Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bella Italia

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
stiepa
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) stiepa » 10.01.2011 08:39

jotem napisał(a):
JoannaG napisał(a):A może jakaś relacja :lol:

Ja na przyszły rok planuję Włochy i część wakacji mamy zamiar spędzić właśnie nad Gardą :)


Nie ma się co zastanawiać, trzeba jechać - na pewno warto! Najlepiej poza szczytem sezonu.

Poniżej nasza "przydomowa" plażyczka:)
Obrazek


Witam, czy masz może jeszcze namiary na miejscówkę/ewentualnie cena za osobę? pozdrawiam.
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 10.01.2011 09:55

W Kalabrii nie byłem. Kampanie warto odwiedzić. Moim zdaniem drogi zarówno autostrady jak i lokalne nie różnią się od reszty Włoch. Różny jest tylko styl jazdy ale to na prawdę odczuwa się dopiero w miastach. Piękne miejsca do zwiedzenia by wspomnieć tylko Neapol Pompeje czy pałac w Casercie. A i kompleksów można trochę poleczyć oglądając ogólny nieład przestrzenny i śmieci.
iwc1
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 18.03.2010
Re: Toskania

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwc1 » 30.01.2011 21:57

Piotrek_B napisał(a):
Grzegorz Ćwik napisał(a):....Ferenc Mate - Wzgórza Toskanii...

Grzegorz, dzięki za inspiracje.
Przed chwilą kupiłem tą książkę + dodatkowo "Winnica w Toskanii" tego samego autora :wink:
Pozdrawiam[/quote

Witam,
czytam co piszecie , przeczytałem książki o których dyskutujecie i rzecz straszna.....
zdradzam Chorwację w tym roku, a miał być kolejny wyjazd - ostatnio Pisak ( decyzja w przeddzień rezerwacji apartamentu w Rovinj) i jest już rezerwacja , Toskania w Strada in Chianti piękny kamienny dom.
A po szaleństwach zwiedzania Toskanii jazda na Gargano parę kilometrów od Vieste , zwiedzanie , morze no i popatrzę na Chorwację gdzieś w oddali..
Serdecznie Pozdrawiam Wszystkich , a do Chorwaci i tak powrócę ..
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 31.01.2011 15:07

Ja tak kiedyś w 2006 zdradziłem no i już zostało. Teraz co roku Bella Italia.
iwc1
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 18.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwc1 » 31.01.2011 15:34

[quote="Łukasz"]Ja tak kiedyś w 2006 zdradziłem no i już zostało. Teraz co roku Bella Italia.[/quote

Witam.
Nie wiem jak długo będzie trwało to rozstanie z Chorwacją ,bo tak naprawdę mam zaliczoną praktycznie większość krajów w Europie łącznie z byłymi CCCP no a Włochy Liguria i Kampania pobytowo ,a reszta kraju raczej objazdowo ale to do Chorwacji wracałem.
Zobaczmy jak będzie i może też zostanę zauroczony Italią no i będzie problem co wybrać , bo kilka żon to trudno utrzymać....
Niestety to jeszcze styczeń a gdzie czerwiec, już przebieram nogami bo spanie zarezerwowane , plan podróży zrobiony ( c.5000 km) i czekam...
Pozdrawiam Wszystkich od CRO i od Bella Italia.
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 03.02.2011 11:55

Szanowni Cro i Italofani. Nie tylko Italia w letniej porze jest godna uwagi. Zimowa jest też rewelacyjna, Dolomity, Alpy.

Obrazek

Właśnie pakuję narty. Planowany wyjazd - dzień jutrzejszy.

Pozdrawiam, Grzegorz. :wink: :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.02.2011 13:13

.
Ostatnio edytowano 03.05.2018 15:31 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
iwc1
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 18.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwc1 » 03.02.2011 13:32

AIT napisał(a):
Grzegorz Ćwik


Włochy po prostu są piękne,
zupełnie inne niż Chorwacja, dlatego też należy rozpatrywać te dwa kraje w ....



Tak samo myślę, są rewelacyjne :D
Fotki ekstra, przeczyałem i zobaczyłem .... uff trochę tego się nazbierało :)

Jeśli pozwolisz ja również dodam kilka fotek :

Vieste, tak samo sądzę - po prostu piękne

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ciekawe miejsce na basenik

Obrazek

Czy wiecie z jakiego to miejsca ?

Obrazek

Wybrzeże obok Peschici

Obrazek

Peschici

Obrazek

Pozdrawiam
Tomek[/quote

Witam,
absolutna rewelacja a ja niestety będę tam dopiero 18 czerwca,
nie mogę oglądać bo żołądek mi ściska że to jeszcze tyle mięsięcy.
Bardzo piękne zdjęcia....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.02.2011 16:52

.
Ostatnio edytowano 03.05.2018 15:31 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
iwc1
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 18.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwc1 » 03.02.2011 17:25

AIT napisał(a):Zleci szybko :)

Czasem ten czas biegnie za szybko, oczekiwanie ma też swoją zaletę ale z drugiej strony już mógłbym jechać , wrócić , znowu jechać itd,
Wyjazd zapowiada się ciekawie bo pierwszy tydzień Toskania - wynajęty jest już domek koło Sieny , potem szybki przejazd na Gargano ( plaża i zwiedzanie) razem c. 5000km.
Dziękuję za pocieszenie jakoś wytrwam....
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 22.02.2011 21:50

Półwysep Gargano to świetne miejsce, byłem tam 3 razy i jeszcze raz bym z wielka chęcią wrócił. Niesamowity klimat i chyba najpiękniejsze morze jakie widziałem we Włoszech...

Do lata jednak sporo czasu, tu przedstawię kilka fotek z zimowej Italii. A co jest gwarantowane- wspaniałe słonce jak o tej porze, świetny śnieg- bo wysoko i genialne przygotowanie stoków, o wiele lepsze niż ma to miejsce w np. Austrii.

Okolica-

Alta Valtellina czyli Alpy Włoskie przy granicy ze Szwajcarią...

Obrazek

Trzy dominujące w tym zakątku gór ośrodki, po pierwsze znane Bormio.

Obrazek

Tak wygląda góra, szczyt, czyli najwyższe miejsce gdzie można dojechać wyciągiem to około 3200 m n.p.m. Góra kultowa, rozgrywano tu wiele zawodów...

Livigno-

Obrazek

Położone w strefie wolnocłowej na granicy ze Szwajcarią, oprócz fajnego jeżdżenia liczne uciechy, w tym kulinarne...

Oraz Isolaccia-

Obrazek

Tutaj głównie jeździłem, dobrze przygotowane, prawie puste trasy, polecam.

Obrazek

Zobaczcie. że prawie pusto, a tras i wyciągów do wyboru do koloru...

Pozdrawiam, Grzegorz. :wink: :lol:
iwc1
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 18.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwc1 » 23.02.2011 11:05

Do lata jednak sporo czasu, tu przedstawię kilka fotek z zimowej Italii. A co jest gwarantowane- wspaniałe słonce jak o tej porze, świetny śnieg- bo wysoko i genialne przygotowanie stoków, o wiele lepsze niż ma to miejsce w np. Austrii.

Witam,
no cóż powiedzieć- bardzo pięknie i rzecz ciekawa , kilku moich znajomych wybrało w tym roku Włochy ( a tak tylko Austria) i wszyscy wrócili zauroczeni więc na pewno coś w tym jest. Ja niestety zero wyjazdów na narty a to pęknięty kręgosłup itd. itd. ale zawsze przyjemnie oglądać coś pięknego a w kilku miejscach też byłem więc miło myślami tam wrócić .
W Poznaniu dzisiaj prawie -20 , tak jak pewnie w całym kraju ,ale świeci pięknie słońce więc jest przyjaźnie i to znak że takie widoki ośnieżonych szczytów powoli zostaną wyparte przez te błękitne i ciepłe morza no.... już mi się robi coraz cieplej.
Serdecznie Pozdrawiam
Roman
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 01.03.2011 22:43

Atrybuty (kulinarne) zimowej Italii.

1. Nie ma to jak espresso na stoku.

Obrazek


2. W porze obiadowej prawdziwa włoska pizza, tu z prosciutto, pastrami i prawdziwkami. Genialna, prawdziwa kwintesencja Włoch!!!

Obrazek


3. Po nartach obowiązkowo Bombardinio!!!

Obrazek


4. Do późnego obiadu, już w apartamencie czerwone wino, może być "da Tavola" mniejsza o szczegóły, duży baniak zawsze w takich warunkach przydatny. Poza tym jesteśmy na nartach, nie ma co wybrzydzać!!!

Obrazek


5. Wieczorem spacerkiem do baru, takiego zwykłego, gdzie chodzą Włosi - kieliszek Grappy, a lepiej musującego wina- Frizante!

Obrazek


Pozdrawiam, Grzegorz. :wink: :lol:
iwc1
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 18.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwc1 » 02.03.2011 09:42

[quote="Grzegorz Ćwik"]Atrybuty (kulinarne) zimowej Italii.

No to smacznego i na zdrowie.
Dobrze że zostałem przez naturę pozbawiony uczucia zazdrości.
Super to wygląda, idę coś zjeść.
Pozdrowienia
Roman
mikokrak
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mikokrak » 02.03.2011 23:34

Kolego Grzegorzu, wybieram się na tegoroczne wakacje nad Gardę, szukałem i niestety nie znalazlem satysfakcjonujących mnie informacji nt wędkowania w tym jeziorze. Czy Ty jako Italyspec móżesz coś mi podpowiedzieć ??
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Bella Italia - strona 35
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone