Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 03.05.2022 22:25

empire13 napisał(a):Napisz im po angielsku to samo co za drugim razem napisał dids76 i zobaczymy co odpiszą :)

Już kilka godzin temu napisałem im:

Madam,
Please note that in the previous e-mail I did not ask for the H2 expressway, but only for a 500-meter section of road 109, from the Dolga Vas border crossing to the roundabout starting the H2 route.
Again, I point out that this section of road on your online map is marked as an ordinary road and not as an expressway.
Therefore, please state clearly whether the vignette is also compulsory on this 500-meter stretch of road 109 or not.
To make my question easier to understand, I am attaching a screenshot of your map again, this time with the requested road section marked.

Best regards,
....

Żeby nie mieli żadnych wątpliwości to im jeszcze dodałem zrzut mapki:

Przejście graniczne Dolga Vas - 2b.jpg


Jak na razie cisza, żadnej odpowiedzi.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 04.05.2022 10:45

Będę jechał pod koniec lipca, więc już z pewnością ktoś podzieli się do tego czasu informacją, jak jest w rzeczywistości. Już wcześniej pisałem, w zeszłym roku zatrzymał nas na chwilę celnik słoweński na granicy, prócz standardowego pytania o cel podróży przypomniał, że nie mamy viniety. Kiedy odpowiedziałem mu, że nie wjeżdżam na autostradę i na rondzie zjeżdżam na Lendavę, powiedział ok, życzył udanego urlopu i pojechaliśmy. Natomiast w oczekiwaniu na przejściu w Mursku, dojeżdżający kierowcy informowali, że na zjeździe z A5 zatrzymywane były samochody i sprawdzane viniety. Kierowcy, którzy takowej nie posiadali, otrzymywali po 100 € mandatu (choć taryfikator słoweński stanowi, że ne mniej, jak 300 € za to wykroczenie). Być może dlatego, że było to bardzo blisko granicy, więc też traktowali kierowców ulgowo ( jakieś 7km H7/A5).
ŁukaszCiupa
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 18.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ŁukaszCiupa » 04.05.2022 11:19

SebastianM napisał(a):Będę jechał pod koniec lipca, więc już z pewnością ktoś podzieli się do tego czasu informacją, jak jest w rzeczywistości. Już wcześniej pisałem, w zeszłym roku zatrzymał nas na chwilę celnik słoweński na granicy, prócz standardowego pytania o cel podróży przypomniał, że nie mamy viniety. Kiedy odpowiedziałem mu, że nie wjeżdżam na autostradę i na rondzie zjeżdżam na Lendavę, powiedział ok, życzył udanego urlopu i pojechaliśmy. Natomiast w oczekiwaniu na przejściu w Mursku, dojeżdżający kierowcy informowali, że na zjeździe z A5 zatrzymywane były samochody i sprawdzane viniety. Kierowcy, którzy takowej nie posiadali, otrzymywali po 100 € mandatu (choć taryfikator słoweński stanowi, że ne mniej, jak 300 € za to wykroczenie). Być może dlatego, że było to bardzo blisko granicy, więc też traktowali kierowców ulgowo ( jakieś 7km H7/A5).
No skoro wcześniej jechali A5 a po zjeździe z niej okazywało się, że jechali "na waleta" to chyba mandat jest obligatoryjny i powinni się cieszyć, że tylko 100e.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 04.05.2022 14:03

ŁukaszCiupa napisał(a):No skoro wcześniej jechali A5 a po zjeździe z niej okazywało się, że jechali "na waleta" to chyba mandat jest obligatoryjny i powinni się cieszyć, że tylko 100e.

Dokładnie, ale wiele osób często zapomina zjechać z tego ronda i wpakowuje się na autostradę. Kiedyś mój szwagier zapomniał się i wjechał. Szybko zorientował się, dosłownie o długość samochodu wjechał na H7, wsteczny i na Lendavę ;) .
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 05.05.2022 11:19

Chris_M napisał(a):
empire13 napisał(a):Napisz im po angielsku to samo co za drugim razem napisał dids76 i zobaczymy co odpiszą :)

Już kilka godzin temu napisałem im:

Madam,
Please note that in the previous e-mail I did not ask for the H2 expressway, but only for a 500-meter section of road 109, from the Dolga Vas border crossing to the roundabout starting the H2 route.
Again, I point out that this section of road on your online map is marked as an ordinary road and not as an expressway.
Therefore, please state clearly whether the vignette is also compulsory on this 500-meter stretch of road 109 or not.
To make my question easier to understand, I am attaching a screenshot of your map again, this time with the requested road section marked.

Best regards,
....

Żeby nie mieli żadnych wątpliwości to im jeszcze dodałem zrzut mapki:

Przejście graniczne Dolga Vas - 2b.jpg



Pani ZUPANČIČ wije się jak wąż, żeby tylko nie odpowiedzieć na postawione pytanie.
Oto jej kolejna odpowiedź:
If you will use expressway H7 then the e-vignette is mandatory.
Here you may see a map where e-vignettes are mandatory: https://evinjeta.dars.si/en/e-vignette-validity.

Best regards.
Nejc ZUPANČIČ

Center cestninskega sistema
Klicni center

Nóż się sam w kieszeni otwiera! :twisted:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.05.2022 11:40

Chris_M napisał(a):Pani ZUPANČIČ wije się jak wąż, żeby tylko nie odpowiedzieć na postawione pytanie.
Oto jej kolejna odpowiedź:
If you will use expressway H7 then the e-vignette is mandatory.
Here you may see a map where e-vignettes are mandatory: https://evinjeta.dars.si/en/e-vignette-validity.

Best regards.
Nejc ZUPANČIČ

Center cestninskega sistema
Klicni center

Nóż się sam w kieszeni otwiera! :twisted:

O, to ta sama Pani która mi odpisywała :oczko_usmiech:
Dlaczego nie może konkretnie odpisać H7 zaczyna się przed rondem lub za rondem, jeżeli zjedziesz z drogi przed jej początkiem nie potrzebujesz winiety. :roll:
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 05.05.2022 11:56

Patrzyłem teraz na google maps tym zołtym ludzikiem w 2013 roku jak byk był znak winieta tuz przy zjezdzie z ronda na wprost. Ciekawe jak jest aktualnie
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 05.05.2022 12:03

dids76 napisał(a):O, to ta sama Pani która mi odpisywała :oczko_usmiech:
Dlaczego nie może konkretnie odpisać H7 zaczyna się przed rondem lub za rondem, jeżeli zjedziesz z drogi przed jej początkiem nie potrzebujesz winiety. :roll:

Pani mnie trochę wkurzyła, więc jej odpisałem:
Dear Mrs ZUPANČIČ,

On Thursday, May 5, 2022 09:55:33 you wrote:

Dear .......
If you will use expressway H7 then the e-vignette is mandatory.
Here you may see a map where e-vignettes are mandatory: https://evinjeta.dars.si/en/e-vignette-validity.
Best regards.
Nejc ZUPANČIČ

Madam,
For the third time, I explain that I did not ask about the obligation to have a vignette on the H7 expressway, but on the road No. 109, from the border crossing, to the first roundabout.
Is it not clear?
I intend to enter Slovenia via the Dolga Vas border crossing and after 500 meters at the first roundabout, turn left to go to the center of Lendava.
I would like to get an unambiguous answer from you to the question whether a vignette is also required on road 109, because there have been statements on the Internet by people who claim that they have been punished by the police for not having a vignette on this section of road 109.

Regards,
.........

Zobaczymy, co tym razem odpowie :mrgreen:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.05.2022 12:06

Chris_M napisał(a):Zobaczymy, co tym razem odpowie :mrgreen:

Stawiam skrzynkę Karlovacko ze nie uzyskasz konkretnej odpowiedzi :oczko_usmiech: :mrgreen:
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 05.05.2022 12:14

Panowie a tak na spokojnie... jadąc od Csorna M86 do Szombathely nie lepiej kierować się do Lenti i dalej do M70 i do granicy z cro lub przed Szombathely odbić na Vasvar i drogę 74 do M7 dojechać i do granicy z cro tak jak na poniższych screenach (niebieska trasa) z map? Patrząc na trasę przez Słowenię... czas odcinka z mapy w rożnych wariantach to różnica czasowa ~ 5 min, a km raptem ~ 17 km miedzy trzema trasami. Różnica taka że jadąc teraz przez Słowenię jak widać nie ma jednoznacznej odpowiedzi czy płatne czy nie :) po co ryzykować. Jadąc tylko przez Węgry mamy problem z głowy a czas i odległość na całej trasie do Chorwacji praktycznie zerowa różnica. By jechać przez M86 i tak musimy mieć winietę więc czy pojedziemy M70 na południu czy M7 to jesteśmy zabezpieczeni. W Słowenii na tą chwilę nie pewne informacje od samego zarządcy autostrady :)

Trasa przez Lenti: 2:24h - 202 km
Trasa przez Vasvar: 2:29h - 207 km
Trasa przez Słowenię: 2:32h - 190 km

PS
Przy okazji zapytam... aktualnie w Słowacji i Węgrzech są winiety elektroniczne jak rozumiem kupując na ich stronach po opłaceniu winiety/potwierdzenie od razu przychodzą na maila i nie trzeba na nic czekać? Sytuację mam taką że dopiero w dzień wyjazdu będę wiedział czy mój wynajęty bus ma ważną winietę czy będę kupował. Dzięki z góry za info.
Załączniki:
86_2.jpg
86_1.jpg
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 05.05.2022 12:19

Nie za bardzo rozumiem o co Wam biega. Przecież dopiero za rondem jest znak D-7 droga dla pojazdów samochodowych. Wcześniej czyli od przejścia do ronda jest to zwykła droga która ma nawet nazwę "Glavna ulica" a za rondem biegnie ona do samego centrum Lendavy. Tyle podpowiada logiczne rozumowanie. Niestety u niektórych "władców dróg" i dotyczy to całego świata takowe nie występuje. I wtedy może pojawić się sytuacja w której stoimy na z góry przegranej pozycji. Dla świętego spokoju lepiej jechać przez Lenti na stare przejście Letenye gdzie nigdy jeszcze nie stałem ani minuty.
W przeciwieństwie do przejścia w Mursko Središće gdzie spędziłem ponad pół godziny w kolejce.

slr napisał(a):Przy okazji zapytam... aktualnie w Słowacji i Węgrzech są winiety elektroniczne jak rozumiem kupując na ich stronach po opłaceniu winiety/potwierdzenie od razu przychodzą na maila i nie trzeba na nic czekać?


Tak.

Pozdrowienia.;)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.05.2022 12:30

Ja dobrze wiem że nie ma większej różnicy w czasie i odległości pomiędzy tymi trasami. Jeżeli nie dostanę jednoznacznej odpowiedzi to pojadę przez Letenye. Bardziej chodzi mi o samo podejście urzędnika który odpowiada mało konkretnie na konkretnie zadane pytania.
Zaraz za przejściem graniczymy w Dolga Vas jest stacja paliw Petrol gdzie od kilku lat co roku tankowałem. Przez taką odpowiedź nikt kto miał w planach jazdę przez Lendavę tamtędy nie pojedzie i stacja paliw sporo straci na obrocie. Część osób też zatrzymywało się w Lendavie na posiłek czy zakupy, teraz będą ją omijali.
Słowenia na winietach nie zarobi bo nikt nie kupi winiety na 500m drogi a lokalny biznes straci. :papa:
Ps. Winiety na Słowacji i Węgrzech są od razu aktywne.
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 05.05.2022 12:54

W Lenti w centrum przy rondzie też jest stacja i tam mam zamiar tankować bo akurat droga z Katowic do tego miejsca na jednym baku starczy spokojnie (Bus Renault Trafic ma bak 80l), następne tankowanie już na miejscu w Chorwacji okolica Omiś (Dugi Rat). W okolicy też widać jakieś sklepy itd. Zatem Słoweńcy nie zarobią a zarobią Węgrzy. Z tego co wiem na tą chwilę najtańsze paliwo jest właśnie na Węgrzech więc tym lepiej dla nas :) Skoro Słowenia nie wypowiada się jednoznacznie o przejeździe u nich to olać ich i tyle w temacie :) Km i czas praktycznie to samo więc nie trzeba specjalnie długo się zastanawiać :)

- https://goo.gl/maps/7HvJfXB9mreLsqip8
Ostatnio edytowano 05.05.2022 14:44 przez slr, łącznie edytowano 1 raz
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 05.05.2022 13:08

Ja też z PETROLu korzystałem, ale w ubiegłym roku już nie i w tym roku też nie skorzystam. Mursko Sredice i dalej Cekovac wypadły ze względu na spory weekendowy ruch.
A w Lenti na MOLu powinno być taniej z racji obecnej geopolityki.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1917
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 05.05.2022 13:16

Ja jeszcze w Landavie zatrzymywałem się w celu wypłaty Euro z bankomatu. Nie jest to takie proste w Polsce.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86 - strona 167
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone