Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Camp Bijela Uvala

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AsiaHazubi
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) AsiaHazubi » 12.07.2018 11:04

Bardzo bardzo dziękuje za odpowiedzi :-)
Pozdrawiam
Asia
Kichol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 331
Dołączył(a): 13.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kichol » 17.07.2018 18:11

Tez wypoczywam teraz na Bijela Uvala.

Baseny bardzo fajne jak na CRO. Dobre do pływania. Regularnie czyszczone. Płatne leżaki 25-30 hrk.

Miejsc parcelowanych nie ma wolnych. Wszystko zarezerwowane. Strefa Free Zone tez pełna, choc sa pojedyncze miejsca.

Camp bardzo dobrze zadrzewiony. Duzy atut.
Najroznjejsza roslinnosc, drzewa glownie lisciaste.

Toalety i prysznice czyste i regularnie sprzatane.

Zadbane korty tenisowe.

Duzo mozliwosci biegania. Sciezka brzegiem morza ma ponad 6 km. Od Funtany przez Polidor, Bijela Uvala do Zelena Laguna.
Fajne miejscowki do oglądania zachodu słońca.

Restauracje całkiem ok i ceny w miarę zjadliwe jak na duzy camp. Poza campem ceny ok 15% nizsze.

Markety bardzo drogie 2 do 3 razy drozej niz w Plodine/Lidl/Konzum/Kaufland. Wszystkie te inne sklepy w zasiegu 10min autem.

Genialny, profesjonalny masaz u Nikol na campingu (gabinet na zapleczu marketu w centrum campu). Po prostu trzeba skorzystac !. Z reguly terminy wolne z ok 3-4 dniowym wyprzedzeniem.

Bardzo duzy Wibit na głównej plazy (płatny).

Duzo atrakcji wodnych czyli skutery, rowery wodne, deski, parasail za motorowka...

Urozmaicone plaze od zwirowek, przez kamienie do płaskiego betonu.

Cisza nocna 23-7.
Globtroterek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Globtroterek » 08.09.2018 18:29

To ja jeszcze dorzucę fajne animacje dla dzieci i bardzo duże boisko do piłki nożnej, a także bpisko do koszykówki i siatkówki plażowej :)
robur
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 17.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) robur » 09.05.2019 08:06

Macie może porównanie z Solarisem?
Oraz Park Umag?
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 09.05.2019 10:04

robur napisał(a):Macie może porównanie z Solarisem?
Oraz Park Umag?


A coś konkretniej, o jakie szczegóły chodzi?
Najważniejsza różnica to oczywiście lokalizacja, to pewnie już sam zobaczyłeś.
Jeśli chodzi o wypoczynek w wodzie to Solaris ma tylko jeden basen (przy morzu). Ma też duży aquapark ale dodatkowo płatny.
Bijela Uvala ma jeden basen + brodzik przy samym morzu, oraz drugi basen + dwa brodziki w głębi z zabawkami dla dzieci - zjeżdzalnie, armatki wodne, sikające grzybki itp.
Park Umag ma duży basen dla dzieci ze statkiem pirackim w środku - ale nie przy morzu, oraz obok drugi basen głębszy do pływania. Ponadto niektóre mobilhome mają półprywatne niewielkie baseny - jeden basen na kilka domków.
Bijela Uvala ma więcej cienia niż Park Umag.
Poza tym wszystkie z nich są porównywalne - place zabaw, korty tenisowe, trampoliny, sklepy, wypożyczalnie sprzętu, minigolf, restauracje, piekarnie itp.
robur
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 17.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) robur » 09.05.2019 13:48

Dzięki za info
Oto mi chodziło gdzie jest więcej cienia, i gdzie jest przyjemniejsza plaża, najlepiej kamienie drobne a z tyłu cieć z drzew
i oczywiście odległość z mobile homów do plaży, nie każdemu z naszej ekipy zależy na kempingu, a argument za tym żeby przepłacić za domek w stosunku do kwatery jest odległość od plaży
Na obecną chwilę temat Solarisa nieaktualny, mają tylko 2 domki a potrzebujemy 4
ponad 5tysi nie ma chętnych żeby płacić za inne domki
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 09.05.2019 15:03

Na każdym z tych kempingów plaże są zróżnicowane. Jest beton, są duże głazy i są plaże żwirkowe, aczkolwiek co do wielkości kamyczków na plaży to trudno powiedzieć czy są one drobne.
Jest jeszcze Lanterna camping ale on jest chyba droższy w porównaniu do pozostałych. Ma jednak duży kompleks basenowy, ale nie ma apartamentów, są tylko dombki typu mobilhome, namioty, pola namiotowe oraz parcele dla kamperów.
robur
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 17.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) robur » 09.05.2019 15:31

Patrzyłem na zaton, lanterne, strasko
ale w tym terminie minimum 5500 i grubo ponad 6tys
kosko
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 20.02.2022
Camp Bijela Uvala - kilka pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) kosko » 20.02.2022 13:48

To mój pierwszy post tutaj, więc na poczatku witam wszystkich serdecznie.

W wakacje chcę wybrać się z rodziną (2+2, dzieci 3 i 6 lat) na Camping Bijela Uvala (parcela na namiot) i w zwiazku z tym mam kilka pytań do osób które tam wypoczywały:
1. Czy rezerwować wcześniej miejsce na tym kempingu?
2. Którą strefę wybrać (przy wczesniejszej rezerwacji), która według Was najlepsza? Ważne aby miejsce było zacienione i biorąc pod uwage wiek moich dzieci. Do wyboru Zone od A do L chyba. Patrząc na mapę celowałbym w Zone C, ale to tylko z mapy.
3. A może strefa Free Zone? Tylko czy jest tam możliwość podłączenia energii elektrycznej?
4. Czy bezpośrednio przy swoim namiocie, niezależnie od Strefy można mieć swój samochód?
5. Patrząc na zdjęcia i mapę to większość parceli jest zacieniona, a na tym mi zależy, ale może są jakieś Strefy które nie są jednak zacienione?
6. Bardziej w lipcu czy w sierpniu polecacie się tam wybrać?
7. Może jeszcze jakieś porady co do tego kempingu?

Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi.
tobiasz1985
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 05.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) tobiasz1985 » 24.02.2022 11:10

@kosko
ja jadę w sierpniu z dziecmi 5 i 6 lat
7-15 sierpnia camp Strasko
15-21 camp Uvala
21-27 camp Lanterna
Na strasko bylismy w zeszlym roku i jest genialny wiec tam wracamy
na uvali nie bylismy, ale opinie ma swietne, lepsze niz camp umag, ktory tez bralem pod uwage
na Lanternie byli znajomi i bardzo polecaja
dodatkowo plan wycieczki jest zaplanowany pod ceny
Na strasko nie placisz za dzieci do lat 7 wiec na poczatek wchodzi ten camp poniewaz do 15 jest super wysoki sezon
potem od 15 do 21 jest nizsza cena na uvali
i nastepnie od 21 do 27 jest jeszcze nizsza cena na lanternie
dodatkowo mam karte avtokampi i wydaje mi sie, ze ona jest honorowane przez te kempingi nawet w sierpniu
ja dzis wyslalem prosbe o rezerwacje, takze jeszcze nie mam zabukowanych pitchy, jedziemy pod namiot
jak cos to mozemy sie zgadac :)
Esc
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 29.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Esc » 24.05.2022 00:37

Z tego co pamiętam to rezerwacje na tych kempingach są raczej słabe. Z dwóch powodów cena rezerwacji nie wlicza się w pobyt oraz to nie jest rezerwacja konkretnego pitcha a tylko jakiegoś. Co za tym idzie nawet jak znasz plan kempingu bo byłeś w tamtym roku to i tak nie koniecznie dostaniesz to pole co chcesz. I na koniec plan w internecie wygląda inaczej niż w rzeczywistości gdzie okazuje się że dana zona praktycznie nie istnieje dla turystów ponieważ jest wykupiona przez biuro podróży i stoją tam przyczepy albo namioty przez cały sezon.
sandomingo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 25.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandomingo » 27.05.2022 09:22

Bijela Uvala jako kemping bardzo fajny, do polecenia.
Czysto, schludnie, jest wszystko co potrzeba do wypoczynku.
Najsłabszym elementem dla mnie była sama plaża, dlatego często korzystaliśmy z basenów.
wzXander
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 22.03.2018
Re: Camp Bijela Uvala - kilka pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) wzXander » 03.06.2022 09:16

kosko napisał(a):To mój pierwszy post tutaj, więc na poczatku witam wszystkich serdecznie.

W wakacje chcę wybrać się z rodziną (2+2, dzieci 3 i 6 lat) na Camping Bijela Uvala (parcela na namiot) i w zwiazku z tym mam kilka pytań do osób które tam wypoczywały:
1. Czy rezerwować wcześniej miejsce na tym kempingu?

Namioty rozstawiane są na FREE ZONA. Znajdujesz miejsce i sie rozstawiasz. Jest to ekonomiczniejsza wersja.
Oczywiscie mozesz zarezerwowac parcele. Ale to zdecydowanie drozszy wariant. Przez kilka lat jak tam bywam widzialem kilka takich rozwiązań

2. Którą strefę wybrać (przy wczesniejszej rezerwacji), która według Was najlepsza? Ważne aby miejsce było zacienione i biorąc pod uwage wiek moich dzieci. Do wyboru Zone od A do L chyba. Patrząc na mapę celowałbym w Zone C, ale to tylko z mapy.

Cieżko powiedzieć która strefa. Kazda ma drzewa. Są parcele z wieksza ilością cienia i bardziej słoneczne.
My np. przeszlismy się i na mapce zaznaczalismy numery parceli ktore nam odpowiadaja tak aby na nastepny rok zarezerwowac sobie odpowiednie. Ten sposob sprawdza nam sie juz kilka lat.

3. A może strefa Free Zone? Tylko czy jest tam możliwość podłączenia energii elektrycznej?

Tak. Na free zone są szafki. Wiec nie ma problemu z podłączeniem. Oczywiscie kabel najlepiej dłuższy niż 10-15m.
Wtyczki jakie występują były opisywane kilka postów wcześniej.

4. Czy bezpośrednio przy swoim namiocie, niezależnie od Strefy można mieć swój samochód?

Można. Tylko odjezdzając np. do sklepu warto w tym miejscu położyc np. lezak aby ktos inny nie zajał miejsca.

5. Patrząc na zdjęcia i mapę to większość parceli jest zacieniona, a na tym mi zależy, ale może są jakieś Strefy które nie są jednak zacienione?

Tak jw. to zależy. Czasem drzewo bedzie tak ustawione, ze masz wiecej słonka rano albo wieczorem.
Jednak raczej polecam free zone. Masz ich kilka na campingu wiec zawsze znajdziesz odpowiadajace miejsce.
Mozesz sprawdzic sasiadujacy Zelena Laguna. Tam tez sa free zony. Jest to jeden wlasciciel. Miedzy nimi mozna sie swobodnie przemieszczac i korzystac z ich infrastruktury.

6. Bardziej w lipcu czy w sierpniu polecacie się tam wybrać?

Zdecydowanie lipiec.
W sierpniu zaczyna sie najazd automotivow. I robi sie tłoczno.

7. Może jeszcze jakieś porady co do tego kempingu?

Jesli masz jakies pytania - pisz :)

Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi.
Poprzednia strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Camp Bijela Uvala - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone