Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Aktualne przewodniki, mapy

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
olis
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 2
Dołączył(a): 10.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) olis » 10.01.2009 12:10

marsylia napisał(a):Jestem zła na siebie, że kupując go nie sprawdziłam dokładniej co jest w środku, ale pomyślałam sobie National Geographic... to musi być coś :roll:


dokładnie tak samo sobie pomyślałam i już, już miałam go kupić (oczywiście w ciemno), po czym trafiłam na Twoją wypowiedź... ;)
zależy mi na aktualności, a to chyba jest jedyny przewodnik wydany w 2008? ech... :) więc co? lepiej na początek Bezdroża, czy Pascal?? Wiadomo że nic się rownać nie będzie z kopalnią wiedzy, jaką jest to forum ;) ale przed rozpoczęciem przygotowań do wakacyjnej podróży, "tytułem wstępu", przydałby się też jakiś przewodnik... :)
olis
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 2
Dołączył(a): 10.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) olis » 10.01.2009 12:21

w sumie to chyba skłaniam się ku Pascalowi... i nawet znalazłam wydanie z 2008 -
http://allegro.pl/item524853358_praktyc ... _herc.html
tylko że poza różnica w cenie to chyba nie różni się ono od poprzedniego... nawet ilość stron ta sama :/
jakub63
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 12.01.2009
Plan Miasta Orebic

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakub63 » 12.01.2009 15:57

Przeglądam forum już od jakiegoś czasu, wiele jest tematów dotyczączych map chorwacji porad jak dojechać na wytęsknione wakacje.
Nie znalazłem informacji gdzie można znaleźć (oczywiście przed wyjazdem) plan miasta z uliczami i numerami domów.
W tym roku wybieram sie do Orebića, znalazłem kwaterę przy ulicu A. G. Matosa 23, chciąlbym wiedzieć w której części Orebiźa to jest i czy dom znajduję sie blisko morza uwzględniając ilość schodów (nie chcę powtórzyć wpadki z zeszłego roku - 100 m do Morza i 150 schodów).
Jeżeli ktoś był w tej willi (przy Matosa23) to proszę o pare słów (miejsce, apartament, gospodarze).
asikx&rafikx
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 265
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx&rafikx » 12.01.2009 19:18

Mapa mapą, a jak nie ma mapy można się posiłkować opisem.

Jak napisał Buber 15.06.2007 uliczka Matosa:
matos to taka uliczka ze jedno auto spoko sie zmiesci. Wjezdzasz w miasto glowna ulica (Jelacica) i za jakis czas po prawej kolejno - Studenac, potem bistro, restaurant Posejdon, jeden dom i w prawo i w lewo jest Matosa. Miejsce dobre - ale lepiej ten odcinek po lewej od glownej - blisko do slynnej plazy Trstenicy, a i do portu z 10-15 minut w druga strone.


150 schodów tam nie będzie, raczej łagodny spadek w kierunku morza ale kawałek do tej plaży trzeba będzie lecieć...
tu masz chociażby stronę apartamanu, który jest na matosa 20 i ma mapkę dojazdu - Twoje 23 jest zapewne gdzieś w pobliżu.
http://www.orebic-cibilic.com/arrival-orebic.htm

Pozdrawiam,
Aśka
jakub63
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 12.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakub63 » 13.01.2009 08:39

Dzięki Asiu. wygląda na to że matosa 23 jest po drugiej (nie od morza) stronie głównej ulicy. Jak onmi liczą te metry od morza. Matosa 23 podają że jest 80 metrów od plaży :?:
Jakub
Yarpen
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 2
Dołączył(a): 13.05.2009
Nowa mapa samochodowa Chorwacji wydanie 2009.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yarpen » 13.05.2009 23:54

Jeżeli ktoś chce bezpłatnie otrzymać samochodową mapę Chorwacji wydanie 2009 to wystarczy wysłać e-maila na adres: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl w którym wystarczy podać swój adres korespondencyjny (imię i nazwisko, ulica, kod pocztowy i miejscowość)

Mapa zawiera aktualny stan autostrad w Chorwacji, przykładowe szlaki turystyczne oraz informacje ogólne dla podróżnych.
Na mapie jest już zaznaczony m.in. nowy odcinek autostrady Zagrzeb-Split-Dubrownik.
Odcinek ŠESTANOVAC-RAVČA to kolejny 40 kilometrów nowoczesnej autostrady, na którym znajduje się 47 obiektów (wiadukty, przejścia, itp.).
Wraz z odcinkiem z miejscowości Šestanovac do miejscowości Ravča oddana do użytku autostrada A1 Zagrzeb-Split-Dubrownik liczy łącznie 457 km.

źródło : http://pl.croatia.hr/News/Document.aspx?idNews=1890
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005
Re: Nowa mapa samochodowa Chorwacji wydanie 2009.

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 14.05.2009 07:24

Yarpen napisał(a):Jeżeli ktoś chce bezpłatnie otrzymać samochodową mapę Chorwacji wydanie 2009 to wystarczy wysłać e-maila na adres: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl w którym wystarczy podać swój adres korespondencyjny (imię i nazwisko, ulica, kod pocztowy i miejscowość)

Mapa zawiera aktualny stan autostrad w Chorwacji, przykładowe szlaki turystyczne oraz informacje ogólne dla podróżnych.
Na mapie jest już zaznaczony m.in. nowy odcinek autostrady Zagrzeb-Split-Dubrownik.
Odcinek ŠESTANOVAC-RAVČA to kolejny 40 kilometrów nowoczesnej autostrady, na którym znajduje się 47 obiektów (wiadukty, przejścia, itp.).
Wraz z odcinkiem z miejscowości Šestanovac do miejscowości Ravča oddana do użytku autostrada A1 Zagrzeb-Split-Dubrownik liczy łącznie 457 km.

źródło : http://pl.croatia.hr/News/Document.aspx?idNews=1890


Super :lol:
Dzięki 8) Już wysyłam maila
Pozdrav
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 14.05.2009 07:56

Ciekawe do kogo z nas pierwszego przyjdzie :wink: :D
Dzięki za info.
SoftRM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 239
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SoftRM » 14.05.2009 08:52

I ja zamówiłem :D
Wiki2001
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 21.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiki2001 » 15.05.2009 17:58

I ja zamówiłam.
damian50000
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) damian50000 » 26.05.2009 09:39

Witam serdecznie,

Dotarły już może do Was te mapy? Ja zamówiłem również 14 maja... i jak na razie czekam :? Czy to tylko z moją pocztą jest coś nie tak? :)

Pozdrawiam
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 26.05.2009 09:41

Bynajmniej, jak dojdzie to nie omieszkam się pochwalić... :)
mia741
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 10.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mia741 » 26.05.2009 09:48

Witam

Ja również zamówiłem z podanej strony i otrzymałem co następuje (wszystko opatrzone nadrukami 2009 - naprawdę aktualne):
- mapa drogowa Chorwacji, mapę traktować można jako mini przewodnik po krainach chorwackich oraz jako orientacyjną mapkę poglądową
- przewodnik po kampingach łącznie z aktualnym cennikiem
- przewodnik po hotelach plus aktualny cennik
- przewodnik po Chorwacji, opisujący w podstawowy sposób wszystko co nurtuje początkującego turystę
- super mini kompedium wiedzy o podstawowych sprawach dotyczących Chorwacji (taka broszurka)
- przewodnik po kwaterach prywatnych, według klucza, że podawane sa strony internetowe, gdzie i w jakiej miejscowości te kwatery znaleźć

Reasumując, nie ma sensu kupować przewodnika w księgarni, sam się przymierzałem ale to co otrzymałem oraz zasób wiedzy na tym forum całkowicie wystarczają.

Pozdrawiam.
Wiki2001
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 21.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiki2001 » 26.05.2009 09:50

Witam ja otrzymałam wczoraj mapę i przewodniki .
Są to przewodniki po campingach. hotelach, wykaz agenci turystycznych,i krótki przewodnik po Chorwacji z uwzględnieniem miejsc które warto zobaczyć .
Mago
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 193
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mago » 26.05.2009 10:11

Własnie wysłałam maila, teraz pozostaje czekać.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Aktualne przewodniki, mapy - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone