Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autostrady w HR-info o parkingach, wiaduktach, tunelach

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Autostrada A1 Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 07.03.2015 19:29

Mam pytanie do was bo chce się wybrać podczas wakacji do Mostaru i być może do Medzugorie i patrzę sobie na mapę i google twierdzi że A1 jest aż do BiH Zwirovici, Automapa i tomtom (a bynajmniej ich przegladarkowe mapy) już takie pesymistyczne nie są i autostrada A1 kończy się kawałek za granicą, zdjęcia z google street są z 2011 roku więc nic na nich nie widać a jak jest faktycznie i jeśli faktycznie autostrada przekracza granice to jak rozwiązane jest przejście graniczne, ewentualnie jaką drogą jechać by było najszybciej do Mostaru z A1 w Chorwacji?:)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Autostrada A1 Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 07.03.2015 20:19

MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012
Re: Autostrada A1 Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 07.03.2015 21:30

Jechałem w 2014 i autostrada kończy się w BiH, przejście graniczne szerokie na autostradzie. Niestety po zjeździe z autostrady jedziemy kawałek kiepskimi drogami. Ja jechałem na Čapljine w kierunku Mostaru nie wiem jak jest w kierunku na Medziugorie.
R-r57
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 03.06.2012
Re: Autostrada A1 Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) R-r57 » 17.03.2015 09:06

paulr napisał(a):Mam pytanie do was bo chce się wybrać podczas wakacji do Mostaru i być może do Medzugorie i patrzę sobie na mapę i google twierdzi że A1 jest aż do BiH Zwirovici, Automapa i tomtom (a bynajmniej ich przegladarkowe mapy) już takie pesymistyczne nie są i autostrada A1 kończy się kawałek za granicą, zdjęcia z google street są z 2011 roku więc nic na nich nie widać a jak jest faktycznie i jeśli faktycznie autostrada przekracza granice to jak rozwiązane jest przejście graniczne, ewentualnie jaką drogą jechać by było najszybciej do Mostaru z A1 w Chorwacji?:)

Jechałem z A-1 do Mostaru ,drogi "takie se" ,dość malowniczo tylko policjantów jak psów ,trzeba powoli :hut:
M.KOM.8
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 15.07.2012
Re: Autostrada A1 Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.KOM.8 » 18.03.2015 23:18

paulr napisał(a):Mam pytanie do was bo chce się wybrać podczas wakacji do Mostaru i być może do Medzugorie i patrzę sobie na mapę i google twierdzi że A1 jest aż do BiH Zwirovici, Automapa i tomtom (a bynajmniej ich przegladarkowe mapy) już takie pesymistyczne nie są i autostrada A1 kończy się kawałek za granicą, zdjęcia z google street są z 2011 roku więc nic na nich nie widać a jak jest faktycznie i jeśli faktycznie autostrada przekracza granice to jak rozwiązane jest przejście graniczne, ewentualnie jaką drogą jechać by było najszybciej do Mostaru z A1 w Chorwacji?:)


Odpowiedział Ci już Bocian :-)
Dodatkowo możesz sprawdzić tutaj:
na stronie hac-onc.hr/hr/interaktivna-karta-autocesta-
pianchi
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pianchi » 22.03.2015 10:47

Witam.
Szanowni koledzy i koleżanki, bardzo proszę o i aktualne info ile kosztuje na ta chwilę przejazd do Makarskiej.
Chodzi mi o wszystkie opłaty od momentu przekroczenia granicy słoweńsko-chorwackiej.
Nie byłem kilka lat, a za moich czasów jeszcze nie było opłat za tunele, teraz czytam i widzę, że takowe się pokazały.
Kiedyś płaciło się dwa razy przed Zagrzebiem i potem przy zjeździe na Marakarską.
Jeśli można to proszę o info kwotowo.
Z góry dziękuję!!!
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.03.2015 15:03

Opłaty za drogi dojazd do Makarskiej 263Kn. A2 od granicy do Zagrzebia 48Kn, A1 od Lucko do zjazdu Zagvozd 195Kn + tunel Sv Ilija 20Kn http://go.hak.hr/554729362
M.KOM.8
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.KOM.8 » 22.03.2015 17:01

pianchi napisał(a):Witam.
Szanowni koledzy i koleżanki, bardzo proszę o i aktualne info ile kosztuje na ta chwilę przejazd do Makarskiej.
Chodzi mi o wszystkie opłaty od momentu przekroczenia granicy słoweńsko-chorwackiej.
Nie byłem kilka lat, a za moich czasów jeszcze nie było opłat za tunele, teraz czytam i widzę, że takowe się pokazały.
Kiedyś płaciło się dwa razy przed Zagrzebiem i potem przy zjeździe na Marakarską.
Jeśli można to proszę o info kwotowo.
Z góry dziękuję!!!

Tutaj też możesz sobie sprawdzić: hac.hr/en/toll-rates/pricelist
pianchi
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pianchi » 22.03.2015 18:39

Bardzo dziękuję za informację, o coś takiego mi chodziło.
Serdecznie pozdrawiam
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 23.03.2015 15:48

Za Sv. Ilija nie musisz płacić bo nie musisz nim jechać. Możesz jechać drogą 39 jak wtedy, gdy tunelu jeszcze nie było, chyba, że z ciekawości. Ale zdecydowanie szkoda widoczków :)
Oprócz tunelu odpadnie też odcinek autostrady Šestanovac - Zagvozd :D
pianchi
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pianchi » 24.03.2015 12:38

No własnie, bo jak jeździłem wcześniej to w Šestanovac się zjeżdzało...
Dziękuję za info.
kaka45
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 22.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaka45 » 24.06.2015 15:15

Witam!
Własnie wczoraj rozpocząłem wakacje w CRO! :lol:
Chcę Wam przekazac może mało znaczącą informację, ale jadąc autostradą A4 na odcinku Gorican - Zagrzeb prowadzone są w paru miejscach remonty nad przepustami (chyba rzecznymi) i jezdnie są zwężone do jednego pasa. Na razie ruch jest niewielki, ale dla tych którzy być może już niedługo...
Co by nie było zaskoczenia.
PS: Pozdrawienia z trasy dla CRO-maniaczki z jasnej Octavii SPI... z forumową naklejką na zderzaku :papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 27.06.2015 20:13

kaka45 napisał(a):Witam!
Własnie wczoraj rozpocząłem wakacje w CRO! :lol:
Chcę Wam przekazac może mało znaczącą informację, ale jadąc autostradą A4 na odcinku Gorican - Zagrzeb prowadzone są w paru miejscach remonty nad przepustami (chyba rzecznymi)

he, he we wrześniu u.r. mówiłem w aucie, żeby przydało się poprawić ten odcinek :D

kaka45 napisał(a):PS: Pozdrawienia z trasy dla CRO-maniaczki z jasnej Octavii SPI... z forumową naklejką na zderzaku :papa:

tutaj piszemy o ustrzelonych, najlepiej ze zdjęciem :)
Adam55
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 28.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam55 » 14.07.2015 15:13

Liczyłem ile wyniesie opłata za autostrdy od Goričan przy granicy z Węgrami aż do końca A1 na granicy z BiH plus most Krk i wyszło mi 300 kun. Obliczenia przeprowadziłem wg tabeli ze strony: http://hac.hr/hr/cestarina/cjenik
Proszę o zweryfikowanie tych danych , czy przypadkiem źle nie obliczyłem. Jak to u was w praktyce wychodzi ta trasa?
Wg tego wątku: oplaty-za-autostrady-i-drogi-ekspresowe-t17828.html po drodze jst więcej wiaduktów i tuneli. Czy wszystkie są płatne? W tabeli podany jest tylko Krcki most.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.07.2015 15:28

Adam55 napisał(a):Liczyłem ile wyniesie opłata za autostrdy od Goričan przy granicy z Węgrami aż do końca A1 na granicy z BiH plus most Krk i wyszło mi 300 kun. Obliczenia przeprowadziłem wg tabeli ze strony: http://hac.hr/hr/cestarina/cjenik
Proszę o zweryfikowanie tych danych , czy przypadkiem źle nie obliczyłem. Jak to u was w praktyce wychodzi ta trasa?
Wg tego wątku: oplaty-za-autostrady-i-drogi-ekspresowe-t17828.html po drodze jst więcej wiaduktów i tuneli. Czy wszystkie są płatne? W tabeli podany jest tylko Krcki most.


Od wjazdu do Cro ze strony Węgier do końca autostrady w stronę BiH opłaty wyniosą Cię 265Kn (42Kn za A4 + 223Kn za A1) http://go.hak.hr/121921089 Na tej trasie nie ma dodatkowo płatnych tuneli.
Aha małe pytanko dlaczego na tej trasie doliczasz most na Krk :?:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Autostrady w HR-info o parkingach, wiaduktach, tunelach - strona 28
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone