Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 05.05.2022 13:18

mchrob napisał(a):Ja jeszcze w Landavie zatrzymywałem się w celu wypłaty Euro z bankomatu. Nie jest to takie proste w Polsce.


To wypłacisz w Słowacji lub zabierz z Polski :)
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1917
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 05.05.2022 13:24

slr napisał(a):
mchrob napisał(a):Ja jeszcze w Landavie zatrzymywałem się w celu wypłaty Euro z bankomatu. Nie jest to takie proste w Polsce.


To wypłacisz w Słowacji lub zabierz z Polski :)


W Słowacji zmusi mnie to do zjazdu z autostrady a tu miałem wygodniej. No ale cóż, może trzeba się będzie przestawić.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 05.05.2022 14:09

slr napisał(a):W Lenti w centrum przy rondzie też jest stacja i tam mam zamiar tankować

Dobrze wiedzieć :)
następne tankowanie już na miejscu w Chorwacji okolica Omiś (Dugi Otok).

Ale tutaj to chyba coś poplątałeś, bo gdzie Rzym, a gdzie Krym ;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.05.2022 14:21

Chris_M napisał(a):
następne tankowanie już na miejscu w Chorwacji okolica Omiś (Dugi Otok).

Ale tutaj to chyba coś poplątałeś, bo gdzie Rzym, a gdzie Krym ;)

Pomylił Dugi Rat z Dugi Otok :oczko_usmiech:
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 05.05.2022 14:31

mchrob napisał(a):Ja jeszcze w Landavie zatrzymywałem się w celu wypłaty Euro z bankomatu. Nie jest to takie proste w Polsce.

Więc masz motywację żeby przetestować przejście graniczne Dolga Vas i przysłać nam aktualne zdjęcia tamtejszego oznakowania ;)
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 05.05.2022 14:43

Janusz Bajcer napisał(a):
Chris_M napisał(a):
następne tankowanie już na miejscu w Chorwacji okolica Omiś (Dugi Otok).

Ale tutaj to chyba coś poplątałeś, bo gdzie Rzym, a gdzie Krym ;)

Pomylił Dugi Rat z Dugi Otok :oczko_usmiech:


Zgadza się :) Oczywiście chodzi o Dugi Rat :)
North Slav
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 04.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) North Slav » 05.05.2022 14:52

dids76 napisał(a):Zaraz za przejściem graniczymy w Dolga Vas jest stacja paliw Petrol gdzie od kilku lat co roku tankowałem. Przez taką odpowiedź nikt kto miał w planach jazdę przez Lendavę tamtędy nie pojedzie i stacja paliw sporo straci na obrocie. Część osób też zatrzymywało się w Lendavie na posiłek czy zakupy, teraz będą ją omijali.
Słowenia na winietach nie zarobi bo nikt nie kupi winiety na 500m drogi a lokalny biznes straci. :papa:


Otóż to. Ja tamtędy jeżdzę (kiedy nie jadę CZ/A/SLO) 1) właśnie dla tej stacji, która jest moją ulubioną; raz zatankowałem na wcześniejszej po węgierskiej stronie, to nie dość, że była nieprzyjemna obsługa, nie mówiąca w żadnym języku, to drożej; 2) chciałem tym razem przenocować w Lendavie 3) czysty sentyment - za studenckich czasów jadąc autostopem na Bałkany przypadkowo zawitałem w to miejsce (przejście Redics/Dolga Vas) ;) to był pierwszy raz tak daleko na południe, pierwszy raz z Chorwacją i mam silne wspomnienia, spałem na tym przejściu w namiocie :mrgreen:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 05.05.2022 16:24

Chris_M napisał(a):
Chris_M napisał(a):
empire13 napisał(a):Napisz im po angielsku to samo co za drugim razem napisał dids76 i zobaczymy co odpiszą :)

Już kilka godzin temu napisałem im:

Madam,
Please note that in the previous e-mail I did not ask for the H2 expressway, but only for a 500-meter section of road 109, from the Dolga Vas border crossing to the roundabout starting the H2 route.
Again, I point out that this section of road on your online map is marked as an ordinary road and not as an expressway.
Therefore, please state clearly whether the vignette is also compulsory on this 500-meter stretch of road 109 or not.
To make my question easier to understand, I am attaching a screenshot of your map again, this time with the requested road section marked.

Best regards,
....

Żeby nie mieli żadnych wątpliwości to im jeszcze dodałem zrzut mapki:

Przejście graniczne Dolga Vas - 2b.jpg



Pani ZUPANČIČ wije się jak wąż, żeby tylko nie odpowiedzieć na postawione pytanie.
Oto jej kolejna odpowiedź:
If you will use expressway H7 then the e-vignette is mandatory.
Here you may see a map where e-vignettes are mandatory: https://evinjeta.dars.si/en/e-vignette-validity.

Best regards.
Nejc ZUPANČIČ

Center cestninskega sistema
Klicni center

Nóż się sam w kieszeni otwiera! :twisted:

Jest jeszcze jedna opcja. Założyć bezpłatnego maila w domenie słoweńskiej i wysłać maila po słoweńsku :)
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 05.05.2022 16:40

slr napisał(a):W Lenti w centrum przy rondzie też jest stacja

Zgadza się w Lenti jest stacja benzynowa MOL ,ale nie jest całodobowa i to warto wiedzieć .
Całodobowa stacja benzynowa MOL jest w Rédics .
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 05.05.2022 17:15

Czy na Węgrzech przy autostradach paliwo jest w takiej samej cenie jak w mieście, czy droższe?
I czy tam w ogóle są jakieś stacje paliw przy autostradach, bo coś nie mogę ich znaleźć :roll:
(mam na myśli te odcinki autostrad, którymi jedziemy w kierunku Letenye i Gorican)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.05.2022 18:38

Chris_M napisał(a):Czy na Węgrzech przy autostradach paliwo jest w takiej samej cenie jak w mieście, czy droższe?
I czy tam w ogóle są jakieś stacje paliw przy autostradach, bo coś nie mogę ich znaleźć :roll:
(mam na myśli te odcinki autostrad, którymi jedziemy w kierunku Letenye i Gorican)

Jest MOL w samym Letenye https://goo.gl/maps/WYfcLHu2iGeF9zB17
Tu masz stronkę ze stacjami i cenami paliwa na Węgrzech. https://holtankoljak.hu/uzemanyagok#a=m ... 2&range=50
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 05.05.2022 19:54

dids76 napisał(a):Jest MOL w samym Letenye https://goo.gl/maps/WYfcLHu2iGeF9zB17

Myślałem o tankowaniu właśnie na tej stacji, ale z Krakowa wychodzi mi do niej ok. 700 km, czyli albo do niej dojadę, albo nie, w zależności od tego, jakie mi wyjdzie zużycie na trasie.
Dlatego pytałem, czy tam przy autostradach są stacje benzynowe (bo ich coś nie dostrzegam), oraz jak się mają ceny na tych stacjach do pozostałych stacji.

Tu masz stronkę ze stacjami i cenami paliwa na Węgrzech. https://holtankoljak.hu/uzemanyagok#a=m ... 2&range=50

Dzięki za linka, ale w krajach przez które zazwyczaj przejeżdżam panuje ogólna zasada, że na stacjach autostradowych paliwo jest o jakieś 10-20% droższe niż poza autostradami.
Chodziło mi o to, czy zauważyłeś taką zależność także na Węgrzech, czy też na autostradach również obowiązują ceny regulowane.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 05.05.2022 20:01

Te Forinty zawsze mnie przerażały, nigdy człowiek nie jest w stanie na bieżąco przeliczyć. Generalnie nie tankuję przy autostradach, dlatego po drodze nad Adriatyk, ważnym punktem jest dla mnie Lendava. Jest to dla mnie tym bardziej istotne, że na Słowenii jest € i moja wypłata też jest w € ;). Niczego nie muszę przeliczać.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.05.2022 21:35

Chris_M napisał(a):
dids76 napisał(a):Jest MOL w samym Letenye https://goo.gl/maps/WYfcLHu2iGeF9zB17

Myślałem o tankowaniu właśnie na tej stacji, ale z Krakowa wychodzi mi do niej ok. 700 km, czyli albo do niej dojadę, albo nie, w zależności od tego, jakie mi wyjdzie zużycie na trasie.
Dlatego pytałem, czy tam przy autostradach są stacje benzynowe (bo ich coś nie dostrzegam), oraz jak się mają ceny na tych stacjach do pozostałych stacji.

Tu masz stronkę ze stacjami i cenami paliwa na Węgrzech. https://holtankoljak.hu/uzemanyagok#a=m ... 2&range=50

Dzięki za linka, ale w krajach przez które zazwyczaj przejeżdżam panuje ogólna zasada, że na stacjach autostradowych paliwo jest o jakieś 10-20% droższe niż poza autostradami.
Chodziło mi o to, czy zauważyłeś taką zależność także na Węgrzech, czy też na autostradach również obowiązują ceny regulowane.

Z tego co pokazuje Węgirska stronka której linka dałem wszędzie na Węgrzech paliwo ma tą samą cenę, czyli np Pb95 jest za 480 forintów. Przy M86 jakoś nie kojarzę stacji, ale nigdy nie zwracałem na nie uwagi bo do Dolga Vas mam około 550km. Na pewno jest przy M1 nie daleko granicy Słowacko - Węgierskiej, ale myślę że tam może być tłoczno.
Masz ich pełno w Szombathely, jest też MOL przy rondzie w Kormed.
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 720
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 05.05.2022 22:27

dids76 napisał(a):Masz ich pełno w Szombathely, jest też MOL przy rondzie w Kormed.


MOL w Szombathely i Kormed są otwarte 24h. To tak przy podróży nocą...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86 - strona 168
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone