Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cena paliwa...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 13.05.2015 21:19

ale na tankowanie w Austrii warto zjechać do jakiejś mieściny...na autostradzie raczej drogo...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.05.2015 21:46

Na autostradach jest bardzo drogo,
wystarczy zjechać z autostrady i zatankować kilkadziesiąt centów taniej na litrze :wink:
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 13.05.2015 21:47

w Polsze nie ma aż takich różnic...to dziwne...
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 13.05.2015 22:05

Najgorzej jak ktoś jedzie w środku nocy tak jak ja, raczej wtedy szkoda czasu na kręcenie się po miastach w Austrii bo też nie mamy gwarancji że stacja jest całodobowa. W Polsce tankowanie mam zaplanowane w Jastrzębiej na BP przed samą granicą, zjeżdżamy bardzo niewiele a cena jest zdecydowanie niższa niż przy autostradzie.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 13.05.2015 22:15

Sol-Wagon napisał(a):w Polsze nie ma aż takich różnic...to dziwne...


U nas cena LPG potrafi być nawet 40gr wyższa na autostradzie niż poza nią. Jak jeździłem przez Austrię to cena LPG była nie więcej niż 15-20 centów wyższa niż poza nią, a biorąc pod uwagę ilość stacji z LPG to w Austrii napewno nie opłaca się zjeżdżać i nadrabiać km. Dla nas jest do oczywiście dużo przeliczając na złotówki ale dla np Austriaków ta różnica jest o wiele mniej odczuwalna. Poza tym przejazd przez Austrię to jakieś 300km więc tankując w Czechach większość z nas dojedzie spokojnie do Cro na tym paliwie

Jak to ujął jeden z przedmówców w innym temacie przecież te kilka euro w tą czy w tą, to nawet nie promil wydatków na cały wyjazd. :!:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.05.2015 22:58

Tyle że tamto porównanie dotyczyło kilka euro droższego noclegu, ale za to w lepszego :!: :D
A tu płacisz za to samo drożej :?
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 13.05.2015 22:59

ceny paliw w drodze nad Jadran bardzo się wyrównały... są zbliżone... trochę taniej jest w Bośni, ale większość podróżujących tamtędy nie jeździ...
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 13.05.2015 23:03

chyba, że Neum, ale czym tam na stacji można płacić kartą, albo Euro? czy ktoś tam tankował?
(przejeżdżałem przez Neum kilka razy, ale nigdy tam nie tankowałem).
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 13.05.2015 23:22

Lednice napisał(a):Tyle że tamto porównanie dotyczyło kilka euro droższego noclegu, ale za to w lepszego :!: :D
A tu płacisz za to samo drożej :?


Płacisz za komfort bezpieczniejszego i spokojniejszego podróżowania po autostradzie, niż po krętych drogach krajowych:)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 13.05.2015 23:34

slavko.v napisał(a):chyba, że Neum, ale czym tam na stacji można płacić kartą, albo Euro? czy ktoś tam tankował?
(przejeżdżałem przez Neum kilka razy, ale nigdy tam nie tankowałem).

Można płacić kartą, np. na tej stacji.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.05.2015 23:41

AdamBeata napisał(a):
Lednice napisał(a):Tyle że tamto porównanie dotyczyło kilka euro droższego noclegu, ale za to w lepszego :!: :D
A tu płacisz za to samo drożej :?


Płacisz za komfort bezpieczniejszego i spokojniejszego podróżowania po autostradzie, niż po krętych drogach krajowych:)


Nie ma żadnego związku winiety austriackiej z drogim tankowaniem :wink:
Zatankować można w Austrii przed wjazdem na autostradę od strony Czech, a wjeżdżając od południa Austrii z wcześniejszym tankowaniem w Chorwacji spokojnie się na północ Austrii dojedzie :D
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 14.05.2015 06:56

walp napisał(a):
slavko.v napisał(a):chyba, że Neum, ale czym tam na stacji można płacić kartą, albo Euro? czy ktoś tam tankował?
(przejeżdżałem przez Neum kilka razy, ale nigdy tam nie tankowałem).

Można płacić kartą, np. na tej stacji.


W Neum to chyba wszystkim można płacić, Euro, Kunami i Markami oczywiście. Tylko przelicznik może być niekoniecznie sensowny.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 14.05.2015 07:04

Lednice napisał(a):
AdamBeata napisał(a):
Lednice napisał(a):Tyle że tamto porównanie dotyczyło kilka euro droższego noclegu, ale za to w lepszego :!: :D
A tu płacisz za to samo drożej :?


Płacisz za komfort bezpieczniejszego i spokojniejszego podróżowania po autostradzie, niż po krętych drogach krajowych:)


Nie ma żadnego związku winiety austriackiej z drogim tankowaniem :wink:
Zatankować można w Austrii przed wjazdem na autostradę od strony Czech, a wjeżdżając od południa Austrii z wcześniejszym tankowaniem w Chorwacji spokojnie się na północ Austrii dojedzie :D



Nie zauważyłem abym cokolwiek o winiecie wspomniał mówiąc o bezpiecznych autostradach. :?:

Nie wiem po co tankować na początku Austrii jak w Czechach na granicy jakieś 50km wcześniej jest tańsze paliwo. Mało kto teraz nie zrobi 300km przez Austrię. Jadący na benzynie czy ropie napewno przejadą taki dystans na jednym baku. Na Lpg to tankowanie na Shelu w Mikulovie i jak ktoś rzeczywiście ma mniejszy bak to Loipersdorf między Wiedniem, a Grazem.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.05.2015 07:19

AdamBeata napisał(a):
Nie wiem po co tankować na początku Austrii jak w Czechach na granicy jakieś 50km wcześniej jest tańsze paliwo. .


Akurat w Mikulovie ceny są najwyższe w całej okolicy :!: :?
http://www.mbenzin.cz/Ceny-benzinu-a-na ... 9-CS_18351
36,90 koron czyli około 5,50 złotych

Kawałek dalej w Poysdorf
1,23 euro czyli około 5 złotych
http://www.oeamtc.at/spritapp/SimpleSearch.do

Wolny wybór, ale chyba widać po co :wink:
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 14.05.2015 14:10

Kilka km przed tymi Shelami jest też stacja, nie wiem jaka to firma ale tam tankowałem nieraz i ceny o wiele niższe niż na shelu. Drogowskaz jest przy trasie.

Poza tym te ceny paliw wahają sie ciągle i nasze rozważania w środku lipca mogą być całkowicie nieaktualne.
Wertując wątek to ceny na przełomie kilku lat między róznymi krajami ciągle skakały.

Dyskusja zmierza do punktu podobnego jak dyskusja o tym, czy kupować winietkę na Czechy i jechać autostradą, czy zaoszczędzić i jechać drogami krajowymi.
Jeden kupi winietkę ale zjedzie gdzieś po tańsze paliwo, a drugi (jak np. ja :D ) pojedzie drogami lokalnymi przez Czechy, ale nie będzie się zagłebiał w poszukiwanie stacji z tańszym paliwem. Ostatecznie wszystkie te opcje spotkaja się gdzies w jednym punkcie zbliżonym do siebie w wymiarze cenowo-czasowo-komfortowym.
Ostatnio edytowano 14.05.2015 14:41 przez AdamBeata, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone