Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Assistance auto 13-to letnie?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mimik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 14.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mimik » 09.07.2012 20:21

czark123 napisał(a):Sprawdz w mBanku tyle że musisz mieć konto, które jest bezpłatne, a ubezpieczenie zwie się "ASSISTANCE AUTO24H" poczytaj sobie na ich stronie.


Hej.
Dziś wyczytałem, że to ubezpieczenie w mBANKU jak dziś wykupisz to obowiązywać będzie dopiero od nowego miesiąca. No i w moim wypadku po sprawie bo planuje wyjazd 29 lub 30. Muszę poszukać czegos innego. W zeszłym roku miałem z BENEFII całoroczne za 120 złotych, może w tym roku też da radę. Jak się uda to dam znać.
Pozdrawiam.
patbry
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 17.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) patbry » 09.07.2012 20:32

Witam wszystkich. Dzięki za odpowiedzi. Byłym dzisiaj w ubezpieczalni i wziełem (jakie jest takie jst ale jest) w PTU Auto Assistance Plus wersja LUX, na 30 dni auto 13-to letnie za 160zł. Pozdrawiam wszystkich. Odliczm dni do wyjazdu 04.08.
Bart3z
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 18.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bart3z » 09.07.2012 21:31

PETERENZO napisał(a):
W pakiecie Europa 200 i Europa 500+ wymagane jest posiadanie 12-sto miesięcznej polisy OC lub AC.
Natomiast w wariancie Europa 1000+ zgodnie z OWU nie jest to wymagane. Chyba, że dokument który posiadam jest nie aktualny. :wink:

Ogólnie widzę, że OWU to jedno, a ich infolinia drugie :wink:
Teraz czytałem regulamin i jest zapis:

"Umowy ubezpieczenia HDI ASSIST ANCE , HDI NNW i HDI
OCHRONA PRAWNA zawiera się:
1) na taki sam okres ubezpieczenia, na jaki została
zawarta umowa ubezpieczenia OC lub HDI AUTO
CASC O na dany pojazd – przy jednoczesnym
wykupieniu ubezpieczenia OC lub HDI AUTO CASC O
lub
2) na okres 12 miesięcy (jako odrębną umowę
ubezpieczenia) – w czasie trwania umowy
ubezpieczenia OC lub HDI AUTO CASC O na dany
pojazd." :wink:
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 09.07.2012 21:35

tiesto123 napisał(a):http://www.sospzmot.pl/


Ja kiedy słyszę PZMOT to reaguję nerwowo. Nie wiem co to za usługa, ale jest nowa. Warto się dowiedzieć kto świadczy te usługi za granicą i kto jest gwarantem - które TU (innej opcji nie ma). Tego nie sprawdzałem. Warto poszperać i sprawdzić. :wink:

PS.
Ja jednak uważam, że ubezpieczenie zawsze warto mieć. W moim przypadku za 53zł nawet jeżeli mnie tylko zaholują na parking z autostrady to i tak warto. Wszystko poza tym to już luksus. :D
arti.sa
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arti.sa » 09.07.2012 22:27

patbry napisał(a): Byłym dzisiaj w ubezpieczalni i wziełem (jakie jest takie jst ale jest) w PTU Auto Assistance Plus wersja LUX, na 30 dni auto 13-to letnie za 160zł.

Mi wyliczono 125zł za ten wariant. Lecz chyba zdecyduję się na mBank wakacje w sierpniu wiec warunek wykupu w lipcu.
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 09.07.2012 23:22

Bart3z napisał(a):Ogólnie widzę, że OWU to jedno, a ich infolinia drugie :wink:
Teraz czytałem regulamin i jest zapis:

"Umowy ubezpieczenia HDI ASSIST ANCE , HDI NNW i HDI
OCHRONA PRAWNA zawiera się:
1) na taki sam okres ubezpieczenia, na jaki została
zawarta umowa ubezpieczenia OC lub HDI AUTO
CASC O na dany pojazd – przy jednoczesnym
wykupieniu ubezpieczenia OC lub HDI AUTO CASC O
lub
2) na okres 12 miesięcy (jako odrębną umowę
ubezpieczenia) – w czasie trwania umowy
ubezpieczenia OC lub HDI AUTO CASC O na dany
pojazd." :wink:


OK. To teraz trochę o interpretowaniu zapisów prawnych OWU. Punkty które przytoczyłeś mówią o terminach, na które wykupuje się polisę, a nie o obowiązku wykupienia OC lub AC w HDI. Przeczytaj jeszcze raz.
Punkt 1) mówi o ubezpieczeniach HDI, które wykupuje się przy jednoczesnym wykupieniu OC lub HDI AC na taki sam okres - czyli jeżeli kupisz na 3 lub 6 lub 12 m-cy to na taki sam okres jednocześnie wykupisz AS.
Punkt 2) mówi, że jeżeli już masz jakiekolwiek OC lub AC w HDI i ono już trwa, to wtedy możesz AS wykupić tylko na 12 m-cy.

Poza tym jest jeszcze punkt 6): "Umowy ubezpieczenia mogą zostać zawarte w sposób odmienny od postanowień zawartych w ust. 2-5 wyłącznie przez przedstawicieli HDi posiadających pisemne pełnomocnictwa wystawione przez HDi." - to wszystko załatwia :wink:

Sprytny agent da Ci to czego chcesz :wink:
Bart3z
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 18.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bart3z » 09.07.2012 23:52

PETERENZO napisał(a):Poza tym jest jeszcze punkt 6): "Umowy ubezpieczenia mogą zostać zawarte w sposób odmienny od postanowień zawartych w ust. 2-5 wyłącznie przez przedstawicieli HDi posiadających pisemne pełnomocnictwa wystawione przez HDi." - to wszystko załatwia :wink:

Sprytny agent da Ci to czego chcesz :wink:

Właśnie widziałem ten zapis i mnie zaciekawił :wink:
Miałem brać to Generali tak jak Ci wcześniej pisałem, ale szukam jednak czegoś z umową na 12 miesięcy, bo pracuję właściwie w całej Europie i będzie to dla mnie korzystniejsze :wink:
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 09.07.2012 23:59

Bart3z napisał(a):
PETERENZO napisał(a):Poza tym jest jeszcze punkt 6): "Umowy ubezpieczenia mogą zostać zawarte w sposób odmienny od postanowień zawartych w ust. 2-5 wyłącznie przez przedstawicieli HDi posiadających pisemne pełnomocnictwa wystawione przez HDi." - to wszystko załatwia :wink:

Sprytny agent da Ci to czego chcesz :wink:

Właśnie widziałem ten zapis i mnie zaciekawił :wink:
Miałem brać to Generali tak jak Ci wcześniej pisałem, ale szukam jednak czegoś z umową na 12 miesięcy, bo pracuję właściwie w całej Europie i będzie to dla mnie korzystniejsze :wink:


Hej stary, ale ja Ciebie wcale nie namawiam na Generali tylko staram się rozwiać Twoje wątpliwości dotyczące zapisów umowy. Też korzystam z ich usług pierwszy raz i nie wiem jak będzie. Dotychczas miałem Alianz i było ekstra. Ale ceny i wymagania TU zrobiły swoje. Zawsze piszę, że będzie super kiedy uznamy tą kasę za straconą.

Szerokiej drogi i udanego, bezproblemowego urlopu :wink:
tiesto123
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 16.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiesto123 » 10.07.2012 21:07

wykupiłem 30dniowe za 60zł w sospzmot, nie ma problemu z ubezpieczeniem aut starszych. Mam nadzieje, że mi sie nie przyda, ale jak już to dam znać jak mi pomogli:)
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 10.07.2012 21:29

tiesto123 napisał(a):wykupiłem 30dniowe za 60zł w sospzmot, nie ma problemu z ubezpieczeniem aut starszych. Mam nadzieje, że mi sie nie przyda, ale jak już to dam znać jak mi pomogli:)


A co ubezpiecza PZMOT? :wink:
mimik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 14.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mimik » 10.07.2012 23:41

No hej.
Dziś byłem załatwiać ubezpieczenie i jednak Benefia teraz w moim przypadku też nie wchodzi w grę bo maja miesiąc karencji. Wykupiłem PTU za 250 złotych. Mam nadzieję, że nie będzie mi potrzebne :D
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 11.07.2012 00:16

mimik napisał(a):No hej.
Dziś byłem załatwiać ubezpieczenie i jednak Benefia teraz w moim przypadku też nie wchodzi w grę bo maja miesiąc karencji. Wykupiłem PTU za 250 złotych. Mam nadzieję, że nie będzie mi potrzebne :D


8O Matulu, za co ty dałeś tyle kasy? Co to za ubezpieczenie? Nie znam dlatego pytam :wink:
tiesto123
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 16.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiesto123 » 11.07.2012 08:56

PETERENZO napisał(a):
tiesto123 napisał(a):wykupiłem 30dniowe za 60zł w sospzmot, nie ma problemu z ubezpieczeniem aut starszych. Mam nadzieje, że mi sie nie przyda, ale jak już to dam znać jak mi pomogli:)


A co ubezpiecza PZMOT? :wink:


z ich strony:

Zawiera usługi:
Działa za granicą
Obejmuje także wypadki
Naprawa na miejscu awarii
Wymiana koła
Dowóz paiwa
Pomoc w otwarciu pojazdu (w razie zgubienie lub uszkodzenia kluczyków)
Transport pojazdu (do najbliższego czynnego warsztatu, a przy jego braku - na parking strzeżony)
Transport pasażerów z miejsca awarii (tam, gdzie transportowany jest pojazd)
Transport przyczepy (Tam, gdzie transportowany jest pojazd)
Parking strzeżony
Nocleg w hotelu (Jedna doba zawsze, gdy nie można naprawić pojazdu do końca doby. Dwie kolejne, gdy usprawnienie pojazdu nie jest możliwe w ciągu 24h)
Wynajem pojazdu zastępczego (2 doby, gdy nie można naprawić pojazdu w ciągu 24 godzin.)
Transport powrotny (do miejsca zamieszkania, gdy nie można naprawić pojazdu w ciągu 24 godzin)
Odbiór pojazdu (podróż dla jednej osoby po naprawiony pojazd)
Usługi informacyjne
Usługi concierge
Pomoc techniczna w domu lub mieszkaniu
Zwiększone rabaty na usługi PZM
Rabaty europejskie Show your Card
Rabaty Eurorabat


nie spodziewam sie jakiś fajerwerków za 60zl:)
Frisco
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 26.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Frisco » 11.07.2012 09:50

Bardzo ciekawą wg mnie ofertę ma PZU.
Chodzi mi o Kartę PZU Pomoc w drodze Europa
http://www.pzu.pl/edu/pzu-pomoc#
Nie ma limitu wieku pojazdu.
Sam ją sobie wykupiłem ale na szczęście nie korzystałem.
Karta 365 dnia działa od dnia zakupu
Karta 60 dni w przypadku awarii ochrona ubezpieczeniowa rozpoczyna się od 15 dnia po dniu aktywacji, a w przypadku wypadku działa od razu.
Dlatego warto ją wykupić 15 dni przed wyjazdem.
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 11.07.2012 09:58

tiesto123 napisał(a):nie spodziewam sie jakiś fajerwerków za 60zl:)


Nie zrozumiałeś mojego pytania. Ale już znalazłem - Vienna Insurance :wink:
O to mi chodziło. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Assistance auto 13-to letnie? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone