Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cena paliwa...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zmasz
Croentuzjasta
Posty: 263
Dołączył(a): 05.07.2007
Strona z cenami paliw

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmasz » 18.02.2015 20:34

Ministerstwo Gospodarki uruchomiło stronę internetową , gdzie można znaleźć stacje benzynowe z najniższymi cenami paliw.
Można za pomocą strony sprawdzić, gdzie w okolicach są stacje benzynowe.
Wpisujemy nazwę miejscowości, wybieramy rodzaj paliwa a na mapie pokażą się stacje benzynowe i najniższe ceny. :D

http://www.min-go.hr/
sezamek1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 20.02.2011
Re: Gdzie konkretnie kupić winietę

Nieprzeczytany postnapisał(a) sezamek1 » 08.04.2015 22:44

Witam,

Lekki off topic. Pytanie dla znawców tematu może trywialne - jak oznaczona jest benzyna bezołowiowa, popularna u nas Pb95 na stacjach w Austrii i Chorwacji? Pamietam, iż podczas poprzedniego wyjazdu do Cro lekko zgłupiałem na stacji w Austrii w kwesti wyboru odpowiedniego pistoletu. W konsekwencji za cholerę nie pamiętam którego użyłem - poza tym, że była to benzyna.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.04.2015 23:04

W Austrii
SUPER :!:

W Chorwacji
EUROSUPER :!:
AgataHubert
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 28.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgataHubert » 09.04.2015 00:01

Cy możecie mi wyjaśnić różnicę w tym paliwie?
EURODIZEL BS CLASS : 8.91 kn -w stylu Verva diesel, Ultimate itp.
EURODIZEL BS : 8.81 kn -zwykły diesel
dobrze rozróżniam?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.04.2015 00:03

AgataHubert
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 28.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgataHubert » 09.04.2015 00:08

dziękuję p. Januszu tego nie znalazłem ale już wszystko wiadomo o co chodzi :D
Pozdrawiam :papa:
zasiadam do tej lektury
Patryk Pe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 163
Dołączył(a): 23.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patryk Pe » 09.04.2015 10:37

A ja mam samochód w benzynie z turbiną i w Polsce zawsze leję 98-emkę. Które paliwo lać będąc w Chorwacji? CLASS euroSUPER 98+ BS, czy może EUROSUPER 100 BS? Czy może znacie jeszcze jakieś inne? :)
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 09.04.2015 10:52

Patryk Pe napisał(a):A ja mam samochód w benzynie z turbiną i w Polsce zawsze leję 98-emkę. Które paliwo lać będąc w Chorwacji? CLASS euroSUPER 98+ BS, czy może EUROSUPER 100 BS? Czy może znacie jeszcze jakieś inne? :)


"w benzynie" :D
majchrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 06.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) majchrzy » 09.04.2015 10:53

Ja już nie mam tego dylematu mam CX7 i założyłem gaz. Lał bym 98-emke. Paliwa w Chorwacji zdecydowanie lepsze niż u nas ( np. LPG i ON) wiec nie miał bym obaw :D
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 09.04.2015 11:06

wtopek napisał(a):
Patryk Pe napisał(a):A ja mam samochód w benzynie z turbiną i w Polsce zawsze leję 98-emkę. Które paliwo lać będąc w Chorwacji? CLASS euroSUPER 98+ BS, czy może EUROSUPER 100 BS? Czy może znacie jeszcze jakieś inne? :)


"w benzynie" :D

Tak bywa-są śliwki w czekoladzie, ogórki w zalewie octowej to i samochód można mieć w benzynie :mrgreen:
Ja mam benzynę w zbiorniku w samochodzie, ale to chyba nie o to samo chodzi :hut:
Żeby nie było OT: Generalnie to niektórzy mają dylematy...-jak chcą lepsze paliwo-niech tankują droższe i już. Pisałem o tym już nie raz-zdaniem mojego samochodu austriackie paliwo jest najlepsze biorąc pod uwagę to, co jest na stacjach jadąc trasą CZ-A-S.
W Polsce tankuję Pb95, w Austrii jakąś taką zwykłą a w Cro-Eurosuper czy tak jakoś, ale to ta tańsza.
Patryk Pe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 163
Dołączył(a): 23.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patryk Pe » 09.04.2015 11:40

Potrzebowałem informacji, które paliwo zatankować będąc w Chorwacji, ale widzę, że na tym forum są specjaliści w dziedzinie lingwistyki. Językoznawca wtopek i kojacek, który nie wie, że przed ,,a'' stawia się przecinek: ,,W Polsce tankuję Pb95, w Austrii jakąś taką zwykłą a w Cro-Eurosuper czy tak jakoś, ale to ta tańsza''.
W efekcie, dzięki Wam, jestem teraz takim samym specjalistą w dziedzinie językoznawstwa jak Wy, ale nadal nie wiem jakie paliwo mam nalać. Dzięki za pomoc! :)
majchrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 06.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) majchrzy » 09.04.2015 12:32

Patryk Pe napisał(a):Potrzebowałem informacji, które paliwo zatankować będąc w Chorwacji, ale widzę, że na tym forum są specjaliści w dziedzinie lingwistyki. Językoznawca wtopek i kojacek, który nie wie, że przed ,,a'' stawia się przecinek: ,,W Polsce tankuję Pb95, w Austrii jakąś taką zwykłą a w Cro-Eurosuper czy tak jakoś, ale to ta tańsza''.
W efekcie, dzięki Wam, jestem teraz takim samym specjalistą w dziedzinie językoznawstwa jak Wy, ale nadal nie wiem jakie paliwo mam nalać. Dzięki za pomoc! :)

Tak jak napisałem wcześniej LPG I ON są zdecydowanie lepsze niż u nas (wiem z własnego doświadczenia, zdecydowanie większy zasięg na ichnim paliwie).
W tym roku będę jechał CX7 z Lpg ale z racji budowy silnika (również posiada turbo) więc w trakcie spalania gazu na ok 100km spala ok 2l benzyny.
Ja będę zalewał 98 dodam że w Polsce maździa jeździ na 95 i nic się nie dzieje.
Ale wybór oczywiście należy do Ciebie :D
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 09.04.2015 17:43

Patryk Pe napisał(a):Potrzebowałem informacji, które paliwo zatankować będąc w Chorwacji, ale widzę, że na tym forum są specjaliści w dziedzinie lingwistyki. Językoznawca wtopek i kojacek, który nie wie, że przed ,,a'' stawia się przecinek: ,,W Polsce tankuję Pb95, w Austrii jakąś taką zwykłą a w Cro-Eurosuper czy tak jakoś, ale to ta tańsza''.
W efekcie, dzięki Wam, jestem teraz takim samym specjalistą w dziedzinie językoznawstwa jak Wy, ale nadal nie wiem jakie paliwo mam nalać. Dzięki za pomoc! :)


Drogi Patryku Pe, napisałem Ci chyba w miarę zrozumiale-jak chcesz lepsze paliwo-tankuj droższe i już, ale widocznie to dla Ciebie za skomplikowane. Wyobraź sobie, że Chorwacja to całkiem cywilizowany kraj i uwierz-wiele rzeczy można zrobić "na czuja", przez analogię do tego, jak jest u nas i jest spora szansa na to, że dobrze wybierzesz.
Skoro u nas tankujesz "98" to i tamtejsza benzyna z "98" w nazwie zapewne posmakuje Twojemu silnikowi i nie przyprawi go o zgagę, jeśli trafisz na stację, która będzie miała w ofercie paliwo o jeszcze wyższej liczbie oktanowej-Twój wybór, gorzej nie będzie, przynajmniej w teorii. Stosuj się do tego, co napisał producent samochodu lub tuner silnika.
Powtórzę się: chorwacka benzyna w moim odczuciu jest podobna do naszej, tylko austriacka jest lepsza.
Błędy ortograficzne, interpunkcyjne i inne możesz podkreślić :mrgreen:
Patryk Pe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 163
Dołączył(a): 23.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patryk Pe » 09.04.2015 22:03

Wystarczyło napisać w ten sposób od razu, a nie wytykać komuś błędy i udawać mądrzejszego niż się jest. Ale widocznie dla Ciebie to zbyt skomplikowane i musiałeś prostą odpowiedź rozbić na dwa długie posty - z czego ten pierwszy zupełnie bezwartościowy.
Po drugie domyślam się, że im droższe paliwo tym lepsze. Ale widziałem, że w Chorwacji są przynajmniej dwa rodzaje 95, dwa rodzaje 98 i do tego 100. I niektóre z dopiskiem BS. I chciałem tylko wiedzieć, które z tych paliw zatankować, opierając się na doświadczeniach innych użytkowników forum. Gdyby były do wyboru tylko 3 rodzaje, czyli 95, 98 i 100, to nie zadawałbym tego pytania. Widocznie wina leży też po mojej stronie, bo źle sformułowałem pytanie.
Mimo wszystko kojacek dzięki za pomoc i poświęcony czas. Ucinam się od dalszej dyskusji z Tobą żeby już nie zaśmiecać tematu i forum :wink:
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 10.04.2015 01:20

Patryk Pe napisał(a):Wystarczyło napisać w ten sposób od razu, a nie wytykać komuś błędy i udawać mądrzejszego niż się jest. Ale widocznie dla Ciebie to zbyt skomplikowane i musiałeś prostą odpowiedź rozbić na dwa długie posty - z czego ten pierwszy zupełnie bezwartościowy.
Po drugie domyślam się, że im droższe paliwo tym lepsze. Ale widziałem, że w Chorwacji są przynajmniej dwa rodzaje 95, dwa rodzaje 98 i do tego 100. I niektóre z dopiskiem BS. I chciałem tylko wiedzieć, które z tych paliw zatankować, opierając się na doświadczeniach innych użytkowników forum. Gdyby były do wyboru tylko 3 rodzaje, czyli 95, 98 i 100, to nie zadawałbym tego pytania. Widocznie wina leży też po mojej stronie, bo źle sformułowałem pytanie.
Mimo wszystko kojacek dzięki za pomoc i poświęcony czas. Ucinam się od dalszej dyskusji z Tobą żeby już nie zaśmiecać tematu i forum :wink:

Spoko, nie ma sprawy ;)
Przyznam Ci się, że określania "kombi w dizlu" itp irytują mnie, ale starałem się napisać o tym raczej żartobliwie, jak nie wyszło-szkoda.
Szczerze powiedziawszy to mi o tym przypomniałeś, że tam faktycznie są paliwa z BS i bez tego oznaczenia. Zdążyłem o tym zapomnieć. Dodam, że tankowałem to, co było-przy autostradzie lub poza nią. Teraz widzę, że na stacjach Petrol są oba rodzaje-zależnie od stacji. Tankowałem oba rodzaje paliwa, samochód przeżył, tak więc spoko-tankuj, jeździj i wyluzuj. Bardzo wyluzuj ;) tam czas biegnie wolniej, ludzie nie przejmują się tak bardzo wszystkim wokół. Polako :) :hut:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone