Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autostrady w HR-info o parkingach, wiaduktach, tunelach

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 28.04.2012 16:14

Pewnie Kierownik Budowy oraz pierwsi forumowicze którzy tamtędy pojadą. Znając zacięcie południowców do roboty to może być opóźnienie w oddaniu odcinka. Poczekamy na twoją relację.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 29.04.2012 13:44

A8 i A9 na Istrii jest płatne czy będzie w tym roku ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.04.2012 08:02

BOLETUS napisał(a):Cześć manewr.
Sprawa jest raczej prosta.
Jadąc autostradą węgierską obok Balatonu wjeżdżasz na autostradę chorwacką. Za kilka kilometrów masz pierwsze bramki na których pobierasz bilet. Przed Zagrzebiem masz bramki na których zapłacisz za odcinek, który przejechałeś. Jeśli będziesz płacić kartą to na dojeździe do bramek zajmuj prawy pas. Na bramce nie słuchaj chorwata, że Twoja karta jest zła. Oni lubia tam kombinować aby wyciągnąć gotówkę i oszukać. Ten pierwszy odcinek kosztuje ok. 5 euro. Dalej pojedziesz bezpłatną obwodnicą Zagrzebia. Potem znów bramki na których weźmiesz kolejny bilet. Dalej prawie do końca jedziesz autostradą A1 kierując się najpierw na Split a potem na Dubrownik. W miejscowości Sestanowec zjedziesz z autostrady, płacąc za nią, w strone morza i t.zw. "Magistrali Adriatyckiej". ( Zjazd jest malowniczy) Magistrala to droga, która się ciągnie przez całe wybrzeże Chorwacji. Jak do niej dojedziesz to skręcisz w lewo (prawie 180 stopni) i za ok.25 km dojedziesz nią do Makarskiej.
Napisz czy wszystko napisałem zrozumiale?


Tak wszystko jest super dokladne.
Wielkie dzieki za pomoc.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 30.04.2012 08:15

Sol-Wagon napisał(a):A8 i A9 na Istrii jest płatne czy będzie w tym roku ?


Kalkulator
rbogi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 730
Dołączył(a): 25.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbogi » 30.04.2012 23:05

Znając zacięcie południowców do roboty to może być opóźnienie w oddaniu odcinka

Sory kolego, ale chciałbym, aby Ci południowcy zechcieli budować nasze autostrady. W kraju, który nie tak dawno został zrujnowany wojną w stosunkowo krótkim czasie powstała sieć autostrad. I zapewne sam zauważyłeś, że znaczną część tych dróg trzeba było wykroić w litej skale, lub zawiesić na wiaduktach. Ale przepisy w naszym kraju nie pozwalają wybrać firmy, która wybuduje drogę najlepiej, tylko tę, która to spartoli najtaniej. A jest takie Śląskie przysłowie "tani mjynso psy żerom"
Zacznijmy, więc budować drogi jak Ci południowcy.
pozdrav.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 01.05.2012 09:07

przepraszam za szczyt głupoty ale pomocy ;)
jadę na Pag, patrzę na kalkulator, patrzę na mapę i jak nic nie wiem jak sobie policzyć koszt autostrad. Wjeżdżał do Chorwacji będę od Słowenii po ominięciu płatnego odcinka, czyli przez Mureck, Lenart i Ptuj i zjeżdżał z autostrady prawdopodobnie w Gospiciu.
Ile mnie taka wycieczka będzie kosztować? Pomoże ktoś??:D
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 01.05.2012 09:32

Od granicy słoweńsko-chorwackiej do Zagrzebia 42 kuny, a z Zagrzebia do Gospica 76 kun.
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 02.05.2012 08:12

Aby uszczegółowić post Krzychooo dodam, że to całe 74 złote i 34 grosze. (kurs 0,63 pln za kunę)
b.wisniewski
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 30.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) b.wisniewski » 02.05.2012 12:23

Witam,

pierwszy raz jedziemy do Chorwacji samochodem i szukam kilku informacji... Może orientujecie się w którym miejscu - jakim zjazdem należy zjechać z A1 aby dojechać do Tucepi ? I druga sprawa.... coś gdzieś przeczytałem o elektronicznym poborze opłat za chorwackie autostrady - coś jak nasz viatol? orientujecie się czy ta faktycznie działa ?
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 02.05.2012 12:49

b.wisniewski napisał(a):- jakim zjazdem należy zjechać z A1 aby dojechać do Tucepi ?


Sestanovac, dalej Jadranką.


b.wisniewski napisał(a): coś gdzieś przeczytałem o elektronicznym poborze opłat za chorwackie autostrady - coś jak nasz viatol? orientujecie się czy ta faktycznie działa ?




ENC
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 02.05.2012 14:12

Krzychooo napisał(a):Od granicy słoweńsko-chorwackiej do Zagrzebia 42 kuny, a z Zagrzebia do Gospica 76 kun.


Dzięki Krzychooo... takiej informacji potrzebowałem...
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 02.05.2012 14:30

sviva napisał(a):Dzięki Krzychooo... takiej informacji potrzebowałem...

Jeżeli chcesz dojechać na Pag jak najszybciej to polecam zjazd z autostrady w Posedarie.
Pzdr
PiotrekS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 29.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) PiotrekS » 02.05.2012 18:09

pablo2222 napisał(a):
sviva napisał(a):Dzięki Krzychooo... takiej informacji potrzebowałem...

Jeżeli chcesz dojechać na Pag jak najszybciej to polecam zjazd z autostrady w Posedarie.
Pzdr

W zeszłym roku z Zagrzebia ok. 109 kun, ale od zjazdu prościutka droga na most. Z Gospica to na prom w Prizna i droga od autostrady kręta.
b.wisniewski
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 30.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) b.wisniewski » 03.05.2012 21:10

Arek napisał(a):
b.wisniewski napisał(a):- jakim zjazdem należy zjechać z A1 aby dojechać do Tucepi ?


Sestanovac, dalej Jadranką.


b.wisniewski napisał(a): coś gdzieś przeczytałem o elektronicznym poborze opłat za chorwackie autostrady - coś jak nasz viatol? orientujecie się czy ta faktycznie działa ?




ENC


Dzięki Arek za pomoc....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.05.2012 08:53

Witam.

Mam jeszcze jedno pytanie.Czy jadąc na bramki w których będę płacił karta to należy zjechać gdzieś wczesniej czy to jest wszytko razem.

Dziekuje
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Autostrady w HR-info o parkingach, wiaduktach, tunelach - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone