Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania 2010. Rekonesans z przygodami.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 08.06.2013 15:24

Świetna opowieść. Przyznam, że dotąd Albania jako miejsce wakacji nawet nie przyszło mi do głowy, jak widać niesłusznie.
Zmroził mnie tylko filmik, szok, tym większy że nikt nawet nie zatrzymał się żeby pomóc. Ale to nie ta historia.
Kontynuuj swoją opowieść.
erde
Croentuzjasta
Posty: 219
Dołączył(a): 01.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) erde » 08.06.2013 23:55

Chyba się coś zmieniło, bo nigdzie się nam nic podobnego nie przytrafiło. Poznany w Tiranie albański student (pięknie mówił po polsku, bo u nas studiował) jednoznacznie stwierdził, że religia nie ma w Albanii większego wpływu na życie społeczeństwa. Są tu też oczywiście muzułmanki, które ubrane od stóp do głów siedzą na plaży obok swojego męża opalającego się w samych slipkach, a później tak ubrani idą się kapać. Z tym, że w Albanii kapią się razem trzymając się za ręce, a w Neum lub Ulcinju kąpią się osobno. Na dodatek kobiety tylko w towarzystwie innych kobiet. Generalnie to chyba tylko w Bośni i muzułmańskiej części Macedonii nie należy publicznie adorować kobiet. W starej muzułmańskiej części Mostaru, kiedy, trzymając się za ręce, weszliśmy do kafejki aby napić się kawy, spojrzenia siedzących tam mężczyzn (nie było ani jednej kobiety) były jednoznaczne i niezbyt życzliwe. Kelner dopiero po dość długim zapraszaniu zdecydował się nas obsłużyć (doszła druga para i chyba chciał się nas pozbyć), ale zwracał się tylko do mnie i był mało sympatyczny. Nigdzie indziej nie mieliśmy już takich przygód. Na deptaku w Sarandzie lub Durres, że już nie wspomnę dyskotek, Europa! Właśnie teraz należy jechać na urlop do Albanii, bo jeszcze tanio, turystów niezbyt wielu, a drogi coraz lepsze. Jest to kraj zarówno dla "leniuchów" jak i dla aktywnych turystów kochających góry. W ubiegłym roku byliśmy w Durres i po dwudniowym rekonesansie w Sarandzie, w przyszłym roku mamy zamiar moczyć stare kości w Morzu Jońskim w Ksamil. Z kontynuacją moich opowieści będzie na razie problem , bo za kilka dni jedziemy do Zadaru. Po powrocie znów zgłoszę się do tablicy. Może jeszcze przed wyjazdem wrzucę wspomnienia z urlopu 2009 z Bośni i Hercegowiny.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 09.06.2013 11:35

Ciekawa relacja.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 09.06.2013 13:14

Aldonka napisał(a):Przyznam, że dotąd Albania jako miejsce wakacji nawet nie przyszło mi do głowy, jak widać niesłusznie.


Dokładnie pomyślałam tak samo. Ale jak widać warto odwiedzić również i Albanię...
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 09.06.2013 14:36

agata26061 napisał(a):
Aldonka napisał(a):Przyznam, że dotąd Albania jako miejsce wakacji nawet nie przyszło mi do głowy, jak widać niesłusznie.


Dokładnie pomyślałam tak samo. Ale jak widać warto odwiedzić również i Albanię...


Warto, warto koleżanko Agatko. Dużo szarmanckich południowców, jest w czym wybierać. :wink: :D :D :D
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 09.06.2013 15:01

Odwiedzić tak, ale na krótko. Dla mnie jednak ta "kultura" nie jest zbyt atrakcyjna; no i śmieci do dziś nie sprzątają. W MNE zresztą też, zwłaszcza na południu.
erde
Croentuzjasta
Posty: 219
Dołączył(a): 01.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) erde » 09.06.2013 23:08

Jak wspomniałem wcześniej, proszę mi uwierzyć, warto na dłużej, naprawdę warto. Z tymi śmieciami i totalnym brudem to duża przesada. Być może i pod tym względem coś się, w ostatnich latach, zmieniło. Śmieciarki jeżdżą tak jak u nas i nawet kubły są podobne. Fakt, że stoją na ulicach, nawet wąskich, ale wynika to głównie z rodzaju zabudowy, organizacji wywozu i wysokich temperatur. Albania szybko się zmienia i warto ja zobaczyć właśnie teraz, a nie jak się stanie następną Chorwacją. Wiele się buduje i wiele się robi, a ludzie którzy tam żyją są naprawdę warci szacunku. Zaraz po powrocie z Zadaru opiszę, nie ten ostatni wyjazd, a właśnie zeszłoroczny urlop w Albanii, bo ja tam na pewno wrócę i to nie na chwilę.
Teraz zapraszam na stronę bosnia-i-hercegowina-2009-neum-doskonala-baza-wypadowa-t41582.html, gdzie opisałem swoje wakacje w Bośni i Hercegowinie.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 10.06.2013 09:26

darek1 napisał(a):
Warto, warto koleżanko Agatko. Dużo szarmanckich południowców, jest w czym wybierać. :wink: :D :D :D


Spoko, to męża tam ze sobą nie zabieram :mrgreen:
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 10.06.2013 11:46

Opisujesz i pokazujesz bardzo ciekawe i mało znane miejsca, w żadnym razie nie zrażaj się moim poprzednim postem.
Czekam na cd.

:papa:
k.ka
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 16.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) k.ka » 10.06.2013 11:48

erde napisał(a):Na deptaku w Sarandzie lub Durres, że już nie wspomnę dyskotek, Europa! Właśnie teraz należy jechać na urlop do Albanii, bo jeszcze tanio, turystów niezbyt wielu, a drogi coraz lepsze.

Oj trzeba koniecznie i to jak najszybciej, bo za kilka lat będzie tam więcej Polaków niż w Chorwacji :oczko_usmiech:
erde
Croentuzjasta
Posty: 219
Dołączył(a): 01.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) erde » 20.06.2013 15:14

Bardzo przepraszam, że moja aktywność w tym watku jest, na razie, zerowa, ale wyleguję się w właśnie teraz w Zadarze. Inaczej niż zwykle, bo w czerwcu, bo w mieście i bez dalekich eskapad. Jesli ktoś wybiera się do Zadaru to zapraszam na chorwacja-zadar-czerwiec-2013-t41824.html.
eagler
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 04.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) eagler » 20.06.2013 17:44

świetna relacja poczekam aż "powrócisz do Albanii" a do Zadaru wpadam na początku sierpnia
jogi125
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 25.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jogi125 » 26.08.2013 05:55

erde - pięknie piszesz ... prosimy o dalsze relacje z Albanii i może coś więcej o Ulcinj chcemy tam jechać za tydzień ...
tompie68
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 04.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tompie68 » 23.09.2013 01:24

Natrafiłem przypadkiem na tę relację. Jestem w trakcie zbierania info na temat Albanii. W tym roku wpadliśmy dosłownie na chwilę ale w przyszłym roku chyba na dłużej dlatego każda relacja z tego kraju jest na wagę złota.
Pozdrawiam Tomek
erde
Croentuzjasta
Posty: 219
Dołączył(a): 01.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) erde » 23.09.2013 11:13

Albania szybko się zmienia. Warto ją zobaczyć właśnie teraz, kiedy jeszcze tak bardzo różni się od sąsiadów. Zauroczeni rekonesansem, w 2012 roku spędziliśmy tam 10 dni, docierając aż na samo południe. Sympatyczni ludzie, ciekawy kraj, niskie ceny, cieplutkie morze, cudowne widoki. Warto odwiedzić ten kraj. Tym którzy twierdzą, że to strasznie daleko, przypominam pierwsze wyjazdy "maluchem" lub Syrenką do Bułgarii - to tyle samo kilometrów, a mamy lepsze samochody o drogach nie wspominając.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Albania 2010. Rekonesans z przygodami. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone