Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Aktualne przewodniki, mapy

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 26.05.2009 12:07

Czekam od 14 maja :cry: Nic nie dostałam :x
Wiki2001
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 21.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiki2001 » 26.05.2009 12:11

Ja zamawiałam 15.05.
Po dacie wysyłki widać że wysłali dopiera 23.05.09 otrzymałam 25.05.
Kris@#
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 28.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris@# » 26.05.2009 20:37

mia741 napisał(a):Witam

Ja również zamówiłem z podanej strony i otrzymałem co następuje (wszystko opatrzone nadrukami 2009 - naprawdę aktualne):
- mapa drogowa Chorwacji, mapę traktować można jako mini przewodnik po krainach chorwackich oraz jako orientacyjną mapkę poglądową
- przewodnik po kampingach łącznie z aktualnym cennikiem
- przewodnik po hotelach plus aktualny cennik
- przewodnik po Chorwacji, opisujący w podstawowy sposób wszystko co nurtuje początkującego turystę
- super mini kompedium wiedzy o podstawowych sprawach dotyczących Chorwacji (taka broszurka)
- przewodnik po kwaterach prywatnych, według klucza, że podawane sa strony internetowe, gdzie i w jakiej miejscowości te kwatery znaleźć

Reasumując, nie ma sensu kupować przewodnika w księgarni, sam się przymierzałem ale to co otrzymałem oraz zasób wiedzy na tym forum całkowicie wystarczają.

Pozdrawiam.


Witam. Wybieram się razem z rodzinką (4 osoby) pierwszy raz do Chorwacji. Od pół roku czytam to forum i na swój pierwszy raz, zgodnie z wieloma radami, wybraliśmy:
- wczasy zorganizowane,
- okolice Makarskiej, a konkretnie Baska Voda
- zrezygnowalismy z dojazdu autokarem, dostaliśmy zniżke od biura turystycznego w cenie minus 800 zł i jedziemy autem.
Zaopatruję się w wiele rzeczy podanych jako niezbędne. W zasadzie brakowało mi tylko przewodników i skorzystałem z rady wysyłając prośbę na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Maila wysłałem 17 maja i dziś dostałem kopertę, a właściwie ponad kilogramową paczkę z materiałami jak w cytowanym poście. Paczka była oklejona taśmą i opieczętowana informacją, że z Warszawy nadeszła uszkodzona. Na szczęscie niczego nie skradziono.
Jestem bardzo zadowolony z zawartości i za chwilę zagłębię sie w lekturze.
Należy podziękować Chorwatom za tak wspaniałą promocję swojego kraju i ukłon do polskich turystów.
Polecam niezdecydowanym początkującym cromaniakom skorzystanie z prośby o materiały. To działa i na dodatej dostaje się coś "cieplejszego" niż najnowsze polskie wydania map i przewodników. Jako początkujący jestem bardzo zadowolony.
Ciekawe, czy Polska też tak potrafi?
Leszek W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 26.05.2009 20:50

Otrzymałem pakiet broszur i mapę po upływie tygodnia od zamówienia. Ośrodek Informacji Republiki Chorwackiej poważnie traktuje polskich turystów :) Swoją drogą raz taką prośbę pięć lat temu wysłałem do Austriackiego Ośrodka Informacji Turystycznej i od tego czasu co roku mam świeże materiały.
Leszek W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 26.05.2009 20:53

Dodam jeszcze, że koperta mojej przesyłki również była poważnie uszkodzona :?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.05.2009 08:05

Wczoraj miałem w skrzynce - mejla wysłałem 14 maja. Koperta mocno sfatygowana, poklejona szara taśmą ale za to w środku... :)
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 27.05.2009 21:25

Ja dostałem przesyłkę po ok 1,5 - 2 tygodniach. Mapka i foldery. Potwierdzam, u mnie także koperta zniszczona, ale całość na poczcie zapakowano w foliowy worek. Grunt że doszło.
damian50000
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) damian50000 » 27.05.2009 21:36

Ja od dziś również jestem szczęśliwym posiadaczem materiałów promocyjnych :)

Bardzo fajny pomysł, polecam zamówić sobie ten folderek :)

Aa.. i koperta również sfatygowana :? Ale to wina zbyt ciężkiej zawartości w stosunku do wytrzymałości koperty :) Ważne, że nic nie zginęło po drodze :)
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 27.05.2009 22:04

Koperta zmarnowana niesamowicie, ale doszło :wink:
malczykos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 124
Dołączył(a): 22.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) malczykos » 27.05.2009 22:32

Właśnie wysłałem wiadomość z prośbą o mapę. Teraz oczekuję z niecierpliwością na materiały... :D
rbogi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 730
Dołączył(a): 25.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbogi » 27.05.2009 23:07

A co - też sobie zamówiłem , teraz pozostaje tylko czekać.
Jeżeli chodzi o mapy to korzystam z atlasów Marco Polo , są dosyć dokładne , zaznaczono na nich szereg atrakcji , jak kąpieliska , zamki , pałace , ruiny , także większe kampingi. Poza tym są wygodne w użyciu , zwłaszcza te bindowane , wystarczy otworzyć odpowiednią stronę i spokojnie można trzymać na kolanach (pasażerki - pilotki). 8)
Zaś przewodniki z których korzystam to tylko "Pascal" jakoś najbardziej mi podchodzą.
:D
Yarpen
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 2
Dołączył(a): 13.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yarpen » 29.05.2009 13:44

A ja do dziś nie dostałem :(
No cóż poczekam jeszcze trochę i wyślę jeszcze raz.
Wyjazd 12.06 więc mam coraz mniej czasu ...
chester66
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 30.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) chester66 » 30.05.2009 11:31

witam , a moze ktos zna inne linki na bezplatne broszurki oraz mapki z chorwacji? :)
Mago
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 193
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mago » 03.06.2009 18:14

Maila z prośbą o broszurki wysłałam 26 maja, a dzisiaj otrzymałam przesyłkę. Koperta porozrywana, całośc zapakowana na poczcie do foliowego worka, ale zawartość zgadza się z tym co podała mia741.
kepi
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 19.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kepi » 06.06.2009 19:47

Witam
Chyba rzeczywiscie porozrywana koperta z informatorami jest regułą gdyż ja również takową otrzymałem. Ciekawe czyja to sprawka ale sądzac po renomie to chyba niestety Poczty Polskiej.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Aktualne przewodniki, mapy - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone