Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Apartamenty Paski Zaliv - Metajna, Bosana i inne

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Apartamenty Paski Zaliv - Metajna, Bosana i inne

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 16.11.2010 11:03

Jak w temacie.

Poszukuję apartamentów w miejscowości Metajna na Pagu. Miejscowość owszem przewija się w relacjach wielokrotnie na forum ale sprawdzonych namiarów na kwatery dotychczas chyba nikt nie podał (albo mnie szukajka przerosła :wink: )

Na czym mi zależy:
- położenie bezpośrednio przy plaży (do 50m) z możliwością cumowania pontonu,
- aby na tarasie nie czuć się jak w przysłowiowym akwarium,
- mili gospodarze a nie jakiś Rambo :wink:

Uprzedzam że nie przyjmuję ofert typu "jedź w ciemno". W tym roku szukałem kwaterki dla 3 osób na Rabie i po kilku godzinach objeżdżania wyspy znalazłem nieciekawy apartament 400 m od morza a obszedłem ich ze 20 szt. Owszem kilka ominąłem gdzie na betonowym wybrzeżu dogorywała reprezentacja niemieckiego Altersheimu wspomagana licznie ich praprapra wnukami, ale tak czy inaczej ciasno było.

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link - tę stronkę znam :wink:
Ostatnio edytowano 01.02.2011 17:54 przez Rysio, łącznie edytowano 2 razy
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 16.11.2010 11:48

Kolego Rysiu a czemu Metajna ? Z drugiej strony zatoki ładniejsze widoki :D

Ja mogę polecic miejscówkę ale nie w Metajnie tylko między Bosaną a Dubravą po drugiej stronie zatoki , z własną plażą ( ponton można chyba zostawiać na noc - my zostawialiśmy wszelkie "glamoty" kto by je tam tragał na górę w upale - dla intruzów dostęp tylko od morza ) , wokół domu tyle miejsca że można w piłkę grać 8)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 16.11.2010 12:25

Armar, tak sobie jakoś wymyśliłem :wink: Jeśli masz ciekawy apartman w rejonie Bosany możesz podać namiar, tylko właśnie chyba okolica różni się tym że w Metajnie większość domków leży bezpośrednio przy plaży natomiast w rejonie Bosany do morza z kwaterki trzeba po drabinie schodzić :) Mając na miejscu ponton miejsce plażowania mogę wybierać dowolnie, w tym te o których piszesz że dostępne tylko od morza :)
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 16.11.2010 12:52

Rysio napisał(a):że w Metajnie większość domków leży bezpośrednio przy plaży natomiast w rejonie Bosany do morza z kwaterki trzeba po drabinie schodzić


Masz rację z tym schodzeniem na plażę , mnie to nie przeszkadza bo ja z tych co robotę mają raczej siedząca i na wakacje lubią trochę ruchu (spacerki , pływanie , rower ) :D ,

Wrzuce trochę fotek wieczorem na fotosika i pozwolę sobie w tym watku zareklamowac ten dom bo myślę że warto , jak nie Ty to może ktoś inny skorzysta :D

Napewno z Bosany masz piękniejsze widoki o poranku :D
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 16.11.2010 12:57

No to czekam do wieczora :wink:
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 16.11.2010 18:46

Rychu - byłem tylko 3 dni w tej okolicy i namiarów na coś konkretnego nie mam ale... :wink:

Apartmanów w okolicy jest - na moje oko - przeciętna ilość, trochę może więcej niż w Breli - Podracu, ale nie tak znowu.

Po 20.08 jak byliśmy, zaczepiłem jednego ludka, co w polu grzebał, i on zaprowadził mnie do gospodarza apartamana. Gospodarz miał jeden lokal o co najwyżej przeciętnym standardzie, nie widziałem na innych domach żadnych ofert ani ludzi z wiadomymi karteczkami przy drodze (jak w Makarskiej czy Baskiej Vodzie) więc wziąłem, bo dla mnie standard mieszkania nie ma żadnego znaczenia (choć dla żony już nie koniecznie - ale szybko jej przeszło :wink: ).

Taki to chyba urok tych malowiczych dziur, że z miejscówką może być różnie.

Acha - z miejscami parkingowymi też jest "nie za szwedzko" - jest taka duża polanka przed Cactus beach, na której kupa aut się mieści, ale ta plaża jest mz mniej urokliwa, od tej do której można dojść deptakiem kierując się na prawo ( cactus beach jest bardziej na lewo).

Poza tym do kaktusowej jest od centrum (za które uznaje jedyny sklepik spożywczy w wiosce :mrgreen: ) tak ze 2 - 2.5 km, więc z buta to kawałek, a deptakową robi się do 10 min - brzeg ciągnie się przynajmniej kilometr do dwóch i co rusz są piękne zatoczki z bogatym życiem podwodnym (na kaktusowej jest praktycznie zero tego życia i jeszcze dokuczne gzy latają :lol: 8) )

Z parkowaniem pontonu nie powinno być żadnego problemu - w "dokach" miejsc nie brakuje.

Plaża bezpośrednio przy drodze w M. to mz nic ciekawego - taka dla leniuchów.

Czyli - reasumując - waliłbym śmiało w ciemno - nawet w szczycie sezonu :wink: :lol: .

PZDR
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 16.11.2010 19:18

Nigdy nie byłam na Pagu, ale ostatnio wpadła mi w oko ta strona
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link.

Pozdrowienia zza miedzy :wink:
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 16.11.2010 19:50

Jeżeli chodzi o Bosanę , to dalej twierdzę , że najlepszy jest Kosek :D ... zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

Ale od Bosany lepszy jest Sv. Marko ... a tam jest Vilc :wink:
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 16.11.2010 20:29

Rzeczywiście Kosek jest godny uwagi, ale z tego co się orientuję Rysiowa rodzina to 2+1 :D ( a tam trójek chyba niet )
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 16.11.2010 21:17

Na miejscu Rycha , szukałbym otwartego morza w Potocnicy , Jakisnicy albo Tovarnele ... pontonik zawsze lepiej prezentuje się na wielkiej wodzie :wink:
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 16.11.2010 21:48

Aleś mi Mariusz tym Vilcem namieszał w głowie. Muszę go do szufladki i ..... wykorzystać kiedyś :wink:
Ciągle mnie odwodzisz od tej Andaluzyji :D
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 16.11.2010 21:56

Pojemny ten Vilc ... całą pakę może pomieścić :D
Andaluzyja ... no cóż, może poczekać :wink:
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 16.11.2010 22:26

mkm napisał(a):Pojemny ten Vilc ... całą pakę może pomieścić :D

W tegorocznej pace jest nas tylko 16 głów :D
A propos : my tu gadu, gadu a Rysia jak niema, tak nie ma :wink:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 16.11.2010 22:39

Rafał, jadę w ścisłym sezonie, prawdopodobnie podobnie jak w latach ubiegłych w składzie kilku rodzin tak więc wyjazd w ciemno odpada i to kategorycznie. Tak jak wspominasz na dalmatyńskiej rivierze znalezienie noclegu to żaden problem, bo co rusz stoją naganiacze. Na wyspach tak różowo nie jest o czym kilkukrotnie się przekonałem. Oczywiście bez spania nigdy nie zostałem, ale rezerwacja wcześniejsza dokładnie tego co mi się podoba jest swego rodzaju luksusem :)

Średnio istotnym dla mnie jak pisałem jest wygląd tej najbliższej kwatery plaży, bo na poranną szybką kąpiel nie potrzebuję niczego nadzwyczajnego a na większe plażowanie podpłynąć mogę i kilka kilometrów a w rejonie Metajny fajnych plaż nie brakuje.

Ewa, jak pisałem nie uśmiecha mi się do morza po drabinie schodzić :wink: Jak będę miał zamiar na tarasie posiedzieć zamiast na plaży to chcę widzieć bawiącą się dzieciarnię :)

mkm, ale u pepików ... :?: poszukam jeszcze :wink: Co do otwartego morza i mojego gumjaka to byłbym ostrożny. Jak będzie spokojnie to można szukać emocji na bardziej otwartym akwenie, jak zacznie dmuchać to wolałbym żeby mnie szukali na tej niemal zamkniętej kałuży niż po całym Jadranie, a urokliwych zatoczek tam sporo. Dalsze trasy po Jadranie preferuję Jadroliniją robić :wink:
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 17.11.2010 00:01

Wspomniana wyżej agencja ma bardzo fajnie zrobiona stronkę i niezłe domki w ofercie ale niestety bardzo się ceni.... :?

Domek który chce tu opisać w stosunku do wspomnianych Vilca czy Koseka ma tę przewagę że ma własną prywatną plażę , żeby do niej dojść trzeba przejść przez prywatny teren !

Drugi plus to dużo miejsca wkoło domu ! Piękne roślinki , czysto i przyjemnie .

Trzeci plus - w odległości ok 200-300m znajduje się cicha knajpka z rewelacyjnymi kalmarami w cenie o połowę mniejszej niż w normalnej restauracji ( 35kN w Pagu ok. 70kN ) .

Parę fotek :\
Wjazd na teren posesji
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link[/u]

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link


Widok z drugiej strony :
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

jest trochę cienia
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link


zejście na plaże i widok :
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

plaża "pod" domkiem , mała ale własna 8)

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link



plaża od strony wody
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link


zejście do plaży
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

ok 300-400m od domu w lewo jest plaża w Dubrawie ;
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

A dalej już się ciągną tego typu zatoczki - jednak w sezonie zawsze jest tam trochę plażowiczów przyjeżdżających z Pag-u Mandre czy Nowaliji bo w Dubrawie to w zasadzie tylko z miejscowych domów :D
Ostatnio edytowano 19.11.2010 13:10 przez armar, łącznie edytowano 1 raz
Następna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Apartamenty Paski Zaliv - Metajna, Bosana i inne
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone