Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja dziś.

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
grga
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 13.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) grga » 17.04.2011 09:32

Nie ma bardziej i mniej pozadnych narodow. W kazdym narodzie sa i ludzie dobrzy i ludzie zli. Ludzi nie trzeba dzielic ani uogolniac. To podstawa. Przez to sie i ta przekleta wojna zaczela.[/quote]

Nic dodać, nic ująć.
Marbad
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 05.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marbad » 17.04.2011 10:12

kaszubskiexpress napisał(a):Ja poproszę śledzących sprawę o podrzucenie linka uzasadnieniem wyroku.


Tu jest oskarżenie wniesione przez prokuraturę:
http://www.icty.org/x/cases/gotovina/cu ... os-ptb.pdf

a tu spis całości materiałów
http://www.icty.org/case/gotovina/4
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 17.04.2011 12:02

Leon napisał(a): Jeszcze raz przepraszam urazonich i z EU zadowolonich.
Ja jestem skeptik.


Szacun Leon.
Jestem pewny, że członkostwo w UE nie sprawi, że ruchem ulicznym będą kierować pedofile w stringach. Trzeba bardzo dużo złej woli, żeby dostrzegać same minusy.

Polska jest w Unii 7 lat, w tym czasie średnia liczona per capita skoczyła z 37% średniej unijnej do ponad 60% średniej unijnej.
Przeciwnik Unii powie, że przez członkostwo są korki na ulicach, bo sprowadzamy złomy z Niemiec i Holandii, ale przecież te samochody ściągają tu Polacy, one tu nie trafiają desantem razem ze stonką.

Jestem pewny, że za 10 lat bilans będzie korzystny dla Twojego kraju.


slapol napisał(a):Jasne, że cała ta Unia to gówno oprócz moczu


Slapol
Miałem ochotę skomentować Twój wpis bardzo wulgarnie, ale po co, jest niedziela. :P

W mojej rodzinie jest osoba, która jest wściekle przeciwna EU.
Niedawno z nim rozmawiałem o tym. Miał nieprawdopodobne pretensje do polskich urzędników, za to że stawiają tyle wymagań odnośnie dokumentacji przy przyznawaniu dotacji rolniczych.

Jego problemem nie było to,że dostał prawie 80 tys zł od UE na zakup kombajnu, ale to, że polski urzędnik chciał jakieś dokumenty.
Reasumując: Unia jest beeeeeeeeee, bo polski urzędnik jest dokładny. Masakra.

Wszystkim swoim sąsiadom z Trójmiasta nienawidzącym Unię proponuję nie korzystać z nowego terminalu w Rębiechowie, estakady Kwiatkowskiego w Gdyni, nowej Słowackiego, tunelu pod Martwą Wisła (zaczęły się roboty), obwodnicy południowej, kolejki metropolitarnej ................mógłbym tak długo. Wszystkie te inwestycje w znacznym stopniu są finansowane z środków unijnych.

Życzę słońca.
:P [/b]
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 17.04.2011 12:04

Marbad napisał(a):
kaszubskiexpress napisał(a):Ja poproszę śledzących sprawę o podrzucenie linka uzasadnieniem wyroku.


Tu jest oskarżenie wniesione przez prokuraturę:
http://www.icty.org/x/cases/gotovina/cu ... os-ptb.pdf

a tu spis całości materiałów
http://www.icty.org/case/gotovina/4


Dziękuję Marbad
ultimate truth
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 17.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ultimate truth » 17.04.2011 12:40

Greenrs, ostatnie wydarzenia (surowe wyroki skazujące chorw. dowódców) dają dobry pretekst, aby odpowiedzieć na Twoje pytanie.

Wyroki te, w swej wymowie, podważają (pielęgnowany od 20 lat przez tamtejsze rządy i autorytety duchowe, jak i świeckie) mit Chorwacji, jako toczącej "sprawiedliwą wojnę", a także osądzają niedemokratyczną politykę państwa, kierowanego przez, nieżyjącego już, Franjo Tudźmana.

Chorwatom jest bardzo trudno zmierzyć się z własną, nieodległą, przeszłością ze względu na fakt, że, do tej pory, trudno jest w ogóle mówić o w pełni demokratycznym społeczeństwie w tym kraju.

Do tego należy zaliczyć swoisty zespół chorwackich kompleksów, w których skład wchodzi m.in. kompleks wyższości, kultywowany przez Kościół katolicki (mit przedmurza chrześcijaństwa, tysiącletniego państwa chorw. czy kompleks serbskiego sąsiedztwa zw. z silnym oddziaływaniem kultury serbskiej na chorwacką, czego Chorwaci chcieliby się wyprzeć).

Zespół tych kompleksów został, zdaje się, ugruntowany w wśród Chorwatów w wieku XX, obfitującym w ich militarne porażki (Chorwaci podczas obu wojen światowych stali faktycznie po stronie przegranych, ale dzięki dwukrotnemu, 1918 i 1945, zafunkcjonowaniu wspólnoty jugosłowiańskiej, uniknęli konsekwencji swojej polityki) i czarne karty, tj. sojusz z hitlerowskimi Niemcami na zasadach wasalnych i aktywna polityka ludobójstwa, brak masowego ruchu oporu (do 1943 r. większość partyzantki antyfaszystowskiej na terenach dzisiejszej Chorwacji stanowiła lokalna ludność serbska).

Wracając do wyroku Trybunału w Hadze, rzuca on nowe światło na "błyskotliwe zwycięstwo" Chorwatów nad "okupantem" latem 1995 r., które odtąd będzie przez świat postrzegane w kontekście niezwykłych rozmiarów czystki etnicznej dokonanej przez Chorwatów na obywatelach własnej republiki, narodowości serbskiej, a także na bardziej sceptyczne widzenie całego konfliktu chorwacko-serbskiego lat 90-tych.

Pozdrawiam
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 17.04.2011 12:59

Ciekawe teorie...
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 17.04.2011 13:08

W takiej jednej znanej (przynajmniej z nazwy) księdze opisana została pewna historia. Osoba która miała wydać wyrok powiedziała - "...kto jest bez winy niechaj pierwszy rzuci kamień."
Jeśli to historia prawdziwa to podobno wszyscy po namyśle się rozeszli.
Spokojnej niedzieli życzę.
ZAJEC
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5420
Dołączył(a): 11.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZAJEC » 17.04.2011 13:51

Czytam z głębokim zaintersowaniem wpisy w tym temacie:pouczające,ciekawe i szokujace zarazem ,pełne prawdy , razpaczy i rozczarowania rownież.
Kilkakrotnie padło słowo demokracja i jeśli już mowa o demokracji to przeczytałem kiedyś ciekawe stwierdzenie,że "demokracja jest najgorszym z możliwych ustrojów,bowiem są to rządy hien nad osłami" :?:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.04.2011 14:47

kaszubskiexpress napisał(a):...

Slapol
Miałem ochotę skomentować Twój wpis bardzo wulgarnie, ale po co, jest niedziela. :P

Wszystkie te inwestycje w znacznym stopniu są finansowane z środków unijnych....


Masz rację, z wulgaryzmami przesadziłem :oops: sorry.
Ta kasa co to przyszła z Unii też jest tam wpłacana przez nas.
Ja nie jestem eurosceptykiem, ale najbardziej mnie wkurza megabiurokracja i przez nią Unia się kiedyś rozsypie.
ultimate truth
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 17.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ultimate truth » 17.04.2011 14:47

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Ciekawe teorie...

Myślę, że interesujące. A co Panią w nich zainteresowało szczególnie?
arkona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1302
Dołączył(a): 18.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) arkona » 17.04.2011 16:33

kaszubskiexpress napisał(a):Polska jest w Unii 7 lat, w tym czasie średnia liczona per capita skoczyła z 37% średniej unijnej do ponad 60% średniej unijnej.


Po pierwsze średnia per capita ale czego? Bo tego już nie dodałeś.
Po drugie od wejścia Rumunii i Bułgarii to ta średnia chyba spadła i stąd tak ładnie to w statystykach wygląda

Wszystkim swoim sąsiadom z Trójmiasta nienawidzącym Unię proponuję nie korzystać z nowego terminalu w Rębiechowie, estakady Kwiatkowskiego w Gdyni, nowej Słowackiego, tunelu pod Martwą Wisła (zaczęły się roboty), obwodnicy południowej, kolejki metropolitarnej ................mógłbym tak długo. Wszystkie te inwestycje w znacznym stopniu są finansowane z środków unijnych.


Gdyby od datacji można byłoby urosnąć w potęgę to tereny byłej NRD byłyby krainą mlekiem i miodem płynącą. Poza tym saldo przepływów Polska-UE jest ujemne (stąd też pozycja ta została usunięta z tegorocznego budżetu państwa, by nie zwiększać deficytu). W rzeczywistości dopłacamy do Unii.
arkona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1302
Dołączył(a): 18.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) arkona » 17.04.2011 16:58

Phantom napisał(a):Co do Slobodana M i serbskich morderców to Rysio bardzo mądrze powiedział:
"Dodatkowo należałoby się zastanowić dlaczego do dziś nikt "nie wie" gdzie bawi Mladić, a Miloševicovi przez 5 lat eunuchy z Hagi nie potrafiły wyroku ogłosić. "


Żeby wyrok ogłosić to trzeba najpierw proces doprowadzić do końca. Proces Milosevicia to była jedna wielka farsa i kompromitacja Trybunału. Strona oskarżenia w tym procesie skompromitowała się do tego stopnia, że trzech prawników występujących jako "przyjaciele sądu" i czuwający nad prawidłowym przebiegiem procesu wnioskowało o zakończenie procesu bez wyroku. Jeśli proces Gotoviny trzymał podobny "poziom" to wysoki wyrok nie dziwi
ante_
Croentuzjasta
Posty: 177
Dołączył(a): 22.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ante_ » 17.04.2011 17:10

[quote="ultimate truth"]Greenrs, ostatnie wydarzenia (surowe wyroki skazujące chorw. dowódców) dają dobry pretekst, aby odpowiedzieć na Twoje pytanie.

Wyroki te, w swej wymowie, podważają (pielęgnowany od 20 lat przez tamtejsze rządy i autorytety duchowe, jak i świeckie) mit Chorwacji, jako toczącej "sprawiedliwą wojnę", a także osądzają niedemokratyczną politykę państwa, kierowanego przez, nieżyjącego już, Franjo Tudźmana.

Chorwatom jest bardzo trudno zmierzyć się z własną, nieodległą, przeszłością ze względu na fakt, że, do tej pory, trudno jest w ogóle mówić o w pełni demokratycznym społeczeństwie w tym kraju.

Do tego należy zaliczyć swoisty zespół chorwackich kompleksów, w których skład wchodzi m.in. kompleks wyższości, kultywowany przez Kościół katolicki (mit przedmurza chrześcijaństwa, tysiącletniego państwa chorw. czy kompleks serbskiego sąsiedztwa zw. z silnym oddziaływaniem kultury serbskiej na chorwacką, czego Chorwaci chcieliby się wyprzeć).

Zespół tych kompleksów został, zdaje się, ugruntowany w wśród Chorwatów w wieku XX, obfitującym w ich militarne porażki (Chorwaci podczas obu wojen światowych stali faktycznie po stronie przegranych, ale dzięki dwukrotnemu, 1918 i 1945, zafunkcjonowaniu wspólnoty jugosłowiańskiej, uniknęli konsekwencji swojej polityki) i czarne karty, tj. sojusz z hitlerowskimi Niemcami na zasadach wasalnych i aktywna polityka ludobójstwa, brak masowego ruchu oporu (do 1943 r. większość partyzantki antyfaszystowskiej na terenach dzisiejszej Chorwacji stanowiła lokalna ludność serbska).

Wracając do wyroku Trybunału w Hadze, rzuca on nowe światło na "błyskotliwe zwycięstwo" Chorwatów nad "okupantem" latem 1995 r., które odtąd będzie przez świat postrzegane w kontekście niezwykłych rozmiarów czystki etnicznej dokonanej przez Chorwatów na obywatelach własnej republiki, narodowości serbskiej, a także na bardziej sceptyczne widzenie całego konfliktu chorwacko-serbskiego lat 90-tych.

Pozdrawiam[/quote]

WOW 8O

Sam vojvoda Szeszelj byl bi s tego wpisu dumny.
ante_
Croentuzjasta
Posty: 177
Dołączył(a): 22.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ante_ » 17.04.2011 17:18

[quote="Nives"]Leon, wazne ze sie rozumiemy, a teraz czy ktos jest EU skeptyk czy nie to jest mniej wazne. Oby tylko Chorwacja wrescie ruszyla z tego kryzysu, aby tylko bylo lepiej. Oby tylko dzieci ktore sa w Chorwacji urodzone mieli gdzie pracowac i za co zyc godnie.

[quote="Leon"]Pojechale rzeczewiscie za ostro, bo w Eu sa i kochani Polaci i Slowaci i Czesi i Rumunie i Bulgarze...i Malta oraz wiele inich pozadnich narodow i ludzi....[/quote]

Nie ma bardziej i mniej pozadnych narodow. W kazdym narodzie sa i ludzie dobrzy i ludzie zli. Ludzi nie trzeba dzielic ani uogolniac. To podstawa. Przez to sie i ta przekleta wojna zaczela.[/quote]

Ok Nives, wszyscy jestesmi winy.

W takim razie, može nie tylko Ustaše som za Jasenocav vini, tylko vinovajcuv i zato trzeba szukać na obidvie strony?
Nives
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 495
Dołączył(a): 13.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nives » 17.04.2011 17:25

ante_ napisał(a):Ok Nives, wszyscy jestesmi winy.

W takim razie, može nie tylko Ustaše som za Jasenocav vini, tylko vinovajcuv i zato trzeba szukać na obidvie strony?



To dla mnie oczywiste!


Calkowicie sie zgadzam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura chorwacka



cron
Chorwacja dziś. - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone