Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bella Italia

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.01.2012 13:32

No i jeszcze coś w kwestii tego pięknego Kraju...





Obrazek
jarkotowa
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 27.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarkotowa » 14.01.2012 17:16

Mój syn w ramach ferii właśnie korzysta z uroków Dolomitów.
Przed wyjazdem wspomniał, że chciałby pojechać do Rzymu (nic nie wie o naszych planach wakacyjnych) 8)
bezelek_89
Croentuzjasta
Posty: 169
Dołączył(a): 19.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezelek_89 » 16.01.2012 11:03

w italii jestem zakochany!!
jednak do neapolu zniechęcony - brud, tłok - skutecznie odstraszają, jednak całokształtu wypadu nie popsuje nawet Neapol. Jedyne co w Neapolu nam posmakowało to pyszna Margherita di Bufala w da Michelle :)
jarkotowa
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 27.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarkotowa » 16.01.2012 11:08

Czy jesteście w stanie mi polecić jakąś plażę/kąpielisko/ nad Morzem Tyrreńskim? Najchętniej żeby nie było tłumów. Może być bardzo na uboczu.
W tym całym galopie zwiedzania będzie potrzebny jeden dzień spokoju i odpoczynku.
bezelek_89
Croentuzjasta
Posty: 169
Dołączył(a): 19.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezelek_89 » 16.01.2012 11:18

jeżeli chcesz typowego odpoczynku z dala od tłumów to polecam okolice Guardi di Fuscaldo w Kalabrii
Obrazek


obok można zwiedzić Paole - miasto św. Franciszka "z Asyżu" :)
oraz wybrać się kolejnego dnia do Tropei :)
Obrazek


sprecyzuj, w jakiej okolicy będziesz, bo wybrzeże M.Tyrreńskiego jest dosyć długie;P
jarkotowa
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 27.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarkotowa » 16.01.2012 11:25

Wygląda bosko, ale za daleko. Wyprawę kończymy na Neapolu/Pompejach i zawracamy. Coś bliżej?
bezelek_89
Croentuzjasta
Posty: 169
Dołączył(a): 19.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezelek_89 » 16.01.2012 11:27

Ravello?
Praiano?
:)
z Neapolu do Guardia di Fuscaldo jest jakieś 2godzinki drogi:)
jarkotowa
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 27.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarkotowa » 16.01.2012 11:33

Generalnie będziemy jechać z góry (Pisa) na dół (Neapol) i po drodze chcemy zjechać gdzieś nad morze na relaks, nocleg.
bezelek_89
Croentuzjasta
Posty: 169
Dołączył(a): 19.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezelek_89 » 16.01.2012 11:36

za ViaREggio są piękne plaże z widokiem na Elbę;)
Obrazek
bodajże zatoczka od Piombino przez Follonicę do Punta Ala;)
jarkotowa
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 27.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarkotowa » 17.01.2012 14:26

Czy latem, do namiotu, wystarczy do nocnego przykrycia jakaś cienka bawełniana "przykrywka" typu prześcieradło? Do tej pory w ciepłych krajach mieszkałam w klimatyzowanych pokojach. Namiot i klimat śródziemnomorski to dla mnie coś nowego.
KURYK
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 27.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KURYK » 17.01.2012 22:17

Witam, ja mam takie zapytanie odnośnie podobnych możliwości kwaterunku jak w Cro, tj. apartament tudzież domek w okolicach Toskanii, ale w bliskiej odległości od morza. Nam "starym" chodzi o dobrą bazę wypadową na toskańskie miasta, natomiast morze i plaża ze wzg. na dzieciaki. Nie mogę się doszukać jakichś namiarów na prywatne kwatery(czy takie w ogóle istnieją), a w temacie Italii jestem zielony. Byliśmy tylko w Wenecji wypadem z Cro. Wielka prośba jak macie jakieś sugestie będę wdzięczny.Mamy zamiar podróżować własnym autkiem.
bezelek_89
Croentuzjasta
Posty: 169
Dołączył(a): 19.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezelek_89 » 17.01.2012 23:38

w toskanii jeszcze jako tako z tubylcami dogadasz sie po angielsku, jednak na poludnie od rzymu szanse dogadania w jezyku innym jak wloski to 10% :)

ogolnei nie ma szerokiej bazy domkow, apartamentow jak w CRO... nei ma rowniez naganiaczy stojacych na kazdym rogu...
trzeba meic szczescie i troszke pokrazyc aby znalezc cos dla siebie i dogadac sie odnosnie ceny zadowalajacej obie strony:)
ewan
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 17.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewan » 18.01.2012 00:22

KURYK napisał(a):Witam, ja mam takie zapytanie odnośnie podobnych możliwości kwaterunku jak w Cro, tj. apartament tudzież domek w okolicach Toskanii, ale w bliskiej odległości od morza. Nam "starym" chodzi o dobrą bazę wypadową na toskańskie miasta, natomiast morze i plaża ze wzg. na dzieciaki. Nie mogę się doszukać jakichś namiarów na prywatne kwatery(czy takie w ogóle istnieją), a w temacie Italii jestem zielony. Byliśmy tylko w Wenecji wypadem z Cro. Wielka prośba jak macie jakieś sugestie będę wdzięczny.Mamy zamiar podróżować własnym autkiem.


Można znaleźć w necie na stronie: tripadvisor, homeintuscany,interhome: polski, niemiecki lub angielski. Jest mnóstwo ofert w bardzo rozmaitych cenach.
bezelek_89
Croentuzjasta
Posty: 169
Dołączył(a): 19.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezelek_89 » 18.01.2012 00:27

ja preferuje osobisci ena miejscu zalatwiac. ale to ze wzgledu na wakacje letnie w 2polowie wrzesnia dzieki czemu wszystko na miejscu jes tjuz opuszczone i mozna si edo woli targowac;)
we wrzesniu na kalabrii apartament 4 osobwoy - meiszkalismy we dwojke - tuz przy plazy, z tarasem wychodzacym na plaze - cudowne sniadania i obiadki, wieczorne przesiadywanie przy winku - za 12euro /doba :)
ewan
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 17.01.2012
prośba o radę

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewan » 18.01.2012 00:53

Witam, w tym roku w czerwcu wybieram sie do Toskanii ale tylko na tydzień. Co proponowalibyście zobaczyć aby max wykorzystać tak krótki czas. Będę miała samochód.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Bella Italia - strona 40
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone