Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cavtat - może był ktoś, jakie opinie ???

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Olisia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 18.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olisia » 29.03.2010 07:16

Mnie Cavtat bardzo przypadł do gustu - miasteczko fajne, z klimatem - z deptakiem, plaże są - miejska - ale też można iść w stronę Dubronika - przechodzi się przez teren hotelu - jest tam fajna plaża - mało ludzi :)
Generalnie nam zależało, żeby zwiedzić trochę chociaż Czarnogóry i jako miejsce wypadowe jest dobrym miejscem.
Jeszcze tam wrócimy napewno
HELIOS
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 06.04.2010
witam,

Nieprzeczytany postnapisał(a) HELIOS » 06.04.2010 10:51

witam,
W maju jedziemy do Dubrovnika. Chcielibyśmy się zatrzymać w Cavtad .Czy możesz coś polecić ?
Dwie pary .
pozdrawiam
marcin
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl





Piotr Gumkowski napisał(a):Byłem w Cavtacie 2-krotnie ale noclegi miałem w okolicy (m. inn. Plat).
Miasteczko sympatyczne nie tylko na spacer ale też do kąpieli. Jest kilka 'plaż', najciekawsza na końcu półwyspu otaczającego wzgórze
(z cmentarzem na szczycie), tuż przy deptaku i małej kafejce. Jest tam mała zatoczka otoczona skałami do której schodzi się schodkami, z ciepłą,
nagrzaną słońcem wodą i połączeniem z otwartym Jadranem. Skały są
wielkie i płaskie , tak że można na nich plażować lub skakać do otwartego z drugiej strony morza. Od strony północnej Catvatu, w stronę centrum są jeszcze 2-3 plaże żwirkowe. Prawdą jest że co kilkanaście/kilkadziesiat minut przelatują nad głową samoloty lądujące w Cilipi, być może jest to uciążliwe przy noclegu. Cavtat i okolice to dobra baza wypadowa do Dubrovnika, Czarnogóry (Boka Kotorska) i Konavle (super klify, najwyższe w Chorwacji). Do Dubrovnika można się dostać małymi łódkami, busami lub lokalnym 'PKS'-em jadacym w stronę Splitu.
'Biała flota' dopływa z Cavtatu do portu na starym mieście Dubrovnika.
Są też rejsy na wyspę Lokrum , którą bardzo polecam na jednodniowy wypad.
Początek września powinien być bezpieczny przy wyjeździe 'w ciemno',
baza noclegowa jest dość duża.

Pozdrav
HELIOS
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 06.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) HELIOS » 06.04.2010 10:53

Witam,
Czy może ktoś polecić apartament dla 4 osób( dwie oddzielne sypialnie.) w Okolicach Dubrownika.
marcin
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 09.04.2010 07:23

HELIOS napisał(a):Witam,
Czy może ktoś polecić apartament dla 4 osób( dwie oddzielne sypialnie.) w Okolicach Dubrownika.
marcin
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


Polecam Apartamenty Erminia u Vlaho Brcica w Mlini a konkretnie apartament nr 6 (dwie oddzielne sypialnie, dwie łazienki z prysznicami i pralką, w pełni wyposażona kuchnia łącznie ze zmywarką). Byłem w zeszłym roku. Apartament czyściutki, dobrze wyposażony. Cena 90 euro za noc (ale targuj się :wink: - my dostaliśmy jedną noc gratis). Gospodarz miły i uczynny (za darmo chciał nam zrobić wycieczkę łódką do Dubrovnika lub Cavtatu). Mlini to malutka mieścina, raczej dla osób szukających spokoju, ale jest również doskonałą bazą wypadową do Dubrovnika, Cavtatu lub do Czarnogóry, BiH.
martika71
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 05.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) martika71 » 09.02.2016 16:48

Pomożcie.Mamy zamiar jechać do Cavtat.Poczytałam trochę i bardzo skąpe informacje są na temat plaż w tym mieście.Jedziemy z 5-letnim dzieckiem i zależy nam na bezpiecznej plaży.Czy ktoś ma jakieś informacje ?
Pozdrawiam
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15556
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.02.2016 18:35

martika71 napisał(a):Pomożcie.Mamy zamiar jechać do Cavtat.Poczytałam trochę i bardzo skąpe informacje są na temat plaż w tym mieście.Jedziemy z 5-letnim dzieckiem i zależy nam na bezpiecznej plaży.Czy ktoś ma jakieś informacje ?

Wejdź na relacje z podróży, tam kilka osób wrzucało zdjęcia z pobytu, ostatnio nawet mysza 73
W mojej relacji jest kilka zdjęć plaży - zaznaczamy, my tam nie plażowaliśmy
martika71
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 05.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) martika71 » 12.02.2016 15:42

Dziękuję bardzo za pomoc.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 12.02.2016 16:21

W ostatnie wakacje byłam kilka razy w Cavtacie - bardzo mi się miasteczko podobało :P ,
a jeśli chodzi o plaże, to nie pomogę, bo nie bardzo zwracałam na nie uwagę.
Ale jakaś fajna, przyjazna dla dzieci, nie rzuciła mi się w oczy :?
Jaceł
Croentuzjasta
Posty: 121
Dołączył(a): 04.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaceł » 05.03.2016 01:06

W Cavtacie plaż nie ma ... są skały i trochę betonu, ale takich "normalnych" plaż nie uświadczysz. Cavtat jest dobry do zamieszkania, wieczornych spacerów po promenadzie czy też picia i jedzenia w knajpkach, ale na "plażing" najlepiej jechać do Kupari. Kilkanaście kilometrów prostą drogą ..... i mamy plażę, ciszę i spokój. Niedaleko jest też Pasjacza, ale w lipcu był tam niemiłosierny upał i powrót po schodach, to była katorga :(
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Cavtat - może był ktoś, jakie opinie ??? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone