowa Srebrenica. Zostal skazani za to ze nie dopilnowal ze by nie dochodzilo do zbrodni po odbicu "Krajini". A tak wogule to nie bil jego obawiazek tylko zandarmery, ktura akurat naganiala pozostalich četnikow po gurach, a w tym samim czasie jakisz debile popewnialy zbrodnie po wioskach serbskich.
Gotovina zostal kozlem ofiarnim, chiba ze politika Chorwacka jest tak nieudolna ze nie potrafila udowodnic ze zbrodnie nie bile celove. Tak nieudolna jak Polska w sprawie samolotu ktori sie rozbil, a raport Rusijski ktory polecial na cai Swiat wspomina tylko bodajze "pijanego" dowudce sil lotniczich. Za pare lat oskarza Polske o katastrofe ekologiczna kolo lotniska.
Jak by nie bio wyrok jest napisany na 1500 stron. Sedzia go sam nie pisal. Ten sad ma duze pleci politiczne. Jusz nikt nie wspomina i nie szuka Mladića serbskiego zbrodniaza-co rozkazal mord kilka tysienci ludzi w Srebrenici w dwoch dniach (Bosniakow mialy chronic sili miendzinarodowe batalion z Holandi, tej samej gdzie teras maja partie pedofilow). I teras on sobie dziesz chodzi po Belgradzie na Gotovina za "zapovjenu odgovornost" odpowiedzialnos cdowodci dostal 24 lata.
Milosevic zmarl przed wirokem, czyli Serbowie sa czysty a chorwaci zbrodniarzy. Caly ten klimat my przipomina chistorije o "polskich obozach koncetracijnich".
Boli jeszcze jedna sprawa, mianowicie Serbowie ktorzy walczyli razem z cžChorwatami przeciw czetnikom (Srerbom ktorzy zajeli 1/4 chorwacji, niszcyli Vukovar, Dubrovnik i inne miasta, gwalcili, mordowali palily.....) maja teras mniejsza prawa od tych rebeliantow.
"alle zusammen" EU sranje
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 16.04.2011 23:57

Kasiu na Hvarze na pewno nie chodzi o korupcje, tam sa urzednici po prostu powolni. Gdzie sie spieszic? A socijal jest i tak super ile jest pracujancich w porownaniu do emeritow i bezrobotnich 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura chorwacka

cron
Chorwacja dziś. - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone