Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bella Italia

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
dudek_t
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 16.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudek_t » 17.10.2010 15:31

Jotem, czy mogę prosić Cię o kontakt na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Planuje kolejne wakacje nad Gardą i ze względu na Narzeczoną szukam czegoś właśnie na zachodnim brzegu i z fajna plażą. Czy mogłabyś podrzucić mi namiary na kwatere/ hotel?? Tu lub na maila, będę bardzo wdzięczny.
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 06.11.2010 01:30

Apartament z oferty interhome. Były dwie miejscówki w Toscolano - jedna przy głównej drodze została przez nas natychmiast odrzucona - i słusznie!; wybraliśmy druga dostępną.
Fajnie połozony apartamentowiec, sam apartament komfortowy, całe otoczenie czyste, schludne i wygodne.

Kilka fotek z apartamentu:
salon
Obrazek

kuchnia + jadalnia
Obrazek

W jadalni chyba ani razu nie jedliśmy - taras był lepszy:)
Obrazek

Basen do naszej dyspozycji, woda i okolice czysciuteńkie, tłumów... jak widać brak:)
Do godz. 23 podswietlony zatem wieczorne pływanie - jak najbardziej:) - Temperatura.... nawet dla największych zmarzluchów - baaardzo, bardzo!
Obrazek

Sypialnia:
Obrazek

Łazienka:
Obrazek

Obrazek

Druga sypialnia - dla dzieci - łóżko piętrowe, dużo miejsca do zabawy, biurko, jakies dziecięce lampki itp
Nie ma tego na zdjęciu.... no ale ja nie mam małych dzieci, więc to było nieistotne:)
Obrazek

Budynek ma 2 pietra, winda wywozi na taras na dachu:
widok na okolicę:
Obrazek

Widok na nasz basen w dole:
Obrazek[/URL]

Ogólnie cały obiekt kameralny - tylko jeden apartament w ofercie interhome. Wiele apartamentów było pustych pod koniec sierpnia, kilka jest zasiedlonych na stale przez cały rok.
Każdy z każdym się wita, trawka koszona raz w tygodniu, basen sprzatany, filtry wymieniane itp 2 razy w tygodniu. Komfortowo i spokojnie. Kuchnia wyposażona maksymalnie, wielka lodówka z zamrażalnikiem (niewidoczna na foto), 2 expresy do kawy, kuchenka gazowa i mikrofalówka. pełne wyposażenie garnkowo-talerzowo-sztućcowo-szklankowe. Klimatyzacja w kazdy pokoju oddzielna. Mieszkanie na parterze - nie wymagało włączania, mimi ...konkretnych upałów (do 40stopni!)

Kilka fotek z okolicy - tak żeby klimat regionu może pokazać:
1.
Obrazek

2.
Obrazek[/URL]

3.
Obrazek[/URL]

4.
Obrazek

5.
Obrazek

6.
Obrazek

7.
Obrazek

8.
Obrazek

9.
Obrazek

10:
Obrazek

11. jak to we Włoszech - byle kościół - zupelnie nie oznakowany jako zabytkowy... i ma tak:
Obrazek

Generalnie zycie nad Gardą toczy się spokojnie (poza szczytem sezonu), dostojnie, bogato i pysznie:) (w gelaterii na foto doliczyłam się 49 różnych smaków! - w głowach się ludziom przewraca! - ale pysznie jest!)
Obrazek

Znad Gardy... wszędzie niedaleko;)
12. Bo to...to każdy zna... jest oznakowane;)
Obrazek

13.
Obrazek

14. Ja tradycyjnie wymykam się z tłumu...
Obrazek

15.
Obrazek

16. ...choć lubię go obserwować
Obrazek

aaa i nie dam sobie powiedzieć, że Wenecja jest bleee
17.
Obrazek

18.
Obrazek

Kto wytrwał do końca, ten zuch! Nie zanudzam dłużej. Do Włoch zawsze warto jechać!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.11.2010 09:43

jotem napisał(a):Apartament z Kto wytrwał do końca, ten zuch! Nie zanudzam dłużej.....

Ja mam niedosyt i fotek i większej ilości informacji :twisted: :wink:
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 06.11.2010 10:55

Piotrek_B napisał(a):
jotem napisał(a):Apartament z Kto wytrwał do końca, ten zuch! Nie zanudzam dłużej.....

Ja mam niedosyt i fotek i większej ilości informacji :twisted: :wink:


To pozostaje jechać i samemu wydeptać/obfocić/udokumentować :twisted:

PS
Dzięki za uporządkowanie "szerokości" mojego postu :)
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 10.11.2010 13:11

jotem napisał(a):Właśnie wróciłam z czwartego pobytu we Włoszech :D (Tym razem była Garda i...okolice 8)

Za każdym razem włóczyłam się w innym regionie. W mojej bardzo subiektywnej opinii; Toskania na razie prowadzi!
Zaraz po niej Garda, dopiero potem pozostałe miejscówki.
Saluti!


jotem - bardzo fajne fotki.
Toskania jest rzeczywiście niesamowita, trudno się nie zgodzić. Byłaś może w sąsiedniej Umbrii? Jest równie piękna jak Toskania, a jednocześnie bardziej dzika i mniej turystyczna.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 11.11.2010 21:22

jotem napisał(a):Toscolano-Maderno, na zachodnim brzegu.
Jeśli o plażowanie chodzi, to jest to moim zdaniem najlepszy wybór nad Gardą.

Nieśmiało zapytam ..... jak z tem. wody ??? Zimna jak chol...a czy jako-tako. ( tem. wody w jeziorze- rzecz oczywista) :wink:
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 12.11.2010 14:29

woka napisał(a):
jotem napisał(a):Toscolano-Maderno, na zachodnim brzegu.
Jeśli o plażowanie chodzi, to jest to moim zdaniem najlepszy wybór nad Gardą.

Nieśmiało zapytam ..... jak z tem. wody ??? Zimna jak chol...a czy jako-tako. ( tem. wody w jeziorze- rzecz oczywista) :wink:


Nieco chłodniej niż w Adriatyku, ale zupełnie akceptowalnie. Ja się kąpałam codziennie, siedząc w wodzie po 20-30 minut, bez najmniejszego poświęcenia, a ja raczej ciepłolubna jestem:)
Inna sprawa, że jak na brzegu jest 40 stopni, to...jezioro jakie by nie było ciepłe, w momencie pierwszego zanurzenia...gorące się nie wydaje.
Też miałam wątpliwości i opory psychiczne co do temperatury wody w jeziorze, okazało się niepotrzebne. Była ciepła. Był to sam koniec sierpnia, więc był czas żeby się nagrzała. Nie wiem czy tak jest zawsze, czy po prostu nam się udalo?
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 12.11.2010 20:34

Piękne zdjęcia :)
kasiak80
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 31.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiak80 » 31.12.2010 11:58

Witam, jak widać jestem nowa, co prawda czytam Wasze porady na forum od kilku lat. Z rodzinką byłam trzy razy w Chorwacji i Wasze porady były i są bezcenne.
W czerwcu wybieramy się jednak do Włoch i również czytałam wasze opinię ale w tych ilościach stron niedoczytałam czy opisywaliście San Benedetto del Tronto - bo nasz wybór padł tam :
http://www.pepemare.de/Ferienhaus-Marke ... onto-ID12/

Czy możecie podzieliś się informacjami i wskazówkami na temat tego rejonu?

Pozdrawiam i z góry dziękuję.
:D
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 31.12.2010 12:13

jotem napisał(a):aaa i nie dam sobie powiedzieć, że Wenecja jest bleee
17.
Obrazek


8O 8O 8O 8O 8O 8O :twisted:

Oż cholerka! Ale fota!
Dane mi było widzieć tam tylko smętne smugi na mleczastym niebie i ostre słońce poranka.
Z przyjemnością oglądam to zdjęcie.

Kto wytrwał do końca, ten zuch! Nie zanudzam dłużej. Do Włoch zawsze warto jechać!

Pewno że tak.

P.S. Zauważyłem, że jednym z elementów wyposażenia pokoju tego apartmanu nad Gardą jest ...drabina. :roll: :?:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 31.12.2010 12:14

kasiak80 napisał(a):Witam, jak widać jestem nowa, co prawda czytam Wasze porady na forum od kilku lat. Z rodzinką byłam trzy razy w Chorwacji i Wasze porady były i są bezcenne.
W czerwcu wybieramy się jednak do Włoch i również czytałam wasze opinię ale w tych ilościach stron niedoczytałam czy opisywaliście San Benedetto del Tronto - bo nasz wybór padł tam :
http://www.pepemare.de/Ferienhaus-Marke ... onto-ID12/

Czy możecie podzieliś się informacjami i wskazówkami na temat tego rejonu?

Pozdrawiam i z góry dziękuję.
:D

Ten cennik to za apartament/tydzień, tak?
kasiak80
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 31.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiak80 » 31.12.2010 18:17

Tak, ja zarezerwowałam apartament Pumpkin dla 4 osób w dniach 25.06-02.07.2011 już w październiku i podpisałam umowę jeszcze na 550Euro za apartament za 7 dni (teraz widziałam że jest już 650Euro)
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 01.01.2011 09:45

Obrazek

Fajne zdjęcie, też mi się podoba...

Może po Sylwestrze mam inną ocenę, ale jest jak jest...

Pozdrawiam,
:lol: :lol:
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1852
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 01.01.2011 11:04

kasiak80 napisał(a):Tak, ja zarezerwowałam apartament Pumpkin dla 4 osób w dniach 25.06-02.07.2011 już w październiku i podpisałam umowę jeszcze na 550Euro za apartament za 7 dni (teraz widziałam że jest już 650Euro)

My w tym roku też wybieramy się do Włoch,będziemy w tym samym terminie+- 2dni,narazie nie mamy sprecyzowanego miejsca,ale raczej będzie to Toskania,narazie nie mamy nic zarezerwowanego,myślę że pojedziemy w ciemno.pozdr.
Lotnik85
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lotnik85 » 09.01.2011 19:28

Witam wszystkich Cromaniaków. W Cro byłem 2 razy - było przepięknie, lecz z żoną stwierdziliśmy, że czas na zmiany i wybór padł na Włochy.
W związku z tym pytanie na naj... forum java:emoticon(':lol:') o opinie będących w Kampanii i Kalabrii. Zaznaczam, że jedziemy własnym samochodem po tygodniu w danym regionie organizowanym przez biuro ( nocleg + wyżywienie). Chciałbym się dowiedzieć co warto zwiedzać, jakimi drogami czy lepiej autostradą czy też ich lokalnymi drogami?
Pozdrawiam Andrzej
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Bella Italia - strona 34
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone