Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brela 2014

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jackq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 135
Dołączył(a): 21.05.2013
Brela 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackq » 27.08.2014 10:58

Wrócilismy z Breli. Pobyt na ul Podcrkavlje 9, czyli 3 piętro (każde piętro miało osobny nr ulicy)
Podcrkavlje_9_Brela.jpg

Apartament duży, 2 sypialnie z podwójnymi łóżkami, w jednej z nich dodatkowe pojedyncze łóżko, 2 łazienki, salonik z jadalnio-kuchnią i w nim było tez rozkładane łóżko. Klima, wifi, no i najważniejsze, piękny widok na morze i góry. Koszt 100eur za dobę. Zejście na plażę betonowym chodniczkiem - dróżką + kilka schodków.
Dsc_0012.jpg

Właściciel, Marin, ma na dole przy plaży wypożyczalnię sprzętu wodnego oraz sklepik z gadżetami wodnymi, co do samej jego osoby, dziwny typ i niezbyt miły w obyciu.

No to teraz kilka słów na temat otoczenia:
plaże, zacznijmy od północy
-rejon hotelu Burin i okolica, fajne zatoczki, jest parking płatny, blisko plaży, kilka knajpek i restauracyjek, w tym Burin, ciutke droższa niż normalnie, jedzenie smaczne. Plaża jak wszędzie żwirkowo-kamienista, są prysznice, "gęstość zaludnienia" troszkę wyższa od przeciętnej, ale da się znaleźć miejsce dla siebie. Rejon ten zakańczam zatoczką z dosyć sporą skałką, z której można pyknąć sobie na główkę - szczerze polecam
skałka z lewej, lepiej widoczna od morza, niestety takowej fotki brak
IMG_20140818_143123.jpg

IMG_20140818_143142.jpg

na tej plaży i o jedna zatoczkę wcześniej, bywaliśmy najczęściej.

-kolejny rejon nazwijmy go Plimowskim, gdyż właśnie leży przy knajpce "Plima"
IMG_20140816_163940.jpg


tą plaże mieliśmy tuż pod apartamentem, plażowaliśmy tam 2 razy, ze względu na wielkość i liczbę ludzi na m2 wybieraliśmy to co pisałem wyżej. I tak w porównaniu z tym co napisze za chwilę ta plaża była spokojna i mało zatłoczona.
-plaża rejon ulicy Stomarica i Scit, jak dla mnie zbyt dużo ludzi a w szczególności małych rozwrzeszczanych dzieci, które biegały, po plażujących, sikały gdzie popadnie itp itd. Nie mówiąc już o syfie jaki powstawał w okół - nie moja bajka.
Apartamenty są tuż przy deptaku, lub na skałce (dużo schodów) i szczerze dziękuję "różnym siłom", że nie szukaliśmy tam ap.
Fotka robiona już pod wieczór stąd niższa ilość ludzi
P1030092.jpg

w oddali fajna kawiarenka
P1030100.jpg

-idąc dalej dochodzimy do rejonu ul Podrace, skałki Brelowej no i samego centrum
P1030104.jpg

P1030106.jpg

przy Podrace, kiepściutkie plaże, dużo sporych kamieni, a najsłynniejsza zatoczka była oblegana na maxa, przez ludzi i przez motorówki.
Plaża w centrum, ręcznik obok ręcznika, straszny tłum, ludzie z braku miejsc rozkładali się na deptaku.
Jeśli ktoś tak lubi to jest to najlepsze miejsce na plażowanie w tłumie.
-rejon ul Frankopańskiej, tam to już małe skrawki wyrwane morzu aby się położyć lub leżenie na w miarę płaskich kamieniach-skałkach.
P1030113.jpg

Na tym zakończyliśmy oglądanie plaż w Breli.

Jak dla mnie co można wywnioskować z powyższych wpisów, najlepszym rejonem plażowania wg. mnie jest odcinek od Plimy w górę aż do prawie Burina.
Spokój, cisza, mało ludzi, spokojnie można znaleźć miejsce, piękne skałki nad i pod wodą - jest co oglądać i z brzegu i spod wody np snurkując.
Zaznaczam iż jest to moje zdanie, nie każdy musi się z nim zgadzać i ma do tego święte prawo!

Jedzenie:
w tej kwestii nie mam dużo do powiedzenia, gdyż główną naszą stołówka była właśnie Plima, duży wybór dan, smacznie i w przystępnych cenach. Przykłady:
panierowane piersi z kurczaka, sałatka, frytki, sosik 55kun
piersi z kurczaka w sosie musztardowym, sałatka, frytki 60kun
kałamarnice z grilla, ziemniaczki ze szpinakiem, 60kun
muszelki gotowane + chleb, 60kun 1kg
sałatka z ośmiornicy 60kun
cevapcici, plejskavica, po 60kun
piwko lane 13kun, napoje (cola, fanta) 12kun... itp. itd.
Przy Plimie jest też druga knajpka, oddzielają je tylko schodki. Ceny te same ale jakość usług w moim odczuciu gorsza, widać to też było po różnicy w ilości gości. W obu po 1 obiadku (dla nowego klienta) dostaniecie: w Plimie po kieliszeczku rakiji, w tej obok, po kieliszeczku orahowicy.
W Burinie ciut drożej, średnio 90-100kun za to co wyżej
Jedliśmy też w restauracji Katara - najgorsza z naszych kolacji w Breli, jedzenie paskudne, niesmaczne, i nie chcę nawet sobie tego przypominać gdyż mnie mdli... wyszliśmy z niesmakiem w ustach. Jak ktoś jest chętny to mu dokładnie opiszę sytuację i z pewnością odpuści sobie Katarę. :evil:

Co nam się udało zobaczyć w okolicy.
Oprócz plażowania, trzeba było tez troszkę tyłek ruszyć, dlatego 3 dni pobytu poświęciliśmy na wycieczki objazdowe.
Byliśmy w Omisiu, piękne miasteczko, jest co zwiedzać, nie będę się rozpisywał gdyż nie jest to temat o Omisiu :-P
P1030380.jpg

P1030385.jpg

P1030401.jpg

P1030402.jpg

P1030414.jpg

P1030421.jpg


Przelotem w drodze powrotnej wpad do: Mimice, Marusici, Pisak
przebieg przez wioskę, luknięcie jak tu się plażuje i szybki wypad dalej ;)
i w drugą strone Breli to samo, czyli: Tucepi, Podgora, Baśka, Makarska no i finalnie Śv. Jure.
P1030190.jpg

P1030195.jpg

P1030208.jpg


Za rok chyba Tucepi :hut:

Miał być też Dubrownik, ale po poczytaniu odpuściliśmy, zbyt duży koszt a my już byliśmy pod koniec pobytu i kasy zostało na rozwałkę mało.

Na tym kończę moje wypociny, mam nadzieję, że chociaż troszkę przybliżyłem miasteczko i okolicę potencjalnym chętnym na wyjazd do Breli.
Wczasy udane i miło je będziemy wspominać. Pozdrawiam i do zobaczenia za rok w Cro. :papa:
elanski
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 18.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) elanski » 27.08.2014 11:54

Bardzo fajna relacja, duzo dobrych fotek :)
W tym roku drugi raz w Chorwacji, okolice Baski - polecam camp Adriatic.
madzia828
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 185
Dołączył(a): 02.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia828 » 27.08.2014 12:17

też byliśmy w Breli, kwaterkę mieliśmy na ulicy Put Luke. W Burinie byliśmy na kolacji i obiedzie, w przystępnej cenie dwa dania zupa+ drugie danie 40kun; plażowaliśmy głównie w okolicach "kawiarenki u Lero" :mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.08.2014 12:21

jackq napisał(a):-plaża rejon ulicy Stomarica i Scit, jak dla mnie zbyt dużo ludzi a w szczególności małych rozwrzeszczanych dzieci, które biegały, po plażujących, sikały gdzie popadnie itp itd. Nie mówiąc już o syfie jaki powstawał w okół - nie moja bajka.

Od 8.08. do 21.08. plażowałem na Šcit przy La Bomba.
Dzieci rozwrzeszczanych i sikających nie było, tłoku i syfu też nie.
Może dla niektórych mankamentem byłaby muza w La Bombie, ale mnie ona nie przeszkadzała :lol:
Jędrula
Croentuzjasta
Posty: 235
Dołączył(a): 12.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jędrula » 27.08.2014 12:31

Brela piękne miejsce i chce się tam wracać ale ceny są zaporowe , 100-ówka hmmm...
jackq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 135
Dołączył(a): 21.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackq » 27.08.2014 12:40

To jeszcze ciekawe chmurki :P
Dsc_0314.jpg

Dsc_0316.jpg

P1030449.jpg

P1030454.jpg



ps. Janusz, czyli byliśmy w podobnym czasie na tej plaży, być może ja bardziej wrażliwy jestem, a dzieciaki sam widzisz na fotach. Mnie to irytuje jak mi ktoś nad głową skacze a ja chcę odpocząć. A lały centralnie z murka obok deptaka. Chyba sobie zawody urządzali. :roll:

Jędrula napisał(a):Brela piękne miejsce i chce się tam wracać ale ceny są zaporowe , 100-ówka hmmm...


były apartamenty dla 6 osób za 70euro bez żadnej targówki, więc pewnie jeszcze by spuściła, ale nam nie odpowiadał układ pomieszczeń no i 3-4 linia.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.08.2014 12:46

Dzieci na "mojej' plaży :wink: były, ale nie wrzeszczały, zawodów w sikaniu nie zauważyłem, gdyby coś takiego było, zwróciłbym uwagę Rodzicom.
Jędrula
Croentuzjasta
Posty: 235
Dołączył(a): 12.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jędrula » 27.08.2014 12:48

No właśnie , jak chcemy mieszkać blisko morza to trzeba wydać trochę eurasów , ale to przecież Brela .
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.08.2014 12:57

Jędrula napisał(a):No właśnie , jak chcemy mieszkać blisko morza to trzeba wydać trochę eurasów , ale to przecież Brela .

Ok. 50 schodków :wink: - 50 euro lipiec/sierpień za dwie osoby. (w tym taksa klimatyczna, klima, wi-fi)
jackq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 135
Dołączył(a): 21.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackq » 27.08.2014 13:04

Janusz Bajcer napisał(a):Dzieci na "mojej' plaży :wink: były, ale nie wrzeszczały, zawodów w sikaniu nie zauważyłem, gdyby coś takiego było, zwróciłbym uwagę Rodzicom.


Inaczej jest troszkę jak się leży cały czas a inaczej jak ktoś z boku wstąpi na chwilę posiedzi i poobserwuje. Cała nasza paczka stwierdziła jednogłośnie, że "za dużo luda" a sikających brzdąców również widzieliśmy wszyscy bo jeszcze się z tego śmialiśmy, że niezły luzik tutaj mają. Może akurat trafiłem na ten moment. Przykre jest to, że największy gwar, krzyk i rozpierducha dochodzi do naszych uszu w rodzimym języku. Jakoś reszta europy potrafi odpoczywać w spokoju.
W La Bombie rybkę przekąsiłem, a jakże.
A teraz mam szok termiczny, 11stopni za oknem :boss:
Jędrula
Croentuzjasta
Posty: 235
Dołączył(a): 12.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jędrula » 27.08.2014 13:30

Janusz Bajcer napisał(a):
Jędrula napisał(a):No właśnie , jak chcemy mieszkać blisko morza to trzeba wydać trochę eurasów , ale to przecież Brela .

Ok. 50 schodków :wink: - 50 euro lipiec/sierpień za dwie osoby. (w tym taksa klimatyczna, klima, wi-fi)



No właśnie , 50 za dwie osoby , a w ubiegłym roku zapłaciłem w Tribunj 2+2 (w tym taksa klimatyczna, klima, Wi-Fi , lipiec) też 50 eurasków . No ale nie ma co narzekać , Brela to w końcu Brela , perełka...
W przyszłym roku tam pojadę i już przebieram nogami :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.08.2014 13:43

Ja nie narzekam, było super :lol:
Brela je biser :idea:
Jędrula
Croentuzjasta
Posty: 235
Dołączył(a): 12.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jędrula » 27.08.2014 13:51

Janusz Bajcer napisał(a):Ja nie narzekam, było super :lol:
Brela je biser :idea:




Wiem , wiem :) To ja trochę narzekam , nie podoba mi się to w Breli - ceny , zwłaszcza , że poziom sporej części apartamentów jest powiedzmy ''nie na moim poziomie w tej cenie'' . Tak czy siak , lubię to miejsce i będę tam wracał .
Hadler
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 356
Dołączył(a): 17.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hadler » 27.08.2014 13:51

Janusz Bajcer napisał(a):Ja nie narzekam, było super :lol:
Brela je biser :idea:


Oj, prawda! Święta Prawda!
miro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) miro » 27.08.2014 18:26

Janusz Bajcer napisał(a):Dzieci na "mojej' plaży :wink: były, ale nie wrzeszczały, zawodów w sikaniu nie zauważyłem, gdyby coś takiego było, zwróciłbym uwagę Rodzicom.

Potwierdzam!
Codziennie plażowałem na tej właśnie plaży i nie zauważyłem dzikich hord dzieciaków sikających gdzie popadnie :wink:

Hadler napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Ja nie narzekam, było super :lol:
Brela je biser :idea:


Oj, prawda! Święta Prawda!
To dlatego odkrywanie Chorwacji w pewnym momencie zakończyłem w Breli.
Byłem tam już 8 razy i na pewno jeszcze wrócę...
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone