Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autocamp BOBAN w Zivogosce - proszę o opinie.

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Walt
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 04.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Walt » 13.02.2013 14:26

Bardzo dziękuję za informacje. :papa:
grzesiek_lbn
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek_lbn » 09.01.2014 12:56

Witam wszystkich,
Jako że jestem nowy na forum, choć czytam i przeglądam już dość długo mam kilka pytań.
W tym roku planujemy nasz pierwszy wyjazd do Chorwacji na pole namiotowe z dzieciakami.
Wyjazd: pierwszy tydzień sierpnia na przynajmniej 7 dni.
Na szereg pytań chyba znalazłem odpowiedzi choć nie wszystkie.
A więc może ktoś mi odpowie czy między campem Boban lub Dole a miejscowością Zivogosce a raczej do jego "centrum" jest jakaś droga (przejście) inne niż Jadranka którą można pokonać na piechotę.
Mamy czwórkę dzieci w tym jedno wózkowe więc ulicą nie bardzo uśmiecha mi się spacerować, tym bardziej że planujemy wyjazd w dwie rodziny więc dzieciaków będzie siódemka.
Druga rzecz: ta po jakiemu dogadam się na tych dwóch kempingach.

Pozdrawiam

Grzesiek
R-r57
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 03.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) R-r57 » 09.01.2014 16:05

Po pierwsze polecam Dole ,byłem 5 razy wiem co piszę-Boban daleko do wioski i jakoś nie za ładnie na mój gust .Do centrum Blato jest ścieżka wzdłuż wody 200-300 metrów z Dole .Na Dole jest bankomat "mówiący " po Polsku nawet, i parę sklepików straganów .Pizza ,parę knajpek i port w Blato tuż obok .Dogadasz się trochę po Polsku trochę migowo ,zresztą niewiele gadania -każą wybrać sobie miejsce (te z widokiem na morze są droższe) na ile nocy i to wszystko.My też będziemy w tym samym czasie ,ale na kwaterze w Blato. :)
Ostatnio edytowano 09.01.2014 16:11 przez R-r57, łącznie edytowano 1 raz
R-r57
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 03.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) R-r57 » 09.01.2014 16:09

Trafny wybór -Dalmacja to najpiękniejsza część Chorwacji. :hut:
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 09.01.2014 17:43

R-r57 napisał(a):Po pierwsze polecam Dole ,byłem 5 razy wiem co piszę-Boban daleko do wioski i jakoś nie za ładnie na mój gust .Do centrum Blato jest ścieżka wzdłuż wody 200-300 metrów z Dole .Na Dole jest bankomat "mówiący " po Polsku nawet, i parę sklepików straganów .Pizza ,parę knajpek i port w Blato tuż obok .Dogadasz się trochę po Polsku trochę migowo ,zresztą niewiele gadania -każą wybrać sobie miejsce (te z widokiem na morze są droższe) na ile nocy i to wszystko.My też będziemy w tym samym czasie ,ale na kwaterze w Blato. :)


Bez przesady z tą odległością od centrum Blato - jak wyląduje na Dole przy granicy z Bobanem tak dużo bliżej mieć nie będzie... :oczko_usmiech:
Z bankomatu, lodziarni, sklepiku itd. itp na Dole można bez problemu korzystać mieszkając również na Bobanie. Do centrum również można przejść - no chyba, że coś się w ostatnim czasie zmieniło i furtka między campingami została zamknięta...

Boban nad Dole miał tę głównie przewagę, że był sporo tańszy.
grzesiek_lbn
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek_lbn » 09.01.2014 19:40

No właśnie nie wiem który camp wybrać i zastanawiam się nad rezerwacją. W sumie jedzie nas 11 osób z dzieciakami i chcieliśmy być w kupie. Zastanawiam się czy nie zarezerwować sobie parceli bo było pisane że w sezonie miejsc brak może być, przynajmniej w poprzednich latach tak było.
tolek1
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 04.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tolek1 » 09.01.2014 22:29

grzesiek_lbn napisał(a):No właśnie nie wiem który camp wybrać i zastanawiam się nad rezerwacją. W sumie jedzie nas 11 osób z dzieciakami i chcieliśmy być w kupie. Zastanawiam się czy nie zarezerwować sobie parceli bo było pisane że w sezonie miejsc brak może być, przynajmniej w poprzednich latach tak było.

Nie panikuj. Na Dole znajdziesz miejsce na bank. Tak jak pisał przedmówca, najpierw szukasz dla Was dogodnego miejsca a dopiero potem się meldujesz. W Polsce niestety jest odwrotnie - najpierw kasa a dopiero potem szukaj sobie miejsca. Doświadczyłem tego nad naszym (K)ałtykiem. :oops:
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 09.01.2014 23:11

grzesiek_lbn napisał(a):No właśnie nie wiem który camp wybrać i zastanawiam się nad rezerwacją. W sumie jedzie nas 11 osób z dzieciakami i chcieliśmy być w kupie. Zastanawiam się czy nie zarezerwować sobie parceli bo było pisane że w sezonie miejsc brak może być, przynajmniej w poprzednich latach tak było.


Z miejscem na pewno łatwiej na Dole, bo jest on po prostu sporo większy, natomiast np. plaże są (oczywiście moim zdaniem) fajniejsze od Bobanu w stronę Drvenika...
Tu masz aktualny cennik z Bobanu a tu z Dole - jak widać Boban nadal nieco tańszy ;)
Ostatnio edytowano 10.01.2014 12:02 przez Anai, łącznie edytowano 1 raz
grzesiek_lbn
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek_lbn » 10.01.2014 08:26

Anai napisał(a):Tu masz [url=http://www.deviantart.com/art/Hello-Kitty-422074615]aktualny cennik z Bobanu


Cennika nie ma ale koty fajne :D
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 10.01.2014 12:11

grzesiek_lbn napisał(a):Cennika nie ma ale koty fajne :D
:lool:
... już poprawiłam :oczko_usmiech:
Nie wiem skąd się tam te kociaki wzięły, zwłaszcza że z Dole jest O.K.
- znaczy w zasadzie to się domyślam, ale i tak byłam pzrekonana, że dałam prawidłowy link :D
Nic to, dobrze że na koty padło - mogło być gorzej - chwilę póżniej przeglądałam dość odważne zdjęcia pewnej Szwedki :mrgreen:
grzesiek_lbn
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek_lbn » 10.01.2014 13:49

Anai napisał(a):
Boban nad Dole miał tę głównie przewagę, że był sporo tańszy.


Według moich wyliczeń dla naszej rodzinki różnica między Dale a Boban to równe 3 euro na korzyść Boban oczywiście nie licząc parcel.
Tak więc różnica nie jest jakaś powalająca.
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 10.01.2014 15:37

grzesiek_lbn napisał(a):
Anai napisał(a):
Boban nad Dole miał tę głównie przewagę, że był sporo tańszy.


Według moich wyliczeń dla naszej rodzinki różnica między Dale a Boban to równe 3 euro na korzyść Boban oczywiście nie licząc parcel.
Tak więc różnica nie jest jakaś powalająca.


U mnie prawie 4 - kiedyś (na Bobanie byliśmy w 2010r) faktycznie była nieco większa, ale...
... przy 10 noclegach to będzie już 40 ojro mniej + na ogół jakaś tam zniżka za ilość dni powyżej 7 :)

Sam musisz zdecydować - tak jak już pisałam - na pewno na Dole będzie mniejszy problem z miejscem dla takiej ilości osób, które chcą być na kupie :oczko_usmiech: - jeśli różnica w Twoim przypadku 30 ojro/10 dni nie robi Ci różnicy - bierz Dole ;)
grzesiek_lbn
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek_lbn » 13.01.2014 12:46

Anai napisał(a):kiedyś (na Bobanie byliśmy w 2010r)


Fajna mini - mikro relacyjka. :D

Anai napisał(a):Sam musisz zdecydować - tak jak już pisałam - na pewno na Dole będzie mniejszy problem z miejscem dla takiej ilości osób, które chcą być na kupie :oczko_usmiech:


Dlatego wcześniej wspominałem o rezerwacji. Chcemy rozbić dwa duże namioty obok siebie i jeszcze auta. Jakoś nie bardzo mi się uśmiecha siedzieć tydzień na patelni, zresztą nie był by to tydzień bo moja połówka zaszlachtowała by mnie za to na drugi dzień :D
Ostatnio edytowano 13.01.2014 19:38 przez grzesiek_lbn, łącznie edytowano 1 raz
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 13.01.2014 14:29

Mi się bardziej podobał Dole i to na nim stanęliśmy. Wg mnie dużo przestronniejszy, ładniejsza plaża, bliżej do Zivogosce, na miejscu bankomat, sklepiki.
Oczywiście z tego wszystkiego mogą też korzystać goście Boban ale jednak już trzeba się przespacerować.
marenad
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 17.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marenad » 08.05.2014 17:11

Najlepszy sposób na rezerwację na Bobanie to podobno telefon, w zeszłym roku pani z recepcji nam tak poradziła. Dogadać się po polsku można bez problemu. My pierwszy raz w ciemno jechaliśmy i miejsce się znalazło, w tamtym roku znajomi ze Słowacji trzymali dla nas miejsce. 2 lata z rzędu ta sama miejscówka :) , w pierwszej linii od morza i bez dodatkowych opłat.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi



cron
Autocamp BOBAN w Zivogosce - proszę o opinie. - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone